Epizody(6)

Brněnská pobočka velkoobchodu s papírem, kde se děj českého seriálu odehrává, řídí vedoucí Marek Chvála, neškodně sebestředný a k jakýmkoliv citům ignorantský šéf. Pod rouškou péče o své podřízené se snaží ve firemní struktuře přežít co nejdéle, a proto neustále vymýšlí nové kličky ve vztahu k vedení společnosti. Dokumentární kamera fiktivního štábu se zaměřuje i na osudy jeho kolegů, kteří si dlouhé chvíle v nudné práci snaží krátit každý svým originálním způsobem. (Česká televize)

Alvin

Dělat remake originálu, kterému se v podstatě nedá nic vytknout je poněkud "suicide mission". Neříkám, že se na to nedá dívat, ale srovnání je kruté. Co mi vadí nejvíc, že oproti originálu se z toho vytratil ten "live documentary" feeling. Těch pár trhaných pohybů kamerou a přeostřování to nezachrání, spíš naopak. Ale problém je hlavně v hercích, kteří odrecitují text a nasadí výraz jaký jim Šteindler nařídil, což je použitelné v běžném českém sitcomu, ale ne tady. Tohle si prostě Gervais napsal pro sebe a těžko se mu někdo kdy přiblíží. ()

Speedster

V diskuzi jsem predikoval seriálu špatnou budoucnost a v případě, že bych se mýlil, slíbil jsem zaslání omluvného dopisu režisérovi i představiteli hlavní role. Propadák to není, leč dopisní papír nehledám. Mile mě překvapil první díl, který je ale v podstatě (jak velí tradice) v každé zemi stejný. Koptu dokonce lze brát za šéfa českého kanclu (protože bohužel odráží to, co mnozí znají), ale jinak bída. Pominu-li herecké výkony, jsou to typy osobností, které vzešly z castingu. Bohužel povětšinou velmi špatné volby - zejména pak v ústřední dvojici Anna a Tomáš (ona se na roli nehodí, on je nesympatický). Všechny mé výtky pak shrnu do jedné: CO TY VULGARITY??? V zahraničních verzích s nimi šetří dle slavné Cimrmanovy metody šrapnelu a tady si postava (které máme fandit) normálně řekne, že si doma honila péro? Samej vůl, samej kokot.. Kdepak, pane Štaindlere, buď považujete českého diváka za primitiva nebo jím sám jste. Ani jedno se mi nelíbí! ()

Tumas

Šteindler to uplně posral. Uplně. Světlé chvíle se objevují zřídkakdy a většinou v místech, který nekopírují originál, protože ten nezvládá scénář, režie ani herci. Ty jsou na tom všem asi uplně nejhorší...ikdyž ne...posral to Šteindler. A to ani ten scénář nemuseli vymýšlet...stačilo jen absolutně podělat původní. Odpad tomu nedávám, ordinace to přecejen není. ()

Motherlovebone

Já myslim, že štajndler by měl popadnout lopatu a jít se realizovat někam na stavbu dálnice. Moc by tím všem pomohl. Celý to je na úrovni seriálu redakce, humor nikde, všude mír. Koptu mám rád, ale tady to nezvládá. Ovšem v tomhle díle to nezvládá nikdo. ()

LH97

První díl nemile překvapil. Čím dál tím víc se ukazuje, že čím větší je očekávání, tím větší přijde zklamání. Hlášky jsou trapné, bez nápadu a nudné. Klasická zápletka, bude se rozhodovat, která ze dvou firem bude fungovat i nadále, což je také jediný důvod, proč budu sledovat i zbývajících pět dílů. Budu rád, pokud budu moci komentář změnit, ale moc bych tomu nevěřil. ()

Lucasoff

Tento humor je, obávám se, pro velké množství diváků nepochopitelný a neuchopitelný. Pointu si totiž divák musí často domyslet. Mohlo by to být lepší, ale v podstatě spokojenost. 65% ()

SnilekCox odpad!

Miluji americkou verzi The Office, takže jsem českou verzi nechtěl odsuzovat jen proto, že jde o Remake. Vtipy převedené a nešetrně přehrané českými ,,herci'' vtipné nejsou, milá a humorně suchá trapnost charakterů se vypařila a zůstaly zde jen špatně zahrané scénky bez špetky originality. Tam kde původně byl humor se špetkou štiplavostí vsadil pan Šteindler na surovost a povrchnost - asi aby byl bližší tomu českému publiku... Myslel jsem, že nic horšího, než vidět oblíbený seriál nadabovaný českým rychlo dabingem se pro reputaci tohoto dílka nemůže přihodit, jak hluboce jsem se mýlil... ()

ciapok

bol som zvedavý, ako by nadabovali moj top britsky serial. Tu to mam, dokonca v novovzniknutej forme - tzv videodabing :) ()

petersonovic

Rozhodně to není žádná ostuda. Taky jsem se bál jak to s českou verzí dopadne, ale překvapení se překvapivě koná! U druhýho dílu už jsem brečel smíchy (Jáchym Kořen vyšetřuje), takže za mě víc než dobrý. Těšim se na další díly! ()

Rindi

Sem tam něco vtipného, Koptu mám rád. Ale vůbec nechápu smysl toho neustálého škubání kamerou a zoomování. To je naprosto nekoukatelné, jako kdyby kameramanem bylo pětileté dítě, které prvně drží kameru v ruce. ()

mil@n

Milan Šteindler by měl sebrat odvahu a jít znovu do České sody i s rizikem, že sám sebe nepřekoná. Budu mu držet palce! Kancl je omyl. ()

sbinda

Jak jsem byl, jako správnej Čech, skeptickej tak jsem velmi mile překvapenej. Václav Kopta je výtečnej, nepřerává, krásně nastavuje rytmus až se divím jak je tohle možné zahrát - nebejt trapnej, když máte bejt trapnej ;-) Jak se na konci 6.diílu sám sebe rozbrečel byla nejhezčí scéna v čs.sitcomu poslední doby. Ostatní herci nevystupují z řady, což je v pořádku. I přes okopírovanej scénář dávám 85%. Dobrá práce! Parádní recenzi napsal Gudaulin. ()

lineker

Opravdu jsem oproti většině neměl se seriálem větší problém. Koncepcí se až úzkostně držel britské předlohy a to bylo jednoznačně dobře. I v té anglické verzi narazíte na vtípky, které vyšumí do ztracena, nebo jsou vyloženě trapné. Ostatně na trapnosti je ten seriál založen a s hluchými místy je prostě třeba počítat. Václav Kopta se role chytil velice dobře. A po těch šesti dílech si v roli toho sebestředného blba nedokáži nikoho jiného představit. ()

Fraktální

a já se rád kouknu znova na to samé... ještě když se toho Milan Štajndler zhostil takhle se ctí... stále krásně trapně vtipné ()

David_AJR odpad!

Kdyby ty peníze za natočení této příšernosti dali na dabing zbylých sérií americké verze, dobře by udělali. ()