Tohle je jeden z filmů, které asi pochopí jen muži, a to ještě ti, kteří už jsou nějakou dobu ženatí. Ten pocit neustálého dozoru a dohledu, vydávaný za péči, ta přílišná starostlivost, kdy chlap ani nemůže jít na pivo, aby nebyl sledován pečlivým a bdělým okem manželky, a ještě si pak vyslechne spoustu uštěpačných poznámek. Ve spoustě situací jsem si říkal, to není možné, to je jak u nás doma! Všechny ty buď hysterické scény, nebo chudinky, různé nátlakové možnosti. Ano, ve filmu je to zhuštěno, takže to vypadá jako přehnané, ale ono to tak často je, i když třeba ne všechny možnosti. Jestli někdo tvrdí, že jde o misogynní film, tak ať se podívá na zkrocení zlé ženy od Shakespeara. Nebo ostatně i Babí léto. A je zajímavé, že podobných filmů není víc. Filmařsky sem tam různé drobné chyby ve scénáři, zvuk taky občas stál za starou belu (bolístka všech nových českých filmů a seriálů), a ne vždy to Bartoška dokázal uhrát, hlavně ne mimikou. Ale celkově mi vyznění filmu přijde jasné - měli bychom si víc důvěřovat, a jeden druhému dopřát víc svobody. Všeříkající dialog „Co sis přála jako malá?“ - „Nám se to splnilo. Nám.“(14.9.2016)

Bartoška je výborný! :)(25.9.2016)

Teorie tygra, je pro mě takový menší zázrak, který dává naději, že to s českou filmovou scénou není ještě úplně ztraceno. Příjemný, vtipný občas i trochu děsivý film o tom, jak nám ženy řídí život, pro naše dobro, až to lidi může dohnat k tomu, že se naoko zblázní, aby tomu všemu utekli. Výborní herci v čele s Bartoškou, který pro mě už navždy zůstane spojený s touto rolí.(24.5.2016)

• poz3n

Neuvěřitelně sexistický film, ze kterého nevychází dobře ani jedno pohlaví. Teorie tygra je morálním bahnem, které se snaží být Vratnými lahvemi, ale je namísto toho nechutným předdůchodcovským Kameňákem. O co hůř, na rozdíl od Kameňáku má ambici moralizovat a říkat životní pravdy. Ženy jsou otravné fúrie, které vidí jediný smysl bytí v absolutní kontrole nad životem svého partnera, muži jsou nepraktičtí, neosedlaní bohémové, kterým jejich ženy pouze ničí život. A samozřejmě, aby to bylo všechno v nejlepším pořádku, ženy kují pikle s ženami, muži s muži. Nechť je tento opus pozapomenut v propadlišti filmových dějin. 1/10(19.1.2017)

Tři generace harpyjí Janžurová-Balzerová-Vilhelmová jsou ukázková trojka napřesdržku a ačkoliv Janžurová to jenom nenápadně odgestikuluje, je zřetelné, že právě ona stojí za lehce dokurveným životem všech kolem. A i když pánům se ty rebelie trochu vymknou z rukou, ani holky to úplně neukočírovaly. Má to sice pár slabších míst, ty jsou ale dávkovaný přesně v momentech, kdy si člověk potřebuje oddechnout. Protože jinak jsem řval smíchy (scény z pohřbu nebo z policejní stanice). Luxusní zážitek, český film ještě není ztracen. Jiří Bartoška svůj návrat k filmu po těžké nemoci pojal ve velkém stylu.(8.9.2016)

• - Film se realizoval v Praze, ve Středních Čechách – v okolí Davle, Třebsíně, Novém Kníně, Dobříši, Vysokém Újezdu, Černošicích apod., a v malebném prostředí tří řek Vltavy, Berounky a Sázavy po dobu třiceti natáčecích dnů v průběhu šesti extrémně tropických týdnů v létě roku 2015. Dům Jana (Jiří Bartoška) a Olgy (Eliška Balzerová) se nachází ve městě Dobřichovice. Výlet na kolech v úvodu filmu, který si Jan a Olga udělají, je poutní místo s barokním kostelem Skalka v Brdech. (Zdroj: CinemArt)

• - Scéna s kozami se natáčela v Jílovém u Prahy. Komparzu v této scéně se účastnili převážně místní občané. (J.A.K.)

• - Iva Janžurová v tomto filmu hraje matku Elišky Balzerové. Ve skutečnosti je jen o osm let starší. (Ištván87)