Dívka ve vlaku

• USA The Girl on the Train (více)

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela. . (Freeman Ent.)

Minimie

Všichni se tady ohánějí srovnáváním s Gone Girl... A víte co?! Tohle mě bavilo rozhodně víc než zvrácená Rosamund Pike! Uznávám, že největší zásluhu na tom má autorka knižní předlohy, neboť příběh je to, na čem tenhle film stojí. Jsem neskutečně ráda, že kniha mi zatím doma zůstala neotevřená, protože pokud znáte rozuzlení, váš zážitek z filmu bude minimálně poloviční. Já jsem si užívala sladkou nevědomost o tom, jak to dopadne (alespoň do určité doby) a celou dobu jsem seděla jako přikovaná, zatímco mi snímek před očima pomalu odhaloval jednu vrstvu za druhou - jako když loupete cibuli. Takovéhle filmy mám ráda. ()

noriaki

Viděl jsem i Zmizelou. Tak zdvořilosti máme za sebou a už budu mluvit jenom o Dívce ve vlaku. Byl jsem zvědavý, jak si Erin Cressida Wilson s touhle adaptací poradí. Začátek moje naděje téměř pohřbil. Hrdinčin úmorný voiceover polopatě sděluje co vidí, co cítí a na co myslí. Je to dobrý postup pro knihu, ale mizerný pro film. Tahle popisnost postupně zmizela a nahradil ji opačný extrém. Podstatné pro děj se staly emoce, dlouhé pohledy do krajiny, nebo zpola zastřené vzpomínky. Pro člověka neznalého předlohy je proto děj trochu nepřehledný. Souvislosti jsem si musel pracně domýšlet a odhadovat z náznaků. Kdyby byl spletenec vztahů složitější, beznadějně bych se v něm ztratil. A to je druhý největší problém. Dokonce i s tak zmateným podáním je zápletka průhledná a odhadnout se dá motiv i vrah. Atmosféře to naštěstí příliš neublížilo. Režisér předkládal charismatické záběry podzimní přírody, do toho hrála tklivá hudba Dannyho Elfmana a mně to stačilo. ()

elanius

(1/2017) / Áno, príbehovo v jadre je to jednoduché. Formálna stránka je ale tentokrát tak podarená, že v pohode prekrýva slabšiu pointu. K tomu Emily a hlavne Haley Bennett dodali filmu parádny náboj svojím herectvom. Zaujímavé krimi. (7/10) ()

uiu

Ahoj, jmenuju se Rachel a jsem alkoholik. Už přes rok jsem nezaměstnaná a každý den dělám, že jezdím do práce vlakem, protože to mému životu přináší jakýsi užitek. Ráda sleduji po cestě domovy lidí, kteří bydlí podél trati a představuji si, že jsem šťastná jako oni. Alkoholové výpadky paměti jsou v mém případě skvělou zápletkou pro příběh, ve kterém hraji hlavní roli, který je mírně nekonzistentní a někdy v půlce se změní na episodu seriálu Colombo, aby se zjistilo, že to já nejsem ten nedůvěryhodný vypravěč, ale ten, kdo mi po opičkách vyprávěl, co jsem dělala. Na jedno podívání dobré. ()

venison

Z knihy „Dívka ve vlaku“ se stal bestseller, z filmu by se měl stát kasovní trhák.. A asi stane, ale rozhodně se nejedná jeden z těch převratných a mistrně natočených thrillerů typu „Sedm“.. Je to vcelku obyčejný příběh, který se snaží být zajímavý především svou retrospektivou a zamlženými vzpomínkami.. Ponurou atmosféru filmu dodává především stylizace příběhu do zimních měsíců a studený filtr přes natočený materiál.. Pod všemi zašmodrchanými dějovými liniemi se ovšem skrývá pouze laciná červená knihovna.. Spousta nešťastných žen miluje jednoho muže, každý má jinou povahu a temperament, ale ten týpek má takový šarm a kouzlo, že si s nima všema vytře podlahu.. Emily Blunt filmem propluje, ale uměla bych si představit o úroveň lepší obsazení Amy Adams.. Velmi přeceňovaný snímek.. ()

terunka003

Podle knihy, napínavé, depresivní, ženské, alkoholově chlastací, psychotické. Ona ta knížka nebyla špatná. A filmové zpracování dobré. Ale moc mě to nebavilo. Film mohl být kratší. Emilka je úžasná a zahrála naprosto skvělou chlastající zoufalou trosku, která uhání svého bývalého manžela. Nálada a prostředí příjemně dokreslovalo celou náladu filmu. Příběh, který není úplně vhodný pro někoho, kdo se zrovna léčí se zlomeným srdce. ..ty domečky jsou moc hezký, tam by se mi to líbilo.. ()

Pavlínka9

Tohle není jen DÍVKA VE VLAKU, tohle je více dívek, které se tam postupně objevují, každá dělá něco jiného, každá je zcela jiná a vlastně je to celé úplně zamotané a jiné, než si myslíte :) A tím mě právě tenhle film neskutečně dostal :) :) Je to krásný mysteriózní thriller, který mě za poslední dobu zaujal nejvíce :) :) Bavila mě různorodost, ukázka toho, jak se některé věci na první pohled tváří a poté jsou zcela opačně a všechno tímpádem dává úplně jiný smysl. Herecky je to bravurní a já se budu dívat na Justina Therouxe i kdyby byl v kostýmu žraloka - protože ten chlap je prostě chlap :) :) Emily Blunt je posledních pár let pro mě hvězdou, která může zahrát cokoliv a zde její role opilecké ženy - na jedničku ;) Kor když ji týden předtím vidím ve zcela jiné roli ve filmu Sicario - ta ženská je lepší a lepší :) :) Tenhle thriller jsem začala doporučovat okamžitě dál, jelikož mě tak krásně vtáhl do děje a začal tak skvěle děsit, že to prostě stálo za to a byla to bomba :) A hlavně to vyvrcholení ;) ;) ()

Yoda sama

Príjemne nepríjemný jesenný triler s dobre napísanými postavami (všetci sú vo svojej podstate zmrdi takže tá hra na "kto to spravil" baví) a zručnou réžiou. Nič viac, nič menej. ()

Mishqo

75% ... Síce miestami naivné, ale pohlcujúce, zaujímavé a napínavé. Výborné a sexi obsadenie (men and women alike). Alkoholičke Emily som to zbaštil. ()

hroubek

Nakonec to bylo lepší, než jsem čekal. Režisér Tate Taylor si mě před pár lety získal svým Černobílým světem a proto jsem byl zvědaví, jak si poradí s tímto filmem. A podle mě se s tím popral velmi dobře. Největší problém Dívky ve vlaku je ten, že pořád bude přirovnávaná ke Zmizelé. A při sledovaní se tomuto pocitu nelze ubránit. Nejde jen o příběh, ale taky i o to, jakým způsobem je příběh vystavěný a vyprávěný. Ta mozaiková struktura vyprávění funguje dost dobře, dokud se jí nepřejíme. Při sledování jsem měl pocit, že si Taylor hraje s diváky a neustále se je snaží zmást(předlohu jsem nečetl, takže nemůžu soudit, jestli podobná struktura vyprávění je i v knize). Což je ze začátku velmi příjemné, ale v půlce filmu mě to už tolik nebralo a spíše mě to začalo trochu nudit. Další problém přichází se samotným vyvrcholení příběhu(zjištění co stalo a kdo je vrah), které nefunguje, tak jak by mělo. Prostě mě tam něco chybělo, co by předchozí děj povýšilo na něco více a samotné odhalení bylo nečekané a o to údernější. Naštěstí mám film velkou oporu v hlavní herečce v podání Emily Blunt. Blunt je zde výborná a opravdu velmi dobře zahrála ženu na pokraji sil, alkoholičku, která vůbec neví co se děje, a není si jistá jestli je blázen, psychopat nebo jestli má pravdu. Tahle postava byla dost velká výzva a Blunt jí zvládla velmi dobře. O to více mě mrzelo, že ostatní herci nepodávají srovnatelné výkony s Blunt. Rebecca Ferguson si nás minulý rok získala svojí rolí v M:I 5, a zde je hodně utlumená a krom několika scén toho moc nepředvede. Haley Bennett je na tom o dost lépe, ale je to taky tím, že má mnohem vděčnější roli, která jí dává více prostoru pro hraní a více poloh. Justin Theroux si svoje odehraje, i tak jsem věřil, že bude lepší. Luke Evans je fajn, dokud zbytečně netlačí na pilu. Édgar Ramírez se mi dost líbil, jelikož jeho postava je dost zajímavá a není tak přímočará, jak se zprvu zdá. Film má dobrou atmosféru, krásně pracuje s napětím a znepokojivými scénami, které podtrhuje dobrá hudba a kamera. O to více ve výsledku zamrzí, že pointa a konec nejsou údernější. Dívka ve vlaku je dobrý film, který baví, ale tak nějak se nemohu zbavit pocitu, že z toho šlo vytáhnout trochu víc. ()

VanTom

Na mě tato scénáristická krimi hra z pohledu tří různých žen, záměrně „matoucí“ diváka pozvolným podsouváním často dvouznačných informací, neřku-li jejich zatajováním (postavy, zejména vypravěč, jsou na tom podobně), dobře platila. Nejsem si ovšem jistý dalším zhlédnutím, přeci jen se pointa vyjevila jako celkem banálně jednorázová. ()

bizz_mjc

Jsou asi tak ňák tři (krizová) chování lidí. Ti, co nesou svou zodpovědnost, ti, co se sebeobviňují, a ti, co vše hodí na druhého. A když tenhle třetí je navíc hajzl, může ten druhý třeba začít pít a můžete narazit i na mrtvolu. Tohle mystery psychologické drama trochu thriller o zradě, pádu a poražení osobních démonů určitě mohlo dopadnout líp, ale i mnohem hůř. ()

Timak

Uf, docela psycho. Emily tu rozjíždí svůj mega herecký koncert, Elfman svojí ponurou hudbou taky a vše je to zajímavě sestříháno, že i když ze začátku jsem měl z toho rozpačité myšlenky a vlastně chtěl přepnout na něco jiného, tak mě to přece jen udrželo v křesle a nakonec vůbec nelituji. Věřím, že kniha bude na jiné úrovni, ale tohle mě rozhodně nezklamalo, ba naopak, po vlažných recenzích a ne zrovna skvělých komentářích, příjemně překvapilo. 80% ()

Sany33

Rozprávanie je porozbíjané do viacerých nenasledujúcich časových etáp, orientácia v nich však nie je náročná a dejové skoky nepôsobia rušivo. Naopak, dianie urobia zaujímavejším. Pri chronologickom radení by film stratil svoje čaro. Pravdu tak odhaľujeme postupne a divák má šancu tipovať ďalší zvrat. Ich počet je možno ku koncu trošku prestrelený, finálnu verziu by očakával málokto. Divákov znalých predlohy určite nebude veľa, keďže v našich končinách takéto knihy získavajú na popularite až s príchodom filmu do kín. 80% ()

zdenny

Při zpětném posouzení se mohu domnívat, že jde o kvalitní televizní film, který v kinech nebude mít závratné tržby. Vlastně bude rád, když si na sebe vydělá. Jenže taky je faktem, že se mi film líbil. A to proto, že nás tvůrci nezasypali „ďábelskou“ zápletkou. Vlastně se jedná o zápletku jednoduchou. Jenže vše je podáno tak nějak tajemně, takže divák očekává „pekelné“ dílo. Důležité je, že divák tak nějak ne úplně ví a je neustále v očekávání. Vlastně se jedná o vcelku obyčejné příběhy lidí, ale možná, a právě možná proto, se s nimi divák ztotožní. Závěr není šokující tak jako u mnoha „geniálních“ režisérů, je ale ne úplně očekávaný. A právě v tom vidím kouzlo tohoto ne naprosto obyčejného filmu. ()

MI-380

Poměrně přesný převod knihy na plátno. Pokud přijmeme autorčinu hru na divné holky a ještě divnější kluky, pak tu máme pěkně časem i vypravěči skákající thriller, kvalitně a zručně vyrobený, s nadprůměrnými hereckými výkony: 70% (zatím 166 hodnotících diváků s průměrem 70%, kino, celkem 6 diváků - z toho pět ženského pohlaví). Můj komentář ke knize: Úžasně čtivá a originálně poskládaná historka se zajímavým pohledem do vnitřního světa žen a (povrchního?) světa mužů. Oba pohledy autorky jsou ale pro mne těžko přijatelné: jednání žen a hlavně ústřední postavy je mi často nepochopitelné a nepříjemné, jednání mužů mi připadá nevěrohodné, je znát, že pro autorku jsou muži jedna velká nevyzpytatelná a nebezpečná neznámá: 75% (1450 hodnotících čtenářů, 79%). ()

blackJag

Nebylo to zlé, Bluntová sama hodně utáhne (vůbec, všechny tři hlavní ženské úlohy jsou velmi slušně zahrány), přesto na bobeček si z toho nesedám. Možná že je to opravdu spíše film pro ženy (v sále měly slušnou převahu!), i když vlastně nevím, jak bych měl toto tvrzení uspokojivě obhájit, aniž bych byl v podezření, že zneužívám zavedené předsudky. 65% ()

mkubalikova

Překvapení v pozitivním slova smyslu, Emily Blunt to sehrála ukázkově a celé je to slušně vystavěné, takže jsem do poslední chvíle netušila, kdo je vrah. Umím si představit méně doslovný závěr. 😊 80% ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest