Mariňák 2: Bitevní pole

• Česko Mariňák 2 (více)

Bitvami zocelený desátník Chris Merrimette se staví do čela jednotky, která má za úkol zásobovat odlehlou základnu na hranici Tálibánem ovládaného území. Během cesty skrz nepřátelskou provincii Hilmand je ale jednotka zastavena americkým námořnictvem a dostává nové, důležitější zadání: pomoci afghánské ženě, která je známá svým odporem k Tálibánu, uprchnout ze země. Bez tanků a podpory ze vzduchu se jednotka musí probít napříč válkou zničenou zemí a dovést ženu do bezpečí. V hlavních rolích napínavého a akcí nabitého filmu Mariňák 2 se představují Stephen Lang (Avatar), Esai Morales (Myšlenky zločince), Cole Hauser (Pád Bílého domu) a Bokeem Woodbine (Riddick). (Bontonfilm)

PROCESOR

Tak tohle se hodně nepovedlo. Začátek akce je brutálně rychlej asi 4x hodiny se čeká na pyrotechniky, kteří se nedostaví, tak si budou muset, se strašidelnou igelitkou ze který čouhaj dráty, poradit sami. Po hlavní přestřelce se dostaví i jakýž takýs napětí při klusání po horách a změnou priority zásobovacího konvoje, na doručení zásilky v podobě v.i.p. osoby Afganské opozice. Pak už se sype další nálož hoven a náborový video ke strýčku Samovi může začít. S jedničkou to nemá nic společnýho, děkuji za pozornost. ()

Johnny.ARN

A teraz ako jak? Chcelo to nadviazať na jednotku? Chcelo sa to vydať vlastným smerom pod značkou jednotky?? Od rutinéra to prebral zatiaľ B-čkový režisér, ktorý chcel potešiť divákov, preto to podal akčným štýlom. Fajn, ale pri pohľade na jednotku tu zase chýbalo to emočno, práca s postavami a celkovo hlbší feeling. On tam v konečnom dôsledku na pozadí je, ale .... Prinieslo to iný pohľad, ale prinieslo to aj "náhodné" situácie, mrte nepriateľov a happyend. Preto je to ťažko hodnotiť, lebo z pohľadu jednotky sa to nechytá, ale ako samostatne stojaci vojnový film, by to bolo slušné B-čko. Aspoň že im nevelil neger. Slabé 3 z 5 ()

Trustme

Jarhead je přezdívka pro členy U.S. Marine Corps. Že se tak trošku přihřála polívčička připsáním "2" je lákavé pro umělecky založené diváky nudného neválečného dramatu od Sama Mendese, ale tady se alespoň bude střílet. Na dráze levného akčního filmu prosazující se režisér Don M. Paul předvádí technicky pěknou práci (kamera, zvuk přestřelek, efekty), horší to je už s tou tradiční uvěřitelností u tohoto typu filmů. Přetahování se s realitou a hrou na vojáky, že musí trpět kdejaký patnáctiletý kapitán hrající Modern Warfare. Ale ano hoši, tohle je spíš ten dobrodružný filmový pohled na válku, službu v Afghánistánu - transport veledůležité osoby zajišťuje parta zásobovacích mariňáků, SEALs bez podpůrných prostředků, nesmyslné hazardování a pokyny, obětování vojáků, etnicky vyvážená parta mariňáků.. Ale stačí se podívat odkud vítr vane a zjistíme, že celé tohle divadýlko je... chvilka napětí... z Bulharska. Jako film, kde můžete hrát diváckou hru: "Poznej 100 klišé z filmů o amerických vojácích", tak to je docela dobrý námět na diskuzní debatu v partě ČSFD vojenských historiků. ()

Krysa SPK

Pochybný scénář a laciné zpracování stranou. Hlavně že tam jsou Mariňáci, Navy Seals, odehrává se to v Afghánistánu a střílej se tam talibanci. Za mě ok ;) ()

VanTom

Nečekaně dobře natočené i vypadající válečné béčko o jedné rutinní zásobovací misi, která se ošklivě zvrtne v hrdinnou záchranu "naděje pro celý Afghánistán". S Mendesovou jedničkou má společné jenom prostředí, duchem jde o přesný opak, až nepochopení – namísto kritiky prudy a vymývárny zbytečného nasazení dělá dvojka otevřený nábor do správňácké US Army plné obětavých kámošů, ve které stojí za to padnout pro vyšší ideály. ()

JohnSmith

V Universalu vzali jeden starší výborný kousek a řekli si, že by mohli na pokračování vytřískat nějaký ten dolar. Takže Mariňák 2 má s původním filmem společné jen to, že se děj točí kolem příslušníků USMC. Jinak je to naprosto klasický příklad béčkových filmů typu Delta Force, Navy Seals, atd. jen poněkud slabší. Nebýt cool Hausera, tak bych nedal ani ty dvě hvězdy. ()

