Romeo a Julie

• Velká Británie Romeo and Juliet (více)

V italském městě Verona spolu znepřátelené rodiny Monteků a Kapuletů vedou věčný spor. Když Romeo (Leonard Whiting), pohledný mladý Montek, poruší společenské konvence a navštíví bál Kapuletů, zamiluje se do Julie (Olivia Husseyová), krásné Kapuletky. Ti dva spolu po krátkých námluvách uprchnou, čímž ještě prohloubí napětí mezi svými rodinami. Snímek oscarového režiséra Franca Zeffirelliho je považován za jednu z nejslavnějších filmových verzí Shakespeareova klasického milostného příběhu. (Cinemax)

derryl

Fantastický a výpravný film! Tak nádherné zpracování Shakespearova dramatu o nejslavnější a nejupřímnější lásce všech dob se podaří jednou za sto let filmu. Přesné obsazení Romea a Julie, skvělá nedivadelní režie Franca Zeffirelliho, neuvěřitelně krásné kostýmy, dekorace i hudba, to vše činí z filmu skvost. Jsme rád, že můžu poděkovat panu režisérovi Zeffirellimu, který vše dokázal dobře skloubit, aby vše bylo, tak jak má a my se mohli těšit při pohledu na mladý zamilovaný pár, který přes nepřízeň osudu dokáže milovat a nakonec usmířit dva proklaté rody! ()

Prochy38

Teb příběh všichni dobře známe, ale pojetí, kterého se zhostil F. Zeffirelli je úžasné. Nádherné zpracování. Film má dva obrovské plusy - nádhernou O. Hussey, která coby Julie nemá konkurenci. Opravdu je to nádherná dívka a výborná herečka. A ta druhá věc je parádní hudba. Dalšíklady jsou postavy Tibault a Mercuccio (nevím, jestli to dobře píšu). Naopak zápory, byť lehké. Romeo. Herec úplně mimo a chůva, kterou jsem nemohl vystát. Bohužel film dosti trpí na katastrofální dabing. Je to skvěle přeloženo, ale hloupě podáno. Film celkově na mě hrozně zapůsobil. Slzičky se sem tam ukázaly. Má to hloubku a sílu a rád se na to vždycky podívám... ()

prezdivaka

Viděl jsem to už potřetí, pravda poprvé mi bylo asi tolik jako Julii, ale pokaždé se mi to líbí méně. Herecké výkony jsou pro film až moc divadelní. Je to vidět hlavně v soubojích, které mají k realitě hodně daleko. Přechody od smíchu k pláči jsou přehrávané a všechno je tak načančané... Vlastně i z té nostalgie za 4* Co pro mě přetrvalo a vždy mě bude dojímat, je úžasná hudba Nino Roty. ()

Eruntano

Nádherné, nádherné zpracování jednoh z nejkrásnějších děl lidské tvořivosti a lidského srdce. Jsem vrcholně dojat. ()

conery1

Ak v srdci chýba láska, pomaly sa v ňom usadí nenávisť. Ovláda človeka, rodinu, národ. Preto je svet tam, kde je. ()

Ant_Antony

Zac Efron konce šedesátých let coby Romeo (ta podoba je prostě téměř úplná), druhá nejkrásnější filmová Julie, geniální hudba a režie. Souboje odpovídají době a dnes se nad nimi člověk spíše pousměje stejně jako nad kostými, ale i to vynahrazují hereckými výkony herci ve vedlejších rolích (Michael York) Tybalt a Mercutio. Celkově skvělé filmové zpracování nejznámější love story. ()

ekomo

Takhle to vypadá, když se jednoho z nejslavnějších dramat světové literatury ujme zručná talentovaná režie a spolu s dechberoucím navedením snové atmosféry tehdejší doby, podmanivou muzikou, věrnými kostými a skvělými herci ho převede na filmové plátno. Výsledkem je tento neobyčejný filmový klenot. ()

Theresia

Klasika, která je pro mnoho lidí prázdným pojmem tu ožívá a ukazuje se ve své podstatě. Prostý tragický příběh mladické nerozvážnosti, který existuje v tisíci různých podobách je zde ztvárněn s citem a opravdovostí. ()

Renfield

Klasika, kterou i pro film zachoval Franco Zeffirelli v tom nejdivadelnějším pojetí a je to tak dobře. Pravdou sice je, že jsem si nějakou dobu zvykal na dialogy ve verších, nebo pojetí celých scén, které i když se například odehrávají na náměstí, vůbec ho nepotřebují... z toho všeho se brzy stává originalita a filmová přednost. Výborné divadelní výkony podávají i herci, čímž k jedinečnosti scén ještě dopomáhají. Navíc jak Olivia Hussey, tak Leonard Whiting do rolí padnou i typově a skutečně to mezi nimi funguje, celé to vztahové nadšení se jim dá opravdu věřit. Snad i proto je očekávaná závěrečná scéna velmi silná a zase nádherně natočená. Z dalších rolí se nedá nezmínit Milo O'Shea... zajímalo by mě, jestli se Durand-Durand vydal na cestu křesťanství před, nebo po Barbarelle? Očekával bych spíše po. Ale zpět... jedinečná a stále nejlepší adaptace, více už psát netřeba. 80% ()

Greg25

80% Velmi kvalitně natočené, mám výhrady jen k českému dabingu Julie, její dabing není totiž zrovna dvakrát vydařený. Jednoznačný důkaz toho, že Shakespearovo dílo je stále živé. ()

Pawlisman

Moc hezké, skvělé verše, skvělé obsazení a není to nuda - má to spád. Krásná zamilovaná scéna v zahradě. 8,5/10 ()

Annette17

Nejlepší filmové zpracování známého Shakespearova dramatu, jaké jsem kdy viděla. První verze, ve které Romea nehraje čtyřicátník a Julii třicátnice, si mě naprosto získala. Žádný jiný Romeo a Julie, které jsem kdy viděla (a nejspíš i ty, které kdy uvidím) ve mě nezanechaly tolik sounáležitosti, soucitu, hněvu, ani slz... ()

Vesecký

Nádherně zpracovaný přepis nejslavnějšího Shakespearova dramatu, při kterém při závěrečných scénách oko diváka zaslzí. Především dva mladičcí představitelé hlavních rolí - tak, jak si to představoval Shakespeare - jsou jako dva obrázky, Olivia Husseyová byla ve svých sedmnácti nádherným stvořením (a to jsem si až po zapsání této věty všiml Obsahu). Mistrovská režie, mistrovské výkony, ale řeknu Vám, ten Šekspír, to je samá mrtvola. ()

Zemřel režisér Franco Zeffirelli

Zemřel režisér Franco Zeffirelli

15.06.2019

Slavný italský scenárista a režisér Franco Zeffirelli zemřel ve věku 96 let. Zprávu médiím potvrdil jeho syn. Zeffirelli byl známý především adaptacemi Shakespearových her a taky pojetím klasických… (více)