Podle trochu divné knihy vznikl až moc normální film se sterilními dialogy a ňuňu Ondřejem Sokolem. (Viděla jsem režisérskou verzi z roku 2006, která má 110 minut.)(21.6.2015)

No je to docela dobré.(8.6.2005)

Jak je to vleklé, tak je to odbyté, jak cítím k Sokolovi sympatie od dob, co jsme ho pravidelně se školou vídávali hrát v blízkém divadle, tak musím říct, že se až tak nepředvedl. Lenka Vlasáková ho přehraje bez nejmenší námahy, ale s ještě menším úsilím oba překoná Polívka, jeho kreace živelného statkáře oddaného rodné hroudě stejně jako lidskému porozumění a zemité moudrosti je nezapomenutelná. Vše ostatní bohužel ano. Ale chtít druhou Marketu Lazarovou by bylo asi moc.(30.7.2007)

Tomuto filmu jsem věnovala pozornost jenom díky obsazení Ondřeje Sokola, kterého jsem si díky "Partičce" velmi oblíbila. On a Polívka jsou v podstatě jedinými pozitivy (a to je ještě Ondra dost tragicky nadabován), jinak mě film v podstatě nudil, nenadchl mne.(18.8.2011)

Poněkud rozvleklý a chladný snímek. Ondřej Sokol je docela zajímavý, ale Lenka Vlasáková a Bolek Polívka jsou ti, co drží film nad průměrem. Ještě bych pochválil výpravu, ale to už bude asi všechno.(18.4.2004)