Teorie tygra

Theory of Tiger

Teória tigra

Road movie / Komedie / Drama

Česko, 2016, 101 min

Absolutní topka v českých komedií. Výborné téma se super dialogy, vtipné hlášky a docela sexy Bartoška( jo je to možný :)). Komplet všichni ve svých rolí excelují vyzdvihuji Vilhelmovou a její vžití se do role ( doufám že opravdu jen vžití a ne její pravá tvář) včetné nádherných záběrů i hudby. Pro mě veliký filmový zážitek z kina, kde se dokonce poprvé sešla skvělá řada diváků bez obtěžujících žroutů popcornu. Jděte do toho!(15.4.2016)

Osobně bych se ráda zdržela výkřiků typu "kdo to komu nandal" a "ženský jsou pěkný megery". Ani ne tak proto, že jsem sama žena (sic!), ale protože zastávám názor, že každý má vztah takový, jaký si ho udělá. A pokud někdo včas nebouchne do stolu a nesjedná si pořádek, pak nevidím důvod ho litovat. Lítosti vůči komukoliv jsem taky v rámci filmu byla prosta a nechala jsem se pouze bavit. Což se tvůrcům podařilo. Myslím, že to je přesně ten typ filmu, který osloví široké publikum (klišé, vím), protože jako kretén/kráva se občas chová každý z nás, tzn. každý si tam najde něco pro sebe... Z hereckých výkonů (když pominu skvělého Bartošku, obzvlášť v tričku s tématickým nápisem :-)) mě fakt potěšil Jakub Kohák, kterého je sice snadné jednoduše odstřelit za jeho herectví, ale mě hrozně bavil, svými názory mi byl blízký a spolu s Pavlou Beretovou byli fajn dvojka. Suma sumárum - bylo by to na 4*, ale tu pátou dávám za to, že je Jirka "Pastýř" Bartoška zpět a v plné síle. Díkybohu.(1.4.2016)

Sice se tu a tam nějaká trhlina ve scénáři našla, ale už dlouho se mi nestalo, abych při sledování ČESKÉHO filmu měl pocit, že sleduji film, který se dost možná zařadí mezi české novodobé filmové kulty (alespoň tedy z mého úhlu pohledu). Je to jakási filmová modla všech šťastně svobodných mužů / pánů. Velký palec nahoru za samotný námět v podobě manželského diktátorství, ze strany manželky. Taktéž za krásně zobrazený charakter jednotlivých postav. Vítejte zpět, Jirko Bartoško. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(4.5.2016)

• - Film se realizoval v Praze, ve Středních Čechách – v okolí Davle, Třebsíně, Novém Kníně, Dobříši, Vysokém Újezdu, Černošicích apod., a v malebném prostředí tří řek Vltavy, Berounky a Sázavy po dobu třiceti natáčecích dnů v průběhu šesti extrémně tropických týdnů v létě roku 2015. (Zdroj: CinemArt)

• - Iva Janžurová v tomto filmu hraje matku Elišky Balzerové. Ve skutečnosti je jen o osm let starší. (Ištván87)

• - Scéna s kozami se natáčela v Jílovém u Prahy. Komparzu v této scéně se účastnili převážně místní občané. (J.A.K.)