American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

NorseSword24

Začiatok chaotický a nezaujímaví. Potom boli epizódy kedy sa to zlepšilo a koncom to už bolo omnoho lepšie. Niekedy to bolo naozaj ako telenovela v ktorej sa odohrávali náhodné, nové veci každú epizódu. Až keď divák dostal vysvetlenie čo a ako tak som si to začal užívať. Inak to intro mi prišlo ako dobrý koncept ale zle prevedenie. Ale beriem ohľad že to je prvá séria. Pozriem si aj ďalšie série ale zatiaľ to vidím tak, že každý rok len jednu. Jedine, pokiaľ by ma nejaká dostatočne uchvátila. ()

Withree

Něco tak bizarního neuvidíte snad ani v japonských filmových produkcích. Vskutku netradiční kamera (především v pilotu, který režíroval Ryan Murphy), spousta weird věciček, postav, černý humor k tomu. Tvůrci nás zásobují dostatečným počtem WTF momentů a tísnivá, opravdu hororová atmosféra dělají z AHS jeden z nejlepších nových seriálů letošní sezony. Nezbývá než jen popřát, aby toto tempo Ryanovi a Bradovi dlouho vydrželo. ()

LucyD

Ze začátku mi to přišlo jako šílená blbost a nepochopila jsem, jak může tento seriál mít tak dobré hodnocení, ale dívala jsem se právě kvůli hodnocení dále. U šestého dílu už jsme věděla, že dám minimálně 4hvězdičky a nyní jsem si jistá pěti. Možná jsou pro někoho další díly už méně dobré, ale pro mě jsou právě lepší a lepší. Skvěle natočené, zvrhlé a výborná úvodní znělka. ()

Lasombra

Nejvíc miluju to, že člověk může jen hádat a domnívat se co nebo kdo jsou ty postavy, popřípadě co se v tom domě stalo.Když už si myslí, že nějakou představu má, v zápěti je opět na kolenou, že všechno je jinak. Takže velice oceňuji scénář a vůbec jak je napsaný celý příběh. A ta atmosféra úvodní melodie k seriálu je podle mě geniální, takové psycho! Nejoblíbenější postavy jsou jak jinak než Jessica Lange a výborná je taky Taissa Farmiga, na to jak je mladá, super výkony! A Denise O'Hareyho znám z True Blood, tady je ovšem taky pěkná zrůdička:) Zatím jsem v polovině 1. série a jsem pěkný závislák:-D Druhá série je pro mě naprosto brutální a nekoukatelná, tudíž jedna hvězdička padá dolů. ()

Shaleman

Začal jsem na 4* ale postupně musím sesadit. První série začíná jako horor v právem slova smyslu kdy perfektní kamera burcuje napinavou atmosféru do neskutecnych obrátek a hororový seriál jako takový opravdu dostává novou podobu. Bohužel těžko říci zda tvůrcům docházel dech či nápady kazdopadne místo budování napětí přichází budování cekaneho a atmosféra se trochu ztrácí aby ji nakonec zničil závěrečný díl který se hodí spíše než do hororu do nějakého rodinného dramatu s happyendem. A pak začíná druhá série. Tady musím pochválit tvůrce že odbocili od stereotipu primocareho pokračování a zdimani vyzdimaneho a serviruji úplně jiný příběh na ještě zakrvacenejsim tácu bohužel však již ne tak udernem jako na tom ze kterého servirovali první sérii. Hlavní vinu na tom nesou postavy. Tvůrci přinášeji nové postavy jako na běžícím pásu a potom, když zjistí, že se k sobě vzájemně nehodi (ďábel x mimozemšťani), nelogicky a bez řádného vysvětlení ohledně děje je zlikvidují a vás tak napadá proč tam vůbec byli. Tvůrci mohli ušetřit na hercích a více utratit za příběh a pointu. Více je někdy málo. Proto nakonec nadprůměrné tři hvězdy co mě dostatečně nažhaví na další sérii, ke které však přistoupím opatrně a se skepsí. ()

neimed

Prvá séria ma veľmi neohromila. Páčil sa mi dej, občas som sa však strácala v tom, čo dokážem predvídať a sklamanie, ktoré napokon prišlo, sem hodilo 4*. Druhá séria "asylum" bola neuveriteľná, toľko vzrušujúcich nesúvislých súvislostí, až mi nabiehali zimomriavky. Nedokázala som odtrhnúť oči, páčilo sa mi prelínanie časových etáp, vždy som čakala s nadšením čo zase nové príde. Napriek osudu Jude som až do konca s touto osobou nesúcitila, asi aj preto, že Jessicu Lange vždy vnímam ako negatívnu postavu. Teším sa na tretiu "coven", ale neviem či dosiahne u mňa úspech druhej série. Je až pozoruhodné, že prvé série sú takmer vždy viac v obľube. Toto je výnimka, dávam za asylum 5*. ()

cinemaboy7

Zvláštní a neokoukaný slepenec, odkazující na všechny známé i méně známé americké horory. Dobře rozjetá, tak trochu zmateně sestříhaná podívaná ve které excelují velké i malé herecké hvězdy ve velkých či malých rolích. Za pozvednutí na pomyslný stupínek stojí stárnoucí, ale stále živelná a nevyšeptalá cynická matka v podání Jessicy Lange. Její roli navíc povyšuje skvělý dabing Elišky Balzerové. Hodnotím po 3. díle a jen doufám, že se seriál nepřekulí do nesmyslné slátaniny bez nápadu a pointy.90% ()

denisek34

Na tenhle seriál jsem se těšila už hodně dlouho. Miluju horory, a tak jsem se nemohla dočkat, jak bude AHS zpracován. Nezklamal. Zamilovala jsem si ho. Patří teď k mým nejoblíbenějším. Tématem první řady jsou duchové. Jak už tu někdo psal..pilotní díl je dosti zmatený, ale nenechte se jím odradit. Líbí se mi zpracování děje...ač vám ze začátku může připadat chaotický, pomalu se rozplétá a nezůstane nic opomenuto..vše je vysvětleno :) (PRVNÍ ŘADA - 100%) U druhé řady se též snaží všechno vysvětlit, ale přijde mi trošku přeplácaná - jeptišky, démoni, nacisti, psychopati, lesbičky, mimozemšťani.. na můj vkus je toho trochu moc najednou. Neříkám, že se mi druhá řada nelíbila, to ne. Série má výborný děj...filmy z prostředí blázince (Přelet nad kukaččím hnízdem, 12 opic, Svěrací kazajka...) se mi vždycky líbily, ale nezaujala mě tolik, jako řada první. (DRUHÁ ŘADA - 90%). ()

Folinka

Jak se mi do toho nechtělo, tak mě to nadchlo. Totálně. Všechny dostupné díly jsem doslova zhltla na posezení... baštila jsem to od začátku až do konce a nemohla se dočkat, co přijde s dalším dílem. Musím hodnotit plným počtem, jelikož hercům rozhodně není co vyčítat, atmosféra mě doslova vtáhla.. Prostě super, doufám, že s dalšími díly bude mé nadšení přetrvávat. ()

Candid

1. série- 75% Slušný rozjezd, i když hned na začátku jsem se trochu zalekla, že to bude na můj vkus moc velké maso (dvojčata ve sklepě), ale bylo to v pohodě. I když sama večer bych na to asi nekoukala ;o) Chytlavý děj, originální myšlenka, příjemné herecké výkony, ke konci s odkrýváním jednotlivých postav ztrácí bohužel na strašidelnosti, ale dobrá pointa nakonec. 2. série- 85% Skvělá atmosféra v prostředí psychiatrické léčebny, napínavé od začátku do konce, opět skvěle vykreslené postavy a výborné herecké výkony. Trochu ujetější než jednička. Jessica Lange je úžasná! 3. Série- 75% Slabší začátek, dobrý vývoj, slabší konec. Herci opět výborní. Oproti předešlým sériím vůbec ne strašidelné, o něco víc krvavé a nechutné, ale zároveň vtipné, celkově hodně ženské, oživováním lehce překombinované, ale stejně jako předešlé série vyvolávající závislost :o) Těším se na další série! ()

Jan.Mlynar

ProkrYstovy rány, co sem to zas utrpěl... První série ok, z druhé byla má duše nadšena, ale třetí... Beru, že se z upírů staly nagelovaní buzíci, ale čarodějky aka pičoidní krávy, co zrovna dokoukaly Dawsonův svět? Fuj a ble... Z American horror story tu máme horror story pro všechny před obrazovkou. Tři za to, že ta druhá série mě fakt bavila. ()

LordMysti

První série za 60%, druhá za 90% a třetí za 60%. Druhá série byla pro mě jasně nejlepší, třetí měla zase slabej závěr. Celkově koukací slušnej seriál. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly