Romeo a Julie

• Velká Británie Romeo and Juliet (více)

V italském městě Verona spolu znepřátelené rodiny Monteků a Kapuletů vedou věčný spor. Když Romeo (Leonard Whiting), pohledný mladý Montek, poruší společenské konvence a navštíví bál Kapuletů, zamiluje se do Julie (Olivia Husseyová), krásné Kapuletky. Ti dva spolu po krátkých námluvách uprchnou, čímž ještě prohloubí napětí mezi svými rodinami. Snímek oscarového režiséra Franca Zeffirelliho je považován za jednu z nejslavnějších filmových verzí Shakespeareova klasického milostného příběhu. (Cinemax)

Radek.SCH

Stejně jako ve hře jsou i ve filmu hluchá a nudná místa (nutno dodat že to jsou přesně ty samé scény, které napsal W.S.), ale i tak jedna z nejlepších adaptací Romea a Juliet, potažmo Shakespeara celkově. Jeden či dva souboje poskytují dokonce slušnou "akční" vložku. Jen ta křečovitá "tragédie" nefungovala ani v předloze, a neberu ji ani ve filmu. Klasik neklasik: je to až příliž vykonstruované a teatrální (dá se vyčítat?) ()

Olík

Všeobecným míněním i ctěnými pány kolegy z ČSFD je Zeffirelliho Romeo a Julie považována za nejzdařilejší filmovou adaptací nesmrtelné Shakespearovy divadelní hry. Ani zdaleka jsem neměl čest se všemi veronskými milenci, ale může být. Nemá cenu se nějak rozsáhle o všem známé milostné tragédii rozepisovat a tak snad jenom pochválím režisérovu snahu přiblížit se co nejautentičtěji Shakespearově originálu ohledně věku ústřední dvojice. Jeho volbu, vsadit na v té době ještě „děti“ šestnáctiletého Laonarda Whitinga a čtrnáctiletou Oliviu Hussey (oba ocenění Zlatým glóbem), především u představitelky Julie považuji za více než šťastnou. ()

Akana

Nesmrtelná, modelová lovestory ve filmovém zpracování, které spojuje úctu k originálu s diváckou atraktivitou tím nejlepším možným způsobem. ()

Evander

Zeffirelliho zpracování Romea a Julie je naprosto nedostižné! Olivia Hussey jakožto Julie neuvěřitelně krásná! Ústřední dvojice se k sobě náramně hodí, kostýmy jsou nádherné a hudba podmanivá a dokonalá. Lze snad dát jiné než nejvyšší hodnocení? ()

michellerih

To jsou oni. To jsou Romeo a Julie. Na hudbu nezapomenu, ta mě zkrátka dostala...a Leonard Whiting je okouzlující, spolu s herečkou jako je Olivia Hussey jsou ten správný pár... ()

Stíba

Rozhodně nejlepší filmové zpracování tohoto nejznámějšího milostného příběhu všech dob. To co tomuto filmu nejvíce přidává na autentičnosti je určitě výběr mladých, skoro dětských herců. Film má výbornou atmosféru, která mě rychle vtáhla do děje a film jsem si tak náramně užil. I přesto, že jsem věděl jak vše dopadne jsem až do konce naivně doufal, že vše nakonec dobře dopadne a Romeo i Julie přežijí... :-) ()

hribisko

Nebude-li viset Romeo na háku, zavěsím na hák Romea já. Nenaloží-li se Julie do láku, naložím do láku Julii já. ()

mi-ib

"Jůlijéééé!" Tak tenhle snímek mě velmi překvapil. Myslel jsem si, že s touhle veršovanou romantikou budu mít větší problém. Jasně není to šálek mé kávy, ale 2 a čtvt hoďky uteklo jak voda. Prostě musí se Wildovi Shakespearovi nechat, že na tom příběhu něco je. ()

mancer

Najkrajšie a najromantickejšie strávené dve hodiny môjho života, čo sa filmu týka :) Tomuto spracovaniu sa nedá vytknúť takmer nič, lebo sa tak verne drží predlohy, že aj sám pán Shakespeare by bol nadšený ()

