poster

Husí kůže

 • USA

  Goosebumps

 • Slovensko

  Husia koža

Horor / Komedie

USA, 2015, 104 min

Režie:

Rob Letterman

Předloha:

R.L. Stine (kniha)

Scénář:

Darren Lemke

Hudba:

Danny Elfman

Střih:

Jim May

Kostýmy:

Judianna Makovsky
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ampi
  ***

  Joe Black je částečně zpátky, (angl. Joe Black is Back) ale možná ne v takové formě, jak by tvůrci filmu chtěli. Oni také nebyli až tak dobré formě. I tak se jim mix laciných hororových záležitostí povedl ucházejícím způsobem. Mohlo to být o dost horší. Bude dvojka Guantánamu, KLDR či Detroitu?(25.12.2015)

 • Gilmour93
  ***

  Hu(p)sina? Ani moc ne. Klasická teenage oťukávačka při které Občan Black či ten mutující nerd s předkusem občas vypotí vtípek a mezi tím víří digitální mrdník ala posledních patnáct minut Chaty v horách, jen samozřejmě v jakési kinder-friendly verzi jakoby Sony obejmula urnu strýčka Disneyho. Není to sice průser o velikosti Gulliverovy ranní stolice, ale reputaci v oboru hraných filmů si Letterman příliš nevylepšil.. Co se týká mých soukromých děsů, byl tam jenom klaun. Na obřího pavouka, Michala Davida a filmy Marie Poledňákové naštěstí nedošlo..(4.3.2016)

 • maddy
  **

  Taká kombinácia Night at the Museum a Jumanji. Akurát od zábavnosti Jumanji to má poriadne ďaleko a väčšinu času to padá skôr do trápnosti niektorých pokračovaní The Night in the Museum. Goosebumps síce majú potenciál, veľmi sľubný námet, ale ten sa podarilo využiť iba v pár scénach. Inak to nie je ani poriadne dobrodružstvo, ani priveľká zábava, ani vyslovene vtipné, iba taký guláš občas veľmi light hororu (scény s tým gašparom alebo trpaslíkmi), nie je veľmi vtipnej komédie a dosť lacného dobrodružstva pre celé rodinu, ktoré sa v závere zvrtne v prehnaný digitálny bordel bez zmyslu. Zvyčajne v podobných filmoch nehľadám logiku, ale aspoň nejaké elementárne pravidlá, na základe ktorých celý príbeh funguje by aj takto jednoduchý film mal mať. Tu si však postavy tie strašidelné knihy otvárajú raz kľúčom, inokedy silou ako sa im zachce a nakoniec tak z celého filmu ostane iba pocit samoúčelnej prehliadky čo najväčšieho počtu monštier v často slabom CGI a nič viac. Najviac tak zamrzí ten nevyužitý potenciál, pretože s dobrým režisérom/scenáristom tu bol priestor na veľmi slušný film pre malých, aj veľkých. Tvorcovia Goosebumps to však spracovali tým najjednoduchším možným spôsobom, nahádzali tú niekoľko desiatok čo najznámejších monštier (vlkolak, yeti, zombies, mimozemšťania, sliz ...), pár obyčajných naháňačiek s/pred nimi a bolo. Tých pár momentov, ktoré tu fungujú (napríklad trpaslíci v kuchyni) nedokážu zatieniť ten pocit z maximálne generického produktu, ktorý z Goosebums nakoniec vznikol. CELKOVO: 2* (4/10)(22.1.2016)

 • Stanislaus
  ***

  Husí kůže je nenáročná rodinná podívaná, která je svižná, pěkně odsýpá, obsahuje několik účelně humorných scén a má líbivý vizuál, ze kterého člověka nebolí oči. Herecké obsazení je vesměs sympatické, i když je fakt, že Blacka zrovna dvakrát nemusím, ale role spisovatelského pošuka mu kupodivu celkem sedla. Vedle toho snímek obsahuje i jeden inteligentně podaný příběhový twist, který mě osobně mile překvapil. Zkrátka přiměřeně hororová fantasy jednohubka s (v jistém slova smyslu) charismatickým hlavním antagonistou, která se perfektně hodí na volný večer k odreagování.(3.2.2016)

 • MoiJe
  ***

  Kvalitou asi ako Percy Jackson. Navnadi po rokoch pozriet Jumanji.(26.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace