Alenka v říši divů: Za zrcadlem

• USA Alice Through the Looking Glass (více)

Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým Kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru, cože je kovová koule uvnitř Velkých hodin, jež stanovují veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli – i nepřáteli – v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas. (Falcon)

Vančura

Z předchozí Burtonovy Alenky v říši divů jsem byl před 6 lety nadšený, byl jsem proto zvědavý i na tento film (i když jsem nějak nejdřív nechápal, proč vůbec vzniknul a jestli je to remake / sequel nebo co vlastně - ten film mi přijde neuvěřitelně zbytečný). Nakonec může za sebe říct, že se mi to vcelku líbilo - hrají tam samí moji oblíbení herci (obzvlášť duo Helena Bonham Carter a Sacha Baron Cohen nemá chybu), vizuálně je to vyloženě úchvatná podívaná, a celé to končí velmi pěkným a dojemným vyústěním, takže za mě celkem spokojenost. Nesdílím výtky některých lidí k Deppovu herectví nebo k naprostému odklonu děje od Carollovy předlohy (kterou stejně neznám) - ten film mi přijde jako řemeslně velice slušně natočená komerce, na kterou bych neměl nejmenší problém vzít svoje děti (kdybych nějaké měl). ()

kingik

Film Naprdlajs. A zasloužený propadák k tomu. Je mně až líto, do čeho se nechá uvrtat Johnny Depp. Tentokrát už je za hlavní hvězdu filmu, je ho o něco víc než posledně, ale je znát, že je to jen dojení mrtvé krávy. Úhlavním problémem je, že pokračování produkuje Pizdney, společnost, která by i dětské omalovánky zbavila krutosti a udělala z nich ňuňu miláška. Do toho diváka praští šílený scénář, který devalvuje kouzlo postav, když z nich dělá nepoužitelné hrdiny. Proti cestování v čase nemám námitek, ale patří do jiného filmu, ne k postavičkám podle Lewise Carrolla. Vedle toho je to námět provařený, nijak objevný, v podobně typizovaném filmu fungující jen z 30%. Pokud se tedy chcete dozvědět, jak Zlá královna přišla ke své vodnaté hlavě, s obsahem nejspíše budete korespondovat. Jen ten film je přesolený bizarním dějem, který je postupně pitomě redukován, až vyústí do stupid přeslazeného závěru, v němž neomylně odhadnete kdo a jak dopadne. A nepovažuji to za spoilerování, prostě je to celé až tak průhledné. V pokračování je až k prasknutí CGI, které sází na kvalitu, kdo viděl jedničku, už tak u vytržení nebude. Pár scén má potenciál, jenže to by film nemohl být přístupný, aby se z něj něco vyrazilo, co předchozí díl neměl, něco temného. Režisér James Bobin, mezi jehož nejlepší počiny patří Mupeti I/II, film jen pospojoval hezkými vizuálními obrázky, vyprávění mu ale nejde. Scénář dodala renomovaná Linda Woolverton, jenže pryč je její invenční přístup. Většina filmu má především gulášový ráz, pokud nemáte nakoukanou jedničku, vůbec se do pokračování nepouštějte. Budete se ztrácet jak v motivacích postav, tak i v jejich charakterizaci. Sacha Baron Cohen ztvárnil Čas, za celou dobu jsem nebyl schopný rozpoznat, jestli je to záporná postava, či nikoliv. Kloboučník Johnnyho Deppa je naprosto zbytečný. Proč by měla Alice dávat v sázku svůj život, aby zachránila jeho rodiče skrze návrat v čase, když o nich nic důležitého neví. A k čemu nevraživost urozených sester, když v závěru vidíme jejich trapné smíření. A to jsou jen některé výtky, se kterými nebudu zdržovat. CGI smršť, herecké hvězdy, hitovka od Pink v závěrečných titulcích, ale dojem z filmu je převážně nepřehledný a nanicovatý. 4/10. ()

Anderton

Po trpkom sklamaní Burtonovej prvej časti som nemal žiadne očakávania a to, že Bobin nakrútil sequel lepšie ako majster za zenitom, je to najpríjemnejšie prekvapenie sequelu. Ide o tak vizuálne opulentné a prehnané dielo, že to nemôže z princípu fungovať. Kombinácia dadaistického Gilliamovho štýlu, naivity Narnie, monumentality Pána prsteňov, niekedy dokonca Transformers a finále v štýle katastrofického Deň potom (nie, vážne) dávajú poznať, že osobitosť nebude hlavnou devízou filmu, ale aspoň je po celý čas sa na čo sa pozerať. Na to, aby Alica v krajine za zrkadlom mohla fungovať, musel by ju nakrútiť spomínaný Gilliam, keď už Burton ťažko pohorel. Ale pozerá sa na to celkom dobre a Mia si to užíva, ostatní sa skôr nudia. ()

Frajer42

Od předchozího dílu, který jsem viděl před dlouhými 6 lety, kdy jsem ještě míval malé přirození a nebyl jsem ani z poloviny tak dokonalý, jak jsem nyní, se toho v tomto pokračování dost zlepšilo. Parta retardovaných Alenčiných přátel bohužel zůstala, ale naštěstí se kolem nic děj příliš nemotá. Trošku mě mrzí, že nemohu napsat, že by se z Alenky stala nějaká kráska. Je bohužel pořád stejně šeredná. Když se k ní přidaly její čínské šaty, tak už mě neiritovala pouze Alenka, ale i její oděv. Animace byla čarokrásná, z množství barev jsem měl téměř erekci a humor už není situován výhradně pro 3 až 6leté děti, ale s chutí jsem se zasmál i já. Původně jsem zamýšlel dát 4 hvězdy, ale bylo mi to zakázáno, že prý jsem ovlivněn účastí Sacha Baron Cohena, což jsem skutečně byl. V tomto snímku si střihl krásnou roličku, která mu prostě musela sednout, neboť zde hrál svoji typicky arogantní postavu a v tom je nejlepší na světě. Ve fázi rozhodování, či mi stojí s tímto snímkem ztratit část svého drahoceného času byl rozhodujícím faktorem Johnny Depp, který mě rovněž potěšil. Myšlenka s cestováním časem byla moc fajn, ale příběh točící se kolem záchrany několika zrzků byl fajn trošku méně. Závěr mě dost zaskočil. Vše nasvědčovalo tomu, že svět za zrcadlem kvůli pár vteřinám zanikne a už jsem vytahoval kapesníčky, že se po 15 letech rozpláču, ale nakonec přeci jen vše dobře dopadlo a nikdo nepřišel k újmě na zdraví. Lepší 3 kousky. Musím poslouchat. ()

MikeCool

Druhá Alenka mi přišla poněkud sušší a bez pořádné "šťávy!" Na můj vkus se tu nedostalo moc pozornosti bájnému kloboučníkovi, Johnnymu Deppovi. Burtonova Alenka tedy zůstává i nadále nepokořena! ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Dzeyna

Čekala jsem mnohem, mnohem víc. A v tom je asi ten problém. Rozhodně je to o dost horší než první díl. Chybí mi tam vtip a taková ta hravost a bláznovství. ()

Kothy

Alenka je tu podruhé. Sice už je to o něco slabší, ale pořád to má šťávu. Absence Tima Burtona trochu zamrzí, ale co už. Mohlo to dopadnout hůř... Opět se vracíme do onoho kouzelného světa. Tentokrát se to dost točí kolem Kloboučníka, který hledá svou ztracenou rodinu. Najdeme tu i nové postavy, jako je například Čas v podání Sachi Baron Cohena. Celkem dost se tu cestuje čas. Jeho pojetí je docela originální. Mia Wasikowska je okouzlující jako vždy. Ale jinak už asi snímek nemá mnoho co nabídnout. Snad už nebude pokračování. "Za jak dlouho je brzy?" ()

Filmmaniak

Slaboučký odvar jedničky, jehož triviální děj je nudně natahován zbytečnou ukecaností, a který postrádá humor i napětí a dokonce i onu fantazijní, snovou a poeticky absurdní střelenou atmosféru Lewisovy knižní předlohy, kterou se Disneymu a jakžtakž i Burtonovi podařilo zachovat, a na níž Alenka v říši divů: Za zrcadlem nejen nenavázala, ale dokonce si to namířila proti ní, když se rozhodla spojit dětský a dospělý svět naprosto nefunkčním způsobem. Film sice v úvodu představuje Alenku coby vyspělou akční hrdinku a nechává ji řešit dospělá témata (zápletka je založena na tom, že Alenka cestuje v čase a postupně odhaluje, jakými traumaty některé postavy v Říši divů trpí, co je příčinou těchto traumat a jak by se to dalo vyřešit, aby jimi netrpěly), nicméně celkově má namířeno naopak k infantilnosti, takže Alenku vláčí nesmyslným příběhem, kde se vedlejší postavy buď trapně pitvoří nebo ze sebe dělají idioty. Zklamání a selhání na mnoha úrovních. Delší recenze ZDE. ()

silentname

Musím povedať, že som si film po príbehovej stránke asi užil o niečo viac než predchádzajúci, no kvôli hrozným trikom, chýbajúcej logike a najmä faktu, že tu máme miliónkrát obohranú tému, ktorá nám nemá dokopy nič ponúknuť sa "Alice Through The Looking Glass" stáva len slabým pokračovaním (pre mňa) hrozného originálu, ku ktorému sa nevrátil ani Tim Burton. A možno je to na jednej strane lepšie, lebo som dokázal tento príbeh jednoduchšie sledovať a pôsobil tak trošku klasickejšie pre štúdio ako Disney, ale na druhú stranu nemôžem povedať, že je to dobrý film, lebo neustále som mal pocit, že každý jeden pohyb sa odohrával v zelenej miestnosti a nedokázal priniesť nič, čo by sme už v minulosti nevideli spracované inde a najmä lepšie. Ako napríklad cestovanie v čase, alebo aj fakt, že sa srdcová kráľovná stala zlou pre jednu krivdu z detstva, kvôli ktorej usúdila, že ju nikto nemá rád a je tu aj vysvetlenie pre jej veľkú hlavu. A veci sa na konci vyriešia tak neskutočne jednoducho, že človek je sklamaný z toho, že vôbec od filmu niečo čakal. Pretože riešenia všetkých problémov je v tomto príbehu najjednoduchšia vec na svete. Vtipy podľa mňa strieľajú miestami úplne naslepo a celkovo keď sa človek zamyslí nad tým čo sa deje, nie je tu jediný moment, ktorý by neočakával, že sa stane. V jednej chvíli nám film ukáže, že všetko sa pokazí, no následne prejdeme na náš koncept - "Happily Ever After" a absolútne to sem nepasuje. A keď človek ešte počas celého filmu cíti, že sa pozerá na zelené steny, tak to tomu uberá ešte viac. Nemôžem povedať, že nie som rád, že som film videl aspoň raz, ale na druhú stranu som presvedčený, že by som si ho znovu nepustil a ani to nie je film, ktorý by som odporúčal vidieť svojim deťom, až ich raz budem mať. Osobne si dokonca myslím, že film mohol pokojne skončiť skôr. A mohli sme tu mať aj pár silnejšie vypracovaných momentov. Jediné, čo v mojich očiach stojí skutočne za to, je palác pána času. A miestnosti s hodinkami, kde jedna je miestnosť živých a druhá miestnosť mŕtvych je dobre spracovaná. Zvyšok je pre mňa buď slabé, alebo mizerné. A preto sa od toho odvíja aj môj verdikt. Na druhú stranu som ale nečakal od tohto filmu vôbec nič. A dostal som do neho oveľa viac. Takže ohodnotím pozitívne aspoň to. Hodnotenie: C ()

eLeR

Takže za všetku zlotu vlastne môže pažravá klamárka Mirana .. to sú mi veci. Výprava okúzľujúca, žiadna postava nechýbala a príbeh bavil od začiatku do konca. Hlášky o čase pobavili. 3,5* ()

SeBig

Tak Alenka a její přátelé mě opět zase pěkně srali. Já nevim na co si tenhle film hraje, ale je to fakt bídná bída. Spoiler: jestli jsem to dobře pochopil, tak za všechno celý to divadlo co se za ty dva pro mě těžce stravitelné díly dělo může ta debilní bílá královna, která není schopná přiznat svou chybu? Tak to at jde doprdele. Všichni hl. hrdinové (kromě kloboučníka) mě srali svojí demencí.. zde jsem fandil červený královně leč je to taky pěkná píča. ()

korbitch22

Parádní pokračovaní které mě bavilo možná ještě víc než první díl.Mám prostě rád tyhle přebarvený fantasy od Disneyho.Příběh je super, Johny Depp se zase dokonale vyřádil a jeho kloboučník byl prostě skvělý.Nejvíc ale asi zaválel Cohen a jeho Čas.Za prvé perfektní postava, výtečně zpracovaná, zahraná a namaskovaná a za druhé jeho království, to bylo taky úžasné.Moc nerozumim řečem o prázdnosti příběhu, co byste chtěli pořád v těch pohádkách ty vole?Je to akční, napínavé, dojemné ani na chvilku se nenudíte, vizuálně fantastické a herecky parádní, ještě lepší než jednička.85%. ()

Chrustyn

Přeplácaná slátanina, která má pobavit ultraberevným 3D, které možná potěší menší publikum. Já se nudil víc než u jedničky. ()

