PhoenixSwan

Ani mistrná hra s ohněm nezachránila snímek Backdraft před zapadnutím mezi televizní filmy, které lze sledovat mezi hlavním chodem a dezertem. Filmu chybí jiskra, kterou se marně snažil zažehnout hlavně Donald Sutherland, který měl ze všech nejméně prostoru. Spalující pocit ze sledování se bohužel nedostavil ani když se na scéně objevil Robert De Niro a je docela škoda nechat hrát dva mistry tak malé roličky, když mohli udělat film více zajímavým. ()

petisek

Asi najlepší film o hasičoch, čo som videl. Herecké obsadenie na čele s výborným Kurtom Russelom je skvelé, najviac sa mi páčila postava Roberta De Nira a časť o jeho vyšetrovaní príčin požiarov. Ron Howard zložil týmto filmom nádhernú poklonu práci hasičov! ()

Chudák

Totálně drsní hasiči mě prostě zas tak neoslnili, ale je pravda že ohně tam je dost:-DKaždopádně takovéto drsné vyšetřování ohně...klasické hlášení zní: prostě to chytlo ()

haffen

Ani si nepamätám na film o hasičoch, okrem Skleneného pekla, ktorý by ma tak chytil. Navyše sa v ňom tiež nešetrilo s dobrými hercami. 80% ()

kubilov

Howardova technicky vytříbená ale na druhou stranu dlouhatánská pocta hasičům a jejich každodennímu boji s ohněm, který zde není jen pouhým nástrojem zkázy, je to živel v pravém slova smyslu. S překvapivě kvalitním "zlým" bratrem Kurtem Russellem, "hodným" bratrem Williamem Baldwinem, kteří nás vesměs provází celým filmem se vyjíždí dennodenně k nebezpečným požárům, z nichž rozhodně ne všechny jsou neúmyslné. De Niro bohužel jen přihrává a Donald Sutherland by si taky zasloužil víc času. Ve zkratce - nadprůměrný film a ten nejlepší o hasičích (asi). ()

Tominni

Už jsi se někdy díval do očí ohně? Jedna u nejlepších poct, kterou Hollywood hasičům věnoval, je postavena na příběhu dvou bratrů, kteří chtějí jít ve stopách svého otce, který jako při hašení požáru zahynul. Scénář spíše průměrný, někdy je těch emocí až moc, ale ty záběry na oheň......ihned vidím, jak se plazí po zemi. Velmi dobře odvedená práce od Rona Howarda. ()

horor2

Pěkné krásné dojemné kriminální drama z hasičského prostředí. Bratrské duo Kurt Russell - William Baldwin, kteří jako malí dojdou o otce a pak jdou v jeho šlépějích. Zjizvený Robert De Niro. Dusivá atmosféra s hudbou od Zimmera, která přidá šmrnc. Nádhera poukazující na to jak dokáže oheň zažehnout a použít ho ve svůj prospěch. Kamera + zrežírované Howardem. Další SRDCOVKA a KULT :-) ()

Gamekeeper77

Po technický stránce dost slušně zpracovaný. Russela a DeNira mám rád, Baldwin mi tam dost vadil, ale to je muj osobní problém. Nikterak výraznej příběh a vzhledem k tématu kupodivu ani žádný silný momenty, což je škoda, přesto ale poutavý a příjemně koukatelný. 75%. ()

PlayEasy

Kvalitní a řádně napínavý thriller ze zlatých let filmu, který dokazuje, že Ron Howard téměř jakoukoliv látku promění ve zlato! Skvěle vystavěné okamžiky (jak dramatické, tak akční), Zimmer již perlí, herci taktéž (až na toporného Baldwina) a navíc - podobné příběhy o bratrské lásce vždy potěší, zejména nás :) Klasika, která vždy zabere! 95% ()

knihovna

Bez ohně bychom přátelé byli v prdeli. Respektive bychom tu prdel měli pěkně zmrzlou. Ale když se potvora vymkne kontrole je po prdeli. Takže teď jsem si dosyta zafilozofoval o prdeli a ohni a nezbývá než ohodnotit tento film, který byť skoro 30 let starý je stále dobře koukatelný. A že je tam patos - no jasně a víte co je mi to u (schválně kdo uhodne u čeho).Je to prostě poctivě natočený velmi dobrý akční film. ()

JosefTomas

Krásně natočená pocta hasičům. Něco podobného jsem cítil snad jen u 8 let staré Patroly. Tj. Skvělé postavy, výborná režie a důkaz toho, že silný příběh odolá zubu času lépe, než narychlo spatlaný patvar. Ron Howard precizně vypráví, jak to u něj dost často bývá a herci hrají jako o život v krásně napsaném příběhu Gregory Widena, který je doplněný úderným soundtrackem Hanse Zimmera. Zkrátka a dobře učebnicová ukázka skvělého filmu. ()

PlysovyMacko

Príbeh sa venuje dvom bratom hasičom, ktorým v ohni zomrel otec. Samotný oheň je vykresleny ako nejaké zle božstvo a scény s ním respektíve v ňom sú veľmi intenzívne. Zápletka je o vyšetrovaní sérii požiarov. Predpokladám, že ohen vo filme je reálny, nie digitálny a zaujímalo by ma aké nebezpečné muselo byt točiť niektoré scény. ()

majk_n

Dle zkušeností hasičů naprosto nerealistické, ale mýma očima laika úchvatné scény požárů o boje proti nim. Trochu ploché postavy, kde naprosto vyčnívá ve své roli (opět) R. de Niro ()