American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

mahler

Ještě nikdy jsem neviděl seriál který je tak nemilosrdný k postavám i divákům :-) (možná La Piovra ale to bylo o něčem jiném :-) Propracovaný děj který do sebe s každým dalším dílem zapadá, mysterie, trocha hororu, trocha humoru a naprosto bezchybné obsazení i herecké výkony. Seriál u kterého se myslím nemusíte bát jen toho, že bude další a další serií rozmělňován ... ,,Nejsem rasistka, jsem jenom hrdá jižanka" ()

hhannie

První řada byla opravdu dokonalá, všechny díly jsem musela za každou cenu zhlédnout během dvou dnů, a ještě několik dní potom na všechno, co se v seriálu odehrálo, myslet. Ze začátku mi dost věcí nedávalo smysl, nebyla jsem si jistá, kdo je vlastně živý a kdo ne, a závěrečné rozuzlení bylo perfektní. Potěšila mě také přítomnost Taissy Farmigy. Byla jsem štěstím bez sebe, že jsem se konečně dostala k výbornému hororovému seriálu, ale druhá řada Asylum byla pro mě celkem zklamáním. Spousta zápletek, které do sebe nijak nezapadaly, místy byly dost nedotažené. Prostředí ústavu by bylo skvělé, kdyby si tvůrci poradili se vším trochu jiným způsobem. Jak už tu někdo v komentářích zmínil, opravdu to vypadalo, jako kdyby sami tvůrci už nevěděli jak dál, tak to prostě nějak "usekli". Za první řadu dávám jasných pět hvězdiček, za druhou už jenom slabé tři, tedy mé výsledné hodnocení činí čtyři hvězdy. Těším se na další řadu, která snad příjemně překvapí. ()

berusche

Po několika večerech strávených ve společnosti American Horor Story mě asi jen tak něco nepřekvapí. Obě série mají vcelku slušný hororový námět, který předčí i ty mraky slátanin, co se točí poslední léta a říkají si horory a kvůli kterým lidé omdlévají v kině. Kvůli tomuhle asi jen tak neomdlíte, ale řežby, krve, duchů, zombie a všeho možného je tu nepočítaně, takže si každý přijde na své a ještě to má zápletku!!! Neříkám, že kdo ví jakou nespatlanou, ale má. A to se cení. Stejně tak se cení výkony některých herců v čele s J. Lang a samozřejmě si tu někdo dal také velkou práci s výpravou a kostýmy. V závěru bych ráda dodala, že úžasné znělky, výborná hudba a vcelku hororová momenty tomu dodají ten správný elán, který vás donutí zatajovat dech nad tím, co zase scénáristi, ti magoři, vymysleli. Asylum je dle mého o fous lepší, takže z původního 4* Murder House zvyšuji na 5*...no a teď si pojďme povídat o tom, že čarodějnice (Coven) byly do nějakého sedmého dílu velice nápadité a vkusné. Bohužel, poslední dva díly trochu přípomínají seriál pro mladistvé dívky, aneb kterak dobro zvítězilo nad zlem a školačky z akademie HP a Sabrina dokázaly to, co měly. Uff. Murder House 85%, Asylum 95%, Coven 70% (Coven má novou znělku během dílu a ta je teda asi nejlepší), FREAK SHOW 70% - jde to dolů, no co taky chcete pořád vymýšlet. ()

GrungeChild

První série byla příjemným, čtyř* závanem nového komerčního proudu v temných vodách mainstreamové duchařiny, zatímco následné Asylum, výrazněji ochucené depresí a zvráceností, rozšířilo své pole působnosti i na lehce okrajové publikum, a společně s kvalitním hororovým prožitkem nasadilo vysokou laťku očekávání počinů nadcházejících. Ta pak byla ovšem definitivně zašlapána hloupým úletem v podobě teen-age Čarodějkami z Bradavic, kde na sebe nabalila zbytek amerických klišé, na které už pomalu usedal prach, a aktuální Freak Show, v čele se zrůdnou Jessicou Lange, která je sama o sobě jen pro velmi silné žaludky, se bohužel stále čvachtá v nudném, tuctovém seriálovém bahně. Mám smutný pocit, že se z prudce klesající kvality American Horror Story jen tak nevylíže. Dvě hvězdy jsem už postupně sundal, další se chatrně pohupuje na rezavém hřebíku. 3* ()

applause

Na tuhle sérii, jsem se podívala až teď. Chtěla jsem se dívat, když to běželo v televizi, ale nějak jsem to prošvihla. Začala jsem se dívat až na Hotel. Nevím, co jsem čekala, ale již po shlédnutí 1. dílu mi spadla čelist, protože s Hotelem se to nedá vůbec srovnávat. Už první díly mi přišly strašně zajímavé a poutavé a jen jsem hltala další a další, abych věděla, jak to celé dopadne. Potom mě to chvíli nebavilo, ale po mírném zakolísání to bylo opět napjatější. Myslím si, že to má všechno. Hororové i romantické prvky, že jsem si dokonce i pobrečela, což bych vůbec nečekala. Musím říct, že jsem si oblíbila Evana Peterse, ale kdo ne :D Tato série je mojí nejoblíbenější, proto dávám plné hodnocení ♥. ()

Chen

Mrazivé, zvrácené, ujeté, atmosférické a brilantní. Skvěle obsazený hororový projekt, který má na televizních obrazovkách stěží nějakou důstojnou konkurenci. ()

M.i.k.e

trošku opožděně jsem vyzkoušel tenhle kousek a pilot vypadá pro začátek velmi slibně.Zpočátku trošku nepřehledné a rychlé střídání scén působí trošku rušivě,ale ve chvíli,kdy se ve zhruba v půlce pořádně rozjede to naopak přidává na působivosti.Dějově asi nebude AHS žádné novum,ale atmosféru tvůrci zatím zvládají velmi dobře...zatím 90% ()

Caminzind

1. série ze začátku hodně nadupaná se zapeklitým a vykombinovaným scénářem, ve kterém však není problém se orientovat. Od půlky ztrácí dech a mění se v rutinu. Poslední cca 3 díly jsou místama ubíjející, přičemž ten závěrečný je už jen natahovaná prázdnota. Veliká škoda je to tím spíš, že vám zůstanou ještě plné hrsti otázek. 2. série podle stejného vzorce, ne lepší nebo horší než ta první, avšak s lepším závěrem a vykrádačkou Nietzscheho. Se 3. sérií kvalita upadá, respektive prohlubuje se syndrom prázdné slámy a já o celou tuhle okázalou bublinu možná už na dobro ztrácím zájem. ()

SallyZen

Po první sérii hodnotím vzhledem k hodnocení seriálu poněkud negativně, ale věřím, že to časem změním. Tento americký výtvor je opravdu zajímavý, originální, nápaditě natočený, ale! Celkem dost postav je mi fakt nesympatickejch. Samozřejmě tím myslím herecké výkony a celkově zahraná role. Vůbec mi tu neimponovali McDermott, Britton, Conroy, dokonce ani Kate Mara :(((( a pár by se jich ještě našlo. Na druhou stranu mě potěšila účast Peterse, Farmigy, Suvari, Quinta nebo Breckenidge. Pořád by z toho vycházel kladnější výsledek, jenže mě nejvíce zklamalo napsané chování postav. Tam bylo mnoho situací, kdyby se člověk vůbec tak nezachoval, ale scénaristům se to asi tak hodilo. Prostě to mě opravdu štve. Jinak určitě stojí za to vidět. Zatím 70% .................... Druhá série je mnohem více nápaditější, s větším počtem intrik, místem(blázinec), kde se dá vytvořit mnoho postav s vyhraněným charakterem, což se tvůrcům velice povedlo. Herci dostali teď mnohem lepší role než v předchozí sérii. Hlavně Jessica Lange je určitě na nějaké ocenění, pak také výtečně svoji roli zvládl Peters, Cromwell a Lilly Rabe se vyšvihla. Celkově díly jsou napínavější, s mnohem většími zvraty, občas i nechutnostmi. Scénář je vyvážený, nejsou vyslověně slabé ani silné díly, ale myslím, že to je dobře, jelikož si seriál drží vysokou kvalitu. Určitě stojí více za vidění než první série a těšim se, kde bude ta další. SPOILER...... Škoda, že na konci nevrátili do hry Peterse, když jakoby "zmizel". 85% ()

Marqta

To, že já jsem více méně srab a na většinou oněch plíživých "sneeky movies" koukám jen s velkým vypětím nervů je všeobecně známá věc. Ale to, že budu dobrovolně koukat na hororový seriál, který je toho plížení a náhlého objevování plný je pro mě celkem novinka. Musím se přiznat, že u Pilotu jsem se vážně bála, ale zároveň mě to naprosto pohltilo a nemohla jsem se nepodívat na to, jak bude všechno pokračovat. A dobře, že jsem tak udělala. Teď hodnotím po shlédnutí první série a musím říct, že jsem nadšená. Skvělý scénář, herci, hudba i samotný nápad. Taky je pravda, že oněch hororových momentů, tam nakonec nebylo tolik a nebyly tak hrozivé, jak se mi po Pilotu zdálo, takže jsem to nakonec přečkala, bez většího strachu :) To co bylo úplně nejlepší byly postavy- do těch jsem se vážně s trochou nadsázky "zamilovala""I kill people I like. Some of them beg for their life. I don't feel sad. I don't feel anything. It's a filthy world we live in ... and honestly, I feel like I am helping to take them ..."----"Therapy doesn't work." "It doesn't work? Then why do people do it?" "Because they don't want to take any responsibility for their crappy lives! So they pay a therapist to listen to their bullshit and make it all feel... special. So they can blame their crazy mothers for everything that went wrong. Sound familiar ?"------- ()

Nifgai

Rozhodně strhující a napínavý seriál.V 1.sérii jsem byla úplně nedočkavá dalšího dílu a téma uvězněných duší v domě se mi hrozně líbilo. U 2.série nejsem zdaleka tak nadšená. Potěšilo mě aspoň, že se zde objevují někteří herci ze série 1. Naprosto mě unesla Moira (Frances Conroy)a pak jako anděl smrti. Dokonalá! Tak druhá série je za námi a byla fakt skvělá. Dokonce lepší než ta první. I když ze začátku to tak nevypadalo, ale postupné zvraty a situace to dotáhly k dokonalosti. Skvělé! Už aby byla třetí série! :) ()

Martin741

Perfektna atmosfera, herci rozhodne vedia hrat a lakacky funguju dokonale. Co viac si moze priat fanda kvalitneho hororu? 92 % ()

Figu

Temné, zamotané, vtipné, akční a kolikrát úsměvné. Tenhle seriál je jedinečný a výjmečný. Bezvadné obsazení! Díl od dílu má nový nádech minulosti hrůzostrašné vily a přitom se současný příběh tolik neodchyluje a zůstává ve starých kolejích... Jsem spokojen! Navíc pro mě také důležitý posudek a to, že snad první seriál, který sleduji s mojí ženou, i přes to, že na seriály máme velice odlišné názory :) ... 75% ()

ProNotor

Po dlouhém přehodnocování a širokou škálou seriálu jsem se rozhodl zařadit AHS mezi top mých nejoblíbenějších, jedinečnost námětů, herecké výkony, kamera, hudba, jeden z nejpovedenějších seriálů vůbec. Bohužel nejsem úplný fanda hororů a proto neobsazuje horní pozice oblíbenosti, ale i tak si zaslouží být mezi velice oblíbenými. ()

Wiikii

Po pilotním díle jsem chtěl seriál pohřbít, ale poté jsem se podíval ještě na druhý a třetí díl, které konečně trochu víc zaujali a to především rozvíjejícím se příběhem zasahující do historie starého strašidelného domu. Vše se ale podle mě rozjelo až čtvrtým dílem "Halloween", kde si dali autoři záležet. .. Zatím to vidím jako slušnou nadprůměrovku s dobře provázaným příběhem, slušným napětím, kvalitní hudbou, a přesto spíše dělané pro většinové publikum než pro zaryté fandy horror movie... P.S.: ten naprostý závěr, mě připomněl Dextra :) .... HODNOCENÍ: 77,666% (4*) ()

Nautila

Naprosté seriálové překvapení a dokonalost mezi dnešní produkcí, přízrak z čistého... pekla. Směs mnoha různých inspirací, mnohdy by se dalo říct i vykradačka, která ovšem původnímu zdroji dává nový rozměr a ukazuje ho v hlubších souvislostech. Tvůrci kombinují všechno možné - krvavé zločiny a násilnou minulost, která prosakuje některými místy Ameriky napříč generacemi (Richard Speck, Charles Manson, masakr na Columbine High School, únosy UFO, experimenty na lidech a mnoho dalších), různé děsivé 'urban legends' a prvky z děl cizích (Rosemary's Baby, A Clockwork Orange, The Shining, Twin Peaks nebo Trierovo Riget). Splétá tísnivou síť příběhů a charakterů, kdy se minulost a budoucnost nevyhnutelně ovlivňují a žádný čin nezůstává bez odezvy, ale ukládá se do daného místa jak jizva v geologické vrstvě. Postavy, ať už mrtvé či živé, jsou k této ráně lákány jak můra světlem, která si ovšem až pozdě uvědomuje, že jí hoří křídla. Charaktery v tomto seriálu jsou snad ukázkou těch v součastnosti nejvrstevnatějších a nejkomplikovanějších postav, s mnoha tvářemi, z nich žádná není jednoznačná. A přesto žádná tvář není navíc či na efekt. Velký úžas, když jsem si uvědomila, že seriál drží především výborně napsané ŽENSKÉ postavy, což je v žánru něco málokdy viděné. Na technické stránce snad není ani nejmenší flíček - výborná kamera, světlo, kulisy, fantastické herecké výkony (brilantní, BRILANTNÍ Jessica Lange!!), scénář se zvraty v tu pravou chvíli... snad jen k jinak výborně vybranému soundracku mám osobní připomínku, kdy mi vadilo přílišně rušivé zařazení tracků z jiných děl (Twisted nerve z Kill Bill, Draculovský soundtrack nebo i Shawova Nightmare, která mi rezonuje s Bioshockem), i když chápu potřebu tvůrců takto diváka odkázat. A musím vyzdvihnout použítí stejného hereckého štábu z první řady i v řadě druhé, kdy herci hrají v mnohých aspektech postavy podobné a přesto jiné, a ještě k tomu zasazené v hlubší minulosti. Temno a časová komplexnost se tak ještě prohlubují a divák získává dojem, že to sahá až někam k prapočátkům a minulým životům. (Karma is a bitch, baby!) Vše sedí jak hrnec na prdel a jen zesiluje spletitou, ale logickou temnotu, která bubnuje až někde hluboko na lidské podvědomí a kolektivní strachy a viny. Protože prohnilé základy našich domů, postavených na půdě tvořené rozloženými těly obětí našich zločinů, které usilovně ignorujeme, stejně jednou spadnou. ()

Jino

1 série: 70%, 2 série: 80% Obě série tak nějak začínají výborně. Postavy a příběhy se rozvíjejí, divák je stále více a více napínán a zamotáván do jednotlivých, pospolu držících příběhů. Co chvíli je mu podstrkován fakt, že právě ta postava jejíž minipříběh zrovna sleduje je ta nejdůležitější, aby pak nakonec osud většiny z nich posmutně vyšuměl tak nějak do ztracena. Na druhou stranu je potřeba přiznat, že tohle se tvůrcům daří dokonale a každý díl má co nabídnout ... a to nemluvím jen o výborné Jessice Lange. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly