Čistá duše

A Beautiful Mind

Čistá duša

Drama / Životopisný

USA, 2001, 135 min

To je jednoduchá rovnice, profesore Nashi. Skvělý Russel Crowe + skvělá Jennifer Connelly + skvělý scenář + nádherná Hornerova hudba + slušná Howardova režie = výborný film. Jak říkám, profesore Nashi, jsou to jednoduché počty.(17.7.2002)

Velice sympaticky natočený film, dobrá pointa, zajímavý příběh. Russel Crowe byl v roli Johna Nashe naprosto skvělý a nemohu mu nic vatknout. I ostatní herecké výkony se mi líbily. Něco tomu však chybělo, i když to nedokážu přesně definovat. No to je jedno. Spolubydla, matfyzák, který fil vidl již několikrát, mi doporučil, ať se na film podívám ještě jednou, a to co nejdřív, pač podruhé už je to uplně jiný zážitek, a snad ještě lepší.(21.7.2008)

Univerzitní uklízečky přicházející o Okenu po litrech z něho šílí, ale to je zkrátka John Forbes Nash ml. Schizofrenní génius, nositel Nobelovy ceny a v biografii podle Rona Howarda dokonce i majitel největšího bicepsu v matematických kruzích (zřejmě důsledky tréninku v římských arénách).. Režisér, věren svých tradic, jede dle příručky "Jak natočit film na Oscara" a všechny potřebné prvky (vévodí Hornerova hudba a nosné téma jedince stojícího mimo společenské standardy) mu i díky melodramatizaci a přikrášlení faktů dokonale zapadnou do vzorce připraveného zaútočit na vjemy akademiků i diváků. Jen jedna osobní poznámka k názvu filmu - Beautiful Mind vlastnila spíše Nashova žena Alicia, která nesla svůj úděl člověka, podporujícího blízkou osobu s duševní poruchou, zcela výjimečně..(26.10.2011)

O oprávněnosti oscarového vítězství by se sice dalo trochu pochybovat, jedno však filmu upřít nelze - brilantní výkon Russela Crowea ( a nic na to nemění ani fakt, že šlo o vděčnou, těžko přehlédnutelnou roli) Po shlédnutí filmu si už dávám větší pozor, jestli někdo z mých přátel nevypadá trochu podezřele:)(23.5.2002)

Briliantné........ Hanba mi !!!!!!!!!!!! Tento film som si chcel pozrieť už veľmi dávno, no stále som si našiel dôvod si ho nepozrieť čo bola obrovská chyba. Famózne herecké výkony na čele s Russellom Crowom, úžasný scenár, soundtrack a obdivu vhodná režisérska práca Rona Howarda, presne takáto je Beautiful Mind.(3.12.2011)