American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

LuciusWlk

Prozatím je brzo na hodnocení, ale AHS slibuje zajímavou, neokoukanou a psychedelickou podívanou. Po pilotu jsem nadšen a natěšen. Uvidíme.......///Tenhle počin je opravdu úleťárna. Jen stěží se dá něco vytýkat, i když by toho byla fůra, pokud bych očekával nějaké zažité postupy. To co dělá AHS vyjímečným, je právě ta konceptuální odlišnost. ()

Cejny

Po dlouhé době parádní seriál, který mě zaujal naprosto vším. Zatím se rozjel tajemný a napínavý příběh. Občas by se dalo říct, že spolu nic nesouvisí, ale v konečném účtování tomu tak určitě nebude a snad se můžeme těšit na geniální závěr. Navíc tento seriál začíná nejlepší úvodní znělkou, kterou jsem kdy viděl. ()

NALBERTik

Tedy horor to vůbec není, snad jen kousek prvního dílu. Jináč je to spíš komedie a neustálé řešení partnerských problémů, s častým výskytem mrtvol, duchů a podobných taškařic :) Druhá série (esi bude) vypadá na celkem solidní prdel. ()

danca044

Děsivý a velice dobře zpracovaný seriál. V každém díle mě něco překvapí a nikdy se u seriálu nenudím. Zaujala mě obzvláště druhá série. Jeptiška, která se na první pohled jeví nevinně, chlapec obviněný neprávem z vražd či zvědavá novinářka nebo vyšinutý doktor. Tenhle seriál si vážně zaslouží shlédnutí. ()

vitekpe

V prvni serii prevarila kocicka s pejskem uz jednou videny a snedeny dort, ale se sebezaprenim se dal jeste tak nejak polknout. V druhe serii kocicka s pejskem zesileli, a uvarili dort de facto nepozivatelny. 2- P.S.: Jessica Lange ok, ale proc v tomhle? ()

Gyorgy

Nejdokonalejší hororový seriál poslední doby. 1. série: 80%, 2. série: 90%, 3. série: 70%, 4. série: 70%. ()

BMAJTZ

Seriál který svou odlišností člověka vyloženě vtáhne a nepustí. Jasně není to pro všechny a pro lidi kteří horory skutečně nemusí už vůbec ne. Tohoto hororového seriálu se totiž neujali žádní nymandi a na pilu se tu tlačí snad už od prvních minut. Je tedy nutné pochválit tvůrce za to, že se nebojí pracovat s tématem a nedrží se pouze zajetých kliše. K dnešnímu datu jsem viděl obě dvě série, přičemž druhá odehrávající se v psychiatrické léčebně na mě zapůsobila o něco trochu víc. Na druhou stranu je nutné připustit, že v některých momentech se tvůrci už vyloženě utrhli z řetězu a občas se výjevy jeví poměrně nekonzistentně. Přesto bude fanoušek hororu rozhodně nadšen a já se těším na sérii třetí. ()

MsUtahraptor

1. série: Překvapivě dobré. Viděno během dne a i tak mi zcela nečekaně- především u prvních dílů- chvílemi solidně běhal mráz po zádech. Vraždící duchové, nerozeznatení od normálních lidí a dům, co "si dělá co chce" u mě mají slušný potenciál hororově "uspět" a tvůrci ho využili takřka dokonale. Nějakou dobu jsem se opět vyhýbala našemu sklepu. :D Mínusy: Ke konci trochu natahované, průhledné a toho malého Satánka si taky mohli odpustit. Plusy: backstory jednotlivých duchů; pekelně nechutné úvodní titulky Hodnocení/index děsivosti: 81 % ()

Arkanoid

Neverný manžel sa snaží napraviť svoje chyby, tak presťahuje rodinu do nového domu, nech začnú odznova. Žena je po potrate zdrvená, už mu neverí, z domu nemá dobrý pocit. Ich dcéra, fascinovaná temnotou, je novým tajuplným domom nadšená, navyše sa zamiluje do psychopata. Obsahovo hodnotné dielo z toho robia vzťahy medzi postavami, ktoré dokážu upriamiť pozornosť a budete sa kvôli nim k seriálu vracať. Atmosféra hororu je dodržaná. Točenie scén na viac kamier tomu dodáva moderný ráz. Toto všetko nedovolí divákovi odtrhnúť oči od obrazovky. No scenáristi vzťahy medzi postavami veľmi prekombinovali a v závere série sa zmohli len na tradičnú poučku o rodinných hodnotách, ako to zvyknú Američania. ()

MiaMoonlight

Dovolila bych si označit tento seriál - zejména 1. a 2. sérii - za naprosto geniální a jeden z nejlepších vůbec. Story line bez chybičky, nikde to nezadrhává a všechno do sebe zapadá. Zejména stálí herci jsou naprostá špička (Evan a Jessica si zřejmě našli svůj masterpiece) a vytváří neuvěřitelnou atmosféru. 1. série *****, druhá série *****(*), třetí série ****. Kdybych ale mohla, dávám celku šest hvězd. ()

netahlo

Po 6. dile jsem to vzdal, uz jsem se prestal orientovat v tom, kdo je realnej a kdo je vlastne duch nebo nejakej jinej kokot. K tomu plejada naprosto nesympatickych polodementnich postav, jejichz osud mi byl uplne u prdele. Zkusim jeste Asylum, ustavy pro dusevne chore jsou atraktivnim tematem, ale nevim nevim ... ()

Forsberg11

Murder House si dlho držal latku pomerne vysoko, ale posledné tri epizódy poslasli všetko, ako hovoria Česi, do kopru. Pravdupovediac ani predchádzajúce časti neboli nejakou extra triedou a našlo sa medzi nimi viacero slabších článkov. Vo finále mi tak prvá sezóna vychádza na rovné 3*. Tých 12 epizód sa ukázalo ako príliš a tvorcom (hlavne scénáristom) už vo finále akosi dochádzala para a dej sa stával pomerne nudným, príliš prekombinovaným a aj na dané okolnosti výrazne nelogickým. Škoda toho, byť to trochu viac nekorektné a priamočiare, mohol byť Murder House aj kultovou záležitosťou. 65 %!! ()

Sdoom

První dva díly navodily fakt hustou atmosféru a docela dost mě navnadily. Ovšem jak seriál postupoval, začalo se napětí rozmělňovat do neustále se opakujících motivů a až na pár výjimek to takle bylo až do konce. Chtělo to zkrátit minimálně o 3 díly a nebát se trochu víc přitlačit na pilu v určitých momentech. Jessicu Lange jsem dlouho v ničem neviděl, nicméně že by byla až takhle dobrá herečka, to si nepamatuju. Jednoznačně převálcovala všechny okolo. (HD, orig.) ()

DavidS.

Strašidelné domy už nebudou co bývaly...Ryan Murphy a Brad Falchuk spustili totiž malou hororovou revoluci...V jejich scénáři se jim povedlo spojit realistické rodinné drama s duchařskými prvky...A je to symbióza, která nefunguje na bázi strachu nebo krvavých hrůz, protože oba světy se utkávají spíše v psychologicky vedené vztahové válce...Každý díl nabitý od sklepa po půdu dějem a vše se děje v ďábelském tempu...Výsledný dojem pak podtrhují zkušení seriáloví herci...Zábavné, dekadentní...Obě série plné hodnocení.... ()

Ragdoll

První díl nenadchl. Spousta slibně vypadajících scén vyvrcholí v odporné klišé, American Horror Story výrazně kopíruje známé horory, například lze rozpoznat jakási imitace Paranormal Activity, nebo Rosemary's Baby (role šílené sousedky se tady převtělila do Jessicy Lange, a buďme upřímní, nejde jí to ani trochu). Slibný nápad, převést tyto, většinou jeden a půl hodinové záležitosti do seriálové podoby, ale také velice riskantní. Plusem jsou otestovaní herci, u kterých můžeme očekávat, že nás nezklamou. Naopak mínusem je zmatený střih, jenž nepůsobí strašidelně či napínavě ani trochu, spíše je trochu otravný. Našlo by se toho víc, ale s další kritikou počkám do doby, než pozřu alespoň několik dalších dílů, nebudu příliš unáhlený. Co ale mohu říci s jistotou už teď, je skutečnost, že se ze seriálu nikdy nestane kult, nejspíše ani záležitost roku. ...................................Po dalších dvou epizodách zvedám o jednu. Přeci jen se mi malinko začíná dostávat pod kůži, hlavní klad je velká otevřenost příběhu s potenciálem na zajímavý rozkvět. 85%. ()

Spike23

Staré sídlo s hrozivou minulostí, do kterého se nastěhuje rodinka... Jako bych to už někde viděl. Asi se to každému na první pohled musí zdát dost ohrané, ale i přesto je tohle téma stále kvalitní, když je dobře zpracované, a to se American Horror Story povedlo na výbornou. Většinou se jednalo o filmy s jedním hlavním příběhem, zde už jen to, že to má těch dílů 12 z toho dělá něco lepšího než snad všechny filmy se stejnou tématikou - více času na jednotlivé postavy s unikátním příběhem, které jsou mimo jiné i perfektně zahrané a stejně tak i doplňují vynikající hlavní příběhovou linku. Navíc se jedná o snad první seriál, který nikdo nenatahuje všelijakými zbytečnostmi a stále se tam děje něco, co vás do konce jakéhokoliv dílu nepustí ze židle. A aby toho nebylo málo, AHS má u mě další velké plus za zakončení po první sérii a za to, že se série druhá přesune někam úplně jinam. Takže teď už nezbývá než čekat do října na Asylum :-). ()

los.negros

První série byla skvělá. Úžasná atmosféra, vynikající herecké výkony, skvělý a přesto trochu zvláštní scénář zrovna pro seriál. Ale začátek 2. série je prostě brilantní. Po shlédnutí první série jsem přemýšlel nad hodnocením 95%, vždy nechávám prostor na nějaké to zlepšování, nikdy není nic dokonalé, ale po začátku druhé serie dávám první 85% a druhé sérii 99%. "Simply outstanding" ()

joora1

Ikdyž na horory moc nekoukám, tento seriál mě docela zaujal. Není to jen bezduché vyvražďování, ale jde hodně o postavy, jejich tajemství a vlastní příběh. Tvůrci do diváka dávkují trošku zmatek a dějové útržky, které se pomalu, ale jistě s postupem času odkrývají. V seriálu je hodně tajemna, drsnými záběry se také nešetřilo, ale není to zase o nechutnosti. Prostě když už horor, tak si to představuju nějak podobně, jako American horror story. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly