Yoss

Nemali ste pocit, ze sa vsetko zacalo az v momente, ked na scenu prichadza vysetrovatel Ronald Rimgale (Robert de Niro)? Prva hodina nemala tie spravne grady a uz som sa bal, ze sa takto nejako bude tahat cely film. Chvalabohu za Nira i uleteneho Donalda Sutherlanda, ktoremu rolicka svihnuteho podpalaca "na vazenskom dochodku" sadla. Cele by to v pohode znieslo o polhodinu kratsiu minutaz a urcite by sa to potom vysplhalo medzi tu najlepsiu poctu, aku kedy prostrednictvom filmu poziarnici dostali. Takto je to len lepsi priemer, 31/2 hviezdicky. Co sa tyka hudby, je to tiez len priemerne, najme vo vypatych scenach som cakal silnejsie hudobne motivy, ale Hans, aj tak diky.. ()

Garch

V hlavní roli není Kurt Russell, William Baldwin, Robert De Niro a Donald Sutherland, Ale OHEŇ, plnohodnotný protivník, který číhá a strojí pasti. ()

mira007

Soptici v akční verzi pro dospělé. Pro mne legendární hasičské drama, skvěle obsažené a napínavý. Po tomto stoupl počet adeptů na tohle povolání o tři sta procent. ()

Emo-haunter

Velmi dobrý film a velká pocta všem hasičům - jen si uvědomme, jak náročné toto povolání doopravdy je, a ne každý člověk na to má náturu. I přes slabší scénář a skromnější zápletku k pár zajímavým situacím došlo, hlavní zvrat jsem vůbec netipoval. Film je vyšperkován poctivou atmosférou díky vizuálu, hudbě, kameře a solidním hereckým výkonům. Kladně hodnotím i slušné vykreslení vedlejších postav, což je v dnešní kinematografii z mého úhlu pohledu stále častějším problémem a vedlejší postavy často postrádají rozvinutější charakter. Závěr filmu byl pak emocionálně doopravdy silným zážitkem. Nemám problém s udělením čtyř hvězdiček, film jsem si užil. Jinak taková zajímavost na závěr - jedna část soundtracku mi hodně připomíná část soundtracku ze Skály. Zimmer to dost možná o pár let později použil záměrně.  ***8,0/10*** ()

filipvrbik

Film, o kterém jsem nikdy neslyšel, asi proto, že nešel u nás do kin - ale přesto velmi překvapil... I když takové překvapení to není, skvělé obsazení v čele Robertem De Nirem, Kurtem Russellem a Wiliamem Baldwinem a taky jména jako režisér Ron Howard a skladatel Hans Zimmer jsou zárukou kvality. Přesto film překvapil fantastickými efekty a celkem drsným zpracováním. Potěšilo cameo Donalda Sutherlanda, naopak konec byl trošku moc patetický, ale i po 32 letech má film co nabídnout - zejména pro někoho, jako jsem já, který se fobicky bojí ohně...90% ()

jednaveta

Howard si realistický background zdatně torpéduje přitaženou zápletkou a velkým množstvím vzájemně nesouvisejících vedlejších linií. ()

stankub

Skvělé drama, skvělé herecké obsazení, skvělá hudba Hanze Zimmera, mohlo být ještě o trochu víc akce - 4* ()

Brejlil

Celkově jde sice jen o běžný produkt hollywoodské továrny na sny, ale kupodivu působí vyváženě. Jistě že klišé střídá klišé, ale funguje to. Zvláštní. Když už to vypadá na zádrhel, zjeví se postava Donalda Sutherlanda nebo Roberta De Niro a vše se zase rozjede. A ohýnek vypadá taky moc pěkně. Možná až moc. Ta Bestie žije a dívá se na vás. I na mně. Kde jsou sirky... ()

Greg25

Tenhle film vyčnívá nad jiné podobně laděné americké snímky hlavně tím, že je uvěřitelný. Tady to těm hasičům věříte, věříte, že tohle by mohli být opravdový hasiči. Stejně jako věříte Robertovi De Nirovi jeho požárního detektiva. Tenhle film dokazuje, že i v podobném žánru lze natočit kvalitní snímky. 80% ()

Hepy13

Perfektní film o hasičích, který táhne svým herectvím především Kurt Russell. Vyjímečně se mi líbil i William Baldwin, naopak De Niro byl uplně mimo, on se prostě narodil pro role mafiánů, a né pro dobrodinýho hasiče. Kromě celé řady hasičských akcí, se film zaměřuje na vzájemný vztah dvou bratrů, a také na jejich vztah k práci. Myslím že není pochyb o tom jaké mužské povolání je pro ženy nejvíce sexy. ()

petikacka

Teď jsem právě zjistila, že můj nejvíc nejlepší film o ohni a moje největší srdcovka nemá můj komentář. Zrovna jsem doviděla "Only the brave" a okamžitě jsem chtěla zjistit jak jsem hodnotila Oheň. A vidím, že jsem úplně pitomá a nenapsala jsem zatím NIC!? Musím vypnout počítač kvůli pozdní hodině. Takže pokračování příště... ()

kaze

Čo sa týka samotného ohňa a boja s ním, tak to bolo úplne perfektné. Efekty stáli za to, ale samotná zápletka a dej sa mi zdali príliš jednoduché na taký film. Myslím, že ani Kurt Russell ani William Baldwin do toho nedali všetko. Jedine na Nira sa dalo pozerať. ()

zahadum

Veľmi ale veľmi nevýrazný scenár....nevyužitý široký potenciál...hercami počnúc a končiac tématikou a rozpočtom... ()

strikeman

Kvalitní snímek oslavující jedno z nejnebezpečnějších povolání. Scény v hořících budovách jsou natočeny věrohodně. Robert De Niro zde podává nevýrazný výkon a je zastíněn Kurtem Russellem, a dokonce i Williamem Baldwinem, což je tedy rarita. ()

greenlord

strhující film o praci v kolektivu hasicu a o problematickem vztahu dvou bratru. nejlepsi russell, ale herci celkove velmi dobri, nikdo vylozene nezklamal. " kdyz ty, tak i my" ()

helloween93

Thriller z prostředí hasičské práce, která se tu míchá s vyšetřováním žhářství. Nemám rád ani jednoho Baldwina, a tak jsem byl rád spíše za Kurta Russela a De Nira. Ano, je to patetické, ale ve finále je to zručně udělaný thriller míchající práci hasičů s rodinným dramatem o dvou bratrech. // Po druhém shlédnutí stále skvělý kus filmařiny, btw žháře nejde do určitého momentu vůbec predikovat. 4* ()

Hubis_

Tento film je mi velice blízký.Jako malý jsem na tento film koukal pořád dokola.Opravdu skělé efekty,které na tu dobu byly vážně dobré.Kurt Russell se na svoji roli tězce připravoval a bylo to znát..Konec vždy oplakám :D Kdo miluje hasiče,nesmí si tento snímek nechat ujít.Dávam 90% ()