Teenager Zach Cooper (Dylan Minnette) je znechucen tím, že se z velkého města musel přestěhovat do malého městečka. Zjišťuje ale, že vše má i své světlé stránky - setkává se totiž s krásnou dívkou Hannou (Odeya Rush), která žije v sousedním domě. Ale i v těch nejprosluněnějších končinách občas slunce zajde za mraky, a ty Zachovy se objevují ve chvíli, kdy zjišťuje, že Hannah má tajemného otce, ze kterého se vyklube R. L. Stine (Jack Black), autor série bestsellerů s názvem Goosebumps. Ukazuje se, že existují reálné důvody, proč je Stine takový podivín... Je totiž vězněm své vlastní představivosti. Příšery, kterými se jeho knihy proslavily, jsou skutečné, a Stine své čtenáře chrání tím, že tato monstra drží uvězněná ve svých knihách. Když Zach neúmyslně příšery z rukopisů vypustí a ty začnou terorizovat celé městečko, je na Stineovi, Zachovi a Hannah, aby je znovu vrátili do knih, kam patří. (Falcon)

ESNYR

Jako žánr to bylo dobrý. Jeden se i zasměje, nebo trochu lekne, ale nefungovalo to tak jak si asi autoři přály. Black (nemám ho rád) mi tady nevadil a dokonce byl i celkem sympaťák - čímž mně překvapil - ale podle mého to přehnaly z těma potvorama. Bylo jich tam moc. Dokázal bych si představit menší sérii filmů, nebo možná i seriál, kde by se dalo těch potvor využíd daleko lépe. Triky super a i ti herci byly v pohodě. Škoda že to přepálily se zápletkou. Mohly nechat někoho (je jedno koho) ty knihy ukrást a potom je postupně otevírat. Takhle se to zchumelilo do jediné akce, která nemohla fungovat. Dám za 3 a budu doufat že případná dvojka bude lepší co se nápadů týká. ()

TinoArts

Parádne. Postavy super (hlavne Jack Black geniálny), nápad ma strašne očaril, keďže som "originál" nevidel/nečítal a vôbec som nevedel, o čo v tomto filme ide (a ani, že taký spisovateľ existuje). Super vizuál, parádne monštrá, celkom dobré vtipy, ...akurát toho hororu tam moc nebolo. Ale je to čisto rodinný film, tak asi ani nemalo prečo. Super filmík. 80% ()

matolos1

No. Zhrniem to veľmi jednoducho. Vizuál bol fajn a vtipy sa tiež celkom dali ( hlavne scéna s trpaslíkmi pri horiacej rúre je best :D) ale inač tento film vám nič nové neponúkne. Proste scenár pre béčkový film ( samozrejme ak vôbec nejaki mali). 50%. ()

Facerr

Trochu jsem přemejšlel o tom, jestli tohle má bejt vyloženě podívaná pro děti. Jejich rodiče pak asi budou platit trochu větší účet za elektřinu, díky lampičce, která je celou noc rozsvícená. Já se ale bavil a bavil. Ne že by to bylo nějak ultra vtipný, ale spád to mělo slušnej, příšer a monster byla fůra a obsazení taky se taky povedlo. Efekty povedený, vizuál super, takže pro nenáročnýho diváka, kterej má rád Jacka Blacka a příšery všeho druhu, ideální. ()

Spilif

Spíš komedie nežli horor, ale myslím že to zafungovalo a člověk to nenásilně zkoukne až do konce. Jo je to fajn film když pominu zombíí a vlkodlaka tak bych možná řekl že i rodinej :) ()

pafka

Nestesti tohodle fulmu jsou dve - scenar a Jack Black. Ten neumi poradne hrat, je to jen suostava jeho trhlych ksichtu. A dost tomu ublizuje. Scenar vas nerozesmeje ani nepostrasi. Jen to jen kravinka za mraky penez. Bida a skoda casu. ()

Domas88

Dobrodružný film bych řekl spíš já. Není to špatné, chtěl jsem dát vyšší hodnocení, ale pak jsem si uvědomil, že mně hlavně okouzlili efekty, na které já nejvíc ulétávám.. ()

blondboss

Vizuálne fantasy šialenstvo v podaní Lettermana, ktoré sa snažilo byť hororovo-akčnou komédiou, ale skôr by som povedal, že sa tu podarilo skĺbiť prvky hororu s rozprávkou pre deti, pri ktorej by sa vedeli vynadívať na množstvo strašidiel a čudesných postavičiek. Dejovo teda celkom plytké a na jedno videnie to stačí. 55 % ()

moviefan4

Skvelé! Tenti film som si naozaj užil. Od začiatku film naberá skvelú atmosféru ktoréj dopomáhajú skvelé herecké výkony a super efekty. A do koncu príbehu sa to nezmení. Príbeh bol velmi nápaditý a perfektne spravený. Za mna 5* s hrdosťou lebo už dlhú dobu som si neužil film tak ako tento! ()

ZHODNOTITEL

JUMANJI JENOM TROCHU JINAK - MÍSTO HER, KNÍŽKY V čele s Jackem Blackem klasický koktejl pořádného dobrodružství. Hltal jsem to od začátku až do konce a mělo to i fajn humor. BAVILO ()

blazma

Co říct, Jack Black je skvělej... Tady nic méně musí hrát ''rozumného'' dospělého člověka a trochu zarputilého rodiče. Trošku to podkopává jeho potenciál a mladé herecké obsazení to kočíruje jen tak tak. naštěstí je tady vtipná kombinace oživlých strašidelných postav. ()

baclajean

Ako fantasy kniha pre mládež by to možno obstálo, no takéto spracovanie je pre príliš naivného diváka. Jack Black si očividne potreboval skúsiť niečo tohto rázu, a nedal tomu pokoj, až kým sa neobjavil v remaku Jumanji, ktorý už bol o poznanie lepší, než tento počin Roba Lettermana. ()

Nikolas__

Extrémně vtipná a nápaditá komedie, se špetkou slabého hororů, ale zachraňují to vtipné dialogy a slušný Dylan Minnette (který hraje mistrovsky ve známém seriálu 13 Reasons why hlavní postavu Claye). ()

Husí kůži čeká pokračování

Husí kůži čeká pokračování

19.01.2017

Předloňská fantasy Husí kůže stála 58 milionů dolarů a vydělala 150, což v hollywoodské matematice znamená dvojku. Studio Sony ji naznačilo už loni v dubnu, teprve nyní je ale všechno jisté a dokonce… (více)