Milostný príbeh študentov Jany a Tomáša začína v Prahe tesne po vzniku prvej republiky. Ich impulzívny "útek do Budína" znamená nielen oslobodenie sa nespokojnej Jany od jednotvárneho života pri psychicky labilnej matke, ale najmä začiatok ich osudového manželstva. Usadia sa v malebnom slovenskom podhorí, na rozľahlom panstve Tomášovho vitálneho otca, s ktorým Jana naviaže hlboké priateľstvo. Čoskoro ju však citelne zasiahne Tomášova prekvapujúca premena. Manželskú krízu prehlbuje nezadržateľný úpadok majetku. Snaha rodiny uchytiť sa vo Viedni, ktorá po rozpade monarchie už len spomína na zašlú slávu, tiež stroskotá. Pomocnú ruku im podáva Janin podnikavý švagor. Návrat do prosperujúcej Prahy je ich poslednou šancou, ktorá však každému prináša niečo iné... (oficiální text distributora)

Besyn

Já na to musel jít se školou do kina.V neděli v 20.00 určitě dobré,ale v kině lidičky je to nuda k po****í. ()

DearS

Hodně pečlivé práce a úsilí, filmový projekt náročný po všech stránkách – hereckou nevyjímaje. Lenka Vlasáková a Ondřej Sokol jsou zajímaví (O. S. navíc neokoukaný), „slovenský“ Bolek Polívka skvostný. Ale jako celek film působí trochu odtažitě a akademicky chladně. ()

Alden_Larson

Je to dobrý film, přijde mi ale, že je moc dlouhý, několik scén by se určitě dalo vystřihnout, místy mi totiž přišlo, že se v ději nic neděje. Postavy byly zajímavé, ale vývoj postavy Onřeje Sokola mi přišel zvláštní. A když už jsem Sokola zmínil, vůbec nechápu, proč byl předabovaný jiným hercem. Bolek Polívka mluvil slovensky moc dobře, tak proč tak nenechali mluvit slovensky i Sokola, nebo proč do jeho role rovnou neobsadili slovenského herce? Herecké výkony byly všechny dobré, ale nechápu, proč zrovna Sokol musel být předabovaný, vždyť slovenština není tak těžký jazyk na naučení, Bolek Polívka je toho příkladem. Co se prezentace týče, tak je film dobrý, ale celkem nevýrazný, hudba taky nebyla ničím výrazná, dala by se zaměnit s hudbou ze spousty jiných filmů a měla by úplně stejný efekt. 6/10 ()

Pasternak

Film to neměl být. Měl vzniknout pouze seriál, kde vše dostává více prostoru, a přesto se děj nevleče. Myslím, že ona doba, kdy se děj odehrává je zobrazena věrně, rovněž ústřední dvojice hraje "pečlivě" své postavy. Mě tedy více zaujala matka Jany a dvojice slováků Bolek Polívka a Andrej Hryc. Nicméně příjemné dílko, které je podbarveno výbornou hudbou, stojí za podívanou. Lehčí nadprůměr. ()

petkac

sice neznám seriál, ale film mě nadchnul. Výborné obsazení a celková atmosféra filmu. Jediné co mě trochu zklamalo bylo nadabování Ondřeje Sokola. ()

Drslw

Dodnes som nepochopil dej (bol nejaký...?) Chodia sprava doľava, hlavná dvojica maximálne nesympatická, vedľajšie postavy ako na orloji, objavia sa, zazvonia, dačo povedia a zmiznú... Seriál detto. ()