Fantastická zvířata a kde je najít

• Velká Británie Fantastic Beasts and Where to Find Them (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku? (Freeman Ent.)

Blois

Úžasné!!! Pro mě krásný návrat do světa čar a kouzel. (Ani jsem nečekal, že mi bude tolik chybět.) Film se rozjede a už nezpomalí. Napětí, akce, humor - ani nestačíte vydechnout. Krásné vizuální efekty a výborné obsazení. Postavy Kowalskiho a Queenie mě moc bavili, no a Eddie, ten zahraje cokoliv. ()

Cvachetka

Ústřední dvojice je tak dobrá, že jsem se o film od začátku neobával. Dan Fogler je možná ještě zajímavější než Eddie a to už je co říct. Myslím tedy jeho postava ve filmu. Fantastická zvířata jsou opravdu fantastická. Pro mě vede jednoznačně "krtek". Povedená fantasy, 90%. ()

ariari

kŕčovitý pološkulavý šašo s nalepeným hniezdom na hlave...to mal byť zaujímavý hrdina? k tomu niečo tak banálne otravné, že v kine okrem troch pridusených občasných ehm. pokus o rozpačitý smiech tých najochotnejších , by ste počuli trávu rásť. sedadlá boli v 4 d, teda s vami natriasali akoby vás zozadu kopali decká nadopované cukrovou vatou, ale nebolo to k ničomu... toto bola otrava na míle vzdialená úprimnosti všetkých dielov HP. z kina išli všetci ako z pohrebu . ak sa natočí dvojka, bude to prepadák, ale aj ta si ju pôjdem pozireť. ()

Tomko87

Som spokojný. Ako čakal som to v oveľa detskejšom prevedení. Celkovo to bolo dospelejšie, až by som povedal temnejšie. Samozrejme, boli tam čári mári, (žiadna avada kedavra :() pekne spravené digi tvorčeky, no bolo to zasadené do temnej doby. Herci boli v pohode. Ale u mňa žiarili hlavne Colin Farrell a Elza Miller. Colina by som nečakal v tomto filme ani za boha. Stopáž bol ale prestrelená. Teda, isté scény by som orezal. Finále bolo perfektné a dostalo sa aj nečakaného mindblowu. ()

Eddemi

Z mojho pohladu to nemalo ani hlavu ani patu... Dokonca ani myslienku filmu som v tom nenasla. Proste nic nehovoriaci snimok a to som fanusikom HP. Avsak tento film nemal ziadnu pointu, ziaden priebeh, nic... Ani prostredie nebolo pre mna nicim zaujimave, dokonca ani vyber hercov. Nebolo sa naco pozerat. Jednu hviezdu dostava "krtko - zberac zlata" a kusok aj mukel (miestami) and that´s all. Smutne! Cakala som, ze to bude spackane, ale tak na 3 hviezdy... ()

LuKiss

Dnes za tři a půl hvězdy celkem. Co se týče zvířat jako takových, sem samozřejmě víc než spokojen, ale film jako komplex mě zas tak moc ze sedadla nezvedal. Občas vtípek, hodně efektů, málo zvířat. A hlavně, co se stalo s tou přerostlou fialovou můrou co nám tam cpali ze začátku v asi pěti scénách a nakonec se ani neobtěžovali s jejím chycením? Jinak, koukejte děckám cpát hůlku a lexikon hned v kolíbce, aby se náhodou nenafoukli do velký černý zabijácký ničitelský formy písečný bouře. ()

HennessyVSOP

Tenhle film je bohužel poměrně dost o ničem a stejně jako u Harry Potter 1 u něj čekám velký potenciál v tom, co náznaky v tomto filmu znamenají pro budoucí vývoj série, který na několika střípcích a elementů z tohoto filmu rozjede podle mých očekávání slušnou show v očekávaných sequelech. Absenci děje jsem již zmínil, absenci záporného hrdiny (i když my víme kdo by měl být zcela jednoznačně novým hlavním elementem celé serie) a v podstatě nemožnost se ztotožnit s těmi kladnými (opravdu tam není normální postava?) z tohohle filmu dělá vážně problém. Strávit se to dá, hlavně díky prostředí a efektům velmi dobře zakomponovaným do toho mála z děje. Všímavější fanoušci zaznamenají několik nenápadných detailů naznačujících co nás čeká za X let. A tím jsme skončili. Bohužel. Stejně jako Rowlingová už v HP dokázala, že umí vytvořit poměrně slušné prostředí pro zcela hloupý děj, tak tady ve svém standardu pokračuje. Její problém je ten, že divákům už není 12 a tak budou čekat něco trochu víc promyšleného co v sobě nemá takové díry a po tom jak špatná a chaotická byla HP7 bych se opravdu dost divil kdyby tomu bylo tentokrát jinak. Zatím jsme v rozjezdu tak uvidíme. Objektivně bych to viděl někde kolem 70%. ()

Paganfairy

Vytunelovanej Harry Potter postrádající jakoukoliv špetku logiky a originality. Američané se opravdu nebojí z potterovského fenoménu vytřískat úplně všechno, nicméně bez kouzla a věrohodnosti, a s nesmírně protivným dámským osazenstvem. Aspoň, že ten pidlookej Johnny Depp, byť jen na pár sekund, filmu vnuknul malou jiskřičku... ()

marrrrian

Po návrate z kina zmiešané pocity, ktoré sa od vtedy ani neusadili, ani nevyjasnili. Ako vstupná časť k väčšej ságe, ktorá chce byť v nasledujúcich rokoch skloňovaná naprieč filmovým svetom, nevýrazné, nevyvoláva v divákovi žiadne očakávania. Až na obsadenie Eddieho Redmayna a Colina Farrella je to magická prehliadka krajne nesympatických postáv. Až na pár momentov je to hrozne nevyvážené. Tempo nedrží dej pohromade ale ho trhá na kusy. V konečnom dôsledku sa nedá k ničomu priľnúť, za celé dve aj niečo hodiny neprichádza nič, na čom by mi ako divákovi záležalo a nekonečný romantický záver tomu dal bodku, ktorá spláchla aj to málo, čo sa ešte ako tak podarilo vystavať. Nevýslovné trapno, ktoré som cítil pri týchto nešťastných finálnych frekvenciách ma presvedčilo, že očakávať od ďalších dielov budem radšej menej, prípadne nič. Aj keby ma pokračovania uchvátili, čo by mňa osobne určite potešilo, myslím, že túto časť viac vidieť nepotrebujem. Na záver - Depp dúfam zo seba dostane niečo viac, než za posledných XY rokov jeho topenia sa v karikatúre, ktorú zo seba robí. Držím palce. ()

Jamall

Kámen Mudrců Reloaded. Trochu dětštější, než jsem si představoval. Příběh slabší, ale to postupné budování příběhu na pozadí chytání potvor má něco do sebe a rozhodně mě to bavilo třeba víc, než Hobit. Zvířata mají výhodu v tvůrčí volnosti a já jsem fakt zvědavej, kam je to zavede. ()

LencaN

Nedočkala jsem se ničeho, co by bylo srovnatelné s Harry Potterem. Náznaky, které spojovaly tento film s Bradavicemi a Brumbálem tady byly zmíněny ve dvou jednotlivých větách, které nebyly pro příběh nijak nosné a proto je považuju jen za laciné přiživování se na dobrém jméně filmů o Harry Potterovi, protože jinak to s nimi nemělo nic společného. Jen je to další svět, kde kromě lidí žijí i čarodějové, kteří se před ostatními musí schovávat a mají svoje vlastní vedení, zvyky, zákony a postupy. Kupodivu jsem nacházela dost věcí, které mi právě v téhle oblasti vadily - třeba že kouzla mohly postavy použít už dávno a nenechávat věci docházet až do krajností, mohli jich mnohem víc využívat na přesouvání se jinam, na paralyzování někoho, odhalení něčeho. Na pohled to bylo opravdu fantastické, různé čarodějné drobnosti, krásná zvířátka a jejich provizorní "pelíšky" v kufru pana Scamandera. Největší miláček byl ten hrabivý ptakopysk/krtek či k čemu ho přirovnat :) Některé postavy mi bohužel přišly svojí vizáží málo zajímavé. Třeba slečna, která pana Scamandera odchytla, taková šedá myška. Možná je ale mojí chybou, že preferuji výraznější a zapamatovatelnější tváře, když koukám na takové fantasy filmy. Alespoň, že Eddie Redmayne všechno úžasně táhl kupředu. Problém jsem měla i se scénářem, který je málo dovysvětlený, na začátku je divák zahlcený informacemi z novinových článků, které jsem kvůli 3D dokonce i špatně dokázala přečíst, nevysvětlené obskuriony, které jsou mimo moje chápání, na jakém principu tedy přežívají, koho napadají, jaké úmysly měla postava Colina Farrella,apod. No byla tady toho spousta, která mi kazila dojem. Ale přes všechna negativa si film nezaslouží pouhé 3*, protože kvalitativně je o stupeň lepší než filmy, které hodnotím průměrně. Jen je všechno poznamenáno tím, že to propagačně příliš svazují s Harry Potterem. PS: A už vůbec není potřeba znát filmy o Harrym, Brumbála zná snad každý, kdo by jen uvažoval na takový film od J. K. Rowlingové jít. ()

