V prohnilém texaském městečku vedou zuřivou válku dvě strany. Záhadný cizinec John Smith stojí na obou... Nájemný pistolník John Smith v drsném podání Bruce Willise je na dlouhé cestě do Mexika, protože většinu života strávil hrou na schovávanou. Osud ho ale zavane do zapadlého texaského městečka kousek od mexických hranic s příznačným názvem Jericho v době přísné prohibice. Špinavý zapadákov si zcela podmanily dva pašerácké gangy, které odtud řídí špinavý trh s alkoholem a uzavřely mezi sebou křehké příměří. Záhadný cizinec dokáže hrát vypočítavou hru na obě strany, protože muž jako on se stará jen o svou peněžitou odměnu. Celý svůj život se totiž řídí pravidlem, že nežádá a především neprokazuje nikomu laskavost. V případě krásné Feliny ovšem udělá výjimku a rozpoutá tím krvavou válku znepřátelených gangů, v níž zůstane naživu jen ten poslední... Příběh mlčenlivého pistolníka Johna Smithe představuje moderní variaci na oblíbený námět potulného samuraje Sandžúróa ze slavného japonského filmu Ochránce (Jódžinbó) režiséra Akiry Kurosawy. Pro zajímavost lze doplnit, že námět se stal předlohou i pro scénář klasického spaghetti westernu Pro hrst dolarů Sergia Leoneho. (Česká televize)

c.tucker

Každý motiv remakeu je úplně jiný, ale zároveň stejný a všechny jsou naprosto senzační, ať už originál, Leoneho verze nebo toto. Bruce je drsný hitman, který trousí hlášky a náboje. Nebere si servítky a všdy ví, co má udělat. Colty 1911 zvládnou to co chce. ()

mortak

Eastwood nemluvil a střílel, Willis sice taky střílí, ale klapačka mu jede o sto šest. Chybí tomu úderná syrovost Hamettovy Rudé žně, vše je natočené tak "intelektuálně" béčkově, že se divák rád rychle vráti ke Kurosawovi či Leonemu a na tuto verzi rychle zapomene. ()

Doldus

Akční stránkou to připomíná staré pecky od Johna Woo, to jest hodně efektních přestřelek a hodně mrtvol (které po zásahu odletí 5 metrů dozadu se saltem. Naprosto to zbožňuji). Film je překvapivě laděn jak do westernu, tak do gangsterky, a kupodivu to funguje. Willisovi tyhle role jdou, ale možná se zde trochu držel na uzdě. To Walken naopak vůbec, díkybohu. Celkově jedna z těch lepších akčních oddychovek. P.S. - Alexej Pyško je snad nejlepší český dabér. Willis mu, jako vždy, seděl perfektně. ()

Apophis

Tak po dlouhé době jsem viděl DOBŘE zpracovanou, klasickou "Americkou Drsnou Školu"! Bruce Willis zde hraje skutečně přesvědčivě a mám pocit, že mu role "sedla". Nejsem ani moc překvapen, že film dostal jen 67%, protože pokud "Americkou Drsnou Školu" nemáte rádi, tento film se vám nemůže líbit (chápu to, já bych také nikdy např. žádnou telenovelu neohodnotil vyžší známkou nežli "ODPAD se zavřenýma očima)! Tento film mě oslovil hlavně proto, že působí realisticky a člověk nemá pocit, že hrdina je vybaven "odpuzovačem kulek" nebo že protivníci existují jen proto, aby je mohl hrdina zabít, a to pomalu holýma rukama! Tak, to jsem popsal většinu amerických filmových pokusů o "Americkou Drsnou Školu". Proto tento film hodnotím 5*, jen bych byl rád, aby Američané točili více těchto filmů... ()

kosta73

Díky naprosto jednoduchému ději, skvělému hereckému obsazení a hlavně Hillovi je tento nedoceněný snímek drsný jako pouliční rvačka a odsýpá jako rozjetá lokomotiva, která válcuje vše, co jí stojí v cestě. Divím se poměrně nízkému hodnocení. Ano, je to remake, ale to je třeba Sedm statečných taky. Vůbec mám pocit, že Hillovy filmy jsou obecně podceňované a neoblíbené. Proč? ()

otík

Brutální akční western odehrávající se na americkém západě, kde se náhodně projíždějící drsňák zaplete mezi dva znepřátelené gangy a poštve je proti sobě svou zásluhou hlavně proto, aby na tom vydělal prachy. A ačkoliv mu při tom půjde o kahánek a holý život, ukáže, kdo je nejlepší střelec poblíž mexických hranic. Těla létají vzduchem, krve všude jak z prasete, téměř nepřetržitá akce a ultra drsný Bruce Willis - to vše dělá z tohoto klasického příběhu nezapomenutelný film. ()

stOKYi

Kurosawa - Telesná stráž , Sergio Leone - Za hrsť dolárov na vyše, Walter Hill - Posledný ostáva. Podarený, avšak z môjho pohľadu už aj celkom zbytočný western. Keďže všetky filmy sú o tom istom, nečudujem sa že film prepadol u kritiky. Kritika ho predpokladám že porovnávala s predchádzajúcimi skvostami ( a videla niečo, čo už predtým videla 3x) . Aj keď mi pripadá tento diel za najagresívnejší je z tejto 3jky asi najslabší. Možno ani nie, hodnotenie znižujem len preto, lebo som to ako keby videl už tretí krát (možno aj viac) a vedel som čo sa bude diať. ()

SeanLSD

Tak veľmi som sa snažil nájsť niečo pozitívneho, že som si ten film pustil 2. krát, hoci som mal v živej pamäti, ako som pri ňom skoro umrel od nudy. A nebyť toho, že som asi v polovici začal prepínať, tak by som to teraz už isto neprežil. Bruce Willis je síce aj s fašónskym účesom ten najväčší drsňák, ale aj tak som mal pocit, že sa na tom múčne dramatickom stelesnení fádnosti stále tak nejak iba pod fúzom uškŕňal. Neveril som to ani jemu, a to už je čo povedať, pretože som sa iba nesmierne nudil a zabalil POSLEDNÉHO medzi prvými. ()

sir-dave

Gangsterka ve stylu divokého západu, dva gangy, na všechny strany hrající Willis a další na můj vkus nudný film Waltera Hilla. Některé scény mi přišly ve stylu poctivých Tarantinovek. ()

Radiq

Veškerá akce jede samozřejmě hlavně na efekt. Ale co naplat, když u toho Bruce Willis vypadá fakt dobře? Líbí se mi, jak se ohání dvěma bouchačkama naráz. Je jedno, že by se nabíjet mělo 2x více. Je jedno, že nestačí střelit někoho jednou, ale musí se do něj vysypat celý zásobník. Je jedno, že postřílí celou bandu a ti na něj nestihnou vystřelit ani jednou. A je jedno, že všechno přežije bez větších zranění. Líbí se mi ta stylizace do doby prohibice (i když ta se zde úspěšně ignoruje), ale přesto jde o western. Navíc Bruce Willis je do role absolutně ideální - drsné hlášky cedit umí, to všichni víme. A pak je tu ten chytlavej děj, kdy to hraje na dvě až tři až čtyři strany... A nezapomenutelnej Christopher Walken se samopalem Thompson, to by byla škoda nechat si ujít. Je pravda, že rozpočet na film mohl být vyšší a určitě by se to projevilo i na celkové kvalitě... Místama to totiž vyznívalo dost lacině. Přesto je to ale jeden z filmů, na kterej mi nesahejte - mě baví. ()

andrii

Útočník i obránce se zbraní. Schizofrenní povyk, poryv v místě, které jistí stíny, hýří hříchem. Vzduchem rotuje zrůdná, zmijí rudá, zjizvená čerň. Tam, když bourají domy "Donů," padají cihly ve velkém. Práší se za jedincem, mistrem vymítačem. "Krysařem" se smrtonosným rysem. ()

hans500

"Poslední zůstává" je již druhým remakem Kurosawova filmu "Yojimbo". A i tento je velmi dobrý a i tentokrát jiný. V "Pro hrst dolarů" byl děj přenesen za Japonska na divoký západ a z filmu se stal western a "Poslední zůstává" jde ještě dál a příběh se přesouvá do 30. let 20. století, odehrává se sice ve westernovém prostředí, spíše však jde o klasickou gangsterku. Samotný příběh a scénář výraznými změnami neprošel, ve srovnání s předchozími verzemi má tento film svižnější tempo. Přestřelky jsou natočený výborně. Obsazení je kvalitní, Willis není o nic menším drsňákem než Mifune a Eastwood (jen je o něco méně charismatický), Christopher Walken je vynikající záporák. Celkově si tedy i tento film zaslouží 4*. ()

Stegman

Drsný Willis, atmosféra a hlavně vynikající akce (miluju střelbu obouruč!) - to jsou důvody, proč dávám 4*. Promiň InJo, že tě trochu vykrádám, ale líp bych to neřek. Jen bych doplnil: za přílišnou nudu ubírám jednu hvězdičku. ()

ecceHOMMO

Willis ako drsňák, ktorý chce ľsťou prísť k peniazom....a tak sa zapletie do gangsterských hry medzi znepriatelenými gangami a splieta na nich bič. A Bruce to naozaj hrá presvedčivo a jeho ľadový charakter so slabosťou pre ženy, rýchly kolt , a výraz ako keby o nič nešlo je tým pravým orechovým.....***/**** ()

Beky

Jednou větou: Příliš kecání, málo střílení, akce která je, ale je perfektní, i když krátká, nechápu kam se poděl rozpočet, který činil kolem 60mil.dol., když vidim jak to krásně bouchá v novém Rambovi a ten stál jen 50mil. dol., tak je jasné, že je něco špatně, a určitě je pochopitelné, že tento poněkud nudný film ve své době neuspěl, neuspěl by ani v této době!! Prostě rutina!! ()

rudeboy

Gangsterky z čias americkej prohibície sú mi veľmi sympatické, asi preto, že keby som žil v tej dobe, aj ja by som pašoval chľast, a po večeroch by som v jeho opojení míňal "ťažko" zarobené prachy na ľahké ženské :-) Možno aj preto som bol z Hillovho filmu vcelku dosť sklamaný. Posledný zostáva je tuctovým akčným filmom, v ktorom na plnej čiare víťazí schematizmus. Film tým pádom dosť nudí, a tento pocit je ešte umocnený neustálym sa vracaním na rovnaké lokácie. Ja osobne som sa príliš nebavil, napriek tomu, že film nie je až taký zlý. Pre mňa ho nezachránil ani dobrý herecký výkon pána Brucea Willisa. ()

Micro41CZ

Poctivá, i když hodně stylizovaná a přímočará gangsterka (se značně westernovou atmosférou). Bruce v roli drsňáka vždycky zaválí. Nic víc. ()

civalII

tohle jsem poprvé viděl jako malej harant a děsně se mi to líbilo, nemůžu dát míň:-) když jsem si to tenkrát nesl z videopůjčovny domů, měl jsem pocit, že mi patří svět... myslím, že jsem největší radosti svého dětství zažíval po cestě z videopůjčovny domů... :-) ()