Dívka ve vlaku

• USA The Girl on the Train (více)

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela. . (Freeman Ent.)

Likan7

To byl takovej maglajs, až jsem se bál, že se fakt nechytnu. Trvalo mi fakt snad 40 minut, než jsem byl schopný to nějakým způsobem pojmout a utřídit si kdo je kdo. Na Dívku ve vlaku jsem byl hodně zvědavý hlavně kvůli Emily, která tu má sice úplně jinou úlohu než jsem čekal ale musím uznat, že to zase zvládla na 1*. Nevím, jak je na tom předloha, ale scéna mi přijde strašně rozvětvený hned od úvodu a divák se v tom občas dost ztrácí. Je sice fajn, že si tvůrci nedělali hlavu se střihem a vidíme sex a brutalitu trochu víc, než jsme ve filmech zvyklý, to ale nic nemění na faktu, že nebýt solidní (ale předvídatelné) pointy, byl bych z filmu zklamaný ještě víc. ()

Oonika

Jako nebylo to úplně špatný, ale mám poměrně čerstvé srovnání s knihou, takže nemůžu jít s hodnocením výš. Nedokážu prostě pochopit, proč jsou ve filmu mnohdy osekané poměrně důležité součásti děje, nebo proč jsou nějak upravené a nedává to smysl. Knížka šla mnohem víc do hloubky, tohle byl takový rádoby děsivý thriller, ale rozhodně dostatečně nevystihl psychologii postav. Vím, že knížka má mnohem více prostoru, ale kdyby film nešel jen po tom zářivém úspěchu, tak by to možná bylo lepší. ()

alienemo

Výborne po hereckej stránke, či u ženských alebo mužských predstaviteľov. Film sa snaží navodiť určitú snovú atmosféru a práve vďaka skvelým výkonom sa mu sčasti darí. Kameňom úrazu je predvídateľnosť a pre mňa osobne hudba. Práve hudba napriek snahe vtiahnuť diváka do deja bolo to, čo ma od deja odťahovalo. FIlm na jedno pozretie ok, dávalo to aj zmysel, ale vyššie ciele nedosiahol. ()

markotter

Hrálo si to na něco, co to nebylo. Mělo to asi být mysteriózní a napínavé, ale ani jedno z toho se nekonalo. Akorát mě napínali a kde nic tu nic. Herci taky dost průměrní, hlavně Emily Blunt se na takovouto roli moc nehodila. Tři hvězdičky jenom proto, že mám dobrou náladu. ()

Anayka

Ona ta kniha nebyla až tak skvěle napsaná, ale... stejně mi ve srovnání s filmem vychází trochu líp, hlavně co se týče budování atmosféry a postupného odkrývání faktů. Nicméně i film za zhlédnutí určitě stojí, za mě jsou to poctivé 3* za poctivé herecké výkony. ()

RajAthen

Povedený thriller se zajímavým nápadem a kvalitní hlavní představitelkou, která si projde peklem. První polovina je jednoznačně lepší část a umně to hraje na všechny strany, pomalu však vše zaklapne a konec proto již tak velkým překvapením není (a částečně mi čpěl scénáristickým trikem). Ať se přihlásí každý, koho při sledování nenapadne Gone Girl. Určitě jde však o povedený film na příjemný večer. ()

bearmeedek

Veliké zklamání. Rozvleklé, nezáživné a těžko chápatelné, že všechny postavy jsou jeté. Vydržel jsem do konce jen díky publicitě, kterou kniha a film mají. A vůbec už nechápu tolikeré srovnávání se Zmizelou, se kterou to nemá vůbec nic společného. ()

gemi

Film vypadá jako trailer na knihu. Pár sestříhaných ukázek, mezi kterými zejí obrovské dějové mezery. Nečíst knihu, možná bych to viděl jen jako průměrný a lehce nudný thriller. Takto bohužel. ()

balcazar

Na začiatok si neodpustím poznámku, že v mojom pohľade nezodpovedá hodnotenie na csfd so skutočnosťou, o tých 10 percent by mal mať viac. Zaujímavý nápad dopĺňali skvelé herecké výkony, ktoré to napokon parádne ťahali. Emily Blunt - krásna aj v úlohe alkoholičky, ktorá sa váľa v blate, Rebecca Ferguson - mrcha, ktorá ukradla chlapa a Haley Bennett - čierny kôň v tejto trojici a výkon, z ktorého mrazí... Chýbali tomu detaily, s ktorými by sa, napríklad, mnou ospevovaný Fincher či jemu podobní, pohrali, možno mindfuckovejší záver. Inak veľmi príjemné prekvapenie. ()

Psycho.R

Knížku jsem četl krátce poté co vyšla a byla opravdu skvělá, bohužel, toto je film, u kterého nesmíte vědět, jak dopadne, proto mi přišel průměrný. ()

mira.l

Za mě velmi dobrý, uznávám, že při neznalosti knižní předlohy v tom divák může a asi bude mít poněkud zmatek, aspoň na první podívání, do filmu se nevešlo a zřejmě ani nemohlo vejít všechno to, co bylo v knize, ale já jsem byl spokojenej. Emily Blunt vyšvihla tu alkoholickou trosku velmi zdatně, i ostatní role byly v rámci nutného zestručnění filmové podoby podané uspokojivě. Na plný počet to asi nedosáhne, ale poctivé čtyři * dám především za výkon Emily rád. ()

lakart

Stejně jako je kniha dějové průměrná, ale dobře napsaná, tak film je dobře natočený, ale nezáživný. Drží se přesně děje knihy, žádné inovace, napětí, dynamika, gradace, překvapivé rozuzlení. Nic z toho se nekoná. Občas se objeví několik silně emotivně vyhrocených scén, ale to je všechno. Navíc je to hodně dlouhý. Knihu ani film si už znovu nedopřeji, to vím jistě. Škoda, že to netočil Fincher, bylo by to aspoň preciznější a herecky zajímavější. 50% ()

Inozuka

To, co mě na začátku štvalo - tedy chaotičnost a rozlítanost vyprávění - se nakonec ukazuje jako jediná deviza filmu. Perfektně totiž mapuje vnitřní svět alkoholem zničené trosky. Svět kolem splývá a je všelijak pokroucený a realita je hluboko pohřbená pod litry chlastu a nánosem vlastní mystiky. V tom je největší síla Dívky ve vlaku a zároveň její slabost. Málokdo to dá delší dobu a málokomu to přijde - zároveň s podivným rozuzlením filmu - i nějak zajímavé. Mě to nakonec celkem chytlo, asi proto, že vlaky a koukání do cizích okem mi přijdou v pohodě... ()

ER

Je znát až křečovitá snaha o hustou psycho atmosféru a napětí, které se nakonec moc nedostavuje. ()

waska

Dvě třetiny napínavé, ale pak se to nějak zvrtlo a ten závěr mě vyloženě zklamal. A pořád nechápu co vidíte na Emily Blunt.. Vošklivá, nesympatická, naprosto asexuální ženská :) ()

Lupes

Výborný herecký výkon Emily Blunt je největší a dost možná i jedinou devizou tohoto snímku. Pointu tušíte od půlky (v takto komorním dramatu je nouze o postavy a tedy i možné pachatele), nad-užitá retrospekce vnáší zmatek. Film o ženách a pro ženy. Dost možná po jeho shlédnutí pocítíte lehký závan současné trendy-demagogie. Normálního a nenásilného Američana abyste v příběhu pohledali, zdá se, že mužská populace tvoří jen temnou stranu síly. I když... tak nějak v souladu se soudobým výchovným programem se tu jeden něžný, empatický a naslouchající muž objevuje. A jak jinak - je to muslimský imigrant. Ne že by to tak nemohlo být, ale naivní prvoplánovost dělá veškerým podobným pedagogickým snahám medvědí službu. Za co je třeba film opravdu ocenit, je jeho silná výpověď o mateřství. Tento spojující motiv hlavních hrdinek je možná nakonec rozhodujícím důvodem, proč film shlédnout. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest