Milostný příběh ze současného velkoměsta. Třicetiletá Ema (Jana Plodková) na útěku od manžela (Jiří Vyorálek) zakotví uprostřed noci u svého kadeřníka Tonyho (Ondřej Nosálek), kterého skoro nezná. Postupně se sbližují a jejich přátelství se mění v hlubší vztah, přestože Tonyho nespoutaný život je pro Emu často těžko pochopitelný. Tony je gay. Rodiče Emy (Milena Steinmasslová a Luděk Sobota) trvají na tom, aby se Ema vrátila domů. Ve vizuálně hravém snímku se objeví i Ondřej Malý, Václav Havelka nebo Adam Mišík. Na hudbě se podílel Jan P. Muchow, titulní píseň nazpívala Lenny a jednu skladbu pro film složil a nahrál Mike Figgis. Scénář k filmu napsala režisérka Slobodanka Radun se spisovatelkou Radkou Denemarkovou. (CinemArt)

klukluka

Dneska už z hlediska hodnocení na ČSFD druhej českej propadák (ten první se jmenoval Jedině Tereza), kterej mě bavil. ()

danielosbourne

Mělo to své lepší momenty, které vyčnívali, ale jinak to stálo celkem za houby. Vlastně jde o film, který je jedno velké klišé a ničím nepřekvapí. Nelituju času, který jsem filmu věnoval, bylo to v celku příjemné, ale už si ho nikdy nepustím. ()

Belatris

Pro mě úplně mimo. Zpackaná expozice, postavy začnou být protivné, ještě než jsou pořádně oživeny. Snaha o neukecané intimní drama, které ztroskotává na špatném řemesle scénáře a obsazení - pro mě je jedinou dobře obsazenou postavou matka Emy. A co se týká queer rozměru, tak největší sáhnutí mimo: povrchní, prvoplánové... Zajímala by mě ideální cílová skupina, pro kterou režisérka film zamýšlela. ()

Mouzon

nesmyslný a bizarní pseudoumění... v tom, jak se výsledný tvar bere vážně a dojímá nad vlastní ušlechtilostí, MY 2 hodně připomínají KŘÍDLA VÁNOC, symptomatický paskvil o rozervaných duších podivných lidských typů (z nichž nejpodivnější je samozřejmě Vyorálkova postava)... zhmotnění iluzorního předpokladu, že když do filmu nacpete a priori vychýlené charaktery (matka ftw), zápletku za hranicí excesu, moderní hudbu a (možná) nekonvenční vizuální stránku, vypadne vám automaticky "artový" snímek – problém navíc nespočívá v tom, že by se tam nedělo vůbec nic, ale že se toho děje tak moc a natolik divného, až jeden nestíhá zírat... ()

Greg25

Takový ten film co se snaží tvářit strašně cool a při jehož sledování máte pocit, že půlka situací a reakce postav na ně by v reálném světě nenastala. Na české filmové a televizní poměry docela nový jev. Jako televizní povídka s poloviční stopáží by to možná prošlo, ale na hodinu a půl je to moc uměle vykonstruované. 40% ()

bidja

Zkusím to jinak, to co zde jmenovaná jako klišé, předvídatelná zápletka, těžko pochopitelné chování atd. mě právě připadá jako záměr, to co se opravdu v maloměstském životě děje. Místy špatně vedení herci, nevyhraná Plodková či jinak skvělý Nosálek. Přidám-li skvěle zapadající naivně diskotékově zženštilý soundtrack od dobrých autorů nestydím se zapsat 4*. ()

jiri.twist

Na úroveň české tvorby jistě zajímavý (zřejmě nízkorozpočtový) komornější film, kde dle mého názoru naprosto jednoznačně herecky dominoval Ondřej Nosálek. Postava gaye, který se postupně sblíží, i když vlastně nechtěně (ona se vnutila do jeho bytu) s jednou svou klientkou, začíná ji vnímat jako kamarádku a došlo jednou mimořádně i k sexu, aby se utvrdil v tom, že mu to nic neříká. A řada gayů má tuto zkušenost, co to v mládí zkoušeli i s holkama, a přitom nejsou nikde na půli cesty mezi hetero a gay, jen v tom mají alespoň více jasno. Jako kadeřník (pořád lepší, jako třeba horník) sice asi nebyl nic moc (pohlížím na to JEN z pozice příběhu), protože Jana Plodková byla oškubaná jako husa a celkově mě moc nesedla ani herecky, ani typově, ale konečný dojem byl slušný a po delší době zase něco českého (i když režisérka není původem Češka) ... 6755 ()

E lan

Překvapení, to je to správné slovo. Ač nemám rád komorní dramata, tak toto je sympaticky natočeno, výborně nenásilně zahráno a vůbec celkově velmi dobře zpracováno. Emoce jsou velmi reálné a uvěřitelné a to táhne tento film kousek nad průměr nebo možná i o kousek výš. ()

mira.l

Dle prvního záběru jsem očekával pro mě nekoukatelnou podívanou. Skutečnost byla trochu jiná. Nebylo to zlé, docela zajímavě natočeno se slušnými výkony hlavních postav, teda mimo obvyklého blekotání páně Sobotově. Ale ta základní myšlenka...já nevím, bylo by něco takovýho možný?? Konec taky zůstal takový nijaký. Průměrné tři *, víckrát vidět nemusím. ()

retrogirl2

Nízké hodnocení je mimo mě... Herecký koncert v podobě neobvyklé vztahovky, která ale vůbec není nereálná. Pro mě překvapení Ondřej Nosálek, jdu si hledat, kdo to vlastně je :) Za zmínku stojí i skvěle padnoucí soundtrack. ()

Amonasr

Naprosto vykonstruovaný příběh, jehož jediným účelem zřejmě bylo přijít s něčím naprosto překvapivým, protože obyčejné gay nebo lesbické filmy už nikoho nešokují. Vyšel z toho ale jen obsah hodící se snad na jednu nebo dvě epizody v nějaké nekonečné telenovele, bez jakéhokoliv hlubšího smyslu. K pozitivům je možné přičíst herecké výkony obou hlavních představitelů. ()

subic

Plodková je taková nijaká až krávoidní, jako obvykle, a já vlastně nevím, proč bych to chtěl nebo měl někdy znovu vidět. Takže tomu 3 frčky prostě nedám, i když uznávám, že tenhle tématický film by se někomu mohl líbit. ()

Hrabovo

Asi to nebyl moc dobrý kadeřník, když se Jana Plodková na plátně pohybuje se svými myšími ocásky, co se jí rozdělené pěšínkou uprostřed hlavy plazí kolem obličeje, když jí ty vlasy navíc začínají až někde uprostřed lebky nad nekonečně vysokým čelem...Příběh je zajímavý, hlavní mužská postava skvěle zahraná! Film si ale zaslouží 3 hvězdy, protože reflektuje to, že blízkost lidí, láska, není o tom, kam co komu strkáme a jestli vůbec... Škoda, že i zde byl v českých filmech obvyklý příšerný zvuk. ()

ostravak30

Kolega Enšpígl vystihl vše, co by se k tomuto filmu dalo v podstatě říct. Zápletka je tak neuvěřitelná a hloupá, že člověka nutí se dívat stále dál. Otázka je snadná: kdy ji konečně vyhodí? A když mu nevadí ani zdemolovaný byt, pak se odpověď nabízí sama. Já si ani nemyslím, že by byl vyloženě špatný scénář, ale on je takový neuhnětený. Jako když si vytvoříte těsto, pořádně ho neprohnětete a když to upečete, tak to sice je chutné - vzhledem k těm přísadám, co jsou uvnitř, ale stejně tomu něco chybí. Četl jsem níže, že tady nebyly ani náhodou rozbity stereotypy o homosexuálech. Ano, to je pravda. Gay kadeřník a vůbec celá řada dalších věcí. Na druhé straně kvůli příběhu holt musel být kadeřníkem, aby Jana Plodková mohla být jeho zákaznicí. Právě kadeřníkům se lidé hodně svěřují, ženy tím pádem a gay kadeřníkům určitě ještě raději. Mě nezaujala ani hudba. A jak mám Janu Plodkovou rád, tak tady se mi nijak zvlášť nelíbila. Ondřej Nosálek byl ale výborný. ()

Pitryx

Tak pan Nosálek to zahrál skvěle, ale jinak to byla děsně nudná blbina. Ovšem některé scény zaujaly. Moc jich však nebylo. ()

Arkagas1989

Drama? Komedie? Spíše tragikomedie. Miluju Plodkovou, takže pustit si tenhle film byla jasná volba. Ondřeje Nosálka jsem neznala, ale jeho výkon byl super! Celkově na mě film působil tak nějak plynule, neurazí, nenadchne, ale z české produkce je to za poslední dobu jeden z mála filmů, který jsem dokoukala do konce a nic mi v něm nevadilo. ()