Z priemeru to nijako nevybocuje, ale keby som mal zbierat taketo filmy, 2 domy by bolo treba este pristavit....... 61 %(26.3.2013)

Poněkud rozvleklý a chladný snímek. Ondřej Sokol je docela zajímavý, ale Lenka Vlasáková a Bolek Polívka jsou ti, co drží film nad průměrem. Ještě bych pochválil výpravu, ale to už bude asi všechno.(18.4.2004)

No středně kvalitní film, kde asi nejlepší byl Bolek Polívka!(7.2.2007)

Z filmu citiť, že je pôvodne zamýšlaný aj ako televízny seriál, takže ho asi tak treba aj brať. Na návštevu kina ma Luther nenalákal, ale v televízii to fungovalo výborne. Stále by to ale fungovalo viac, ak by som to pozeral ako seriál s prestávkami. Dve a pol hodiny je na takýto koprodukčný, pomerne veľkolepo pojatý film, trochu moc. Nie sme v Hollywoode. Videl som už dávnejšie a nemienim sa k filmu už niekedy vracať.(25.12.2012)

• Damiel

Nebavilo mě to. Chladné jako mramorová podlaha, měl jsem co dělat, abych to dokoukal.(19.12.2006)

• - Naposledy před kamerou herec a režisér, Oto Ševčík (M.B)