Veterinář Jan (Jiří Bartoška) už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. Nerespektovala žádné jeho přání a touhu, v dobré víře, že ona sama vždy a lépe než on ví, co je pro něj dobré a správné. A tak se k jeho neštěstí o něj starala podle své představy o jeho štěstí. A Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě. Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) se totiž řídí stejnou teorií malého dvorku a dlouhého biče a přesvědčením, že za štěstí svého muže je zodpovědná výhradně ona. Janovi dojde, že už takto dál nemůže, nechce, neumí. Když nic neudělá, skončí jako tchán. Jednoho dne jej napadne způsob, jak se osvobodit a získat zpět vládu nad svým životem. Tato revolta je ale hodně netradiční. Už jen tím, že prvotní inspirací mu byl jeden z jeho pacientů, papoušek s podezřením na Alzheimera. Jan se tak i díky němu vydává na cestu za naplněním toho, o čem se domnívá, že jsou jeho sny. A protože tato cesta nemůže být snadná, stává se její součástí také stádo koz a později i krav, psychiatrický ústav, plavba na voru a život na lodi. Janova cesta za svobodou ovlivní i životy jeho dětí a jejich partnerů. Dcera Olga (Táňa Vilhelmová) totiž převzala matčinu metodu, zatímco snacha Alena (Pavla Beretová) zatím dokázala tlaku rodové tradice odolat a volí vlastní cestu, liberálnější, modernější, lidštější. Důsledky jsou pro jejich protějšky (Jiří Havelka a Jakub Kohák), v obou případech odpovídající. (Cinemart)

Naby

Cekal jsem od toho asi neco uplne jineho. Neco vic smutneho a primeho. To ale neni vytka. Do prvni pulky jsem se smal jako blazen, opravdu hodne trefny a neprehravany vtipky ze zivota. Pozedi to mozna bylo trochu horci, ale i tak to stalo za to. Za me rozhodne prekvapeni. Celkem 4,5* ()

JB001

Film ze života jak to funguje resp nefunguje v mnoha českých rodinách. Skvělá tragikomedie. Tedy spíš tragédie než komedie ()

matous20063

Wow, absolutně nepobírám proč jsem se u filmy rozbrečel, asi proto že film má neuvěřitelnou hloubku. Skvělá komedie s velice dobrými hereckými výkony ale slabším scénářem, je krásné vyobrazení duševní svobody a klidu. Nevěřil bych že Česká Kinematografie dokáže natočit něco takového. Poklona. 90% ()

wosch odpad!

Vydržel jsem koukat asi 10 minut, pak už jen "listoval". Film bez jakéhokoliv myšlenkového horizontu, pracující jen s těmi nejpitomnějšími stereotypy. ()

rime

Podvědomí je strašná potvora. Někteří se v tom asi poznali víc než by chtěli. Někteří lidi to asi nechápou, ale ten film nebyl karikatura a měl k realitě docela blízko. Podobné vztahy jsou naprosto běžné. Navíc ta představa, že manželstvím přestává být muž samostatnou jednotkou je velmi rozšířená a podle toho se s nimi jedná:). ()

lingering odpad!

Nejhorší českej film všech dob. Mimo jiné (ale zdaleka nejen) kvůli té kriminální misogynii. Šeptej, Babovřesky, Decibely lásky, Perfect Kiss, you name it - cokoliv je lepší než toto ()

pindruche

Pro mě naprostá pohoda. Barťák s cigárem nezklamal. A i když jsem ženská, fandila jsem chlapům, ty všeovládající megery byly strašný. Sice nevěřím v proměnu postavy Táni na hodnou a chápající, ale budiž. Hudba se mi moc líbila a vůbec mi nevadily delší " hudební předěly s putujícím Bartoškou". Za mě 90%. ()

Hombre8

Po zhovadilostech, jako například Ženy v běhu, konečně genderově vyvážený film. :-)  Bartoška v plné zralosti. ()

Tarsan odpad!

I ta jedna hvězda je moc. Není to jen ponižující a nedůstojná účast v ubohých televizních seriálech, která hercům degraduje renomé, podělat se to dá i takovými filmy jako Teorie tygra. Černobílý schematizmus v kombinaci s nevěrohodnými postavami, absurdními situacemi a nepochopitelnými myšlenkovými zvraty nezachrání ani několik málo průměrných vtipů. A ta přeslazená hudební impotence! Zajímalo by mě, kolik asi přispěl Citroen za ty dokonale nasnímané nablýskané PP. Nechápu ten vysoký rating. I když, pokud to hodnotí sledovači těch seriálů...  Vlastně si to žádnou hvězdu nezaslouží, odebírám ji. Fuj! ()

SaS

Kdyby ten film udržel nějakou vtipnou linku, která bude žonglovat mezi mužskou a ženskou "ne-logikou", byla by to i dobrá psina. Ale takhle musím konstatovat film pod psa ! Co se proboha muselo autorovi tak strašného stát, že nás trápí celý film představou o tom, že ženy jsou megery, které "si pořídí" muže jen za účelem, aby měly koho systematicky štvát zdárně až do koce života. Taková tendenční slátanina o utrpení jednoho fajn úžo charismatického chlapíka, který jako veterinář sice kastruje samce, ale hrozně nerad a jen proto, že musí a na stará kolena začne hrát dementa a pak se diví, že s ním je tak nakládáno a vydává se on the road na poslední cestu bláznovství. Kde se setkává s další úžo ezo nezávislou a plně uvolněnou ženou, která dělá jen co chce a jak chce a spolu najdou společný průsečík podstaty bytí na pár hodin, protože zemská tíže je nakonec stejně rozdělí. Autor zřejmě film pojal jako hojení ran všech zamindrákovaných a raněných mužských, jediná kladně vyznívající ženská postava je partnerka, která je tak "ohleduplná" že si snad raději udělá dítě s někým jiným, než by přiznala milému, že jeho spermie prostě na ten závod nestačí :). Pro mě je ten film zaujatý bizár proti všem ženám a mrzí o to více, že se tam sešli parádní herci ! Mohlo to být úplně jinak a v jiné rovině, ale tohle se fakt nedá a to jsem to zkoušela několikrát. Jednu hvězdu za Bartošku, který prostě i jako "dědek" vypadá skvěle - náš Sean Connery :). ()

babuška

na dykovou role přímo ušitá, navíc tam hraje lucia siposová no a ta tomu dává šmrnc, scénář o tom, že kam čert nemůže nastrčí BABU ()

Holly_Molly

Nejlepší tragikomedie píše sám život. Kdo si nikdy neprošel podobnym toxickym vztahem a nechal se v jeho průběhu radši zavřít na psychinu, jakoby nebyl :-) ()

Horal.P

Dnes jsem viděl při slavnostní premiéře a film se mně líbil . Zábavný, řemeslně velmi zručně natočený, se skvělým hereckým obsazením, které nemá slabé místo. Jiří Bartoška se vrací v plné formě. Filmový debut se Radkovi Bajgarovi skvěle vydařil ! ()

PaKo1980

No řekl bych, nenadchne - neurazí. Spíše do TV než do kina, ale bylo příjemně strávené odpoledne. Trošku mi vadilo že někdy se to hnalo až ad absurdum - nechat se zavřít do blázince jen abych měl pokoj od manželky? A jen tak bohorovně mávnout nad tím že mi manželka zahnula a čeká dítě s někým úplně jiným..? Nu což.. Film pobavil, což byl jeho účel, ale na 4* to prostě podle mě není. Takže lepší 3*. ()

terez_p

Čekala jsem další hořkosladké nevím, cosi... a dostala jsem dobrou českou komedii, okořeněnou černým humorem, s famózním Bartoškou a ještě lepší Balzerovou, která tu "mrchu" zahrála fakt dokonale. Měla jsem to štěstí účastnit se projekce přímo s Bajgarem, který řekl dobrou větu: "Co jsem tak uváděl projekce v různých městech, po zhlédnutí nikdy nikdo neřešil film, ale sami sebe. Ženské si řekly, jsem to ale kráva, nebo naopak svým manželům vyčítaly: vidíš? Jsi úplně stejný." A o to Bajgarovi šlo a to se mu povedlo na celé čáře. Je to vtipné a většina národa se v tom najde. Upřímně jsem se zasmála a klidně to uvidím znovu. A fórky s krávama a hysterická Vilhelmová taky super. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017