Dívka ve vlaku

• USA The Girl on the Train (více)

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela. . (Freeman Ent.)

necisty

Zajímavý thriller s propleteným dějem a jedním velkým tajemstvím, na které jsem se přiznám nepřišel. Když tak nad tím ale přemýšlím, tak jsem nad tím ani nepřemýšlel a nechal jsem si to naservírovat vyprávěním. Se závěrem jsem byl spokojený, ale v průběhu nenastala situace, kde by mi vyloženě šel mráz po zádech a to by u takových filmů měl. Trailer mě nadchnul více. ... GA Cinema ()

zette

Retrospektivne pojaty film neni v dnesni dobe nijak originalni pocin, alespon divaka drzi v pozornosti a nemel by byt ochuzen o nejaky moment prekvapeni. To jsem dostal a mohu byt spokojeny. Dobre zahrane, slusne natocene a solidni psychologicky rozbor hlavnich postav. Celkem by me zajimalo, jak by film dopadnul, kdyby vypraveni bezelo chronologicky... Flashbacku na konci uz bylo mozna zbytecne moc, jinak ale slusne komorni drama, ktere me nenudilo. Videno v ostravskem Cinestaru. ()

epicek

Ono to nebylo vůbec špatné, právě naopak. Ale jelikož jsem se do toho pustil hned po přečtení knihy, tak jsem z toho nebyl tak moc odvařený, jak by asi divák měl být. Herecké obsazení sedlo perfektně a Emily Blunt se své role zhostila na výbornou tak, aby to bylo uvěřitelné se vším všudy. Opačný postup by mi možná zážitek o tu jednu hvězdu umocnil. I need to remember. ()

Pajky3

Pamatuju si, že knížka byl velký hit a stejně tak si pamatuju, že jsem s ní měl stejný problém jako s filmem. Postavy nezískávají vůbec žádné sympatie a všechno je tak strašně zmatené. Navíc jsem si Rachel představoval úplně jinak, protože i když se Emily Blunt snaží, tak nevypadá jako alkoholička/troska. A za hlavní chybu považuji přesun z Anglie do New Yorku. ()

Martrix

Sborka a rozborka emocí tří ženských postav, které spojuje...něco. Od prvních minut jsem věděl, že něco takového mohla napsat pouze žena. A to není míněno jako kritika, byť jsem byl zprvu dost zmatený. Velmi pomůže, když si nebudete podobně jako já myslet, že je to detektivní příběh(můj omyl-tvůrci tak Dívku ve vlaku ani neprezentují). Atmosféra, kterou se povedlo Taylorovi vybudovat a Elfmanovi udržet, totiž evokuje něco ze severských detektivek, takže pak logicky čekáte něco, co sice příjde, ale není to pointou vyprávění. Tou je ...těžko popsat a nespoilerovat. Každopádně je to hutné, velmi dobře natočené a ne hloupé drama, které se v závěru stane thrillerem a přestože asi bude většina mužů trochu zaražených, kvalitu tomuto filmu upře málokdo(s výjímkou Verbala, který je tvořen pouze chromozomy Y ;-)) Ženský román, zfilmovaný jako thriller...nebýt mého omylu, nejspíš bych se na něj nepodíval. Takto můžu konstatovat, že už asi chápu, jak většina ženských vnímá třeba sledování hokeje v TV. Nerozumí mu, ale i ony si jeho sledování občas umí užít. ()

Juto

Thriller s veľkým potenciálom a hereckým obsadením, premrhaný zlým scenárom a neadekvátnou réžiou. 6/10 ()

FAITH.BABE

Ani nevím kolik hvězd vlastně udělit... Četla jsem knihu. Koupila jsem si jí na svojí cestě ve Spojených Státech. Severní Kalifornie, podzim, perfektní čas na takovou knihu. S hlavní postavou jsem se během pár stran sžila. Cítila jsem její bolest. Samotná mám srdce rozsračkovaný a vim přesně, přesně jak se cejtí... Bohužel film mi tenhle pocit souznění nedal. Jsem ale přesvědčená, že to bylo jen tím, že vměstnat všechny ty emoce a vomáčky kolem do 112 minut je nemožný. Všechno se muselo udít příliš rychle a tak divákovi nezbyl prostor pro tvorbu vazeb s postavami tak, jako to bylo možné u knihy. Emily Blunt byla přesně taková Rachel jakou sem si jí představovala, muzika fajn, atmoška fajn... Ale... Na film se podruhé asi nepodívám. Knihu si ještě jednou určitě přečtu. ()

dr.fish

Čekal jsem cosi průměrného, dle zdejšího hodnocení. Dostal jsem brilantně nasnímaný a zahraný film. Emily Blunt je tady skutečně dokonalá alkoholička. Je těžké v tomto žánru přijít s něčím neohraným. Těžko něco vymyslet, tady se to povedlo alespoň zamotat a znepřehlednit. Kamera v každém případě nádherná, užíval jsem si každé okénko. Příběh a zápletka možná trochu banální, ale o to tu šlo určitě až v druhém plánu. Tohle byl film pro Emily a obraz a zvuk. A za to tedy plný počet. Navíc ani ten závěr úplně neposrali, díkybohu. 85% ()

mortak

Je něco divného v duši žen, pokud se tento druh knižního one-woman-misery-porn stane světovým bestsellerem a nakonec se dostane na filmové plátno. Knihu jsem bral spíše jako autorčinu autobiografii naroubovanou na jakési kriminální nic, jenže film si tak strašně chce hrát na záhadný a napínavý thriller. To je ovšem nemožné, protože tak ploché a prázdné postavy už na trhu dlouho nebyly - alfa samec, sexuální dračice, slabošský manžel, kvočna u dětí, a jedna alkoholem prosáklá stalkerka, superpasívní to alter ego autorky..Emily Blunt se snaží své trosce dodat alespoň nějakou sympatii (kniha je jeden dlouhý slovní průjem ukřivděného pohledu hrdinky na svět), ale na jejím místě bych spíše viděl někoho typu Mellissy McCarthy..Jako profesionálně provedený přepis knihy je to na tři hvězdy, ale i na ukrácení cesty v autobuse je to pro mě nesnesitelné. ()

campix

Film podle světového knižního bestselleru a jak už tomu tak bývá, tak filmy podle úspěšných knih ve většině případů nedopadnou úplně podle představ. Předlohu jsem nečetl, ale tak nějak předpokládám, že bude kvalitnější než její filmová adaptace, jelikož bych čekal asi něco trošku rafinovanějšího než je mi nakonec servírováno na filmovém plátně. Příběh na mě působí hodně nezajímavě nebo alespoň finální rozuzlení není nijak šokující nebo atraktivní. Navíc moje oblíbenkyně v hlavní roli Emily Blunt je prostě uřvaná věčně nalitá kráva, jejíž motivace mi po většinu filmu zůstávali záhadou. Plusem jsou mlhavé flashbacky, které záměrně matou diváka ohledně toho, co hlavní hrdinka viděla nebo neviděla. Pro mě poměrně zklamání. ()

c.tucker

V knize jsou samozřejmě lépe rozpracované postavy a opilecké stavy. Zde se jde nějak rychle na věc a vůbec nevynikne finální pointa a rozhovor. ()

BoXBe odpad!

Nevydržel jsem ten konstrukt "bestseller o protivné hlavní postavě + známí a bohužel i dobří herci = film, který si na sebe vydělá" více než deset minut. I ty byly bezbřehá nuda. ()

URBAN

Jako knihu i film srovnávám se Zmizelou a stéjně jako kniha mě toto filmové zpracování svým způsobem zklamalo. Označit knihu "druhou Zmizelou" je trochu odvážné tvrzení. Což jistě neznamená že se mi kniha nelíbila a film je v jádru skvělý, jenomže nevyhnu se srovnání s již zmíněným filmem. Narozdíl od Fincherovy Zmizelé je Taylorova celková atmosféra filmu tak něják úmělá a nevím jestli je scénář zpracován tak skvěle jak by měl ,jelikož kámoš se kterým jsem na tento film šel na viníka přišel celkem brzy, ale v celku je to film, který stojí za shlédnutí, jenže zaryté fanoušky asi neuspokojí. ( 8.10.16/Cinema City/Sčítání lidu:14 ) ()

SeanLSD

Do modernej subjektívno-impresionistickej formy oblečená, výrazne ženská, thrillerová historka, ozvláštnená nesamoúčelnou stratou pamäte a totálnym rozhádzaním chronológie. Spolu s výborne civilnými výkonmi dosť na vťahujúci zážitok, v ktorom však thrillerová rovina rúca vierohodnosť starostlivo budovanej psychologickej... __♀ . ♂__ Viac než samotný dej ma však zaujíma, čo sa za tým príbehom skrýva, o čom vypovedá. Jedným slovom – o TRAUMÁCH. Nejakú tú traumu má každý, aj tí bohatí, krásni a úspešní (veď niektorí sú práve preto bohatí a úspešní, kým iní sú práve krásou traumatizovaní). Ale tým, že musia pred spoločnosťou udržiavať fasádu idylky, ešte viac im z toho hrabe, než bežným chudákom. Potom majú deti, lebo tak je to normálne, a od detstva ich traumatizujú napätím, neúprimnosťou a tým, ako má čo podľa nejakých pravidiel vyzerať, z čoho sa často rodí násilie a z neho teror (o to horšie, že sú obvykle dobre skryté)… – a už nám krásne rastú ďalší traumatizovaní jedinci, čo to chtiac-nechtiac prenášajú zase na svoje deti... __♀ . ♂__ Veru tak, byť traumatizovaný/á/é je ľudské, odkedy nás mať priviedla na tento svet a vytrhla nás tým z jednoty – lebo v živote sa tak ľahko niečo poserie a tak ťažko sa s tým vyrovnáva. A organizácia našej spoločnosti tomu nijak nepridáva. K tomu odkazuje ďalšia všeobecná rovina DIEVČAŤA VO VLAKU, příčina všetkého zla. Nutná trauma monogamnej spoločnosti živenej ilúziou večnej lásky. Pretože chlapi chcú súložiť a ženské chcú deti. Tak to proste je. Koľko smútku a zloby, bolesti a zúfalstva to spôsobuje, aj keď nie sú hneď psychopati, ani sa to nešťastne nezvrtne vo vraždu, smrť, zabitie! Hlavne o tom je táto rýdzo rodinná dráma. ()

moviefilm

Gone Girl bola na 90%, toto je 70%. Pomerne banálna zápletka pôsobí ako z trileru 90tych rokov, no veľmi tomu prospieva Emily Blunt, ktorá je famózna! ()

vesper001

Existuje ještě vůbec něco jiného než osamělost? Někdy jako by existoval jen pohled z okna na ty, co nejsou sami, pohled na sebe sama v odrazu skla. Dokud se tedy ještě člověk poznává. Rachel je opuštěná i sama sebou, opustila ji ale ta dívka, kterou dřív byla, anebo ona utíká od ní? Vlakem teď jezdí jej její osamělá, opuštěná, bezradná schránka, poháněná koktejlem smíchaným ze vzpomínek, představ, obav a jalovce. Na tenhle film je lepší dívat se s někým. Jinak by pod vámi ten tenký led příběhu plného vlhka, trudomyslnosti, šedi, chladu a deziluze mohl prasknout a i když se z té díry vyhrabete, bude vám dlouho trvat, než se zahřejete. ()

Radiq

Emily Blunt jsem ten alkoholismus tak nějak nevěřil. Ani jednou se nepochcala. Ale to není ten hlavní důvod. Ona moc alkoholicky nevypadala, leda ty fleky na tváři a skelnej pohled. Mohli si s těma ožralejma scénama víc vyhrát. Pak je tady logická stránka věci - kde jako brala furt ty prachy na chlast, jízdenky, psychiatra atd.? Pak jsem měl docela zmatky v tom, co se kdy odehrává. Herecky dobré obsazení, i když jsem si ze začátku myslel, že Haley Bennett je ve skutečnosti jenom nenamalovaná Jennifer Lawrence. Rozuzlení vraždy je docela předvídatelné a skončí to tak nějak bez gradace. Moc mě to nebavilo. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest