X-Men 2

• USA X-Men 2 (více)

X-Meni. Narodili se s jedinečnou genetickou mutací, která jim umožňuje vládnout nadpřirozenými schopnostmi. Pod vlivem profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) slouží lidstvu. Chrání svět. Ten jim však nedůvěřuje a bojí se jich. Po nesmyslném pokusu o atentát na prezidenta Spojených států, který údajně spáchal neznámý mutant, se veřejnost dovolává zákona, který má mutanty dostat pod kontrolu. V čele militantně anti-mutantniho hnuti stojí armádní velitel a vědec William Stryker (Brian Cox), o němž se tvrdí, že na mutantech prováděl pokusy. Mutanty nenávidí a hodlá je totálně zlikvidovat. Když zjistí, že jeho vlastní syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker měl v minulosti co do činění také s Wolverinem (Hugh Jackman) a zná tajemství jeho minulosti. Když Wolverine pátrá po svém původu, uvede Stryker do pohybu svůj anti-mutantní program. Jsou však i mutanti, kteří se proti lidské civilizaci postavili. Jeden z nich, Magento (Ian McKellen), právě unikl z vězení. Je nepřítelem X-Menů. V situaci, kdy se všichni mutanti stali štvanci, navrhne X-Menům spojenectví proti společnému nepříteli - Strykerovi. X-Meni i jejich spojenci se spolu vydávají na nejnebezpečnější misi v životě... Režisér Bryan Singer natočil tentokrát víc než tradiční pokračování. Ponořil se hlouběji do mytologie X-Menů, do jejich schopností a vztahů. Vedle již známých postav se na pozici dobra přidává atletický Nightcrawler a zlo posiluje - nejen svými diamantovými drápy - Deathstrike. Ve filmu se tak představuje nová generace X-Menů. Patrick Stewart se vrátil do role profesora Charlese Xaviera, světově uznávaného telepata. I promodralá metamorfická Mystique (Rebecca Romijn-Stamos - viděli jsme ji jako Femme Fatale ve stejnojmenném filmu) předvede své svody. Větší prostor má také postava Storm (oscarová Halle Berry), která prochází vývojovými změnami. Režisér Bryan Singer po natáčení druhého dílu X-Menů prohlásil: Točit první X-Meny byla úžasná zkušenost a divácká reakce byla mimořádně příznivá. Ale po natočení filmu X-Men 2 mi natáčení prvního dílu připadá skoro jen jako úvod. Kultovní záležitost, natočená, jak je to v poslední době velice časté, podle komiksu, má všechny předpoklady upoutat diváky vizuálně i napínavým dějem. (oficiální text distributora)

meave

Napriek tomu, že nie som až taký fanda tohto žánru musím povedať, že tento film ma zaujal. Svojou témou i nepopreteľným faktom, že ak by sa niečo také stalo, asi by to prebiehalo veľmi podobne a náš latentný strach zo všetkého neznámeho by zohral príbuzný scenár. A tie krásne telá - zvlášť Alanovo...hm. Kľudne si to pozriem znovu. ()

AGAMENON

Akčnější pokračování skvělého comiksového filmu. Hudba se mi líbila více než v předchozím filmu, ale závěrečný titulky jsou vykradený z Manciniho Lifeforce(řezy smyčci). ()

Ratemus

Singer se s dvojkou popral na výbornou a připravil tak ještě lepší podívanou než v prvním díle. Ke slovu se dokonce dostaly i jiné postavy, i když jen decentně (Iceman, Pyro, Colossus) největší překvapení je Nightcrawler, kterej zajistil jednu z nejlepších úvodních scének v dějinách fimolvých X-menů na dlouhá léta dopředu. Je zde víc akce a práce s postavami, film se točí spíše okolo Wolverina, ale to vůbec nevadí,. Singer si dal fakt záležet, práce s postavami, jejich vyobrazení dostatek prostoru zvládl na výbornou, bravurně ukazuje, jak by se asi tak běžní lidé chovali, kdyby věděli, že v jejich sousedství žijí mutanti, tento film je prostě to nejlepší, co kdy o filmových X-menech vzniklo. ()

Slarque

Naprostá paráda! Bryan Singer zřejmě neumí natočit slabší film a tady využil faktu, že už nemusí představovat postavy, k tomu, aby je mohl dále rozvíjet. Navíc komiksový svět X-Menů je za ta léta dost propracovaný a stále zbývá velké množství zajímavých postav, které můžou ožít i ve filmu. Tentokrát je nejzajímavějším přírůstkem Alan Cumming v roli Nightcrawlera, který mluví buď přímo německy nebo alespoň s velice výrazným přízvukem (Cumming se prostě zase pořádně vyřádil). Triky jsou naprosto perfektní a celkově je film ještě o chloupek lepší než jednička. Škoda jen, že trojku už bude točit někdo jiný. ()

Rocky62

S prvním dílem X-Mena jsem se neskamarádil a ani s tímto dílem neuzavřu přátelské pouto. Nejzásadnější chybou nejspíš bude, že tenhle typ filmů zkrátka nežeru a X-Mena 2 shledávám za rádoby cool pohádku pro děti. Efekty a kamera jsou perfektní, ale nějak jsem si zkrátka nepochutnal. Příznivci mi snad opustí. ()

classic

» Hovorí sa, že dva-krát do tej istej rieky nevstúpiš, ale našťastie režisérovi Singerovi sa to podarilo « 『 S trojkou sa síce rozlúčil, a tú mimochodom poriadne sfušoval Ratner, no i napriek tomu môžem byť s obidvomi dielmi patrične spokojný 』...Zasa tí istí mutanti + prichádzajúci - noví, medzi nimi sa najviac zaskvel nemecký Kurt Wagner, alias Nightcrawler, ktorého si s veľkou chuťou zahral škótsky herec Alan Cumming, alebo pre zmenu - nemutantská postava Plukovníka Williama Strykera má megalomanské plány, ako vyhľadiť mutantov, či obávaný Magneto bude spolupracovať napríklad s dobrou stranou, t. j. s Wolverinom a spol, a to len preto, aby zastrel svoj skutočný zámer... Predstavitelia týchto tzv. „diktátorov” sú chamtiví, nenásitní, idú aj cez mŕtvoly, že z Briana Coxa a Iana McKellena vystupuje práva, nefaľšovaná hrôza ! Finále s priehradou je dostatočne napínavé i prehnané zároveň, ale zatiaľ v rámci únosnosti ! Nemá to ďaleko od maxima, chýba mu iba kúsok, aj tak nedám za 100 % ! PS: Každému to sadnúť nemusí, ale pozrite sa na súčasný stav dielne Marvel, kam až dospeli, čo ešte nie je nič v porovnaní s týmito kultivovanými X-Menmi, ktorí sa držia na uzde, teda, aspoň doposiaľ... ()

klerik

Všetko to zhučalo prirýchlo, neostalo čas na postavy a akcia sa mi zdala pridivoká a neprehľadná. Stále som čakal, že teraz to príde... a bol koniec. Postavy sa nikam neposunuli, a to čo malo byť dojímavé, bolo nečakane hlúpe a nelogické... ALE úvodná scéna v Bielom dome je NAJLEPŠIA za posledné roky... ()

Chrustyn

Více mutantů, více triků, více akce a dokonce i více zábavy než v prvním díle. Chytrý a nabušený komiksový film, který se primárně zaměřuje na celou řadu postav ale pořád má co nabídnout i v rámci čistokrevné, blockbusterové zábavy. ()

SeBig

Podle mě o dost slabší než první dil. Už jsem se tak nebavil jako u prvního, to bude asi tim nudným zaporakem. ()

Hellblazer

Moc často sa nestáva aby sa pokračovanie vyrovnalo originálu, ale pri X-MENoch to platí. Silný príbeh, postavy sa ďalej rozvíjajú, výborná akcia a film prostredníctvom mutantov poukazuje aj na rasovú neznášanlivosť ktorej je vo svete veľa. ()

heyda

Mnohem zajímavější i povedenější než první díl. Přesto mi pořád do dokonalosti něco schází. Nějaká drobnost, nějaký moment, který by mě utkvěl v paměti a který by se mi přehrával neustále v hlavě. Ale jinak poctivá filmařina s vynikajícími efekty, která se rozhodně nemá za co stydět. 85% ()

sharky

skvělé akční sci-fi, které nad ostatními podobnými filmy vítězí díky výborné psychologii postav a filozofickému podtextu v druhé plánu. Zhruba steně kvalitní jako první díl. ()

Jinny

Propracovanost vztahů nahradily milostné trojúhelníky. Jeden z nejlepších komiksových filmů - za Batmany (Burtonovými, ne Schumacherovými) a svojím prvním dílem. Každý ať si rozhodne, jestli mu to je, nebo není málo. ()

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

29.12.2013

Bryan Singer se v X-Men: Budoucí minulost snažil vrátit na plátna co nejvíce herců z původní trilogie i První třídy. Jednou z nich byla i Anna Paquin alias Roque. Ta na placu strávila pouhý týden… (více)

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)