Film se odehrává během vyhrocených momentů před zahájením klíčových Jobsových prezentací, které měnily dějiny, a to nejen počítačové. Poprvé Jobse potkáváme v polovině osmdesátých let, kdy na trh uvedl Macintosh. Od prvních minut utvrzuje diváky v tom, že legendy o jeho asociálnosti a nesnesitelnosti nelhaly. Je to monstrum, které šikanuje své podřízené za neplnění nesplnitelných příkazů, ponižuje matku (Katherine Waterston) své dcery, jejíž otcovství přes soudní rozhodnutí neuznává, do krve se hádá se svou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), dokud nedosáhne svého. S ubíhajícími minutami se však z jednorozměrného psychopata stává mnohovrstevná osobnost, kterou budou diváci chápat, obdivovat, ale samozřejmě také nenávidět. Asi jako každou výjimečnou lidskou bytost, která viděla o kus dál, než všichni ostatní. (CinemArt)

silentname

Veľmi dobre spracovaný film o jednom z najväčších géniov Stevovi Jobsovi a o troch životných epizodách, kde sa predstavovali "Macintosh" v roku 1984, NeXT v roku 1988 a "iMac" v roku 1998. Michael Fassbender je v tomto filme ako Steve Jobs absolútne vynikajúci a celú jeho osobnosť mu absoltúne verím. Človek si přitom často hovorí, aký to bol vnútri sympatický a súčasne nesympatický človek. A přitom človek, ktorý je neustále presvedčený o tom, že má pravdu. A toto je veľmi dobre a zaujímavo spracované. Myslím si, že jediné čo som chcel bolo asi trošku viac variability v oblasti scenára... lebo počas všetkých prezentácii jedná s tými istými ľuďmi a viac-menej riešia v troch epizodách podobné veci. Keby mám vybrať svoju najobľúbenejšiu časť, tak by to bola asi prezentácia v roku 1988 na NeXT. Tam som mal pocit, že sme mali aj poriadnú dávku akcie medzi Jeffom Danielsom a Michaelom Fassbenderom. A tie dialogy medzi nimi a napätie bolo vynikajúce. Celkovo som spokojný, že som film videl. Bol zaujímavý, veľmi uveriteľný a ukazuje Steva Jobsa ako skutečného človeka, v ktorom vidíme viac jeho negatívnych stránok, ale nezabudlo sa ani na tie pozitívne. Ak máte radi životopisné filmy a ste osobou, ktorá obdivuje Steva Jobsa, tak si určite tento film pozrite. Budete spokojní. ()

Slarque

Měl jsem jisté pochybnosti, ale on nakonec tenhle scenáristický konstrukt filmu jako zákulisního dramatu o třech dějstvích funguje velmi dobře. Chameleon Fassbender vlastně není Jobsovi příliš fyzicky podobný, ale během chvilky na to zapomenete. Danny Boyle se sice drží nenápadně v pozadí a slouží textu Aarona Sorkina, ale třeba při opakovaném použití flashbacků během probíhajícího dialogu cítíte, že přesně věděl, jaký film to vlastně točí. Jen bych film neoznačoval za životopisný, byť k tomu svádí už samotný jeho název. ()

eLeR

Skvelo natočené, výborne napísané, tým pádom mal Michael čo hrať a hral dobre, ale u mňa to na celej čiare tentokrát vyhrala skvelá Kate. Muzika nenápadná a vhodne vybratá. Dobrý film. 4,5* ()

Happens

Opravdu má film dvě hodiny ukazovat stres před zahájeními představení produktů? Film, který bere na mušku půl hodinu před zahájením různých představení? Beru, že je zde hezky zachycen vývoj Jobse: osobnostní, rodinný, podnikatelský atd. Okouzlující. Ale opravdu má diváka bavit koukat na zákulisí z různých časů 2 hodiny? Ne, díky. ()

SeBig

Problém bude asi v tom, že jsem počítal s tim, že to bude lepší než jOBS s Kutcherem, ale vidím že ne.. Možná kdybych si tohle pustil dřív než tu druhou verzi, možná by se mi to líbilo, leč tu story už jsem znal a nic z toho mě tak nějak na podruhý sledovat nebavilo. I když mi přišlo, že tohle má daleko lepší obsazení, tak mě to prostě nechytlo. ()

classic

Michael Fassbender je ako Steve Jobs - fenomenálny, brúsi si ZUBY NA OSCARA, postava počítačového vizionára je arogantná, zahľadená do seba, je to človek, ktorého budete viac nenávidieť, ako obdivovať, nedáva si servítku pred ústa, a je zaznamenaný čas pri jeho 3. dôležitých prezentáciach v rozmedzí rokov 1984 - 1998. Michael je výborný herec, pričom ako hrá JOBSA - sa mi hnusilo, protivilo, liezlo mi to na nervy, je to viac - menej účelové, keď sa scenár oscarového scenáristu Sorkina, ORIENTUJE len na jednu postavu Stevea Jobsa, jeho herecký predstaviteľ, Michael Fassbender, je ako psychopat, ktorý ide za svojim cieľom, nech to stojí - čo to stojí, napomáha mu práve ukecaný scenár, ktorý ma cca. po 1. hod. hracieho času začínal nudiť, uspávať, že som chcel hodiť plechovku do kino - plátna, ale tým by som si narobil iba starosti, a tak som to pretrpel, myslím, že kameňom úrazu, je nudná réžia Dannyho Boyla, od ktorého som čakal, predsa niečo iné, poznám jeho vycibrený - vizuálny štýl, a ten tu náramne chýba, šikovnejší režisér by dokázal strhnúť viac pozornosti na celý film, nie iba na jednu postavu. Zato si dal režisér záležať na čo najväčšej autenticite. Napríklad scény z roku 1984 sú nakrútené na zrnitý 16 mm film a tie z roku 1988, keď sa Jobs vrátil do Applu a predstavil iMac, už boli nakrútené v HD. Ale kamera sama o sebe ma absolútne nezaujala. Ešte k hereckým výkonom, britská herečka, Kate Winslet, podáva taktiež kvalitný výkon ako Jobsova asistentka, Joanna Hoffman, je to jeho pravá ruka, a tak býva svedkom jeho životných peripetii... Matka a dcéra. Filmári dobre zachytili starnutie Michaela Fassbendera, aby vyzeral prirodzene, scenár mu napomáha zo seba dostať „výkon roku” , zároveň je to scenár, ktorý normálneho človeka, ktorý nemá toľko informácii zo sveta I.T technológii, uvedie do rozpakov, lebo nebude rozumieť všetkému, čo sa naň valí z plátna. STEVE JOBS - ROKU 2015, je filmom, ktorý si kradne pre seba - najmä hlavný herec, ktorý chce Oscar, a ja dúfam, že to tak nebude, réžia a kamera - je slabšia časť filmu, scenár je extrémne obsiahnutý informáciami, ktoré nedokážete vstrebať. DAVID FINCHER by dokázal na tejto téme VIAC, AKO DANNY BOYLE, ktorý sa akosi pokazil od vizuálneho skvostu: 8. oscarového - Milionára z Chatrče ! ()

Arsenal83

Môže byt ale nie je to taky typický film do kín. A okrem toho Fassbender najväčší favorit na Oscara??? Johnny Depp ho schoval v Black Mass jak nič a nehovorím o DiCapriovi, to by musel uplbe ten vykon V Revenantovi pokaziť, aby nebol lepší. Pretože Fassbender bol ok, ale priemer, nič svetaborné. Tiež som netušil, že to bude celkovo len o jeho súkromnom živote, kde sa chválabohu aspoň ukázala Jobsova neoblomná povaha, a vzťahoch s milionármi, kde sa hádajú kto vlastne čo vymyslel. A zmienka o iPhone žiadna. Nebolo to zlé, ale neprekvapilo. ()

Chrustyn

Intenzivní konverzačka, která není pro každého, ale kdo se nechá vtáhnout do děje, čeká ho nebývala a strhující podívaná s excelentním Fassbenderem, geniálním scénářem a vizuálně úžasnou režií Danny Boyla. Pokud Vás jako Jobs nezaujal Kutcher, zde si rozhodně spravíte chuť a od dob Social Network, jsem se u žádné jiné konverzačky, takto nebavil. ()

FTP

Aaron Sorkin by měl mít monopol na psaní scénářů z prostředí IT. Film má výborné tempo, protože je to vlastně jen sestřih hádek Jobse s různými lidmi z jeho života. A jak víme z našeho běžného života, každá hádka má tempo, které kolikrát ani my sami nestíháme. Film nám vlastně neodkrývá v podstatě nic a nedovolí nám zabřednout do doby, protože, když už je v ni moc dlouho, přeskočí jinam a kontext nové doby musíme pochopit zase z jiné hádky. Se Social network se absolutně nedá srovnávat, protože film o Facebooku mě příběh a žil s postavami. Jobs má arogantního, tvrodhlavého Stevea a ublíženého Wozniaka a celý film je o tom, jestli Jobs ocení Apple II tým. Příjemná a svižná podivaná, a hlavně jiná než ostatní filmy. Asi proto 4 hvězdy. ()

marhoul

Přeceňovaný film. Snůška žvástů, které prostě minimálně jednoho člověka ( mě) nebaví. Fassebender mi sednul, ale ten scénář?! 5 minut před každou předváděčkou nového produktu se ocitáme v přilehlých chodbách nebo šatně divadla, kde sledujeme otravné hádky sebestředného Jobse s matkou dcery, pak hádky s dcerou, pak hádky s Winsletkou, pak s tím, oním, tamtím, a zase s tím a oním a dokolečka, do kola. A hádky o kulovém... Nebo se nutně řeší, 2 minuty před prezentací, adopce, rodokmen, biologický tatínek atd... Stále někdo upozorňuje, že je spěch, že není čas, že už to začne. Hodně blbé pojetí. Dialogy jsou otravné a nic nového se ani průměrně informovaný divák nedozvídá. A ta koncovka: " usmíření s Lisou na střeše", to byla mizérie naprostá.. ()

evulienka3

"Nemal si na to sekundy, mal si na to tri týždne. Vesmír bol stvorený za tretinu toho času."-" No, niekedy nám musíš, vyrozprávať ako si to spravil." Konverzačná dráma, ktorej čaro sa skrýva v "rečičkách". Skrýva sa v nich všetko...celý jeden život, dokonca aj Alan Turing. Úspech tohto filmu tkvie v prvom rade v perfektne zvládnutom scenári, jeho sila v bezchybnej réžii a kúzlo v skvelom hereckom obsadení. ()

Stanislaus

Před pár lety zde byl film Jobs s Ashtonem Kutcherem, tudíž Danny Boyle musel vedle námětu sázet i na jiné jistoty a tím bylo dle mého názoru zejména výborně vybrané herecké obsazení. Michael Fassbender zde v hlavní roli předvádí vskutku nadprůměrně přesvědčivý výkon a jemu sekundující Kate Winslet jenom potvrzuje svoje výrazné herecké kvality, kterých si jsme vědomi už celé dvě dekády. První polovina je spíše pomalejší a méně úderná, zatímco ve druhé polovině začíná vše gradovat a vrcholnými scénami jsou rozohněné dialogy Fassbendera s Winslet a Danielsem. Zkrátka spíše konverzační drama odhalující další skutečnosti okolo mýtu Steva Jobse. ()

hansel97

Zaprvé musím říct, že pro mě bylo zprvu složité se chytit, jelikož o Apple a Jobsovi nevím prakticky nic a film skáče rovnou do děje, což však oceňuji mnohem více, než klasický životopisný film "nejlépe" zobrazující děj osobnosti už od dětství. Moc se mi líbila chronologická roztříštěnost, protože film tak nemusel být zaplácaný prázdnými pasážemi a herecky je to vyloženě koncert pro Fassbendera, kterému bych za to klidně přál Oscara. Šikovně a zajímavě namíchaná kombinace jeho profesionálního a osobního života. ()

Othello

Sorkin a Boyle jsou jak levá a pravá ruka, kterou bylo již dlouho záhodno přišít k nějakému tělu, aby vzniklo frankensteinské monstrum, které zásadně obhájí argument, že moudrost a krása nemohou být v opozici natrvalo. Což já svoji existencí mimochodem dokazuji už nějaký pátek. Zdánlivě divadelní syžet ve třech aktech s neúprosnými deadlajnami, které si vydupávají vypatlaný křečci, jež se nemohou dočkat kdy se dozví, za jakej zbytečnej nemodifikovatelnej klump se nechaj oholit od Macu tento rok naopak neustále připomíná, že se díváme na film. A to nejen celkem zbytečnými změnami formátu v průběhu let, ale hlavně boylovsky nasolenou střihovou skladbou či minimálním opakováním záběrů. Naopak postavy se neustále pohybují a interagují s okolím. Načatá témata se přenáší z lokací do lokací. Exaltované dialogy postav se prolínají s dialogy těch samých postav ve flashbacích, čímž je mimo jiné dosaženo dvojnásobné kontinuální gradace stejného tématu (a cynik si zde již může říct, že to Sorkin už přehání). Navíc ve srovnání se Zuckerbergem, pro kterého měl scénárista spíše slabost, vzhledem k jeho zero-to-hero vývoji ve světě privilegovaných, zde prosakuje nepopiratelné opovržení nad narcistickým sociopatem, který vyhrál velmistrovství v propagaci průměru skrze pouhopouhou formu. A to u životopisných filmů, trpících povětšinou stockholmským syndromem, automaticky zahřeje. ()

ARI50

Hrozně jsem se těšil na tenhle film a tak se i celkem zklamaný no asi jsem čekal jiný pojem točení příbehu přesto jsem rád zato jak to dopadlo. ()

luka4615

Tento film je z režijního a scénáristického úhlu velkým zklamáním. Jedním z důvodů je to, že celý film je pojat jako jedna olbřímí konverzace, která Vás po čase začne nudit. Dalším důvodem je to, že za snímkem stojí Danny Boyle, jehož považuji za originálního režiséra, pročež nechápu, jak mohl s klidným svědomím vypustit do světa tento počin. Avšak musím uznat, že snímek Steve Jobs navzdory všem výše uvedeným důvodům oplývá skvělými hereckými výkony, z nichž nejvíce vyčnívají Michael Fassbender a překvapivě, také Seth Rogen či Kate Winslet. ()

Beastmaster4 odpad!

Jedno z největších zklamání roku. Nedoporučuji nikomu, krom snad fanatických fanoušků ohlodaného jablka. Naprosto unuděné 2 hodiny, plné navzájem se prolínajících různorodých žvástů, místy týkajících se výrobků a hned zas rodinných starostí. Nevíte, zda koukáte na sled pár prezentací nebo na rodinné drama. Pár minut se to dá vydržet, ale přesně ve chvílích, kdy čekáte, že se to rozjede a konečně to nabere nějaké tempo jiným směrem, jen se to utlumí a opět vás to hodí zpět, jen do jiného času. Nuda k sežrání, když už, tak doporučuju spíš mnohem záživnější a pestřejší jOBS z roku 2013, kde skvěle zahrál Jobse, Ashton Kutcher. ()

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

10.11.2023

Bylo jen otázkou času, než to přijde. Podle nejnovějších informací serveru Variety má pod hlavičkou studia A24 vzniknout životopisný snímek o americkém inženýrovi, podnikateli, multimiliardáři a v… (více)

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové… (více)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (více)

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky