Alenka v říši divů: Za zrcadlem

• USA Alice Through the Looking Glass (více)

Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým Kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru, cože je kovová koule uvnitř Velkých hodin, jež stanovují veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli – i nepřáteli – v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas. (Falcon)

Tony.cs

Pro mě dokonce přívětivější než první Alenka. Postavy této klasické pohádky mě nikdy nebraly. Burton ve mě nemůže oživit, co ve mě není. ()

Helo

Ždímačka, která je sice docela dobře natočená a to co se týče především stylizace a vizuálu a samozřejmě poněkud ujetých postav a dialogů. Samotnej příběh, dá-li se to tak nazvat, točící se kolem cestování v čase je originální asi jako zapnutej stěrač. Sice to docela stírá nudu, ale i tak je tam spousta zbytečností, který v příběhu nehrajou roli a ani nezabaví a celý je to takový vlastně o ničem, prostě jen aby to bylo, protože na to přece máme práva. ()

Colby Sawyer

Jelikož jsem první Alenku viděl ve 3D, tak jsme u druhého dílu přešel o level víc, a proto jsem na film zašel ve 4DX. Byl to skutečně výborný zážitek, který mohu doporučit. Jinak k samotnému filmu. Je na něm vidět, že se s dvojkou tak nějak nepočítalo, a tak základní pohnutky postav někdy trochu skřípou. Ovšem musím uznat, že tempo má film opravdu dobré a celkový vizuál je neodolatelný. Postav jsou stejně jako v minulém díle fajn a celkem baví. Efekty zvládnuty na výbornou, takže člověka nudit nebudou, i když zobrazují někdy trošku skřípající scénář. Slušné pokračování. 9/10 ()

dom156

Zbytečný film dle mého. Mimo dějové linky, která byla jiná, vše ostatní bylo úplně stejné jako v jedničce. Abych nekřivdil, je tam navíc i herec a to Cohen, ale to je tak asi vše. Kdybych neviděl film z roku 2010 mohl bych dát i o stupeň lepší hodnocení, takhle jen lehoučký nadprůměr a tři hvězdy. ()

JohnMiller

Myslel som si, že sa mi to nebude páčiť, no predpokladal som, že aspoň farebná kompozícia vizuálnej časti ma nejako zaujme. No, a nie. Kontrast farieb ako balzam na oči v tejto snímke zbytočne hľadať, skôr ma z nepodarených efektov a zlého nasvietenia tieňov boleli oči. Príbeh prázdny ako pohár od piva tomu grády tiež nedodal. Pre deti sa mi to zdalo moc "gulášovité" s tými prechodmi v čase, a pre dospeláka zase zbytočne naťahovaná nuda. Predlohu som nečítal, tak neviem ako sa toho držali, ale predpokladám, že nijako.. Inak by to nebolo tak slávne. Skutočne nepodarený kúsok. ()

Blackhand47

Sequel natočený pouze z nutnosti a je to znát. Příběh je nezáživný a jako většina podobných filmů nám nabízí pouze usmíření a poodhalení minulosti některých postav. A když nevíš co, přidej úplně nesmyslnou zápletku jako v tomhle případě cestování časem. Dalo se to zpracovat mnohem lépe. 55% ()

kajas

Ukřičená barevná kravinka vhodná spíše pro školou povinné diváky. Srdcová královna mě i nadále baví nejvíc ze všech postav, naopak Deppův Kloboučník vysloveně otravuje. Slabé 3*, a to hlavně za působivé vizuální zpracování sídla Času. ()

hygienik

Prekvapivo najhoršou vecou filmu nebol scenár! Ale fakt, že hlavné herecké trio, by pokojne mohli nahradiť akíkoľvek neherci a nebolo by vidieť žiadny rozdiel. Film bol bez duše (animácie neboli pekné) a herecký prejav bez emócie. Bola Alica dobrá či zlá? Ťažko rozhodnúť, lebo sa správala rozporuplne. A poučenie z tohto "rodinného" filmu? Buď vždy svojhlavý a priebojný, to ostatné už príde samo. Toť alfa a omega dobrého kapitalistu. ()

Patw

Prvních dvacet minut se neděje nic než, že Alenka obhajuje myšlenku říši divů. Aneb, že nic není nemožné pokud v to člověk věří. Jenže jakmile se Alenka ocitne v samotné říši divů (v ŘÍŠI DIVŮ!) najednou jde její přesvědčení, že nic není nemožné, stranou. Helena Bonham Carter nechala hraní a jen křičí, Anne Hathaway spoléhá až moc na nesmyslném mávání rukama, ze kterého bolí oči (a to nemluvě o tom, že i svou postavu hraje tak nějak nijak), Johnn Depp podle mě už neví jestli hraje Kloboučníka nebo Jacka Sparrowa... nebo jestli vůbec hraje.. Kdo by to byl řekl, že jeden z nejlepších ve filmu bude Sacha Baron Cohen? Jeho Pán Času se povedl a byl uvěřitelný, i když jeho uvedení na scénu by se bez onoho pádu určitě obešlo. Děj má spoustu, ale spoustu trhlin, Alenka si silně protiřečí, finální zápas "s časem" a rzí je sice hezkou podívanou, ale rozhodně to není uvěřitelná scéna - aneb scéna u které by se divák nějak bál o hrdiny ve filmu. Nedotažený scénář krásné efekty prostě nezachrání. Říše divů za zrcadlem mohla přitom být mnohem lepší, kdyby se na tom líp zapracovalo. Člověk by řekl, že když na to měli šest let vychytají mouchy... Nemohu jinak jak dvě hvězdy. ()

applause

Ze začátku se mi to moc nelíbilo, přišlo mi to spíš pro děti, ale nakonec se mi to líbilo, jak to bylo všechno propojené a zapadalo do sebe. Děti si z toho mohou vzít, že nemají lhát a krást, protože vždycky se na to přijde a oni na to doplatí. Hlavně mají být sami sebou. Myslím, že je to skvělá podívaná pro malé i velké. Mně to přišlo dojemné, že jsem u toho i brečela :D. Za mě plný počet bodů. ♥ ()

M.i.k.e

jednička byla na Burtona moc uhlazená,ale svým způsobem fajn.Dvojka není vyloženě špatná a v mnoha ohledech dost připomíná první díl,ale podobně jako druhý Huntsman i tady se dějově docela kulhá.Vlastně kdyby tam nebyli známé postavy tak by t mohl být jakýkoliv jiný film.Osobně mě hodně potěšil Cohenův Čas,ale jinak sem v určitých pasážích získal pocit jako by se právě čas zastavil.Krácení tak na 90 minut max by tady hodně pomohlo.Druhé Alence dám ještě časem šanci ve 3D,ale těsně po shlédnutí jsem nadšením nepřekypoval...60% ()

vydumnica

"The only way to achieve the impossible is to believe it is possible." Nikdy by som si nebola pomyslela, že udelím pokračovaniu Alice v Krajine Zázrakov také vysoké hodnotenie. Dovolím si tvrdiť, že ide o jednu z najlepších hraných disneyoviek. Pre mňa je práve Alice in Wonderland: Through the Looking Glass najlepší film o Alici, páčilo sa mi to ešte oveľa viac ako jednotka. Všetko, čo mi tam chýbalo, dostala som tu a ešte viac. Krásny príbeh a veľmi zaujímavé spracovanie. Nad moje očakávanie!!! 4 a pol*. ()

Streeper

Pro mě to bylo docela zklamaní, po úžasném prvním díle, kterému jsem dala plný počet hvězdiček jsem čekala něco více, ale většinou pokračování dobře nedopadnou. Nicméně mě navnadil dokonale zpracovaný trailer, jenže film je něco jiného. Velkým problémem je příběh, který je jakoby nedomyšlený, místy nudný a hlavně Říše divů nenabídla nic nového, snad jen kromě Pána Času, kterého ztvárnil dokonalý Sacha Baron Cohen. Helena Bonham Carter v roli Srdcové královny nenabídla nic, čím by si mě získala, spíše mi připadla velice naivní. Škoda, že více prostoru v příběhu nedostali i vedlejší postavy jako Zajíc, Šklíba nebo houseňák Absolem, ale bylo to důstojné rozloučení s Alanem Rickmanem, akorát příběh nenabídl nic nového ani originálního. ()

Cheeter

Nemůžu si pomoct, ale druhá část se mi líbila stejně, jako ta první. Dobře na první část navázala. Herecké obsazení zůstala stejné, a tak jsem si mohl užít staré hrdiny a bláznivý svět. A to i navzdory změně režiséra. ()

Morzael

A cenu za nejzbytečnější film roku vyhrává... Vynikající ukázka toho, jak Hollywood dokáže vyjebat s nápaditým světem a udělat z něj tuctovou hovadinu plnou klisché, otravně poučných monologů a všeho, co je dnes cool a trendy. Jo, silné ženské charaktery jsou sice v kurzu, ale musíte je umět napsat. Stejně jako v Tomorrowlandu je tady hlavní postava přechytrale otravná pipina, kterou bych jako její první důstojník asi zahodil do moře. Pryč je Alenčina nevinná naivita, místo ní máme podle šablony stvořený pokus o vůdčí osobnost. Plus přihoďme nejdebilnější motivační citát, co jsem slyšel: "the only way to achieve the impossible is to believe it's possible" ŠPATNOST!!! ()

Martrix

Burtonovsky laděný film, který nemá atmosféru, ani opravdu zajímavý nápad. Celý příběh se motá kolem hrátek s časem, což příznivci sci-fi vůbec neocení, protože je to v této formě primitivní a nenápadité. Ani vcelku pěkně vytvořený svět za zrcadlem nestačí k tomu, aby se divák nechal vtáhnout do prostého děje, nebo aspoň fandil hlavním postavám. Mia Wasikowska navíc nepatří mezi mě sympatické herečky. O to víc mi vše vynahradil skvělý Sacha Baron Cohen, jako Čas. Ostatní byli spíš do počtu. Přesto jde o vcelku pěknou pohádku pro desetileté. ()

necisty

Dvojka je bohužel jen slabý odvárek jedničky a Mia podle mého docela ztrácí na síle, ale naštěstí je to pořád krásná pohádka. ()

pakobylka

----- "Nemožného dosáhneme jen vírou v to, že je to možné." ----- Hmmm ... to je sice pěkný a veskrze inspirativní výrok, jenomže co je to platné, když se srdnatá kapitánka Alenka svými vlastními slovy řídí jen v našem přízemním a "obyčejném" lidském světě. Jakmile se ocitne ve fantastických krajích za zrcadlem, nezůstane jí ani špetička víry v realizaci čehokoli zdánlivě nemožného. Naopak - bez sebemenších pochybností přebírá poměrně neveselou, leč všeobecně přijímanou verzi jisté události staršího data, která hluboce zasáhla Kloboučníkovo srdce. A co horšího: Vnucuje ji i JEMU, svému příteli, aby se mohl dál utápět ve svém žalu. To že má být Alenka ??? KAPITÁNKA Alenka ??? Jistěže se nakonec vydává na cestu, ta nesympatická a ne zcela empatická dívčina, aby zjistila, jak se věci mají ... vlastně jak se věci MĚLY - a aby se pokusila s nimi něco pozitivního provést ... a my - jakožto diváci - můžeme jen doufat, že přitom nezapříčiní žádnou katastrofu globálních časoprostorových rozměrů. Ale ... čistě mezi námi: ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Že nelze změnit minulost, to už mi kdysi sdělil Guy Pearce alias profesor Alexander Hartdegen se SVÝM VLASTNÍM "Strojem času" (2002) ... DALEKO přitažlivějším způsobem. Mezitím zápletku nenápadně, leč definitivně opouštějí tvořivá radost i dětská hravost, aby se poohlédly po nějakém jiném a pro ně případnějším dobrodružství - a zůstává jen neosobní, křiklavě barevný svět, který se marně snaží vyplnit prázdná místa po jejich odchodu ... a taky Johnny Depp, na kterého tentokrát zbyla víceméně jen epizodní úloha - a mně se chce dodat "naštěstí", poněvadž v posledních letech mě on sám ani jeho herecké kreace příliš neoslňují ... bohužel. Dosti bídné 2,5* ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

Legenda o Mulan znovu a živěji

Legenda o Mulan znovu a živěji

31.03.2015

Hraná Popelka je v kinech necelé tři týdny a už má na kontě přes 300 milionů dolarů. Disneyovcům se tak znovu potvrdilo, že tenhle adaptační směr funguje. A v příštích letech z něj hodlají vyždímat… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává