Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

fantoci

Orlando tam hraje herecký štěk a film stoupá a padá s výkonem Johnyho Deppa. Příběh je to krásnej ale....Musíte ho vidět aby jste se rozhodli sami jakej je. ()

COF_666

Depp,výprava,triky,Keira,hudba a triky. Všechno tohle tenkrát opravdu vyšlo a první piráti byli a stále jsou skvělá zábava. ()

Cedr

Příjemný popcornový film, líbivě natočený s celkem slušným humorem. Pohádka pro dospělé. Ve svém žánru špička a díky skvělému Deppovi snesitelné (a hlavně stylové) i pro odpůrce tohoto žánru jako jsem např. já. ()

Decker

Svezi libustka a Johny Depp (v prevleku Keitha Richardse) alias Jack Sparrow brazdici karibska more ... povedlo se! ()

miguel_111

Trio réžia - Gore Verbinski, produkcia - Jerry Bruckheimer, hudba - Klaus Badelt dokázalo vytvoriť fakt nezapomenuteľné akčné dobrodružstvo na čele s neuveriteľným, fantastickým, úchvatným Johnym Deppom. Fakt neskutočný filmový zážitok s lahodnými vizuálnymi efektmi a veľkolepou výpravou. Pre mňa 90% ()

Triple H

Deppova vrcholná chvíľa. Iste, podal už aj lepšie výkony (Libertine), ale Jack Sparrow je a už navždy zostane jeho najikonickejšou úlohou. Dnes keď už očakávame štvrté pokračovanie tá postava akosi stráca lesk a zaujímavosť (podobne ako sa to stalo Hannibalovi Lecterovi), ale v dobe uvedenia to bolo úplné zjavenie - potácajúci sa, mumlajúci pirát, ozdobený dredmi a všelijakými šperkami by bez Deppa nikdy nevznikol. Patrí do histórie a je to len a len vďaka tejto postave (hoci zvyšok je tiež veľmi kvalitne spravený a Geoffrey Rush válí rovnako kvalitne ako Depp - len to je na prvý pohľad menej divácky vďačné), že sa z Pirátov stala taká komerčne úspešná séria. Howgh. ()

chelseaman22

Tenhle kousek s J. Deppem mě vážně bavil. Bezstarostný dobrodružný film pro všechny věkové kategorie. Samozřetelně, že výkon Deppa dodává filmu kouzlo. 80% ()

LeoH

Děti přivlekly domů DVD, sjížděly to tu pořád dokola a „tatínku, kdy už se s náma podíváš na piráty?“ nebralo konce. Nakonec jsem nerad souhlasil, pod podmínkou, že nebudu muset poslouchat český dabing (s kterým se mi ty útržky, co jsem občas zahlédl cestou obývákem, zdály opravdu mimořádně infantilní), a byl jsem zas jednou mile překvapen – to se mi kurňa taky mohlo říct dřív, že to je něco, jako byli za mého dětství staří Tři mušketýři, Zorrové a spol., akorát modernějším filmovým jazykem a s trochou indyjonesovské příšerkovské fantasy omáčky navrch. A že tam Depp stylizuje toho svého kapitána s nadhledem, spíš decentně, bez přehnaného šaškování či exhibování. A že se tam tak povedla muzika (z placatého dabingového mixu to teda nebylo vůbec poznat). Fakt elegantní kousek, smekám svůj pirátský klobouk. ()

filmmovier

Skvělá akce, výborné dobrodružství, triky, vtip a Depp, který se pro Sparrowa nejspíš narodil. Něco podobného ve filmu chybělo. ()

Estrellita

První Piráti jsou naprosto geniální počin suverénně balancující na hranici komedie, hororu a pohádky. Skvělý humor, příjemné prostředí Karibiku, moc fajn herci a nezapomenutelná hudba! Jinak, nevim jestli mu to udělá radost, ale Johnny Depp pro mě už navždycky bude Jack Sparrow. Napadá mě k tomu jedna hláška: "I'm not drunk, I'm just trying to walk like Jack Sparrow!" :) ()

Saraph

Kopec standy, hlavně ty masakroidní hlášky kapitána Sparrowa. "You are, without a doubt, the worst pirate I've ever heard of." - "But you have heard of me." Johnny Depp zde byl naprosto perfektní. Kdysi jsem na Youtube viděl remix "Why is the rum gone?". Když jsem ty dva pak viděl na tom pustém ostrově, musel jsem se smát. ()

Motinski

Verbinski po Kruhu otočil o 180 stupňov. Opäť ale cítiť že ma veľký talent pri vizuálnom spracovaní a vedení diváka príbehom. Film je neskutočná zábava, dobrodružné najchytlavejšia od čias Indyho s bláznivým Deppom ktorý sa tu herecky ukázal v tom najlepšom svetle. Ostatne postavy mu nestíhajú ale sympatie si vedia získať ajtak. Tematika pirátov ma konečne spracovanie aké si zaslúži. Škoda ze ďalšie časti sa postupne kvalitou začali vzďalovať. ()

pytlák

Jeden z nejlepších blockbusterů poslední dekády. Film se skvělou atmosférou, dobrými vtipy a šílený Johnny Depp jako třešnička na dortu, který se nikdy nepřejí. Proto si ho předepisuji několikrát do roka. ()

Honzíno

Ano. Tato zábava se může oku časem ostříleného kritika zdát lehce pokleslá, avšak mě chytla. I když ne natolik, abych dokázal dát plné hdnocení. Scénář i příběh jsou možná malinko slabší, jenže to vše kompenzují skvělé triky, výtvarné stvárnění a bezkonkurenční Johnny Depp, který dokáže odzbrojit skoro každého. Proč tedy snížené hodnocení? Jednak pro mě místy slabší scénář a tempo děje a místy lehká přiblblost, jež není vždy na škodu - občas však ano. 75% ()

Kamkon

Nejen ústřední melodie, která se dnes hraje již skoro všude, ale i ostatní skladby skvěle doplňují film, který byl natočen v tu nejpravější dobu, aby se nakrátko stal součástí životního stylu. Má všechny ingredience, které trhák potřebuje: hlavního hrdinu, který se zalíbí každému, správného záporáka i krásnou dámu však s poněkud slabším přihravačem. Ostrov hrdlořezů toto vše těžce prokaučoval. ()

DivX

Nejlepší film roku 2003. Johnny Depp v roli bláznivého piráta, sexy Keira Knightley a odvážný Orlando Bloom v jednom z nejlépe natočených příběhů o pirátech vůbec! Snad nic se tomuto nedá vytknout. Perfektní scénář, kamera i herecké obsazení! 90% ()

karlik4801

Nezapomenutelný soundtrack pasující do všech scén a je provázený celým filmem. Johnny Depp v roli bláznivého piráta, který prožívá jedno dobrodružství za druhým. Do toho se unese guvernérova dcera, najde se i její nabíječ kovář a je to. Naštěstí to není pohádka, ale dobrý fantasy film o pirátech. Piráti z Karibiku jsou napěchováni výbornými vizuálními efekty a vtipným scénářem pro Johnnyho. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert