Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  *

  Lída? Bída. Filip Renč zkrátka netočí filmy pro mě, ačkoliv si bohužel tu a tam vybere námět, které by mě zajímal. Jeho Lída Baarová je po většinu času pouze nechtěně směšná. Herci, ač typově dobře vybraní, nepodávají prakticky žádné výkony (asi nejvíce to je vidět na Hitlerovi "Máte ráda Wagnera?" Pavla Kříže, který není k smíchu, dokud poprvé nepromluví, a na Goebbelsovi Karla Markovicse, který se většinu doby tváří jako imitátor Roberta De Niro a dabing Viktora Preisse mu vůbec nejde do úst), scénář je hloupý, buď zbytečně polopatický, nebo zase zkratkovitý až hanba, hlavní hrdinku snad divák nemá šanci ani pochopit, natož aby ji ve finále spolu s mladou studentkou soudil... A kam se poděl onen mamutí rozpočet? Doopravdy netuším, protože hned úvodní scéna vypadá ošklivě televizně, asi jako něco z Četnických humoresek. A není poslední. Celkovému bídnému dojmu pak jenom nahrávají nebývale bizarní výjevy typu "milostné" chvilky a obličejů v plamenech nebo úplného závěru se zhasnutím lampy - to snad proboha nikdo ani nemohl myslet vážně! Utěšuje mě pouze to, že jsem v kině nebyl zdaleka jediný, kdo se tak často smál.(21.1.2016)

 • Isherwood
  odpad!

  Prázdná bublina, dokonale zmáknuté bulvární PR a zoufalá zpráva o stavu tuzemské kinematografie v jednom. Šel jsem do toho s předsudky, ale i tak mě překvapilo, jak hrozně moc plytké to ve výsledku je. Ani náznak snahy proniknout některé z postav pod kůži. Hubač s Renčem se vezou na primitivní vlně, která sleduje Goebbelsovi slizké pohledy a Lídinu bezelstnou naivitu prostinké blbky, přičemž se kolem nich motají mraky vedlejších deklamujících figur, které jsou pro posun děje naprosto nepoužitelné. V celé bezobsažnosti se tak projevuje naplno i Renčova realizační neschopnost, kdy celou primitivnost maskuje kamerovým kýčem, pochybným střihem a podivnou libostí v exploataci, která nadobro nechává propuknout úlevné salvy smíchu. Někdy mě udivuje, kam až vlastně tvůrčí ambice vlastně sahají.(16.7.2016)

 • Psema
  odpad!

  Goebbels je gentleman!(24.1.2016)

 • TaxiDriver
  *

  Budu se vyjadřovat čistě ke scénáři. O ostatním netřeba mluvit. Ústředním problém je samotná rozporuplná postava Baarové, která je ve filmu vylíčená jako bezpáteřní kolaborantská děvka. Takže aby divák prošel onen příběh s ústřední postavou, je třeba dovysvětlující voiceover, nikoliv osvětlující, jak se postava do situací dostala, ale proč tak činila, ale když onu reflexí doby a myšlení zprostředkovává žena-alkoholička, které je ještě k tomu zbavena svéprávnosti, tak není divu, že se nedostane k tolik kýžené katarzi, kterou tam kýčařská scéna možná doopravdy vidí. Takže nejlepší cesta, jak postavit tenhle scénář, aby fungoval správně, je, že hlavní postava neměla být Baarová, ale třeba taková postava Mádla. Skrze jeho optiku vyprávění, kdy se přehlížený ňouma zakouká do nejkrásnější herečky Evropy a zároveň milenky ministra propagandy, by měl příběh dostatečeně dramatický oblouk, potřebný distanc od Baarové a došlo by i k nějakému vypointovanému závěru, v momentu, kdy by jí zachraňoval před nácky a dostal by za to i férovou odměnu. No, nic pan Hubač by neměl film za osmdesát milionů psát jako seriál, těch přehršel zbytečných postav je tomu jasným důkazem a i jakási epizodičnost a nedovysvětlování docela důležitých kauzalit namísto toho, kdo byl Goebbels. A miluju střihače. Ty nějakolika framový prostřihy na pendreky, na nalévání čaje, zvednutí sluchátka, byly TOP!(22.1.2016)

 • sheen
  **

  Kdyby to nebyla tak obrovská propagace kouření, špatný dabing Fröhlicha a Goebbelse, byl by to i zajímavý film. Že by mě to nadchlo to se říci nedá ale vyloženě ani neurazilo.(24.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace