Rathalos

Vyborna akcna drama a asi najlepsi film a spracovanie o hasicoch s excelentnym hereckym obsadenim,nechyba akcia,napatie,emocie a dramaticke chvile,aj o tom je zivot...:-) ()

Faila

Skvěle zahrané i zpracované zajímavé lidské příběhy odehrávající se na pozadí tragických událostí. ()

GOREGASM

Heroické chlapáctví a rodinné hodnoty Ron Howard uchopil tak tíživě pateticky, až jsem někdy ztrácel svou nadstandardně trénovanou koncentraci. Až takovou emocionální mělčinou se zajímavé herecké tváře většinu filmu brodí. A pokud bych zapomněl na velmi zručně natočené, byť sebevražedně vyznívající akční scény, které mají s reálným výkonem povolání hasiče jen pramálo společného, musel bych být hodně kritický, protože Backdraft vyznívá jako hyperglorifikace jednoho úctyhodného povolání Tvůrci ovšem nemají ani tucha, v čem tkví jeho obdivuhodnost a místo toho servírují klišoidní kombinaci heroismu a De Nira ;-). 55% ()

Empire

Stejně jako v Na ostří nože předvádí svůj zatím nejlepší výkon starší bratr Alec Baldwin, tak tady William Baldwin. Film se skvělím scénářem a překvapivě dobrými hreckými výkony. ()

Barak

Ta "bratroláska" mi tam moc nesedla a mnohem zajímavější bylo sledovat souboje s ohněm, který tu má nejzásadnější roli, které jsou opravdu realistické a bude vám u nich docela horko. Ani ta vyšetřovací linka mě natolik nevzala jako právě "akcičky" v barácích. Mimojiné se film snaží řešit složité vztahy mezi postavami - opřené především o rodinu McCaffrových -, ale dělá to poněkud zvláštně - občas je to až moc násilné, ale divák je schopen to bez potíží přejít a tak nějak tomu nevěnovat velkou pozornost, čimž se z toho stane nepodstatná záležitost (schválně - kdo rozumí? :) ). Každopádně závěr předběhl všechna má očekávání svoji překvapivostí, která přicházela s každým novým záběrem (spoiler) - jen škoda, že si to s těma sekerama nerozdali.... :) (7.5/10) ()

n0ty

Opravdu silné drama, které nemůže nechat snad nikoho chladným. Úžasné vykreslení toho, že opravdové přátelství je silnější než zákon a etiketa, což se může stát osudným. Skutečně dojemný film s výbornými hereckými výkony, super efekty a skrytou ukázkou odvahy a náročnosti povolání hasičů. ()

Nail

Když jsem viděl stopáž filmu zdálo se mi to moc dlouhé, ale opak je pravdou. Po celou dobu (něco přes 2 hodiny) film pořád poutal. Prostředí, v kteréch se hasiči vyskytujou je někdy dost drsné a tento film to ukazuje. Jak je to rčení oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. Role Kurta Russella a Donalda Sutherlanda se mi moc líbili, naopak William Baldwin mě tam nějak nesedl a Robert de Niro mi přišel dost nevýrazný. Ale celkový dojem z filmu je dobrý. ()

tranquill

Velkolepá podívaná, na závěr se pyrotechnici opravdu vyřádili. A Russell s Baldwinem předvedli nadstandardní výkon! ()

Stíba

Super drama, které dobře kombinuje osobní i hasičskou linku příběhu. Kurt Russell na výbornou, poctivě a realisticky natočené a zároveň skvělá pocta všem hasičskému řemeslu. 4,5* ()

Razzor_82

"Už mám dost těch sirén." Katastrofický film ze staré školy s prvky kriminálního příběhu o žháři. Poctivé scény s reálnými triky. Silný příběh o dvou bratřích hasičích. Sympatické herecké obsazení. 7/10 ()

chlebos

Příběh o hrdinech, který vyniká neuvěřitelnými speciálními efekty. Hasiči mají prostě náročnou práci to se musí nechat. ()

Odpadlik

Ohnivými efekty nabitý film, ale nepostrádá i nějakou tu myšlenku ... Kurtu Russelovi to zde sluší. Smutný závěr filmu mě celkem dostal, to musím přiznat. ()

Sign

Některé komentáře skutečně přehnané... amíky moc nemusím ale ten film znám do poslední minuty a amerického tam teda toho moc není a to že na pohřbu mají státní vlajky... to je snad logické :D ()

CliffLee

Trvalo dlouho než jsem náhodou narazil na Oheň a díky hodně zvučným jménům jak hereckých tak ze štábu jsem ani neváhal... Oheň zaujme na své téměř 20ti leté stáří perfektním zpracováním pekla snad ve všech požárech ve filmu. Herci jako K. Russell, R. DeNiro, S. Glenn nebo ve vedlejší roli D. Sutherland září a dosti překvapuje i W. Baldwin. Všemu dominují vizuální efekty, jistá režie Rona Howarda a působivá hudba Hanse Zimmera. Sečteno podtrženo film má možná pár malých chybek, ale co se týče hasičských filmů a nejen jich jedná se o vysoký nadstandart... 9/10 ()