Z filmu citiť, že je pôvodne zamýšlaný aj ako televízny seriál, takže ho asi tak treba aj brať. Na návštevu kina ma Luther nenalákal, ale v televízii to fungovalo výborne. Stále by to ale fungovalo viac, ak by som to pozeral ako seriál s prestávkami. Dve a pol hodiny je na takýto koprodukčný, pomerne veľkolepo pojatý film, trochu moc. Nie sme v Hollywoode. Videl som už dávnejšie a nemienim sa k filmu už niekedy vracať.(25.12.2012)

• cross

Vančurovy romány pro mě byly vždy fimově nedostupné a Útěk do Budína na tom vůbec nic nezměnil. Filmu se dá bezpochyby vychválit velmi slušná výprava, stejně tak jako další technické aspekty a některé herecké výkony (především Bolek Polívka je vynikající!), ale co naplat, tenhle film je k uzoufání nudný... Nic moc se vlastně neděje, vyprávění nemá sílu pohltit diváka a jakýkoliv dějový zvrat je podáván v podstatě jen tak jakoby na okraj. Tomu všemu výrazně napomáhá požehnaná stopáž, která zapříčinila, že jsem před koncem pomalu začal prosit Boha, aby už se objevily závěrečné titulky. Na pohled rozhodně ne špatný film, ale co se týče podání a především zajímavosti a zábavnosti, je to děs! A o zábavu jde u filmu přece především...(28.5.2004)

No středně kvalitní film, kde asi nejlepší byl Bolek Polívka!(7.2.2007)

Poněkud rozvleklý a chladný snímek. Ondřej Sokol je docela zajímavý, ale Lenka Vlasáková a Bolek Polívka jsou ti, co drží film nad průměrem. Ještě bych pochválil výpravu, ale to už bude asi všechno.(18.4.2004)

Občas jsem se i nudil, ale jinak se jednalo o příjemnou zábavu.(1.7.2008)