poster

Čistá duše

 • USA

  A Beautiful Mind

 • Slovensko

  Čistá duša

Drama / Životopisný

USA, 2001, 135 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • charlosina
  ****

  "Některé mozkové a myšlenkové chutě prostě neživím."(8.10.2006)

 • Viktooorka
  *****

  Russelle tleskám ti!! Nikdy jsem nepochybovala, že ten chlápek umí hrát, ale co dokázal tady.. kam se hrabe můj oblíbenej Gladiátor!! Naprosto strhující příběh o člověku trpící schizofrenií a jeho boj o normální život.. jeho osud mě zasáhl přesně tam, kam režisér směřoval.. a to do srdce.. můžete mi někdo poradit, kde se vypínají slzný kanálky??(24.5.2009)

 • Melies
  *****

  9 / 10 Asi si nepomôžem, ale takéto filmy mám rád - hlavný hrdina, génius, ktorý neustále vedie vojnu so svojim okolím, bojuje proti predsudkom a obavám z vlastného zlyhania... Neviem ako vás, no mňa takéto filmy vždy pomyselne kopnú do zadku a poriadne na mňa zrúknu: "Hej, blbeček! Čo tak robiť niečo osožné, aby si ťa ľudia pamätali aj keď už budeš brkom nahor!" Podarilo sa to Dobrému Willovi Huntingovi a do väčšej miery aj Čistej duši, aj keď sa z toho filmu vykľulo niečo celkom iné ako som čakal. Určite ale stojí za vzhliadnutie, minimálne kvôli prekvapivo vynikajúcemu Russelovi a krásnej Jennifer Connelly. Priznávam, že v istom momente filmu môžete mať pochybnosti, prečo všetky tie vysoké hodnotenia okolo, konkrétne v momente, keď 'John stretne Aliciu' a celý dej sa stane snáď až príliš preromantizovaný, no stačí chvíľu vydržať a Čistá duša vás prekvapí zvratom, ktorý by ste od nej určite nečakali...(14.5.2005)

 • Houdini
  ****

  Oscar 4 : Nejlepší film, Režie, Herečka VR - Jennifer Connelly, Scénář - A + 4 nominace: Herec HR - Russell Crowe, Střih, Masky, Hudba(31.3.2003)

 • TheRaven
  ****

  Velice sympaticky natočený film, dobrá pointa, zajímavý příběh. Russel Crowe byl v roli Johna Nashe naprosto skvělý a nemohu mu nic vatknout. I ostatní herecké výkony se mi líbily. Něco tomu však chybělo, i když to nedokážu přesně definovat. No to je jedno. Spolubydla, matfyzák, který fil vidl již několikrát, mi doporučil, ať se na film podívám ještě jednou, a to co nejdřív, pač podruhé už je to uplně jiný zážitek, a snad ještě lepší.(21.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace