Bývalý vládní agent, nyní vyprahlý zabiják Creasy odešel ze služby a neví, co se sebou.  Souží ho výčitky svědomí, a tak pití Jacka Danielse prokládá četbou bible, až mu starý kamarád a spolubojovník dohodí kšeft ˗ dělat v Mexiku, kde denně unesou desítky dětí, bodyguarda malé holčičce Pitě, dceři bohatých rodičů. Creasy se proti své vůli s blonďatou holčičkou sblíží, pak ale dojde nevyhnutelně k únosu. Pita zmizí, Creasey je těžce raněn, a ještě navíc obviněn, že se na únosu podílel. Sotva se trochu zotaví, vydává se na cestu pomsty. S pomocí novinářky Mariany Garcii se mu podaří proniknout mezi zkorumpované policisty a dostat se až k hlavě gangsterské organizace, tajemnému muži nazývanému Hlas. Odhalí, že únos měl být fingovaný, že si otec holčičky chtěl pomoci k penězům z pojistky a že se celá akce poněkud zvrtla… (TV Nova)

nula87

Moc nechápu to extrémně vysoké hodnocení. Nejedná se o nic výjimečného, ale o standardní příběh pomsty a snad vykoupení jednoho žoldáka. Navíc Scott si připravuje půdu neúměrně dlouho, a až romantické scény jsou v první polovině skoro na obtíž. Pak je to slušná jízda s uměřeně drsným Washingtonem, ale nečekejte žádné zázraky. 65% ()

Marcus.das

Cekal jsem neco jako 96 Hodin nebo Nepritel Statu-a vysledek brutalne prekvapil. Dlouho jsem se filmu vyhybal-to jsem byl jeste mlady a nezkuseny:DD Musim rict ,ze me dostal asi stejne jako Grand Torino. 4* mi prijdou malo, ale na 5* to zas nebylo...no kazdopadne skvele zpracovany kousek:) Prvni pulka slabsi, druha uz o dost lepsi. Denzelovi jsem jeho roli fakt veril, coz se moc casto nestava. Strihy se mi taky hodne zamlouvaly, stejne jako kamera, a nektere efekty byly opravdu "zuzovni" . ()

Murphy123

Film neměl nijak originální nebo brilantní námět...ale pojetím, a zpracováním působyl tak, že si divák řekl,..."jo takhle by to skutečně mohlo být....tak by se to klidně mohlo odehrát ve skutečnosti"...a předně tou realističností u mě získal film body, které ho řadí mezi špičku žánru. Denzel byl výborný. Kdy nebyl?...) ()

Mykhaluu

Kdybych si mohl vybrat, tak se na film nepodívám. Tak smutný a krvavý byl... Ale, když už jsem ho viděl, tak byl drsně dobrý. Nuž, spravedlnost může být někdy krutá. A někdy její čas nenastane v tomhle životě. Raději jsem se do tohohle filmu moc nenechal vtáhnout - brrr!! Ta trhavá filmografie byla místy až přehnaná - dokonce i takový neznalec si to tipnul na režii Tonny Scotta! :) P.S. Po tomhle filmu bych na dovolenou do Mexika tedy nejel!! ()

PAVLIS

Scénář béčko z 80. let, vizuál naopak plně patřící do 21. století. Výsledek - kočkopes. Škoda, že se to bere tak vážně. Mohlo to být prima retro. Jo a Bůh a rodina jsou nejvíc, ááááno :-) ()

pekas

Po sedmi letech jsem si ho dal znovu a ... zvyšuju ze čtyř na pět. Pěkně budovaný vztah mezi "medvídkem Creasym" a Pitou dává tomuto filmu něco navíc, čeho si cením. Jasně Scott a jeho styl snímání není úplně můj šálek, ale vydržel jsem to. Delší stopáž je spíše ku prospěchu. Závěr - nebudu prozrazovat, ale taky spíš hodnocení zvyšuje. Tedy u mne téměř naprostá spokojenost. 90%. ()

AlexUnited

Takže si to zrekapitulujme. Prvá časť (zoznamovacia, zbližovacia, alebo akokoľvek si ju nazveme) je o ničom, ale asi bola potrebná pre divákove vybudovanie si akéhosi vzťahu k postavám. Je to len moja domnienka, pretože u mňa sa žiadny vzťah, vcítenie ani sympatie s postavami nekonali. Druhá časť (nazvyme ju teda pomsta) sa už nesie úplne v inom duchu. Tá už je samozrejme lepšia, ale žiaľ i tu som cítil isté sklamanie - drsné scény neboli zas až tak drsné ako som očakával, hlavnému hrdinovi som akosi moc nefandil, ale nevadí, táto časť mala rýchly spád a celkovo bola fajn. Bohužiaľ nezvládnutý záver (mimochodom s predvídateľnou pointou) ktorý sa hrá na dojímavý je už ale dosť veľký prúser. ()

RINGOCZ

Výborný snímek o muži, který opět nalezl smysl života jako bodyguard malé holčičky v Mexico City. Bohužel, osud a zrada jej o to jediné připraví a tak se vydává, jako člověk, který již nemá co ztratit, na cestu pomsty. Na film jsem se podíval po několika letech na základě dohrání Maxe Payna 3, jehož tvůrci a scénáristé se inspirovali režijním stylem Tonyho Scotta a zejména pak snímkem "Man on fire". Roztřesená a kmitající kamera, rychlé prostřihy, hojné užívání filtrů a další finty velice pěkně korespondují se špinavým a zkorumpovaným prostředím Mexika. Dějová linka je napsaná s důrazem na hlavní postavu, kterou naprosto perfektně ztvárnil Denzel Washington. Jeden z nejlepších snímků na toto téma. ()

ian6565

Tvrďák Creasy se stane strážcem malé Lisy, která pronikde do jeho srdce tak, že pro její záchranu obětuje vlastní život. Velmi dojemný a emotivní snímek. ()

Ferenzo

Denzel je v Muži v ohni naprosto skvělý. Film je podle mě velice chytře zasazen do Mexica, které z thrilleru tak moc dobře neznáme a pěkně to tam mydlí, jen co je pravda. Tonny Scot podle mě točí vynikající filmy a tento k nim rozhodně patří. Ve filmu je sice pár věcí pro mne težko uvěřitelných u kterých jsem se přistihl, že přemýšlím zda je to možné a podobné hovadiny. A samozřejmě určitě mé'u hodnocení uškodil i dabing, v kterém jsem film bohužel viděl. Rozhodna však film doporučuji, je plný napětí a pro slabší je tam i trocha té otcovské lásky :). 80%. ()

kubilov

O žádnou extrémně skvělou podívanou nejde. Rozhodně také nejde o jeden z nejlepších filmů Tonyho Scotta. Ani o nejlepší film spolupráce Scott-Washington. Ovšem o špatný film také nejde. Denzel je badass a to i když hraje odrovnanýho a zlomenýho ožralu. ()

Brano

Film by bol dobrý, len keby nebol tak debilne zostrihaný. T. Scottovu tvorbu som nikdy veľmi nemusel. Man on Fire mal od začiatku našliapnuté na výborný film. Ale od únosu dievčatka to bolo tak nudné spracované a do toho ten otrasný strih, neustále pohľady zo vtáčej perspektívy nad Mexikom, plno nezmyselných vsunutých scén do deja, ktoré nemali ani význam. A tak otrasnú a otravnú hudbu som už dlho nepočul. Samozrejme až na nádhernú skladbu od Lisi Gerrard. Takisto scény z diskotéky mi pripadali ako z nejakého priemerného béčkového filmu. Musím uznať, že film ma najviac bavil, dokým bola na scéne malá Dakota Fanning. Následná pomsta Washingtona bola úplne skazená a spolu s tou hudbou a tými prehnanými efektmi to bola jedným slovom katastrofa. Záver filmu vytvára emocionálny zážitok, len vďaka nádhernej skladby od Lisi. ()

Nightmare89

Oheň budete hľadať márne, rovnako aj dramatickú hĺbku a akčný povrch. Tento monolit totiž v sebe skrýva "všetko a nič", pričom je obalený perfektným vizuálom, vďaka čomu levituje medzi troma a štyrmi hviezdami. ()

bohhous22

Man on Fire je jedno velké klišé.Ovšem děvčátko Pita je okouzlující,stejně tak velecharismatický Washington.Natočeno bravurně.Téma stále aktuální,čili čtyři hvězdy(respektive 3,5) jsou optimální volba pro tento kousek.Rozhodně neurazí! ()

kslaww

Ochlasta se špatným svědomím který nakonec přilne k mladé dívence kterou unesou...je působivý, napínavý a akční. ()

Guran

Muž v ohni má scénář, který jsem ve filmech viděl už několikrát. Washington je dobrý, Fanningová taky, ale Tony Scott as jeho kolegové z filmového štábu jsou slabí a tím pádem i film. Děj je nudný, nic neříkající, nenadchne. Tento film patří rozhodně k těm slabším Washingtona. Naprosté béčko. ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (více)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční