Teorie tygra

Theory of Tiger

Teória tigra

Road movie / Komedie / Drama

Česko, 2016, 101 min

Po Vratných lahvích zas další povedený český film na úrovni. Klobouk dolů. Bartoška je tu ve formě.(15.7.2016)

"Dal bych ti za ní psa. Chceš mýho psa?" Tak nevím, ale při sledování této hořké komedie, nebo lépe řečeno, při čekání na to, kdy se její děj opravdu rozjede, mě napadaly všelijaké myšlenky, jako třeba kolik Citroënů se vejde do jednoho filmu či jestli by pečující manželka, opravdu nechala zavřít svého milovaného manžela do ústavu, aby pak o něj mohla v klidu nepečovat. Příběh mi dokonce připomenul i jeden starý kreslený vtip, v němž je rodinka stojící s otevřenou urnou u zdi hřbitova, kde je připojen text "Konečně se nám podařilo dědečka trochu rozptýlit". Nicméně, i když jsem se nějakého rozjezdu tohoto "road movie" dočkal až v jeho rozumném závěru, zaujalo mě na něm svobodomyslné pojetí manželského páru Aleny a Josefa v podání Jakuba Koháka, které bylo plné neotřesitelné důvěry i tolerance a jehož pevnost nezničily ani závistivé pomluvy jejich příbuzné. Také bych se měl zmínit i o výborném hereckém obsazení vedlejších rolí, zejména o Zuzaně Slavíkové v roli primářky, nebo o Hanušovi Borovi, jenž si zahrál úřeníka v pohřebním ústavu. Avšak vyloženě pochválit můžu, jen přesnou a citlivě vybranou hudbu od Jana P. Muchowa.(3.4.2016)

Zábavné, svezi, své. Zase je na co zajit do kina!!(29.5.2016)

Velice příjemný český film na úrovni, který se vyhýbá typicky českému "kameňákovému" humoru. Jiří Bartoška jako vždy výborný. 75%(12.4.2016)

Teorie tygra se sice tváří, že jedná o věčné téma muži versus ženy, ale naštěstí takto nefunguje, a je to jedině dobře. Byť padají hlášky o mužích a ženách jakožto obecném druhu, potíže se týkají konkrétních vztahů a jejich nefungování. Kritizuje panovačné baby, čímž se můžou bavit jak chlapi, tak i všechny manželky, co nemají ambice organizovat život svých protějšků. Téma filmu bude nepochybně bližší střední a postarší generaci, která ženské pečovatelství více zdůrazňovala.(5.4.2016)