poster

Čistá duše

 • USA

  Beautiful Mind, A

 • SK název

  Čistá duša

Drama / Životopisný

USA, 2001, 135 min

 • Lima
  ****

  To je jednoduchá rovnice, profesore Nashi. Skvělý Russel Crowe + skvělá Jennifer Connelly + skvělý scenář + nádherná Hornerova hudba + slušná Howardova režie = výborný film. Jak říkám, profesore Nashi, jsou to jednoduché počty.(17.7.2002)

 • Faidra
  *****

  Je něco shnilého v Akademii, která nedala Croweovi Oscara za tohle a přiřkla mu ho za Gladiátora. Ale cena je cena a film je film, tak si vychutnejme hned několik skvělých herců v životní formě a pokochejme se příběhem dalšího z dlouhé řady nepochopených géniů. Jen se nemůžeme příliš kochat skutečností, protože v tomhle případě často nevíme, co to je.(25.7.2007)

 • StarsFan
  ****

  Někde před polovinou filmu přichází důležitý zvrat a přijde mi, že od toho okamžiku už u mě Čistá duše nikdy nenavodila ten fenomenální pocit. Tím samozřejme nemyslím, že by byla špatná, Russell je skvělej (mezi námi - toho Oscara by si zasloužil), ale film sám o sobě občas trochu ztrácí (mezi námi - Oscara bych mu nedala), režisérsky by to podle mě mohlo být udělané o něco zajímavěji (mezi námi je vám asi jasné, že by Howard ode mě cenu taky nezískal). Prostě a jednoduše by to bez Crowa nebylo ono. I díky němu je to moc emotivní a příjemný film.(1.3.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Na natáčení byl párkrát přítomen i sám John Nash. Russell Crowe později řekl, že byl fascinován způsobem, jakým Nash pohybuje rukama a snažil se tyto pohyby napodobit i ve filmu. (becki_tu)

 • - Producent Brian Grazer vyhrál boj o práva na tento projekt poté, co si jej vybrali John Nash a Alicia Nash na úkor druhého uchazeče o práva - Scotta Rudina. (becki_tu)

 • - Bryce Dallas Howard, známá z filmu Vesnice (2004) nebo Manderlay (2005), si zde zahrála roli studentky stojící v davu ve scéně, kdy Johna Nashe (Russell Crowe) poprvé odvážejí do sanatoria. (Saur.us)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace