Romeo a Julie

• Velká Británie Romeo and Juliet (více)

V italském městě Verona spolu znepřátelené rodiny Monteků a Kapuletů vedou věčný spor. Když Romeo (Leonard Whiting), pohledný mladý Montek, poruší společenské konvence a navštíví bál Kapuletů, zamiluje se do Julie (Olivia Husseyová), krásné Kapuletky. Ti dva spolu po krátkých námluvách uprchnou, čímž ještě prohloubí napětí mezi svými rodinami. Snímek oscarového režiséra Franca Zeffirelliho je považován za jednu z nejslavnějších filmových verzí Shakespeareova klasického milostného příběhu. (Cinemax)

Chudobka

Poprvé jsem viděla Zeffirelliho film asi v 18 letech. Pamatuji se na ten zážitek dodnes. Vzhledem k tomu, že si film pouštím každý rok aspoň jednou (a vzhledem k mému věku!) ho znám téměř nazpaměť. Každé slovo, každé gesto...Kostýmy, hudba, herci, především nádherná Julie. Když se objeví na plese v těch červených šatech, vždycky téměř oněmím. ()

Blueeyes

Klasika všech klasik. Zakázaná láska, mladí milenci,verše .... a tragédie. Tohle zpracování je pro mě ze všech nejkrásnější. Nádherná Julie s těmi neúžasnějšími vlasy, Romeo, ze kterého ta láska dočista tryská a nejdojemnější ústřední melodie všech dob. Sakra, napsala jsem asi pět vět a v nich mám tři nej! Bude třeba to nadšení maličko srazit. Tak popravdě, ty verše mi lehounce kazí emocionální dojem, chci říct, že bych se s hrdiny a jejich tragédií lépe sžila, kdyby hovořili volnou řečí. Takhle mám trošku potíže s rozklíčováním veršů na úkor dojetí. Ale když to tehdá William tak napsal, co už s tím naděláme. Ale co, pěkné to je, i smutné... je to pěkně smutné. ()

pend

Zeffirelli ukázal, že historické náměty mu sedí a natočil příběh tak, jak jsme to od něj očekávali. Trefil se do obsazení včetně hlavních rolí. ()

ashtangi

Nádherné zpracování Shakespearovy klasiky. Překrásná hudba, kterou už nikdy nedostanu z hlavy. Jeden z nejlepších romantických filmů, které jsem kdy viděl. ()

RadimFišer

Miluji komentáře slečny Tannity, které mě posadí na židli hned potom, co se podívám na film. Snad tak skvěle dokáže vyjádřit co cítila. Měl jsem taky nádherný pocit. Cítil jsem bolest a chtělo se mi plakat nad krvavým příběhem dvou rodů. Skvěle zahráno. Totálně uvěřitelné. Spalující láska na plátně. Svatba po druhém setkání, dnes už téměř nemožná. Tento film mě okouzlil tím, jak mě vrátil o 600 let zpátky. Do doby šarvátek a potyček, které se jen málo lišily od dnešní doby. Snad rozdíl je jen v tom, že meče byly ostré a každý s nimi uměl. Romantická Verona, geniální převleky skutečné jak nůž v břiše. Velikost a přísnost dvou mužů vlivných rodů v porovnání se slabostí Romea a Julie, nechť dále září jako nejlepší film do budoucnosti. A on bude... jsem vděčen za pana Zeffirelliho, který mi ukázal dílo vlivného a staletí známého spisovatele pana Shakespeara. Jediné co mě mrzelo byla těžká čitelnost zastaralých slov, pro které jsem bohužel nenacházel ve svém slovníku a gramatice pochopení. Slova mají jiný pořádek ve větě a musel jsem se dívat na titulky mnohem pozorněji, než u jiných filmů. I přesto se na film rád znovu podívám... ()

kollma

Tenhle film jsem viděl ve škole (aspoň myslim, tak na 95% to je ono). Oproti těm odpadům, co nám pouštěli, to je skvost, ale jinak je to tak na 4*. Sice je to asi nejznámější Shakespearova hra, ale podle mě z nich není nejlepší. ()

Jeremiah

Láska je to nejkrásnější, co může člověka v jeho životě potkat. Pokud nepoznáš pravou lásku, potom jako by jsi nežil. Pokud se ti tento zázrak poštěstí prožít v tvých 17 letech, patříš k těm nejšťastnějším lidem. W.Shakespeare napsal nádherný a, musím to napsat, nesmrtelný příběh. Franco Zeffirelli skvěle vybral půvabné hlavní protagonisty a vznikl nezapomenutelný film, který snad může dokázat vrátit víru v dobrotu lidí a vrátit je zpět na tu správnou cestu. ()

Mr. Sandman

Jedna z nejkrásnějších romancí stříbrného plátna a rozhodně nejlepší filmová adaptace této Shakespearovi tragédie, jakou jsem kdy viděl. Nádherná hudba, dobové kostýmy i výprava, překrásná a nevinná Julie, romantický a zasněný hrdina Romeo, žárlivý a vzpurný Tybalt, rozervaně inteligentní a odvážný Merkucio to vše a především pro danou látku se perfektně hodící režisér hodný velkého dramatika činí z tohoto zpracování skvost. ()

Saur.us

Nejlepší filmová verze nejkrásnějšího renesančního dramatu. Navíc do role Julie nemohli vybrat nikoho lepší než přesladkou Olivii Hussey, která pro mě dala Julii tvář a už nikdy si ji jinak nepředstavím. ()

KOZEL84

To bylo pěékné.Shakespeare mě nijak zvlášt' nebere (jakože respekt brácho,ale sem někde jinde),ale toto už sem si dával podruhé.Dvojka Nino Rota (nádherná hudba) a Olivia Hussey je kouzelná.PS:a Romeo je stejně blb,když se zabije kvůli buchty. ()

TomasKotlant

Slušná atmosféra, akorát davové scény působí často poněkud směšně. *** Ve zkratce: And he was so beautiful a and she was so beautiful and they were so beutiful skeletons. ()

zdeny99

Poprvé jsem tento snímek viděl někdy v 16 letech a byl jsem absolutně uchvácen. Když jsem jej viděl podruhé o několik let později, tak mé pocity byly mnohem více dojemnější. Při prvním shlédnutí jsem byl v prvé řadě okouzlen půvabem Olivie Hussey, a až poté příběhem. Podruhé už mě ovlivnily i dialogy herců podle divadelní předlohy. [7746. hodnocení, 258. komentář, 85%, 222. nejlepší film] ()

inachisio

Jedna z nejlepších Shakespearových adaptací vůbec, s poutavým zpracováním, hezkými, sympatickými a skvěle se do filmu hodícími herci mě uchvátila. ()

Gastovski

Že se mi až tak bude líbit nejklasičtější love story všech dob, to jsem opravdu nečekal. Herecké projevy a celkové pojetí jsou opravdu silně teatrální, což na někoho může působit negativně, já si však toto divadelní přehrávání a hru se slovíčky nadmíru užíval. Věřím, že jsem pochopil i poselství této hry: láska je mocná, ale lidská demence a iracionalita má skoro vždy navrch. Dozajista tohle nebyl poslední zfilmovaný Shakespearův flák, na který jsem se podíval. ()

vito_corle

Po Hamletovi jsem se podíval na dalšího Shakespearovskou klasiku- Romeo a Julie. Čekal jsem slaďárnu, ale byl jsem mile překvapený. Nechyběla akce, i když renesanční. Gangy bojovaly v ulicích Verony, ale nechyběly ani vtipné scény. Film měl úžasnou výpravu, krásné kostýmy i postavy přesně odpovídaly předloze-dvě zamilované děti, které kvůli hlouposti dospělých zemřou. ()

Deleatur

Dosud (a právem) nejslavnější a nejoceňovanější adaptace. Mj. proto, že herci byli poprvé ve věku postav divadelní hry, ba způsobilo menší pozdvižení, že nezletilá Husseyová vystupovala v erotické scéně nahoře bez. A upřímně řečeno, nevím, jaké hezčí herečky měl režisér na mysli, když obhajoval její obsazení coby z nich herecky nejlepší, ale Husseyová byla dle mého též dosud nejkrásnější Julií. Whiting coby Romeo byl též pohledný (i v erotické scéně), ale herecky byl podle mě o třídu horší než představitelka Julie. Problém jsem měl ještě s Yorkem (Tybalt), u něhož mi vadilo hlavně úděsné namaskování. Jinak byla herecká sestava silná i ve vedlejších rolích, vlastně chůva (Heywoodová), bratr Vavřinec (O’Shea), Merkucio (McEnery) i vévoda (Stephens) byli úplně dokonalí. A zaprášené ulice i domy vypadaly hodnověrněji než načančané interiéry a vymetené exteriéry verze z r. 2013. // 86% ()

Kochanski

Brečela jsem jak dítě! Dokonalé - téměř stejný pocit, jako při čtení knihy!! Miluju "balkonovou scénu", "ples" a závěr. Při těhle scénách Vás všechny přece musí mrazit v zádech!!! ()

Rami

Jednoznačně nejlepší zpracování Shakespearovy hry (i když jeho díla rád nemám). Dávám 5 hvězdiček (92%). ()

Zemřel režisér Franco Zeffirelli

Zemřel režisér Franco Zeffirelli

15.06.2019

Slavný italský scenárista a režisér Franco Zeffirelli zemřel ve věku 96 let. Zprávu médiím potvrdil jeho syn. Zeffirelli byl známý především adaptacemi Shakespearových her a taky pojetím klasických… (více)