Kremik

Absolutně nejlepší a nejromantičtější zpracování téhle klasiky. Herci jsou uvěřitelní a tudíž naprosto neuvěřitelní :) Scénář psaný samotnou labutí Avonskou. Velkým plusem je doslovné zachování textu a lyriky, což je v díle Shakespeara naprosto zásadní. Hodně lidí to odradí a nebude se jim to líbit, ale pro fajnšmekra je to pohlazení na duši :) K tomu nadpozemská hudba Nina Roty...Shakespeara by neměli půjčovat nikomu, kromě Zeffirelliho a Branagha. ()

bull!nka

POdle mě naprosto nejlépší zpracování Shakespeara vůbec...nádhera, zamilovanost, procítěnost a v nemalé míře i nenávist z toho kape ()

Arequipa

Nádherná hudba, nejslavnější romantický příběh a přesto to byla pocitově velká prázdnota. Možná jsem moc přísný, protože jsem neviděl jiná, podle většiny vás horší, filmové zpracování. Kdybych hodnotil zpracování filmu, dával bych zřejmě 4*. Kostýmy, výpravy, herci apod. Jenže mi to všechno připadalo tak přehnané, srdceryvné scény přehrávané, veršované texty měly zůstat na divadelních prknech a nůžky ve střižně mohly cvakat taky víc. Nepřekvapí tedy, že mou nejoblíbenější postavou je Tybalt. Přitom knihy jako Bídnici (Marius&Coseta) nebo Qua Vadis?(Petronius&Lygie) patří mezi mé vůbec nejoblíbenější, takže se rozhodně nepovažuji za neromantického cynika... ()

Primavera

Skutočne neprekonateľné spracovanie Shakespeareho večných milencov! V poslednej dobe som videla viac súčasných moderných spracovaní, ktoré ma znechutili a tak som si túto klasiku a tak dobre sfilmovanú v starých časoch, doslova vychutnala! Tie dobové kostýmy, balkónová scéna s mladučkou zasnenou Júliou, horkokrvný hlboko zamilovaný Rómeo, spoločná smrť v starej hrobke ... uf, je to fakt lepšie ako Júlia v rifliach a raper Romeo. ()

sehe

Ak Rómeo a Júlia,tak jedine od Zeffirelliho.Je to vizuálna lahôdka s krásnymi kostýmami,s nádherným soundtrackom Nina Rota,ale hlavne s tak krásne mladým a pohľadným Rómeom Leonardom Whiting a jemnou,prekrásnou Júliou v podaní Olivie Hussey.Znepriatelené rody Montekovcov a Capuletovcov vo Verone,Mercutio a Tybalt,verím,že to musí poznať každý.,,Rómeo,Rómeo,prečo si ty Rómeo?Zapri otca,odriekni sa mena!A či,ak nechceš,prisahaj mi lásku a ja prestanem byť Capulettiová.´´ ()

xKatiex

Doteraz ďakujem mame, ktorá ma k tomuto skvostu posadila ako 14-ročnú žabu. Klasika nikdy neumiera, klasika je večná... ()

catt

Skvělá ukázka, jak dokáže filmové umění zestránout. Zatímco v době vzniku šlo o velmi impozantní kostýmové dílo, dnes se jedná o crossover Noci na Karlštejně a Shakespeara, která stárne, ale nezískává na kvalitě. Stačí se podívat na současné varianty středověkých kostýmů, hudbu a jiné propriety, které jsou zcela odlišné. Český dabing je bonus, který se opravdu nedá zkousknout, zejména Julie je patetická až hrůza. ()

Anayka

Na můj vkus asi až příliš patetické, ale i tak je to nejlepší adaptace slavné Shakespearovy hry. Klasika je klasika. ()

Zemřel režisér Franco Zeffirelli

Zemřel režisér Franco Zeffirelli

15.06.2019

Slavný italský scenárista a režisér Franco Zeffirelli zemřel ve věku 96 let. Zprávu médiím potvrdil jeho syn. Zeffirelli byl známý především adaptacemi Shakespearových her a taky pojetím klasických… (více)