Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

XXXXXXXX

O proti prvnímu dílu mnohem přízemnější, a chvílemi mi dokonce připadalo, že se dívám na První díl, ze kterého někdo nejprve vybral všechno to, co první gangsterku činí jednou z těch lepších kriminálek. Postavy zde umírají jako na běžícím pásu, a to zpravidla dříve, než si vůbec dokážete dešifrovat, kdo že to zase natáhnul brka. Problémy některých vedlejších postav, nejsou dořešeny pro jistotu vůbec (premiér). A posledním hřebíčkem do gangsterovy rakve, je ona nic neříkající fraška v závěru. A než si to v hlavě všechno dovedete pořádně přebrat, naskočí na obraze pro jistotu titulky. Nasranému divákovi, tak nezbývá než mlátiti pěstí do zdi a vzteky řvát: "A co bylo jako dál???????" ()

tatopulos

Tři kvalitní české gangsterky podle mě- Sametoví vrazi, Příběh kmotra a Gangster Ka. (Někdo by možná raději dosadil Nahotu na prodej, Bony a klid a Kamaráda do deště, já ne:-) ) ()

kubilov

Druhá část Gangster Ka je sice slabší, i tak to ale stačí na 4*. Daleko více mě tu rušily odchylky od skutečnosti, které podle mě mohly být vyřešeny lépe. Filip Čapka je herecky neuvěřitelně slabý. ()

kslaww

Afričan byl o kousek lepší než první část...přeci jenom mi tam chybělo víc akčních scén...jinak palec nahoru ()

lucky.loo

Mě to celkem bavilo, mám slabost pro filmy dle skutečnosti. Jen kdo pro boha vybíral náhradu Krejčířova jména na Kraviec😂....? ()

Romeroo

První díl se mi líbil o kus víc, přesto má i pokračování co nabídnout a to nepíšu o českém měřítku, které i Afričan jasně překračuje. ()

pekas

Že by se přece jen zločin nevyplatil? Naděje, že boží mlýny sice někdy melou sakra pomalu, leč snad přece jen ano. 70% ()

Mire

Podobne ako jednotka, slušná kriminálka. Hodnotím rovnako, ale ten divný koniec trochu zamrzí. Žeby dvierka pre tretie pokračovanie? ()

ostravak30

Druhý díl je snad ještě lepší než první. Tvůrci navazují na vysoce nasazenou laťku. Díky vynikajícímu nápadu vypravěčů gangstera a kriminalisty můžeme slyšet jednak dva různé pohledy a jednak jen totálně nechápavý člověk nepochopí kšeftaření a způsob mafináství, které Krejčíř uplatňoval. Nevím, kolik přesně je na tom všem pravdy a z jakých dokumentů tvůrci vycházeli, ale detailní pohled do soukromého života největšího českého gangstera je nesmírně zajímavý. Exotické prostředí všemu jen pomáhá. Konečně vidíme také jiné lokace než zaprděné ulice Česka. Vše podstatné jsem již použil u prvního dílu. Druhý nejde s kvalitou dolů, naopak mírně stoupá, vidíme i akčnější scény, více napětí a exotiky v podobě nočních klubů a zahraničních herců. Byl jsem spokojen a žádám si takových filmů, které se nebojí ukázat jasně a zřetelně prstem, ještě více. ()

MartinTerran

Jelikož se jedná o dvoudílnou sérii, která jsem jen těžko dá rozdělit, tak hodnotím dohromady. Příběh zde nejde hodnotit, jelikož je film podle skutečné události. Nevím nakolik se film odlišuje od reality, ale podle mě je to docela přesné (i když těžko věřit, že je ve světě takový bordel). Natočeno je to vskutku dobře, herecké obsazení a jejich výkony v pořádku. Trochu mi tam chyběly roky, jinak fajn dvojfilm. Hodnocení: 81/100. ()

majky19

Kvalitativně se dle mého názoru tento snímek nikterak neliší od prvního dílu. Ve druhém sledujeme Káčkovu kariéru za hranicemi, kde si nejprve podmaní území Seychel, kde mj. zlikviduje jejich ekonomiku a přivede zemi do červených čísel a poté samozřejmě také sledujeme jeho machinace a čachry, které se pokusil znovunastartovat na území Jihoafrické republiky, kde se postupně stal opět jednou z ústředních tváří celého podsvětí. Mě obě části tohoto dvojfilmu velmi nadchly a myslím si, že je velmi dobře, že tvůrci prostřednictvým svých filmů mohou divákům alespoň trošku otevřít oči a možná je přivést i k určitému zamyšlení nad nejen stávajícím stavem věcí. ()

nula87

I dvojka si udržela minimálně úroveň jedničky a je to moc dobře. Některé důležité momenty sice trochu odsunuty na vedlejší kolej, ale to nic nemění na kvalitním gangsterském filmu, navíc z domácího dobře známého prostředí.75% ()

PamelaJJK

Hodnotím až po shlédnutí obou filmů. Na české poměry velice slušné. Druhý díl je možná nepatrně lepší. Nejedná se o žádnou akčňárnu, ale o dialogy, atmosféru a celkové vyznění. Ústřední duo Čermák & Bjelac je naprosto geniální. Film jistě zaujme i nezasvěcené, ale hlavně bude tahákem pro fanoušky tohoto zamotaného příběhu. Dobrý hudební doprovod i obsazení vedlejších rolí. Film má sice poklidné tempo, ale nenudí a dokáže vtáhnout do děje. Akorát mám problém, stejný jako třeba u gangsterek s Johnny Deppem, že jsem ve filmu vlastně na straně padoucha. To je ale můj problém a na hodnocení to nemá vliv. A protože jde o český film a ty je třeba vyzdvihovat a pomáhat jim, tak jasný plný počet. ()

DonBraso

Dvojka nevím čím to,ale bavila více než jednička.Nejspíš to bylo tím sluníčkem.Čermák s Bjelacem baví,horší je to opět s neustálou uspěchaností scén,která si pomáhá přesunama autem,kterých vidíte desítky.To doopravdy přestane bavit,když Pachl jakoby byl fanoušek aut a místo čistého střihu přímo na místo,se tam prostě musí dojet autem stůj co stůj.Tohle vážně nebaví.Jediný co má dvojka dobré je tempo,který slušně odcejpá na úkor scén.Takže buď se tohle divákovi líbí nebo má smůlu a čeká na Hynka,až vyjde v košilce na plátno a pošle opět někoho do háje nebo začne opět s kšeftama,který jak víme nekončí zrovna slavně. ()