Čistá duše

A Beautiful Mind

Čistá duša

Drama / Životopisný

USA, 2001, 135 min

Nádherný film, len čo je pravda. V priemere si ho pozriem každého pol roka. Čo napísať, herci sú úžasní, u mňa patria do úplnej elity, hlavne kvoli tomuto filmu. Skvelý príbeh, umocnený dokonalým scenárom a réžiou. Čo sa týka dramatickosti, tá je prešpikovaná na úplné maximum a po filme si musí každý povedať, že to boli najlepšie využite dve hodinky. 95%.(29.3.2006)

• monolog

A od odpadu to zachránil jen Russell Crowe. Jinak absolutně nechápu pochvalný kritiky, který o tom filmu jedou všude kolem. Asi jsem cvok, ale ve filmu chci taky aspoň trochu zábavy, ale tohle bylo tak strašně nudný, že jsem se málem ukousal. Ještě teď mám na zadku jizvu. Pravda, je to silně dramatický příběh, ale to ho od nudnosti a zdlouhavosti nijak neodvrátilo. Pravda, Russell je naprosto úžasnej psychózami pronásledovanej génius, ale ve skutečnosti mi bylo naprosto fuk, co se s ním stane a to od úplnýho začátku. Howard je poctivej řemeslník (skoro jako Jihlavanka), ale to neznamená, že by se mi vizuální stránka nějak extra líbila. Prostě, tenhel film je pro mě absolutní podprůměr kromě výkonu představitele hlavního hrdiny. Co se týká toho Oskara, jakej by byl rozdíl, kdyby ho místo PP dostala ČD? Sračka jako sračka.(5.12.2005)

• Morien

Bylo nebylo, před sedmero lety a čtvero účesy jsem byla zamilovaná do Paula Bettanyho a nevěděla jsem nic o filmu a neměla jsem prakticky žádný rozhled. Tehdy se mi Čistá duše líbila. Dnes už to neplatí.(9.2.2013)

Neskutočne silný príbeh, výborný scenár a skvelá hra v podaní geniálneho obsadenia. Nápis "NEJLEPŠÍ FILM" na posteri nie je až tak ďaleko od pravdy ;)(27.12.2011)

Velmi zajímavý příběh génia, který byl naštěstí ztvárněn na filmové plátno Ronem Howardem se skvělými herci jako je Russel Crowe, Jennifer Connely či Ed Harris. Je to film, který neomrzí ani po 5 podívání...(27.2.2006)