poster

Čistá duše

 • USA

  Beautiful Mind, A

 • Slovensko

  Čistá duša

Drama / Životopisný

USA, 2001, 135 min

 • genetique
  *****

  Nádherný film, len čo je pravda. V priemere si ho pozriem každého pol roka. Čo napísať, herci sú úžasní, u mňa patria do úplnej elity, hlavne kvoli tomuto filmu. Skvelý príbeh, umocnený dokonalým scenárom a réžiou. Čo sa týka dramatickosti, tá je prešpikovaná na úplné maximum a po filme si musí každý povedať, že to boli najlepšie využite dve hodinky. 95%.(29.3.2006)

 • Dadel
  ****

  O oprávněnosti oscarového vítězství by se sice dalo trochu pochybovat, jedno však filmu upřít nelze - brilantní výkon Russela Crowea ( a nic na to nemění ani fakt, že šlo o vděčnou, těžko přehlédnutelnou roli) Po shlédnutí filmu si už dávám větší pozor, jestli někdo z mých přátel nevypadá trochu podezřele:)(23.5.2002)

 • J*A*S*M
  ****

  Tenhle film vytáhnul nahoru herecký výkon Russella Crowea, bez něj by byl zapadl do dlouhé řady mírně nadprůměrných dramat, jakých jsou spousty. Na Čistou duši se určitě vyplatí podívat, děj je poměrně zajímavý, takže ty dvě hodiny a kousek uběhnou docela rychle, ale velmi pochybuji o tom, že na někoho udělá takový dojem, aby na ni po čase vzpomínal a obdivoval ji. Na to jí chybí buď silnější závěr (v tomto směru se mi zdál nejlepší moment asi v půlce stopáže, když se divák dozví vy víte co, poslední půlhodinu už to jenom tak nějak doznívá, negraduje), nebo osobitější režie - Ron Howard je sice velmi dobrý řemeslník, ale stále jenom řemeslník. 7/10(9.9.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Russel Crowe strávil s Johnem Nashem 15 minut, během kterých Nash rozmýšlel, zda bude pít čaj nebo kávu. To se poté objevilo i ve filmu. (Kulmon)

 • - Nashovo mumlanie po tom, ako prehrá v stolnej hre, kde si šepká: "Hra je chybná. Mal som prvý krok, mal som vyhrať," je referencia na "Game Theory" - ekonomickú teóriu, vďaka ktorej je John Nash pravdepodobne najviac slávny. (jofffo1)

 • - Na matematické rovnice vo filme dohliadal profesor matematiky vyučujúci na Barnard College, Dave Bayer. Profesor si vo filme strihol malé cameo ako jeden z tých, ktorý na konci filmu ukladá pero na stôl, kde sedí Nash (Russell Crowe). (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace