Až po uši (TV seriál)

Komedie / Romantický

Česko, 2014, 13x35 min

Jan Hřebejk

Asen Šopov

Aňa Geislerová, Jiří Havelka, Hynek Čermák, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Radek Holub, Jana Kolesárová, Jana Švandová, Lenka Krobotová, Jaromír Hanzlík, Sebastian Jacques, Nela Bušková, Kajetán Písařovic, Tereza Osláčová, Zdeněk Mucha, Ivan Vojnár, Jana Gýrová, Jordan Haj, Martin Sitta, Matěj Ruppert, Jiří Štědroň, Petr Čadek, Václav Neckář, Jan Neckář, Jiří Menzel, Naďa Urbánková, Karel Smyczek, Emma Smetana, Jindřich Šmejkal, Alžběta Jungrová, Daniel Junas, Táňa Hlostová, Adéla Stodolová, Karolína Koblenová, Karel Řezníček, Jaroslav Pížl, Karel Lampa, Lenka Franková, Bohumír Starý, Tereza Hálová, Simona Vavrušková, Aleš Dušek, Vladivojna La Chia, Roman Pihík, Karolína Gulyášová, Marta Dancingerová, Anton Čamaj, Jan Bejšovec, Petra Pelechová, Ondřej Polák, Jana Laichterová, Antonín Kratochvíl, Prokop Laichter, Helena Poláková, Lukáš Houdek, Věra Lasovská, Klára Hanušová, Vilma Fantová, Linda Bartošová, Petr Vobecký, Mark Gein, Lars Haken Sjostrand, Ignat Kinol, Vlasta Čtvrtníčková, Alice Kovaczová, Danuška Hradiláková, Mark von Tiefenbach, Zdeněk Košata, Michaela Vítková, Jan Šibík, Petr Meliš, Anna Vodrážková, Karel Fink, Andrei Toader

Po 9 dílech: Na české poměry musím uznat, že seriál není špatný, určitě lepší než všechny ty telenovely v TV. Prvních zhruba 5 dílů mělo trochu spád, ty poslední se ale někdy tak táhnou, že nemít možnost si to posunout, tak asi nudou usnu. Některé scény jsou nereálné, ne-uvěřitelné. Když bylo v popisu seriálu napsáno, že nás nenechá stát na prahu ložnic, tak jsem netušil, že to tvůrci vemou až tak do hloubky. Mno, ještě několik dílů zbývá, tak uvidíme.(3.1.2015)

Potěšilo, velice potěšilo. Vkusný humor, dobrá zápletka. Excelentní Čermák, příjemně vtipný Havelka, zamindrákovaná Polívková, Holub v ponožkách a sandálích, naprosto šílená stíhací Krobotová, pro mě překvapující Ańa s Janou Švandovou a v neposlední řadě lesbický vztah mezi Kolesárovou a Čvančarovou. Takový Sex ve městě po Česku.(23.3.2015)

Tak nějak je mi to líto - tolik invence, zajímavých záběrů a všechno na seriál, který si to ani nezaslouží. Pro mě je to po Líbánkách zklamání. Toto je pouze dobře natočené klišé.(25.10.2015)

• NinadeL

13/13 Kam se poděl ten HBO touch? Aha, do pobočky Europe. No, je otřesné, nakolik to šustí papírem a herecky je to naprosto nedohrané. A to jsem se těšila. Vlastně na všechno, na Aňu, pražské lokace. Ale místo scénáře situace bez ladu a skladu? Ne. Aňa Geislerová se ve své roli nudí, Anna Polívková karikuje něco, co není karikovat třeba, naprosto netuším proč by Hynek Čermák měl hrát nadsamce, Jitka Čvančarová by se měla vrátit do Dokonalého světa a stát v koutě a být estetická, Jana Kolesárová určitě zaujme místní lesby, ale celkově to vypadá jak když by Olmer zfilmoval nejbanálnější Borůvku či Brusinku Nesvadbové. Kapitolou samo pro sebe je fungování starší generace, která tu má tvář Hanzlíka, Švandové a Gýrové. Zoufalost a zmar. Plus perlička z PR na závěr, jen tady se zřejmě povedlo jako první promo fotku zveřejnit totální spoiler celýho finále seriálu, ale kdo by to řešil, že ano? Jeden díl jsem přežila i na #finaleplzen(3.11.2014)

• Enšpígl

Já odmítám uvěřit, že tohle schválilo tak jako Hořící keř ustředí HBO v USA, na to si až příliš váží svého sloganu HBO - Víc než televize. Seriál Až po uši ovšem tento slogan posílá bohužel spát a probouzí klasické seriálové peklo těch nejhorších tuzemských televizí. Prvních deset dílů, to byla zkrátka telenovela ve který působily reálně snad jen barvy. Umělé dialogy a ještě umělejší situace, vytvořený tak, aby se hlavní hrdinové vzájemně propletli. Navíc většina těch lidí na mě působili neuvěřitelně snobsky a vysloveně se mě hnusily. Poslední tři díly celkový dojem trošku vylepšily, děj začal působit dynamicky, scény vyznívaly emotivněji a dialogy alespoň trošku začaly připomínat člověčinu. Honza Hřebejk udělal skvělej casting. Ve svý roli se mě líbila hlavně Aňa, ale tu mám dlouhodobě rád, poprvé jsem viděl v akci Jitušku Čvančarovou a hned se mně zalíbila potvůrka jedna. Ostatní taky zahráli celkem dobře a tak největší slabinou zůstává scénář.(5.2.2015)