Tomuto filmu jsem věnovala pozornost jenom díky obsazení Ondřeje Sokola, kterého jsem si díky "Partičce" velmi oblíbila. On a Polívka jsou v podstatě jedinými pozitivy (a to je ještě Ondra dost tragicky nadabován), jinak mě film v podstatě nudil, nenadchl mne.(18.8.2011)

Jak je to vleklé, tak je to odbyté, jak cítím k Sokolovi sympatie od dob, co jsme ho pravidelně se školou vídávali hrát v blízkém divadle, tak musím říct, že se až tak nepředvedl. Lenka Vlasáková ho přehraje bez nejmenší námahy, ale s ještě menším úsilím oba překoná Polívka, jeho kreace živelného statkáře oddaného rodné hroudě stejně jako lidskému porozumění a zemité moudrosti je nezapomenutelná. Vše ostatní bohužel ano. Ale chtít druhou Marketu Lazarovou by bylo asi moc.(30.7.2007)

No středně kvalitní film, kde asi nejlepší byl Bolek Polívka!(7.2.2007)

• cross

Vančurovy romány pro mě byly vždy fimově nedostupné a Útěk do Budína na tom vůbec nic nezměnil. Filmu se dá bezpochyby vychválit velmi slušná výprava, stejně tak jako další technické aspekty a některé herecké výkony (především Bolek Polívka je vynikající!), ale co naplat, tenhle film je k uzoufání nudný... Nic moc se vlastně neděje, vyprávění nemá sílu pohltit diváka a jakýkoliv dějový zvrat je podáván v podstatě jen tak jakoby na okraj. Tomu všemu výrazně napomáhá požehnaná stopáž, která zapříčinila, že jsem před koncem pomalu začal prosit Boha, aby už se objevily závěrečné titulky. Na pohled rozhodně ne špatný film, ale co se týče podání a především zajímavosti a zábavnosti, je to děs! A o zábavu jde u filmu přece především...(28.5.2004)

Podle trochu divné knihy vznikl až moc normální film se sterilními dialogy a ňuňu Ondřejem Sokolem. (Viděla jsem režisérskou verzi z roku 2006, která má 110 minut.)(21.6.2015)