American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

tXtX

Konečne seriál pre mňa. So 4-ročným sklzom sa konečne púšťam do AHS a neviem prestať. Výborne spracované, výborne zahraté.. Prvej sérii niet čo vytknúť. Bleskovo idem do Asylum. ()

vilis_11

Po shlédnutí prvního dílu jsem během 14 dní shlédl celé první tři řady série. Konečně něco, kde na mě vyskakovala nová a další šílenství, něco, co se dokázalo přiblížit hororovým představám a snům mé mysli. Hutné, nekompromisní, ujeté. Každou sérii jsem bral jako jeden dlouhý film a díky délce si se mnou pohrál, vtáhl, zakořenil. Skvělí herci, skvěle natočené. Kdo má rád horory musí vidět. ()

Rimina

Pokud máte rádi starý,ponurý domy a k tomu dost podivný osůbky,seriál doporučuju.Je tam hodně bodanců do zad,natrhlých držek,zadnic a gumových prclíků.Jedí se tam mozky a dětem se přidělávají divný věci k tělu.Prostě je to pěkně praštěný,ale je to zase něco jinýho než stokrát omletý "bububu, ty novej majiteli domu " . Seriálů a hlavně filmů kde se rodina nastěhuje do podezřele levnýho domu a začnou jim démoni vyskakovat ze skříní, je už dost.Tohle je jiný.Má to punc pošuctví,ale je to v allrightu. Seriál miluju. ()

Tereza11

Super hororová, dramatická atmosféra která se ve mě nese až do posledního dílu...řekla bych, že jenda z nejlepších serií tohodle seriálu... Trochu mi přípomíná Městečko Twin Peaks... Je to tak nakažlivé, že vám to prostě nedá serii nedokoukat Jessica Lange je boží a respekt za to že šla i do poslední serie... ()

flamboyant

Jednoduše vynikající. Bravurní mix hororu a černého humoru se zajímavými postavami a umně vybudovanou atmosférou, až jsem nejednou vzpomenul na Waxwork. Promyšlený scénář dává každé epizodě gradaci až k nemilosrdnému cliffhangeru na konci a soustředěná režie nechává vyniknout vyrovnanému osazenstvu, kterému vévodí Jessica Lange a Evan Peters. Na něco takového jsem dlouho čekal. ()

Vsoft

Nie som veľký fanúšik hororového žánru a ani sa do neho nerozumiem ale tento seriál ma úplne očaril. Všetky série majú niečo do seba u mňa ale poradie asi takto 1. 2. 4. 5. 3. :-) Super je, že je skoro úplne jedno ktorou sériou začnete príbehy majú samostatné. Herci v pohode,tučná černoška mi síce mega liezla na nervy ale dopozeral som epizódy aj s ňou a teším sa na novú sériu. Jeden z mojich obľúbených seriálov :-) ()

SANNY22

Čiže nemôžem hodnotiť negatívne. Super dej nečakaný a napínavý. Fakt to bolo super, postavy, prostredie, herecké obsadnie (Evan Peters&Jessica Lange***** ;*).....Ale ten koniec sa mi moc nepáčil, ďalej mi vadilo to, že niekto zomrel a ani o tom nevedel a potom som sa v tom deji dost stracala.....no toto je taka mala kozmetická chybička, ale inak som bola veľmi spokojná s touto sériu ;) ()

Folda95

Tohle byla absolutní pecka. Pamatuji si, jak všichni kolem mě říkali... American Horror Story to je super atd atd... já tomu moc nevěnoval pozornost protože jsem si myslel, že to bude zase nějaká slátanina. Jak hodně jsem se pletl. Všechno už bylo jasné na první sérii, která mě fascinovala. A ano vím, že s tím už jsou všichni nesnesitelní ale prostě Jessica Lange je herečka, před kterou musím hluboce smeknout. ()

Leguan23

Nejprve mi postavy připadaly divné (především svým chováním), ale ke konci už si člověk zvykne. Nepřipadalo mi to až tak děsivé, ale příběh byl zajímavý. Nemůžu si pomoct, nejlepší je ta úvodní hudba :D ()

artlover

Strašidelné domy ja milujem a tento sa mi páči. Oceňujem rôznorodosť nielen v reálnych postavách, ale aj v duchoch. Možno sa mi zdali určité kľúčové odhalenia dosť nahé už na začiatku, ale seriál to nijak veľmi nekazilo. Až po pár dieloch som si uvedomila, aký presvedčivý je Denis O Hare, bol skvelá voľba. Ak niekto vynikol v monológoch a sám uhral scénu ozaj kráľovsky, bola to Jessica Lange, to sa musí uznať, hoci nepatrím medzi jej skalných fanúšikov. Tate mi s tým revom už liezol na nervy a dievča Downík bol možno prvoplánový nástrel na diváka, ale za mňa vyšiel. Bolo mi nepríjemne. Tak to malo byť. Mohlo to byť trochu menej american a trochu viac horror, uvidím, aké budú ďalšie série. ()

Mylan_ek

Spokojenost na začátku kdo by si byl pomyslel že nakonec všichni skončí jako duchové. Člověk si furt říká kdy už odhalí jejich těla a osvobodí je ,ale v tomhle filmu to nefunguje. Vše pasuje jak má konec mě překvapil rodina je kompletní neboť to jedno dítě zemřelo a tak je také duch a to druhé byl antikrist proto zabil tu chůvu... za mě 4 hvězdy si film zaslouží. ()

ptuko

"American Horror Story - Murder House" je první řada z populární antologické hororové série od tvůrců Ryana Murphyho a Brada Falchuka. A musím říct, že tato série je jednoduše úžasná. S napínavým příběhem, brilantním zpracováním a vynikajícími hereckými výkony mě tato sezóna zcela pohltila. Příběh se odehrává v ikonické "Murder House" v Los Angeles, kde rodina Harmonů přestěhuje, aniž by věděli o její temné minulosti. Každá postava skrývá svá tajemství, a postupně se odhalují tragické události, které v tomto domě proběhly. Zápletka je mistrovsky vykonstruována, a jakmile jsem se jednou ponořil do světa "Murder House", bylo pro mě nemožné se od toho odtrhnout. Jedním z nejsilnějších aspektů této série je vynikající herecké obsazení. Každý herec přináší svou postavu k životu s neuvěřitelnou intenzitou a věrohodností. Jessica Lange jako Constance Langdon je prostě fascinující. Její výkon je úchvatný a dokáže diváka ponořit do temných a komplexních emocí, které postava prochází. Stejně tak Evan Peters v roli Tatea Langdona je naprosto brilantní. Jeho schopnost přenést diváky do temných úhlů lidské mysli je fenomenální. Stylizace a vizuální provedení "Murder House" jsou rovněž ohromující. Každá scéna je pečlivě navržena a atmosféra je nesmírně děsivá a přitažlivá at the same time. Tvůrci dokázali spojit prvky gotického hororu s moderními přístupy a vytvořili tak nezapomenutelné prostředí. Za všechny tyto prvky nemohu seriál "American Horror Story - Murder House" než ohodnotit 5/5. Je to jedna z nejlepších sezón celé série a jeden z nejlepších hororových seriálů, jaké jsem kdy viděl. Příběh, herecké výkony, atmosféra, všechno se zde skládá do perfektního hororového zážitku. Pokud máte rádi horory a ještě jste tuto sérii neviděli, jedná se o povinnost pro všechny fanoušky tohoto žánru. ()

drkaldj

Herecky je to velice fajn a téměř všichni se svých rolí zhostily dobře. Má to slabší nebo hluchá místa, ovšem není jich mnoho a v několika případech se to dá odpustit. Během dvanácti dílů se slušně daří rozvíjet některé postavy a udržet pozornost poutavým příběhem. Je možné že konec shledají někteří jako nedostatečný nebo dokonce (v rámci této série) nudný a předvídatelný (což tak hodnotím i já). ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly