Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká... (CinemArt)

bedihost

Renč si vzal velké sousto, které nezvládl, ani zvládnout nemohl. Na to by potřeboval daleko větší rozpočet. Neokoukané herce. Film by se měl točit jako koprodukční, třeba s Německem. Otázka je zda by scénář někoho v cizině zajímal. Námět a myšlenka byla vynikající, škoda rozpačité realizace. Doufám, že se k tématu v budoucnu ještě někdo vrátí. ()

PORTER44

Pro mě zajímaví hlavně z historického hlediska,s hereckými výkony spokojenost s některými míň P.Kříž jako Hitler špatný,Goebbels zas naopak dobře vybraný.T.Pauhofová jako Lída nebyla vůbec špatná. ()

Suzzie

Katastrofalni scenar s prehravajici Tanou Pauhofovou a silenym zvukem (hlavne u dabingu necesky mluvicich hercu). Mel to byt snimek na stribrne platno, ale pusobi dojmem, ze to je spis zalezitost na zabiti ctvrtecniho televizniho vecera. Skoda. ()

walsidal

Byl jsem trochu na rozpacích z veskrze negativního hodnocení tohoto filmu. Zdá se mi, že hodnotitelé se vyjadřovali spíše ke způsobu jeho financování či k politickým postojům režiséra než k filmu samotnému. Ani já nejsem příznivcem Filipa Renče a už vůbec ne Miloše Zemana. Jestliže se ale uprostřed českého babovřeskového filmového kompostu objeví film, který minimálně po technické stránce snese srovnání se zahraničními filmy, pak je mi trochu smutno z toho, jak se kritici předhánějí, kdo ho víc zdrbne. Ve směsi negativních hodnocení jsem zaregistroval taky kritické názory na herecký výkon Táni Pauhofové. Nepochybuji o tom, že by se našly ve světě herečky, které by z dramatické postavy Lídy Baarové dokázaly vytěžit více. Když se ale rozhlédnu v tuzemských vodách, nevidím momentálně herečku odpovídajícího věku, o které bych mohl s jistotou prohlásit, že výsledek by byl lepší. I já mám ale filmu co vytknout. Tou hlavní věcí je čeština. Ve filmu měla znít jenom tam, kde patří. A tam, kde ve skutečnosti zněla němčina, se měla ozývat i ve filmu. Vím, že v tuzemsku se titulky příliš nenosí, ale očekával bych od tvůrců v tomto směru více odvahy a to i za cenu, že by zřejmě muselo dojít k přeobsazení některých rolí, protože například německy mluvící Jiří Mádl by asi nešel… Takže když to shrnu: Původně jsem chtěl dát Lídě Baarové 5*, abych aspoň trochu vykompenzoval všechny ty „odpad!líky“, ale pak jsem si řekl, že bych byl jako oni: Chtěl bych něco demonstrovat bez ohledu na skutečnou kvalitu filmu. Takže 4*. ()

Ronie

Mé hodnocení ohl.filmu je velmi kritické,ale dle mého právem.Jednu hvězdu si pouze zaslouží kostýmy.Stydím se za tento film v režii F.Renče.V.Preiss je skvělý dabér,ale jeho hlas ke Goebbelsovi mě absolutně nepasoval.Snad se dočkám lepšího zpracování do budoucna na toto téma. ()

Kapitankarot odpad!

Jako komedie asi dobrý, jako drama, životopisný, historický tedy určitě ne. Renč, nejspíš ukojený státním vyznamenáním si asi začal myslet, že už mu idioti v Česku sežerou úplně všechno. No, tak nesežerou. Některé scény mě budou strašit až do smrti, obzvlášť Kříž jako Hitler a "milostná scéna" u krbu (mimochodem to už jsem nedal a odešel se ze sálu nadýchat čerstvého vzduchu). Pauhoufová se sice snaží, ale s takhle debilně napsanou rolí neudělá vůbec nic. Tady je prostě špatně úplně všechno počínaje scénářem, pokračujíc hudbou, kamerou a hereckými výkony konče. Totální bulshit, totální odpad. Člověk tak nějak pořád čeká, odkud tam na něj vyskočí Burkhardův komisař Rex. ()

Anubiska

Opravdu velké zklamání. Povrchní film, špatně natočený, a ještě k tomu výběr herců naprosto tragický. Filmový Goebels byl jen ošklivý skřet bez špetky charisma. Těžko by někdo na základě filmu mohl uvěřit, proč mu Baarová tolik propadla. Nejlepší byl tradičně Martin Huba a taky se mi líbila stará Baarová, to bylo ztvárněno dobře. Od Requiem pro panenku jde Renč jen a jen dolů. ()

vopajslikova odpad!

Tak tohle se nepovedlo po všech stránkách, přitom se jedná o vděčný námět nabízející více možností zpracování. Lída Baarová byla navíc výjimečně krásná, elegantní žena - tenhle velký přehmat mi hlava už vůbec nebere. ()

Peters5 odpad!

Obrovský pribeh. Dokonalý námět. Silne tema. Bohuzel Renc. Toceno formou růžové zahrady. Zvláštní herci. Hodne přehrávání. Divne PR. ()

honza.g

Je to dobrý film. Žádný trhák, ale takový hraný dokument zaměřující se jen na klíčové události významných etap hereččina života. Pravda, etapy vybírala zřejmě protagonistka sama, prostě o některých asi vůbec nechtěla mluvit. (Třeba, jak došlo k finální emigraci a jaký byl po té její vztah s otcem.) Ona se prostě soustředila  na 2 body, které chápe jako osudové chyby" zamilovat se do JG a pak kvůli tomu odmítnout nabídku do Hollywoodu. Vše ostatní předtím bylo jen ilustrací, mající vysvětlit, proč se ty dvě věci staly, a z událostí po té byly vyzdviženy ty nejtragičtější, vysvětlující závažnost  osudovost těch dvou chyb. Ale v rámci tohoto omezení film funguje dobře, dobová atmosféra i nástiny charakterů postav jsou podány tak akorát, ani málo ani moc. Aspoň pro člověka, který se trochu orientuje v historii té doby. Nic podstatného není zkresleno. ()

Lalaith22

Film se mi velice líbil. Táňa Pauhofofá, je opravdu úžasná. V celku mě moc nezajímá, do u nás film viděl, jak moc je to klišé nebo kdo ve filmu hraje a kdo ne. Jsem ráda, že v ČR točí i něco jiného, než přiblbé komedie. ()

zamukooo

Hezká ukázka, jak špatným scénářem zazdít dobrý film. Je to škoda, protože kamera a kostýmy, stejně tak celkové vykreslení tehdejší doby, bylo super. Nejvíc se mi líbily části, kde se seznamovala s Frohlichem, bohužel ihned poté už to bylo spíš o žárlivých scénách, kdy se ji snažil získat Goebbels. Nepřijde mi normální, aby chlap takhle žárlil, když se ještě ani "nic nestalo", žádná nevěra. Scénář, to bylo snad jedno klišé za druhým, už jen ta hláška "tady jsi v Čechách, úspěch se tu neodpouští"... no já bych řekla, že zrovna tady ty poznámky ostatních hereček nebyly tak úplně o závisti, spíš jim vadilo, že má poměr s jedním ze strůjců odporné genocidy. Nebo ta studentka, která s ní dělala rozhovor proto, aby ji mohla "odsoudit", a během rozhovoru jí dává jasně najevo, co si o ní myslí a má jasno v tom, že Goebbelse nemohla doopravdy milovat (jak to mohla vědět?). A pak se dozvíte super moudro, že věci nejsou tak jednoduché, jak se na první pohled zdají. Asi největší problém filmu byla matka Lídy, opravdu by mě zajímalo, jestli byla i ve skutečnosti tak hloupá a sobecká. Jí bylo úplně jedno, že se její dcera tahá s náckem, hlavně že má kariéru. Aspoň že otec Lídy nazýval věci pravými jmény (ten tady byl asi jako jediný normální). ()

Milonak

V podstatě celou dobu jsem čekal, kdy se film "rozjede" a začne mě osud Baarové a ostatních hlavních postav zajímat. Ale to se bohužel nestalo. Přesně v takovémto filmu bych čekal, že se režisér pokusí víc dostat postavám "pod kůži" a ne že to bude jen takové popisné na základě vztahů. Baarová zde působí jako v podstatě laciná "děva", netuším, jestli taková byla i ve skutečnosti. Pauhofové jsem tu roli nějak nemohl celou dobu uvěřit, Burkhard + Markovics dobré výkony, kdo mě zklamal byla nečekaně Simona Stašová, hodně přehrává. A pokud to celé stálo 80 milionů, tak na filmu to moc vidět nebylo. Zklamání. ()

Janakin

Ok, dala jsem tomu šanci, ale upřímně řečeno fakt to nešlo. Ještě jsem snad neviděla film kterej by si tolik chtěl hrát na umělecký dílo a tak moc se mu to nedařilo. Hudba, která se naprosto nehodila do scén ve kterých hrála nebo kamera, která zabírala nesmysly. Nevim jestli to bylo jen režií nebo kameramani natáčeli se zavřenýma očima, ale tohle se fakt nepovedlo. Vlastně ani nevím jestli to měl bejt historickej životopisnej film, protože mě to přišlo jako totální slátanina a to je fakt škoda, protože život Baarový je ksakru fakt zajímavej a má potenciál pro skvělý zpracování. Tohle ovšem nebylo ono. Tohle byl děs. Jen děkuju, že to mělo tak dobrý obsazení a že aspoň Táňa byla fakt super, stejně jako Huba, Kříž nebo i ten Mádl. Za jejich snahu udělat z toho filmu něco lepšího než totální odpad dávám tu jednu hvězdu, taky za kostýmy a prostředí. Je vidět, že peněz do toho šlo fakt hodně. No škoda. Mohlo to bejt super. A ještě na závěr si tu nechám jedno malý ublinknutí. Ta sexuální scéna je jedna z nejnechutnějších, co jsem kdy viděla a ten konec byl celej jedno velký WTF. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady