jondoe

Aj ked film plny klise (mam na mysli vztah dvoch rozhnevanych bratov) celkovy vysledok je vysoko nad priemer. Skvely namet a vybarny scenar podporuje vybornym vykonom K. Russell a vzdy vinikajuci Robert de Niro. a nesiem zabudnut na mini ulohu D. Sutherlanda. Standartny zaver nepriniesol nic nov,ale fimu nijako neublizil. ()

Han22

Asi nejlepší katastrofický film 90. let. Skutečně nádherné ohnivé scény, fajn kriminální příběh, skvělý herci, několik klasických klišé. ()

Testament

Ron Howard natočil kráasný film a dvou bratrech, kteří pracují v hasičském sboru. Tuto práci vykonával i jejich otec, dokud jednoho nešťastného dne nedošlo k jeho tragické smrti. Zbytek už je plně v rukou pana režiséra, jenž podává vizuálně (na svou dobu) úchvatný snímek o hašení požárů, ale hlavně zjišťování jeho příčin. Viník stále nemůže být odhalen, ale co je postupem času jisté je to, že žhářské útoky jsou tak promyšlené, že za tím musí být někdo zevnitř.... Zbytek si již vychutnejte sami. Pompézní záběry na hasičská auta a "správné hochy od fochu" ve mě chvílemi vzbuzují až fetišismus, který je blízký Michaelu Bayovi. Jinak už neremcám a musím hodnotit vysoce. ()

Mistickzz

Howardove filmy mám rád, ale Oheň nesplnil, to čo som od neho očakával a takpovediac ma ani poriadne nezaujímalo čo sa dialo na obrazovke. Stopáž bola na tak nudný film celkom dlhá, ale zas klady sa našli, o to niet pochýb, len ich bolo pomenej. Veľká škoda bola aj, že sa lepšie nevyužili herecké esá De Niro, či Sutherland, Russel hral výborne a Baldwin tiež nebol zlý. 62% ()

iXtr3m3

Tak toto bola vo svojej dobe riadna šupa. Herecký koncert megahviezd danej doby, technická dokonalosť, ktorá dokonca vybrané scény dotiahla až do spracovania v zábavných parkoch, super príbeh z prostredia ľudí, ktorí neváhajú riskovať svoje životy kvôli záchrane tých druhých a to deň čo deň. ()

Hanys_

Vynikající akční lahůdka s napráskaným hereckým obsazením. Jeden z mála akčních filmů mého dětství, který u mě postupem času ještě více získává na hodnocení... ()

Slimak

BACKDRAFT!!! Jedna z legendárních pecek začátku devadesátých let...jeden s těch filmů které jsou synonymem videoboomu u nás....film o těch chlapech s obdivuhodnou náturou které jak známo musí volat pomalu ke všemu...ať už se jedná o požár nebo sundavání koček ze střechy často se stane že někteří z nich zahynou.A těm je věnován tento pěkný film. ()

cab

Dva bratri nasleduji nestastne zesnuleho otce v jeho slepejich kazdy po svem a i kdyz jsou rozdilni nejenom v pohledu na nastalou situaci kdy maji pracovat bok po boku, tak svou odhodlanost, nebojacnost a zarputilost co maji v krvi, nezaprou. Film plny adrenalinu a nebezpecneho zivlu jmenem ohen. Vizualni stranka doprava pocit, ze se porad neco deje a sceny s ohnem jsou odvedene na vybornou. Nesedl mi mladsi z bratru (William Baldwin) a par predvidatelnych kroku nebo situaci. 75% ()

Paity

Nejprve jsem váhal, dlouho jsem hodnotil dvěma hvězdami, ale pak si říkám, že jde vlastně o nejlepší "hasičský" film všech dob. Dávám tři. ()

kukuuuc10

Sáhl jsem si do minulosti Rona Howarda. Já sice bratra nemám, ale položil jsem se mezi mladého Russella a Baldwina a přál jsem jim najít si k sobě cestu. Scény zásahů firemenů byly velmi realistické a díky nim i celému filmu se mi práce hasiče zalíbila. Robert De Niro opět neskutečný kacíř, tentokrát v roli policejního detektiva. ()

ti88na

Po dlhých rokoch som sa vrátila k tomuto filmu, ktorý ako som si pamätala, sa mi aj celkom páčil, veď bol plný hrdinských hasičov bojujúcich s ohňom a dokonca mal v sebe aj nejakú tú krimi zápletku. Teraz však musím pristúpiť k zníženiu hodnotenia, nakoľko film nepresahuje hranicu doby v ktorej vznikol a tie zábery so zachráneným dieťaťom v jednej a sekerou v druhej ruke, alebo hasenie bez masky, lebo som býk, tak to mi dnes prišlo vtipné až parodické. Súrodenecká dvojica Russell a Baldwin mi nie je príliš pochuti a tak jediným sympatickým hrdinom pre mňa ostal vyšetrovateľ Robert De Niro. Hudba je taká typická pre daný typ filmu a dobu, v ktorej bol natočený. Zábery, v ktorých hrá hlavnú úlohu oheň sú veľmi vydarené, tam sa skutočne nie je začo hambiť. ()

Krystalion

Jeden z nejlepších filmů o hasičích, který by klidně mohli pouštět jako náborový film pro budoucí borce, kteří si chtějí vybrat toto povolání. Vidíme zde mnoho nebezpečných akcí se kterými se musejí potýkat hasiči po celém světě. Do toho máme zasazený příběh dvou bratrů z nichž jeden se zabývá společně se zkušeným detektivem, kterého hraje excelentně Robert De Niro sériemi požárů u kterých se dozvídáme jaký může být oheň nezvladatelný živel i pro takové ostřílené legendy hasičského řemesla, které v tomto snímku vidíme. ()

Haymar

Od dob Skleněného pekla konečně další vynikající film ze světa "krotitelů ohně". Fenomenální efekty a záběry běsnícího živlu, které jinde neuvidíte. Propracovaný scénář a rafinovaná kriminální zápletka zajišťuje celému filmu výbornou stabilitu a vše je navíc okořeněno parádním obsazením a skvělými hereckými výkony (Russel, DeNiro, Sutherland, Leighová, Glenn atd.). Co chtít víc? Nic! ()

ThomasL

Pro mě nestárnoucí klasika a pocta tvrdé práci hasičů. Obzvlášť bych vyzdvihl pyrotechniické efekty a hudbu Hanse Zimmera. Asi nejlepší role Williama Baldwina. ()

Ještěřák

Ach ty ohníčkové filmy. Člověk ví, jak se plus mínus autobus budou vyvíjet, ale stejně na ně chce čumět znovu a znovu. Už samotný název BACKDRAFT vypadá napínavě a strašidelně a mnohé momenty v Potvorou ukořistěných budovách to jen potvrzují. Renomé filmu ovšem dost citelně poškozuje závěr v té chemičce, dějiště velepřehnaného (ano, i na biják o hasičích) patosu, podivných žabomyších hašteřenic a asi jediný místo na zemi, kde hoří snad i voda. Dvakrát škoda, protože i ta linka na pozadí s De Nirem a jeho oblíbeným úchylným žhářem měla hodně hodně do sebe. *mlsný pohled* ___ Čistý *** a nahoru nehnu ani o píď. ()

Rozjimatel

To sa mi snáď len zdalo. Skoro všetko zle! Herecké drevo v hlavnej roli (jeden z mojich "obľúbených" bratov), neuveriteľne prihlúply príbeh, množstvo klišoidného pátosu (Steven vs. manželka, vs. syn, vs. brat, ...), trápnosti typu scéna s podpaľačom Rolandom, akoby vystrihnutá z paródie na Mlčanie jahniat (aj keď sú oba filmy natočené v tom istom roku), veľké množstvo póz typu "ja som najväčší chlapák". Ideme do akcie, možno práve v plameňoch umierajú ľudia, ale my budeme na všetky strany rozdávať široké americké úsmevy, veď my sme tí chlapáci, kam sa hrabú krotitelia duchov. Veľmi som chcel mať tento film od môjho obľúbeného režiséra rád, aj ma do istého času celkom bavil (napriek viacerým výhradám), ale po objasnení zápletky som ostal znechutený. Je mi záhadou, ako sa mohli v takomto filme objaviť také mená ako Ron Howard, Hans Zimmer, Robert De Niro a ďalší. Iba kvôli nim nejdem s hodnotením ešte nižšie. ()

Wiluna

Za mňa tento 90tkový filmový výtvor, rozhodne môže byť. Má v sebe zvláštne čaro, ktoré vie príjemne rozpáliť aj po rokoch a čas mu len máličko ubral na plameňoch. Vždy som mala tento kúsok v obľube, či už pre dobré herecké obsadenie (až na nevábneho W. Baldwina, ktorý mi príliš pripomínal učňa Jirku z Diskopříběhu) alebo emociálne tóny Hansovej hudby a vari pre slušné efekty tej doby. Príbeh je uznávam dosť zvetralý a neoriginálny, ale v konečnom dôsledku sa naň veľmi dobre pozerá. Každopádne skvelý výkon Kurta Russella, ktorý to tam skutočne rozpálil. ()