FLVEKK

Redmayne mě opravdu nebaví. Nebaví mě jak mluví, jak se chová, opravdu už ho nechci nikde vidět. Začátek zdlouhavý, nebýt skvělého Foglera tak i nudný..Čekal jsem víc kouzel, víc napínavějších scén, lepšího dobrodružství..druhá polovina malinko lepší, tak dám za tři ;) ()

tomashinka

Nevím, jestli jde o mé pomatení smyslu, nebo záměrnou producentskou manipulaci, ale měl jsem celou dobu pocit, že má jít o příběh navazující (nebo předcházející) příběhům o HP. Fantastická zvířata mají s Harrym společnou jen ideu světa kouzelníků, několik fragmentů a letmé bezvýznamné zmínky o Brumbálovi a Bradavicích. Jinak vůbec nic. To jen aby si příznivci HP nedělali moc iluze. Já jsem si je dělal a to jsem neměl. Asi stárnu, ale vadí mi dlouhé filmy s rozvláčným dějem. Film trvá dvě a čtvrt hodiny a dějově by se vešel v pohodě do hodiny jedné. Je tak nějak dějově prázdný, o nic moc nejde a to nic je šíleně roztahaný. Hodně času zaberou zajímavé scény se zvířaty, ale zase ne tak moc, aby zaplnily nekonečnou stopáž. Tolik kritika a konečně něco pozitivního. Kvalitně provedený film, výborně zpracované prostředí New Yorku začátku 20. století (asi tak nějak), výborná animace jak zvířat, tak různých kouzel, demolic, antidemolic, skvělá hudba. Film je celý tmavý a prostředí tak nějak šedivě ponuré, barvy přinášejí právě jen různá podivná zvířata a tak jsou asi to jediné, co je z filmu na pět hvezdiček. Dítě pod 12 let nemá smysl na film brát, nepochopí nic, starší dítě by se asi taky převážně nudilo a nejsem si jistý, jestli by efekty se zvířaty dokázaly vykompenzovat dějovou nicotu. Dvě hvězdy za provedení a nápad budou stačit, znovu bych na film určitě nešel. Cítím se navíc poněkud podveden prezentovanou návazností na příběhy o HP, v tomto případě mám obavy, že jde spíš o producentský tah, jak dostat lid do kin, čili tak trochu podraz. ()

Bezejmený

Výborné rozšíření kouzelnického světa na USA a dobu dávno před Harrym. Hodně zábavný film, ve kterém se vyskytuje překvapivé množství děsivých scén. Akční scény jsou režírované s velkým přehldem. Příběh překypuje velkým množství nápadů (obsah kufru vládne) a jejich využitím. Herci a herečky přesní. Trochu mi vadilo kouzlení s jednobarveným paprskem a také trochu zahozený střet lidí s kouzelníky. Jsem zvědavý na navázání příběhu ve dvojce. ()

Optical

Tak takhle uboze by vypadal Harry Potter, kdyby se jeho příběh odehrál převážně v mudlovském světě. Ochuzen o pohádkové prostředí a atmosféra je ta tam. Fantastická ZOO se snaží tento nedostatek nahradit trikovou záplatou, která jen o to víc odhaluje plytký děj chabého scénáře. Naštěstí se našlo alespoň pár zajímavých herců, kteří táhnou celý film kupředu. Redmayne jako by se pro postavy všelijakých podivínů snad narodil a statečně mu sekundují i herci ve vedlejších rolích. Na rozjezd nové kouzelnické ságy to stačí, ale nic převratného snímek nenabídne. ()

TonoM odpad!

Je to asi poprvé, co se mé hodnocení tak rapidně liší oproti celku. Jen tu kroutím hlavou a směji se hodnocením ****+ hvězdy a kladu si otázku bože za co, proč? Ještě, když uživatel to ohodnotí, že to zdatně konkuruje HP to mě dostalo nejvíc. Srovnání HP a FZ není možné HP je o několik parníků vepředu. Vůbec poprvé se mi stalo, že jsem měl chut' odejít z kina od 1.minuty až do závěrečné minuty... 2 hodiny naprosté hrůzy a čekání, že se to změní nepřišlo a nebýt toho, že jsem byl v kině s přítelkyní dávno odejdu... Naprostý propadák. Jednoznačně to nejhorší, co jsem v roce 2016 viděl ()

hufnagel

Podarená fantasy typu Harry Potter v Amerike a čerešničkou bol konečne normálny humor,ktorý dnes už v hollywoodskych produkciách dosť chýba. ()

Janda Panda

Do kina jsem šla s téměř nulovým očekáváním. Příběh Harryho mám sice ráda, ale nejsem žádný poterrofil. Proto jsem byla naprosto unesena a překvapena mou reakcí na film - jak v průběhu, tak na konci, kdy jsem se neubránila slzám. Neuvěřitelně silný zážitek, který by zasloužil VÍC než 5*! A teď už snad jen stačí dodat, že za 3 dny na něj do kina vyrážím znovu. ()

Fantastická zvířata mají stopku

04.04.2023

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)