American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

dr.Holofaust

Tak z první série má člověk podobnej pocit jako z úvodních titulků. Na první pohled stylová hororová, úchylná lahůdka, ale ve výsledku jenom zmatený, efektní chaos. V nějaký rozumný vysvětlení jsem přestal doufat už v polovině a ke konci už jsem se ztrácel v tom, jestli jsme v přítomnosti nebo v historii a kdo je duch a kdo živák. Ale nakonec je to takové příjemně morbidní rodinné drama zmutované s Amityvillem. ()

Fez

První serie mě svou atmosférou a příběhem vtáhla do děje a přikovala k židly. Jediné, co mě zajímalo bylo, jak to dopadne dál. Když to celé šílenství (nevím jak to jinak nazvat) skončilo, mrzelo mě že další série bude až za rok. Za první sérii 85% ()

Jenn

1. série, absolutní nuda, nezájem. 2. série - totální orgasmus, skvělá hudba a skvělý herecký výkony. Dost to zkazil ten stupidní konec, ale přivřeme oči. 3. série - po tom, co několik lidí chcíplo a zázrakem znovu obživlo sem notebook zhnuseně odhodila a šla radši zírat do zdi. Zklamání jak shit. Co se týče 4. série, na to nemám žaludek. ()

Sakikura

Nejsilnější stránkou téhle série je jednoznačně námět. Do starého domu, který hostí celý regiment duchů z různých časových úseků se nastěhuje rodinka, jež se tímto krokem snaží urovnat celkem velké trable ve vzájemných vztazích. Na prvním místě mezi problémy už ale nejsou vztahy nýbrž nevysvětlitelné, divné a šílené události v domě. Postavy jsou tady skvělé, stejně jako vztahy mezi nimi. Tvůrci to celé pokazili asi v polovině, kdy místo aby pořádně osvětlili minulost obyvatel domu, tak přidávali pořád další a další mrtvoly, až mě udivovalo, kde se tam bere prostor pro tolik strašidel. Také bych ocenila více živých postav a méně zápletek. První série si toho na sebe zkrátka vzala moc. Stačilo by jen trochu rozvést původně skvělou zápletku a postavy, jinak se mi to ale líbilo a ráda bych viděla pokračování. ()

PatriciaVe

Na seriálu se mi neskutečným způsobem líbí, že každá série je o něčem jiném. Kolikrát mě seriál u 3. série už brutálně nebaví a odmítám se dívat dál. Sama za sebe musím říct, že se mi nejvíc líbil asi Coven! ()

brasek

American Horror Story: Murder House - na môj vkus málo zaujímavé, priemerná atmosféra a postrádam kvalitnú gradáciu deja. Súhlasím, že snímok má charakter zmätenej duchariny so stratou logických pravidiel hororového žánru. Možno pokus o niečo nové, ktorý sa až tak veľmi nevydaril. ()

hony23

Opravdu těžké zhodnotit. Hororů o tajemných domech, ve kterém se prohánějí duchové zemřelých, bylo už natočeno mraky. Většinou šlo o unylé peachoviny bez nápadu, kde chybějící hororovou atmosféru tvůrci vyvažovali pouze slaboduchými lekačkami. I tento seriál v prvních 3 dílech nenabídnul nic navíc. Naštěstí se postupem času děj solidně rozjel a závěr byl vyloženě povedený. Nějvětším plusem jsou skvěle napsané ( i zahrané ) postavy i temná atmosféra, záporem je především v první půlce pomalu vlekoucí se děj. Jelikož nejsem žádným velkým fandou mysteriózna a duchařiny, hodnotím jen za tři. Protože jsem ale s přibývajícími díly začal tomuto žánru přicházet na chuť, dám pravděpodobně šanci i druhé řadě. ()

kokofek

Pro mě osobně seriál na letní večery.Uvolňující, nenáročný,zábavný.Ráno se mi jde dobře do práce a mám hezký celý den. ()

Birter

Murder House je úžasná série. Plná napětí, tajemstvích která vám nedají spát a postav se kterými soucítíte. Alespoň takovýto je Murder House do poloviny. Po epizodě Piggy Piggy jsou epizody buď o ničem nebo o ničem zajímavém. Konec mi též přijde trochu přitažený za vlasy, ale to jsem schopen odpustit. Líbí se mi že postavy jednají tak jak by skuteční lidé opravdu jednali. Je v tom realita. Ne jako v jiných nesmyslných hororech kde si říkáte ,,Co to sakra děláš?''. Nicméně nejlepší část této řady je nezaměnitelná temná podzimní atmosféra, pod kterou si vybavíte skvělou doprovodnou hudbu. Jsem rád že mě do strašidelného světa hororů uvedlo právě American Horror Story. ()

paddy35

Jestli čekáte horor, nedostanete ho. Jestli čekáte tísnivou atmosféru, napětí, které se dá krájet, fantasticky rozčleněný příběh, dokonalé psychologické vykreslení postav a touhu podívat se rychle na další díl, pak jste tu správně. A o tom cleý tenhle seriál je. Fantastická podívaná, trochu neprávem zaměňovaná s hororem, ale strhující, že se neodvážíte ani nadechnout. ()

qwertasip...

Co se týče filmů, dokoukal jsem skoro vše do konce, i když to byla blbost, nebo mě to nebavilo (přece jenom - co kdyby na konci... "něco"?) U seriálů jsem aspoň dokoukal první sérii, ale tohle se prostě nedá. Došel jsem do šestého dílu, a vzhledem k hodnocením zbytku série (která má být ještě horší než ta první půlka, kterou jsem právě dokoukal), tak i sérií následujících, už dál pokračovat nebudu. Možná, že na konci se vše nějak smysluplně uzavře, ale to já už nezjistím, protože už nemám sílu v tomhle hororu pokračovat. Doposud se tam jen zničehonic objevujou lidi, který okamžite zmizí, když je má vidět někdo jinej (lidi, kteří jsou mrtví, jsou vlastně živí, a lidi, kteří jsou naopak živí, jsou zase pro změnu mrtví - prostě všichni jsou duchové...), celkově se tam nic moc neděje (!), neni to ani lekací, ani napínavý (!) a ani děsivý (!). Nepiju kafe (to je například děsivé, že?), takže toto opravdu není můj šálek kávy. ()

Sebule

První série nastavila docela vysokou laťku. Je to bizarní, zajímavé, zvrácené, občas creepy a hodně zamotané. Každý díl mě bavil a hned se vrhám na druhou sérii. Hodnocení: 8/10 ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly