Casino Royale

Pro britskou tajnou službu se situace nevyvíjí vůbec dobře. Zločinecká organizace Smersh začíná narušovat světovou stabilitu, tajné služby přišly nejméně o 11 agentů a co je ještě horší, nejlepší tajný agent na světě - 007 odchází do důchodu. Pan M společně s CIA a KGB sází vše na jedinou kartu. Musí donutit Jamese Bonda (David Niven), aby se vrátil. Proti přesile ohromné síly - armádě škemrajících agentek a vášnivému hráči karetní hry Baccarat (Orson Welles) a neurotickému megalomanovi (Woody Allen) - nezbývá Bondovi než použít jeho brilantní plán a najít si záskok. Nastupuje Evelyn Tremble (Peter Sellers), expert na Baccarat a muž s šarmem větším než dva agenti 007. (oficiální text distributora)

Dan9K

Opravdu špatné. Jedna hvězdička je za to, jak bylo relativně zábavné sledovat tolik dobrých herců, jak se ztrapňují a posledních pět minut jakž takž ušlo. Zbytek nemělo snad ani náznak kvalitního vtipu a je to absolutní zmatek. Přijde mi, že originální James Bond je mnohdy lepší parodie na Jamese Bonda než tohle. ()

Wacoslav1

Byl jsem podveden. Ta pistole střílí dozadu, právě jsem se zabil! Mno na opakované shlédnutí jsem se nakonec rozhodl, že ty průměrné 3* si ode mě tenhle film vyslouží i když možnost natočení parodie na Bondovky dávala tedy větší potenciál. No a co si budeme povídat, tak šest scénáristů a stejný počet režisérů naznačuje, že to asi nemohlo jinak dopadnout. Je to především šíleně dějově nesourodý film, který místy ani nedrží pohromadě, kdy skáčeme z jedné dějové linie do druhé bez vysvětlení toho proč k tomu skoku vlastně došlo. Holt každý si tam chtěl dát to svoje a výsledek připomíná pejska a kočičku, když pekli dort. Některý vtipy jsou tak trapný (celá ta pasáž na zámku je dost nudná a uhozená) nebo vyzní úplně do ztracena, nebo prostě úplně nechápu ten pověstný ryzí břitký Britský humor, což nepopírám, ale abych filmu nekřivdil, tak jsou tu i boží momenty. Cokoliv s Woody Alenem (Poprava, Závěrečné finále) nebo Sellersův poker proti Orsonu Wellesovi kterej mě bavil víc, než poker Craiga proti Mikkelsenovi. No a finále se pak zvrtne v regulérní grotesku jak z němé éry kam dorazí špioni, kovbojové, indiáni, Americká a Francouzská armáda a vůbec úplně všichni. Určitě se pak povedla i hudební složka filmu kterou kupodivu dělal jeden skladatel. Takže výsledkem je totální šílenost u které opravdu nevím jestli bych měl odvahu jí někomu doporučit.50% ()

Gimp

Velmi roztříštěné, dlouhé a nevtipné - obsazení na několik filmů (= obsazení hereckých hvězd, které spolu hráli v Růžovém Panterovi nebo Muži z Acapulca atp.). Zachraňuje to tak možná Woody Allen a spousta dalších cameo postav, v roli šéfa aukce například uvidíme padoucha Kronsteena z Pozdravů z Ruska.. Na závěr čekejte nečekané. Skutečné dada.. ()

cheyene

David Niven=James Bond. Ian Fleming by byl spokojený, přesně tohoto herce si do role 007 představoval. Poté, co odmítl, viděl jako agenta s povolením zabíjet Rogera Moorea... ()

Nin

Pořádně bláznivá komedie plná krásných žen. Příběh je poměrně nahodilý, působí až epizodicky. Nejdříve vidíme starého štramáka Bonda, kterého se dost ujetým způsobem snaží přesvědčit, aby se vrátil ke špiónství (hlavně skrze holky), zatímco druhá půlka je o nových agentech (především o Peteru Sellersovi), kteří mají všichni být novým Jamesem Bondem. Občas se podaří nějaký fajn vtípek, občas je film sexistický až creepy... což ale byly i bondovky v té době, takže to docela sedí. Film je spíš blbůstka, o to víc jsem byl překvapený, jak jsou některé scény vydařené. Třeba taková návštěva Německa, které je ve stylu expresionistických filmů, nebo originálně pojatá halucinační scéna. Film má někdy natolik poslepovaný děj, že se stane i to, že Bond skočí pronásledovat padoucha do auta - střih - vidíme ho uvězněného bez jakéhokoliv dalšího vysvětlování. Casino Royale je slušný bizár vzhledem k tomu, že jde o licencovanou bondovku a objeví se v něm velké množství tehdejších hvězd (včetně i takového Orsona Wellse), a přitom to místy působí, jako kdyby tvůrci byli na drogách a byla to jen záminka k zahrát si s co nejvíce krásnými modelkami. Občas je Casino Royale i nuda, ale rozhodně se nejedná o odpad. I tahle bondovka má co nabídnout. (5/10) ()

Bigrambo

Parodie na špionážní filmy, navíc v hlavní roli s nejznámějším agentem světa, trpí celou řadou nešvarů, jako jiné parodie. Jsou zde výborné pasáže, kdy se člověk nemůže nesmát, ale najde se i hodně hluchých míst a na konci se to celé zvrhne až do velmi bláznivé komedie. Na snímku je poznat, že se na jeho zrodu podílelo vícero scénáristů a režisérů, takže jako celek to vypadá občas dost nesourodě a scény na sebe někdy vůbec nenavazují (více o peripetiích při vzniku filmu najdete v Oskarově článku). Pokud se přes to ale přenesete, najdete pasáže, které se Vás zaručeně pobaví. Za zmínku rozhodně stojí hvězdné obsazení, kdy se ve filmu objevila ve větších či menších rolích herecká elita své doby! ()

GilEstel

Je docela vtipný porovnat tuto parodii na bondovky z roku 67 s novou bondovkou Casino Royale s Danielem Craigem v hlavní roli. Oba filmy mají stejnou předlohu. Vystupují v nich stejnojmenné postavy a shoda názvů není náhodná. Snad možná právě kvůli této parodii se natočení stejnojmenné bondovky tak dlouho odkládalo. :-) Samotný film mě dost zklamal. Nemá ucelený děj a skládá se pouze z řady absurdních scén. Resp. jakýsi strohý děj se v pozadí odehrává, ale zcela postrádá jakýkoli význam. Některé scény nechávají vzpomenout BLÁZNIVOU STŘELU. Krom několika vtipných dialogů např. „Dobrý bože. Money Panny, ty ses ani trochu nezměnila. (políbí ji) Totiž já jsem slečny M. P. dcera……“ „ A jak se má vaše drahá matka?“ a hereckých výstupů, jsem se po většinu času nudil. Ve filmu hraje celá řada známých herců a dokonce i režiséři Allen a Welles. Někteří herci se objeví skutečně jen v minutové miniroli (Belmondo). Věčná škoda, že ten film nemá hlavu ani patu. Většině scén chybí i vtip, což je u komedie trochu na pováženou. Možná ale jde jen o druh humoru, který jde zcela mimo mě. 42% ()

HAL

Množství hezkých a spoře oděných sedmnáctiletých děvčat potěší, jen by nemusely laškovat zrovna se skoro šedesátiletým Davidem Nivenem který se snaží předstírat parodii na Jamese Bonda. Parodii sice záměrnou, všechno je tu přepíčeně ztřešťené, ale stejně zoufale nevtipné - až na krátký výstup Woodyho Allena.  Jako pornoparodie by to fungovalo, holky jsou tu na to pěkné dost. Jenže na to tu chybí ta full frontal nudity a nezřízené mrdání, místo toho se jen důchodcovským tempem pobíhá kolem, řeší se zmatený příběh, a do toho občas přijde trapný skeč. S Bond filmy tu každopádně není nic společného - jen jméno hlavní postavy (postav), a to že si tady dělají srandu z Bondova hedonismu. 4/10 ()

Javert

Celý herecký i tvůrčí ansámbl si zřejmě po celou dobu příprav a poté i vlastního natáčení užíval zlatá šedesátá po svém ... obklopeni fetem a alkoholem. Jinak by logicky nemohlo vzniknout něco tak hrozivě ujetého a přitom jen místy vtipného. Snad jen Woody nezklamal - "So long, suckers!" ()

Snorlax

Rozporovala bych hlavní roli Sellerse, Niven má mnohem více prostoru, ale jelikož je výborný, určitě to nevadí. Naopak vliv Woodyho na scénář rozporovat nelze. Minimálně v "budu zpátky za 5 minut, když ne, začněte beze mě." Místy film ztrácí dech, ale jinak má téměř zběsilé tempo plné velmi vtipných dialogů. O gagy, jež se podobají Panteřím, se stará Niven a Allen. Závěr se netají svou zřejmou inspirací v grotesce. Chybéla jen šlehačková bitva, ale nechyběla tvůrčí invence při tvorbě zbraní, obzvláště šípový samopal by mohl osvěžit výzbroj nejedné armády. Filmu se podařilo zparodovat budoucí snímky o neprůstřelném agentovi, to je zřejmě dosti unikátní postavení v dějinách kinematografie ()

dr.horrible

Jeden z najväčších failov, ktoré som videl. Sellersova charizma to pri jeho scénkach ešte ako tak drží, cameá povedzme, Allen povedzme, Welles by bol ideálny záporák do paródie, keby ovšem bola vtipná. Väčšinu času je ale na obrazovke Niven, ktorého scény málokedy presiahnu jednu hviezdu, a prvýkrát som sa zasmial niekedy okolo 80.tej minúty. Úmorný film. Trápne prednovovlnový. 30% ()

Frajer42 odpad!

Oko nejednoho diváka jistě zapláče při pohledu na hereckou skvadru, která se na této absolutní píčovině podílela. Zde dovedu pochválit vyloženě jen hromadu krásných hereček, které se zde objevily. Pokud dumáte nad tím, co může být horšího než filmy s Jamesem Bondem, tak tenhle paskvil vám dává jednoznačnou odpověď, že horší může být snad jen rádoby parodie na filmy s Jamesem Bondem. Děj je absolutně chaotický a máte celou dobu pocit, že ho vytvořil někdo, kdo utekl z lůžka během lobotomie. Nemluvě o tom, že jsem se během sledování ani jednou nezasmál, neboť zkrátka nebylo ani čemu. Zdejších 50 % považuji za silně nadhodnocených. Absolutně nestravitelná sračka, kterou jsem velmi záhy musel sledovat alespoň zrychleně, abych si to utrpení co nejvíc zkrátil. A teď mě omluvte, musím se jít vyblít. [5 %] ()

dopitak

Peter Sellers v zřejmě nejslabším filmu jeho záviděníhodné kariéry. Nebýt mnoha (v duchu opravdických 007 filmů) krásných žen, není na co koukat. Proč proboha Pavel Soukup dabuje Sellerse i Nivena (tedy obě hlavní postavy), mělo to nějaký záměr, kromě toho, že v té změti nesmyslů, kterými nás scénář zavaluje, divák tápe i akusticky? Podprůměrný začátek, ale naprosto chaotický a blábolivý konec. Nenechte se zlákat slavným titulem ani mnoha jmény, tenhle paskvil se holt nepovedl. ()

Visáč

Ukážkový prípad hollywoodskej 60s nabubrelosti. Producent Charles Feldman neváhal najať hneď niekoľko režisérov, aby sprasili x-krát sprasený scenár, ktorý snáď niekde v prvopočiatkoch mal podobu paródie na bondovky. Faktom zostáva, že sfilmovaný making-of by bol podstatne výživnejší ako táto extrahovaná nuda s toporne vážnym Sellersom v roli kvázi-Bonda. Hoci je tu priam extrémna koncentrácia superhviezd, iba dve zostali v mojich očiach bez poškvrny: Ursula Andress ako Vesper Lynd a kúzliaci Orson Welles. ()

Arsenal83

Komédia založená svojou podstatou vyložene na mimike Sellersa, tie parodické prvky neboli ideálne. Človek v podstate nechápe o čo celý čas ide, musí sa sústrediť na dielčie rádoby komické situácie. Postrádame teda príbehovú líniu, ale mužské oko poteší výrazný prebytok mladých herečiek. ()

sharky

Co může být pro filmového fandu horší pohled, než vidět tolik skvělých herců, kteří nemají co hrát!? Dokonce i talent sellersova kalibru se nezmůže na jediný vtipný skeč.První polovina je šílěně nudná, divákovi dost dlouho dochází, o co vlastně vůbec jde a klíčovvá scéna, ke které první část spěje je jaksi vystřižená a divák si ji musí domyslet. Tenhle film byl natočen stejným stylem, jako když pejsek s kočičkou vařili dort a podle toho taky chutná. Ian Fleming se asi chudák musel obracet v hrobě. ()

honajz

Na dvě věci si člověk musí zvyknout u tohoto filmu. Za prvé se snímek snaží jít proti pojetí Bonda v oficiálních bondovkách, takže sice Niven je šarmantní, ale není na ženské a v podstatě ani nepije. A za druhé je to spíše volný sled scének více či méně vtipných a parodických, někdy dokonce tanečních. Některé parodické prvky jsou dokonalé, a to i v jednotlivostech (kabaret se prostě musí jmenovat Blaue Engel, když německé interiéry, tak podle Murnaua atd.), jindy poněkud trapné, nebo je vidět, že si je cameo herci nejspíše psali a režírovali sami (Woody Allen), ale vtipy jsou sem tam bez pointy. Celkově je to prostě nesourodé, a i ta parodická struna je někdy snesitelná a milá, a jindy až přehnaně kýčovitá a přehnaná, zbytečně bláznivá. Jako kdybyste se chvíli dívali na Žhavé výstřely, a v další scéně na Jestli se rozzlobíme budeme zlí. ()

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (více)

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Brosnan je stále v hre

Brosnan je stále v hre

28.04.2005

Pierce Brosnan (na obr.), ktorý verejnosť tvrdohlavo presviedčal, že s rolou Jamesa Bonda (ktorého stvárnil už štyrikrát, naposledy v Dnes neumieraj) nadobro skončil, sa nakoniec predsalen rozhodol,… (více)

Tarantino chce skúsiť horor

Tarantino chce skúsiť horor

10.03.2005

Po rečiach o KILL BILL 3 (ktorého sa údajne dočkáme asi za 15 rokov), remaku zavrhovanej "bondovky" CASINO ROYALE alebo nepomenovanej kung-fu mlátičke, ktorá mala mať ešte bližšie k filmom jeho… (více)