Jello Biafra

Akčňák o skupine mariňákov, ktorí sa úplnou náhodou dostanú k úlohe ochrániť dôležitú osobu, ktorá stojí v opozícii proti Talibánu. Akčné scény sú viac než obstojné a zážitok z filmu zvyšuje aj to, že je snímaný ručnou kamerou. Ku škode je tu však príliš pomalé tempo. ()

iXtr3m3

Šedý priemer. Už je to oproti jednotke len čistokrvné béčko, ale aspoň to béčko pridalo trochu akcia, ktorá v jednotke žalostne chýbala. Samozrejme tu zasa chýba nejaká hlbšia myšlienka, ale to v týchto béčkových vodách je normou. ()

bruceman7

No, v prvé řadě jsem byl překvapen, že má Jarhead pokračování. A že jich je dokonce víc. Každopádně - oproti prvnímu z řady, který měl myšlenku, je tohle téměř tuctovej akčňák, jenž na jméně jen parazituje. 3,5/10 ()

kolemjdouc

co napsat abych neplagiátorovala co už zde napsali jiní.Všechny položené životy ve válce jsou zbytečné.Ukazují to dějiny.Ignorují je jen blázni. ()

Mitin

Jednička 80% 4*, "dvojka", i když to s tím nemá skoro co dělat, 50% 2*.. To docela stačí k tomu si udělat obrázek. Ale už je to tisíckrát ohraná pohádka o nepodařených sequelech, známe to. Tím, že je ve filmu průměrná akce, herci (žádný herecký tahoun) a všechno okolo podprůměr, děj o ničem, není na filmu moc co kladně hodnotit. ()

bloodcountes

Pěkné akce, dobře natočené. Standardní přehlídka typizovaných postav (no dobře, lesba zase tak častá není) a nadlidského hrdinství a dokonalosti amerických vojáků (překvapivě ale i dost mrtvol). A neskutečně hovadský řeči kolem války a proč se vede a mě už s tím vymejváním mozků američani mrtě serete a za tu vaši sluníčkovou propagandu dolů dvě hvězdy. ()

Tydyt007 odpad!

Tohle je tak hrozny, ze horsi uz to byt nemuze. Nejhorsi válečný film co jsem asi zatim videl. Splacany pribeh, slabe přestřelky, obrovske americké srdíčko a kdyz to vsechno smichate, vznikne kybl hnusu ktery muzete lejt do wc . ()

Johny303

S prvním Mariňákem to nejde srovnávat, důvodem snad není až tak rozdílná kvalita, jako spíš úplně jiná cesta, jakou se každý z dílů ubírá. Jednička byla spíše filozofičtějšího rázu, hodně se v ní mluvilo a málo střílelo, ačkoliv je nutné podotknout že to rozhodně nebyla nuda, naopak, jednalo se o takřka dokonalý snímek. Mariňák 2 je něco úplně jiného, ten sází hlavně na akci a co nadělám, prostě se u takových filmů bavím více. Hlavní hrdinové, tedy vojáci zásobovací jednotky, kteří převzali úkol ochránit afghánskou ženu před Talibánem si mě získali velice brzy a byli mi sympatičtí, takže výběr herců super. Těžkým záporem filmu je občasná nesmyslnost, která militaristicky zaměřeného diváka okamžitě zabije do očí, ale nebylo jich tam příliš. Protože mi film přijde podhodnocen, dávám čtyři kousky, protože si myslím, že to je pro milovníka akčních válečných filmů, který nemá rýpavé tendence u každé chybičky, docela dobrá volba - tohle se prostě musí hodnotit jako akční béčko, ať už se to jmenuje jakkoliv... Protože jak už jsem psal, tento film se nedá porovnávat s jedničkou. Pokud bych ho měl k něčemu přirovnat, je velice podobný snímku ,,Křest ohněm" - to je také akční jízda, jsou tam také vidět nerealistické věci a chyby, ale přes to všechno je to také výborná zábava. ()

petikacka

No nemuselo to dopadnout špatně, kdyby...kdyby byly v řiti ryby nebyly by v rybníce...kdyby to mělo trochu smysluplný děj...kdyby se ti amíci přestali rochnit v "lásce k vlasti", když je všem už dávno jasné o co jim od začátku šlo...no prostě samé kdyby...Pár scén bylo ovšem dobrých takže díky nim a mé lásce k válečným filmům jsem hooodně smířlivá. Za mě 70% ()

Gulde

Vůbec to není špatnej snímek, alespoň ne tak, jak jsem předpokládal, když jsem zahlédl název filmu. Čekal jsem jen chabej film, kterej se snaží vytřískat něco z popularity prvního Mariňáka. Jasně, žádnej extra vejvar to není - v zásadě tuctovej válečnej film s klišé zápletkou, kterej nenadchne, ale ani neurazí. A kterej je samozřejmě místy doplněnej řadou nelogičností a diletantností. Kdyby se tvůrci snažili trochu víc rozvést jednotlivý postavy, mohlo to dopadnout výrazně lépe. Přesto to ale má něco do sebe. ()

molcan2

Malý tím mariňákov je na rutinnej misii, len aby zistili, že musia chrániť dôležitu miestnu ženskú, ktorá cestuje naprieč pravdepodobne jednou z najnebezpečnejších oblasti na svete. Zrátané a podčiarknuté: ak mate radi vojnové filmy, pravdepodobne si ho vychutnáte. Akurát ma polovičný rozpočet a je na ňom vidieť, že putoval rovno na DVD. ()