Stanislaus

Na pokračování Burtonovy Alenky jsem se těšil, i když jsem měl jisté obavy, aby to neskončilo jako neřízená taškařice bez jakéhokoli řádu a děje. Naštěstí to dle mého názoru dopadlo velice solidně a já jsem odcházel z kina spokojený. Zaujal mě nápad s cestováním v čase (pomocí chronosféry), což je sice velice ohraný prvek, ale i tak to bylo pojmuto originálně a jen jsem čekal, jak se to všechno bude vyvíjet. Celkem mě překvapila totožnost největšího záporáka filmu, protože trailery naznačovaly něco úplně jiného - což ale beru jako chytré matení diváka, kterému se dostane během projekce překvapení. Co se technického zpracování týká, tak je to v podstatě stejně pestrobarevné a až nepřirozeně umělé jako v jedničce, ale to mi vůbec nevadilo. Hudební stránka byla též nepřeslechnutelné a potěšil mě závěrečný song od Pink (v poslední době jsou ve filmech opravdu nádherné titulní písně - např. Zootropolis či Lovec: Zimní válka). Herecké obsazení bylo výborné, přičemž nováček Sacha Baron Cohen mě královsky bavil - nejhumornější scéna bylo jeho zdržování u čajového dýchánku. Zkrátka pokračování, které jedničce rozhodně nedělá ostudu, ba dokonce přináší i něco nového. ()

BMW12

Dávám stejné hodnocení jako prvnímu dílu. Opět bych řekl, že se jedná o průměrný film. Příběh mi nepřišel moc dobře vymyšlený. Johnny Depp si mi také více líbil v prvním dílu, tady mi nepřišel nějak extra zapamatovatelný. I tak ale film dokáže jistým způsobem zaujmout a divák ty necelé 2 hoďky zvládne zkouknout bez problémů. Co bych však chtěl pochválit, je soudntrack, který se povedl a závěrečná píseň je mňamózní. ()

rikitiki

Z původní Carrollovy Alenky nezbylo nic jiného než průchod zrcadlem a jeden hmyz ve tvaru houpacího koníčka. Přeplácaná podívaná nemá Alenčinu škodolibost ani zábavnou hru na nesmysly. Jen vrší vizuální atrakce, které nemají žádnou oporu v ději, kterýžto je hloupoučký a mravokárný. Tohle není Alenka, tohle je nějaká úplně cizí holka, která chce dospět, vyrůst a potýká se přitom s nějakým prapodivným chlápkem, který vládne časem. A tahle holka mě nezajímá. ()

hansel97

Recyklace šíleně dobrých nápadů Burtona pro na můj vkus trochu překombinovaný sequel a prequel v jednom. Scenáristicky není Alenka za zrcadlem úplně silná, ale Carollův osobitý humor atypický pro pohádky zabaví diváky všeho věku. Lahoda je to aspoň pro oči, přestože místy moc přeplácána, ale nemohl jsem si pomoct cítit, že ten film je zbytečný. Odpovídá na zbytečné otázky a celý se točí jen kolem hledání Kloboučníkovy rodiny. ()

claudel

Po zhlédnutí jedničky musela logicky přijít záhy na řadu dvojka. U ní se však shoduji s většinou, že už to nebylo ono. Ostatně, když jsem četl Alenku před těmi x lety, k příběhu za zrcadlem jsem už ani nedostal, protože jsem nepřesvědčil sám sebe, že to má smysl. Vizuálně pořád působivé, všechny postavy a v některých případech známé hlasy se vrací, ansámbl ještě vhodně doplní Sacha Baron Cohen a téměř k nepoznání Rhys Ifans. Obsahově už to taková sláva není, celé to cestování časem, posouvání času a smutný Klouboučník. ()

Necrotongue

Druhý díl otevírá úžasná námořní scéna,která je,bohužel,úplně stupidní.Další děj se z tohoto neštěstí sice vyhrabal,ale nepodařilo se mu to dokonale.Všechno,co se mi líbilo na postavách v prvním dílu,je pryč.Alenka je o ničem,Kloboučník má deppku,Bílá Královna,která mi způsobovala záchvaty smíchu,je nudná a Červená nepřichází s ničím novým.Film pro mě zachránil Sacha Baron Cohen a jeho zámek.Čas,zámek a Sekundanti mi připomněli hru Medievil na PS 1 a tím pádem mě enormně potěšili. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

Legenda o Mulan znovu a živěji

Legenda o Mulan znovu a živěji

31.03.2015

Hraná Popelka je v kinech necelé tři týdny a už má na kontě přes 300 milionů dolarů. Disneyovcům se tak znovu potvrdilo, že tenhle adaptační směr funguje. A v příštích letech z něj hodlají vyždímat… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává