American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

Handle

Opět kontroverzní seriál od Ryana Murphyho a bez ohledu na to, jestli se to někomu líbí nebo ne, je to opět naprosto vyjímečná věc. ()

jerry12

65%. Po pilotním dílu zatím zajímavá podívaná, která staví na stereotypní naraci (typické hororové téma č. 1: strašidelný dům, okolo nějž se víceméně točí celý příběh rozvětvený do dílčích subtémat; divné a mrtvé děti jako jistota určité formy děsu a hrůzy, protože u dětí takové charaktery působí hororovějším dojmem, než u dospělých; lekačky kam se podíváš), nicméně zatím neotřele a zábavně zpracovaná. Dlouho jsem se zdráhal pustit se do toho, protože nejsem zrovna fandou moderních hororů, ale zatím si nestěžuji; uvidíme dál. ()

Bowser

Když jsem poprvé slyšel o AHS, moc se mi začít sledovat 1. sérii nechtělo, ale slyšel jsem pořád od ostatních stran kladné hodnocení, a tak jsem se pustil do koukání na nic netušící rodinu žijící v novém "murder house". První dojmy byly velice dobré, ale po pár dílech to začalo být nudné a ohrané. Sérii jsem dokoukal a přemýšlel jsem, jestli dám 3/4*. Dal jsem 4, protože herci tam byli opravdu famózní když si vzpomenu na děj a překvapení, které se divák postupně dozvídá, 3 tomu dát prostě nejde. Teď jsem ale u 8. dílu 2. série a musím říci, TO JE ALE ***** JINÉ KAFE! Bezvadné prostředí, ta melodie písně Dominique, která v prvních dílech zaznívá častokrát při záběrech na společnou místnost, tak ta mi v hlavě bude znít ještě hodně dlouho. Vždy, když si na ni ale vzpomenu, začnu mít husí kůži. Vybaví se mi i to děsivé Intro, které taky vyráží dech. 2. sérii nemám co vytknout a komplimenty bych sem mohl psát do nekonečna. Úžasná 2. série! Doufám, že bude mít i úžasné zakončení a hodnocení měním na 5* ()

GeusX

Dosti originální hororový seroš na pokračování, který při řádném sledování umí pěkně vtáhnout do děje. První vražedná série je za pět. Jako pět hvězd.... 95% Druhá série Asylum stojí také za pravidelné sledování, je víc psycho. Zklamaly mne však poslední epizody, nedotažená sci-fi a démonická linie a patetický rychlozávěr. 75-85% Třetí sérii Coven sledovat nejspíš nebudu. ()

rawen

Na tomto seriálu je nejlepší úvodní znělka (většina sérií) a Jessica Lange. Nejvíc se mi líbil Asylum, hlavně kvůli prostředí a postavě jeptišky posedlé ďáblem. Jinak mají série většinou zajímavý nájezd a potom už člověka postupně jen zklamávají. Viděl jsem prozatím 3 řady, poslední (Coven) je jednoznačně nejhorší. 7/10 8/10 6/10 = 7/10 ()

HateBreeder

S01 - 65% - poslední dva díly zkurvily celou sérii | S02 - 75% - obdivuhodné, že i přes veškerý ten chaos a změť několika žánrů horroru se tvůrcům podařilo paradoxně uspět tam, kde v předchozí sérii dostali na prdel | S03 - 85% - úchylná píčovina, která si na rozdíl od ostatních na nic víc nehraje. Navíc atraktivní prostředí New Orleans a znovu excelující Džesika | S04 - 70% - I hate you, I hate you, I hate you, I hate you... ()

BoPo

Ako keby ste angažovali tvorcov Akta X a dali im za úkol urobiť kvalitnejšie urobenú verziu Věřte nevěřte. Hororová oddychovka, ktorá nechce šíriť čistokrvný strach. Chce Vám postupne predstaviť nemalé množstvo postáv, ich skryté prepojenia, tajomstvá a občas ukázať nejaké tie vnútornosti. Manželský páreček, v zložení Dylan McDermott a Connie Britton, vyzerá ako keby zablúdil z natáčania seriálu Beverly Hills 90210 po 20 rokoch. Ja som si najviac obľúbil mladú dvojicu v zložení Taissa Farmiga a Evan Peters. Alexandra Breckenridge ako nemravná služka bola neprehliadnuteľným bonusom. Celé to však zastrešuje Jessica Lange. Rozporuplná matka, susedka a .... Určite skúsim ďalšiu sériu a teším sa na recykláciu hercov. Už len dodám, že úvodná znelka patrí medzi tie najlepšie aké som kedy videl. ()

bouncer

(1. sezóna - 90%, 2. sezóna - 80 %, 3. sezóna - 65 %, 4. sezóna - 50 %) Po úžasné první sezóně přišla druhá, která začala brutálně, bohužel se postupem času autoři zamotali do svých vlastních představ a některé pasáže si mohli odpustit. Ale stále je to parádní záležitost. 3. sezóna je dobře obsazená, ale bohužel ani zdaleka nedosahuje kvalit těch předchozích, hlavně je mnohem méně hororová. A 4. sezóna už je skoro o ničem. ()

st.ranger odpad!

Hodnocení a část komentáře je věnováno hlavně první řadě s příznačným podtitulem Murder House. Komentář obsahuje částečné vyzrazování děje a obsahuje negativní postoje, takže by ho zarytí fanoušci, neschopni respektovat i jiný názor, neměli číst. Aby nevýrazný, nezajímavý a na mnoho způsobů vykradený děj působil alespoň trochu pozornosti, je třeba časovou osu přeházet a nebo dokonce zapojit lež. A to je hlavním rysem tohoto snaživého a přesto nijak horrorového patosu od tvůrcu Glee. Působilo by to dobře, kdyby cílené zvraty nebyly průhledné nebo zkrátka hloupé. Většina vedlejších linií ani nestojí za zmínku, slouží spíše jako vata k odvedení pozornosti. Tím horší je pak identifikace hlavního příběhu, jehož rozuzlení patří mezi to nejhorší, co jsem v závěru seriálů mohl dosud vidět. Přitom lze dohledat slušné množství nápadů, bohužel vylepšení splácaného klišé nepřidává nijak na kvalitě a k tomu vše snižuje naprostá scénáristická impotence, střídání linií a nabalování nových. Vrcholem je ale imbecilita jednotlivých charakterů, ve které jednoznačně korunuje hlavní představitel Ben a jeho ubrečená dcera Voilet. Historie domu má na začátku poutavé vtažení, ale opakujícím se cyklem, kdy téměř každý druhý díl nahlížíme do nějaké linie předchozích majitelů, naprosto degraduje smysl celku. Domnívám se, že autoři jsou fanoušky Lost, protože použití zvratů odpovídá přesně stupiditě skupinky z ostrova. Nejvíce iritujícím faktorem je však postava ztvárněná Jessicou Lange, jejíž bezvýznamné, nudné a uspávací monology, neustálé vpády do domu, kradení stříbra a starání se o dostatek cigaret vyostřily v touhu o co nejvydařenější zabití. Pro fanoušky ještě doporučuji okusit na vlastní uši český dabing Zacharyho Quinta. Druhou řadu jsem si nechal odvyprávět a nutno přiznat, že již dlouho jsem nebyl něčím tak znechucen. Blázinec, nacistický doktor, andělé smrti, Ďábel a mimozemšťani. Takhle kombinace je uplácána a vytvarována do největší exkrementní formy, kterou by jistě záviděl i Uwe Boll. Dokonce i konečný zvrat by s Jessicou vyzněl lépe, pokud by po celou dobu byla blázen. ()

Terva

Vypadá to nádherně, no uvidíme. CITÁT - Vy tam uvnitř zemřete............. Tak jo, už jsem to "sjel" všechno a jsem nadmíru spokojen. A opravdu tam umřou:-) ()

moviesfan

Po šesté epizodě musím říct, že se mi to začíná líbit více a začíná to být i trochu návykové. Má to svůj styl, atmosféru, dobré herecké obsazení (Jessica Lange je výborná). Těším se na další díly. ()

evilmind

Čím jsem starší, tím mám radši (dobré) seriály, protože nabízejí dostatek prostoru k rozvinutí příběhu, nemusí používat zkratky a zjednodušení, a poskytují mnohem víc prostoru pro neobvyklé a originální zápletky. Ale že budu moct tohle říct i o AHS, to jsem před zahájením vysílání opravdu nečekal. Ale i na stokrát omleté story o strašidelném domě se nakonec našlo něco zajímavého - koncept k nemovitosti připoutaných hmotných duchů s vlastními záměry, kteří vzájemně nespolupracují, mě opravdu bavil, přestože nic moc vyloženě horrorového jsme nakonec neviděli. Flashbacky a skoky v čase dokonale rozpletou osudy i těch nejbizarnějších obyvatel domu, ke konci už se to sice trochu vleklo, ale možná jen můj problém, že jsem druhou půlku sezony sjel na jeden zátah... ()

villon17

Po prvním díle jsem seriálu moc šancí nedávala, ve strašidelnym domě se děly věci až moc přitažený za vlasy, od první vteřiny hrála béčková rádoby děsivá hudba a ukázat co nejvíc divnejch lidí mi asi mělo nahnat strach. Ale s druhym dílem mě to začalo vtahovat, že je to zase o něčem jinym, přicházely další a další děsivý postavy, na třetí díl jsem se vyloženě těšila a čtvrtej halloweenskej byl zatim nejlepší. Všichni tam maj něco do sebe, z každýho se vyklube někdo jinej a objevujou se tam zdánlivě nemožný lidi, až jsem z toho vážně zvědavá, jak to dopadne, a proto prozatim 4*. U druhý série mě mrzí, že vidíme mnohdy stejný lidi, ale se svojí postavou z první série nemaj nic společnýho a já furt jak blbec čekám, kdy se ty dva odlišný světy spojej. Ale oni asi nespojej:D. Každopádně dvojka je snad ještě děsivější a nechutnější a mě to fakt baví:D. ()

joehot

Naprosto úchylná podívaná od tvůrců Plastické chirurgie. Hororové scéně vládne seriál, což je trošku zvláštní situace. Vyzdvihuji technické zpracování seriálu - střih a kameru obzvlášť. Úvodní titulky jsou jedny z nejstrašidelnějších. ()

Suzie05

12.3.2013 - Tak tohle opravdu není zrovna můj šálek čaje... A věřím, že žádná posera mého kalibru by neměla riskovat shlédnutí. 1.7.2013 - Úspěšně jsem se se všemi dostupnými lampičkami rožlými dodívala na první řadu. Moc mě nezaujala, ale uvědomila jsem si jednu věc: NIKDY v životě nechci rodit. ()

Radka_86

Na 1. sérii jsem začala koukat víceméně náhodně, bez jakéhokoli předchozího povědomí o tomto seriálu a hned mě dostala, možná i proto jí lehce nadsazuju ale propadla jsem tomu - první série 100%. 2 série opět strhující atmosféra a pro mě velice atraktivní prostředí blázince, vynikající výkony ale kvůli jisté slepé části zhruba tři díly před koncem kdy jako by tvůrcům lehce došla inspirace nedám plný počet nýbrž o chloupek méně a to 95% protože poslední díl opět stál za to...Třetí série byla už o něco slabší, sice mě to velice bavilo, hodně se to zaměřilo i na krvavé momenty a zaujalo mě téma čarodějnic ale přecejen bych řekla že by z tohoto tématu mohli vytěžit mnohem víc takže 85%. A co se týče 4. série u té zatím hodnotím jen pilotní díl, který byl víceméně spíše seznamovací a dávám 80% ale věřím že brzy půjdu o hodně výše, na tuto sérii se hrozně těším...Po 4.díle zvedám na 90%. ()

corpsy

Tak toto posunulo latku žánrovej televíznej zábavy o hodný kus ďalej. V žiadnom prípade sa nejedná o trápnu, prehnane morálnu, krotkú a prudérnu záležitosť. ()

Ten Druhy

Pilot ma zaujal spôsobom rozprávania, ktoré vo svojej podstate popiera tradičný "americký hororový príbeh" a pripomína skôr surrealistické náhodné stretnutia bizarných udalostí. Nasledujúci dej sa odvíja na princípe voľných asociácii a dá sa len sotva predvídať, čo sa môže stať kameňom úrazu, pretože masový divák má rád všetko pekne predžuté a hneď úvode by rád vedel o čo ide. Zápletku príbehu zatiaľ chráni nepreniknuteľné tajomstvo. Napriek tomu však pilot sľubuje, že ho uspokojí strašidelnými scénami a čiernym humorom, často v nečakaných chvíľach a v obrátenom poradí. Mám také tušenie, že to bude ešte dráždivo pervezné, zamotané a mrazivé. Chlapík navlečený v čiernom latexe (pozri poster filmu) totiž nepôsobil ako manžel domácej pani, ktorá v závere zistila, že je tehotná. ()

Anchi

Po pilotním dílu jsem lehce vystrašená s příjemným mrazením za krkem a v očekávání, co přinesou další díly. Zatím lehce perverzní, lehce odporný a lehce agresivní. /// Gay Sylar (Zachary Quinto)????? Score! / Tate a Violet jsou moji favoriti. // 3. série COVEN - 1. díl (Bitchcraft - trefné) perfektně navnadil. Opět úchylárna, jak se sluší a patří. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly