Husí kůže

Scénografie:

Sean Haworth

Kostýmy:

Judianna Makovsky

U Sony to dělají prostě trošku jinak, což ovšem neznamená že lépe. Nemůžu si tak nějak vybavit za poslední dobu nějaký drsnější film, který produkovali. Husí kůže má být samozřejmě filmem pro celou rodinu, takže úvodní slova bych dal spíše do kontextu toho co asi tak divák mohl očekávat, když se na obrazovce zpočátku objeví zmíněné logo. Herecké obsazení ani nenadchne ani neurazí. Jack Black po delší době hraje tak, že vyloženě nevadí. Závěrečná melancholie mé hodnocení zvedne ze 2 na 3 hvězdy. 50%(20.1.2016)

• Frajer42

Na první pohled se film tváří koukatelně a 3D je solidním lákadlem. Nesnáším snímky, které slibují tři rozměry a přitom disponují pouze standardními dvěma. Ve třech rozměrech byly ovšem snad pouze úvodní obrazovky s výrobci filmu. Samotný nápad s monstry z knih byl pěkný a skrýval značný potenciál. Ten ovšem zůstal zcela nevyužit. Kdo si ujíždí na stupidních puberťáckých záležitostech, ten si snímek zřejmě dovede užít. Zbytek má jednoduše smůlu. Na pana Blacka jsem se docela těšil, protože bývá zárukou komedie obstojné kvality. Zde mě bohužel na plné čáře zklamal. Pravděpodobně jsem s ním doposud neviděl horší film. Puberťáčtí herci mě maximálně odpuzovali a ve snímku člověk nenarazí ani na zrnko vtipu. Mezi horory se tento film dostal evidentně omylem. Jedná se o rodinný dobrodružný film nevalné kvality. Pozitivem nechť je alespoň to, že snímek disponuje tempem, které není uspávací. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka gegina31.(3.2.2017)

R.L. Stine by si zasloužil určitě víc filmů, respektive jeho příběhy na úkor neskutečně a občas nepochopitelně protěžovaného Kinga.Husí kůže je příjemný oddych na jeden večer, ve kterém se bohužel víc hraje na stránku dobrodružného rodinného fantasy, než na tu hororovou, která vlastně nezafunguje ve filmu možná ani jednou, jelikož děsivou loutku dabuje samotný Black a zjištění, že Black už ani není vlastně moc vtipný.Pokud půjdete do Husí kůže s očekáváním hororu narazíte těžce a pokud budete čekat komedii, narazíte ještě tvrději, jelikož jsou ve filmu všeho všudy pouhé tři dobré vtipy a zbytek je alee díky bohu poměrně svižná akční fantasy nálož, takže se aspoň nestihnete moc nudit.Vypíchnout musim jednu neskutečnou scénáristickou debilitu, protože to už mi hlava nebere, jak je vůbec možné, že se taková věc dá prostě evidentně natočit a všem je to jedno včetně producentů, herců, nebo samotného režiséra a to když hlavní hrdinové přijdou do Stinova domu a klíč ke všem těm šííleným a oživlým monstrům leží na stole...před knihovnou vystavený jako kozy Pamely Anderson v Pobřežní hlídce.....to vám prostě hlava nebere.59%.(6.3.2016)

• FFilipCZ

Od té doby, co Jack Black zaválel ve Škole Rocku, mě tenhle maník dvakrát moc nebaví a výjimkou nebyl ani tento snímek, který mi rozhodně "goosebumps" nenahnal. Teenagerovská romantická variace na boží Jumanji se bohužel nevyvedla a nepřidaly tomu ani podprůměrné efekty a nic moc herecké výkony.(6.9.2016)

Keď sa Zach spolu s mamou presťahuje z veľkomesta do malého Madisonu, ani vo sne by ho nenapadlo, že zažije viac "zábavy" ako kedykoľvek predtým. Jeho život sa po spoznaní krásnej Hannah začne uberať úplne šialeným smerom. Otec mladej dievčiny, ktorý budí dojem totálneho podivína, totiž skrýva omnoho väčšie tajomstvo, ako sa pôvodne na prvý pohľad mohlo zdať. Vlastní totiž knihovňu plnú strašidelných kníh na zámok, ktoré nikto nikdy za žiadnych okolností nesmie odomknúť. Teda, nemal by ... Ideálna voľba pred spaním. Miestami vďaka "štvrtej" postave, absurdným situáciám či dialógom, dostatočne zábavné, z pohľadu hororu celkom slušne spracované. Napriek tomu že sa vo filme objavia rôzne potvory (nechcem ich menovať, nechajte sa prekvapiť) ide skôr o fantasy než horor v pravom slova zmysle. Bavil som sa a tak sám za seba môžem túto strašidelné rozprávku len odporučiť. Pokiaľ máte trošku odrastené deti, kľudne im túto skúsenosť doprajte - 65%(13.12.2015)

• - Původně měl adaptaci na plátna přinést režisér George A. Romero, ale nakonec se tak nestalo. V roce 1989 měl film připravit Tim Burton, i z toho však sešlo. (hansel97)

• - Jedná sa už o druhý film, v ktorom Jacka Blacka (R.L. Stine) zviažu na zemi omnoho menšie postavy. Prvým boli Gulliverove cesty (2010). (belinko)

• - Na konci filmu pozdraví R.L. Stinea (Jack Black) postarší učiteľ drámy, ktorý sa predstaví ako Black. Je to odkaz na Jackovu herecko-hudobnú kariéru v kapele Tenacious D (2006). (belinko)