Mezi námi děvčaty

• USA Freaky Friday (více)

Energická psycholožka Tess Colemanová je vdova. Vychovává sama patnáctiletou Annu a mladšího Harryho a zanedlouho se má provdat za přítele Ryana. Ona i dcera mají každá své starosti a příliš spolu nevycházejí. Zatímco Anna není vůbec nadšena, že se matka chce znovu provdat, Tess zase vadí Jake, do kterého se zakoukala její dcera. Anninou jedinou radostí je rocková kapela, zkoušejí v garáži a připravují se na konkurz. Jejich vystoupení je však ohroženo, protože se ve stejnou dobu koná předsvatební hostina matky a Ryana. Když se ji Anna pokouší přemluvit, je z toho hádka, do které nečekaně zasáhne majitelka čínské restaurace se svou matkou. Stará žena jim nabídne kouzelný koláček s proroctvím. A když se pak ráno obě probudí, zjistí, že si vyměnily těla. Po marných pokusech o návrat si uvědomí, že jedinou nadějí je zajít znovu do čínské restaurace. (TV Nova)

zahadum

Americká komédia je tupá, povrchná a trápna ...áno áno takto znie základná šablona....ale sem tam sa objaví niečo čo sa vymyká z tohoto paušálneho pojatia a napr JUNO alebo táto skvelá originálna a skutočne vtipná komédia o matke a dcére ktoré si vymenia telá nemá chybu. Ani na chvíľku to nepadne do trápnej, blbej alebo nudnej scény...celé je to úderné, rýchle, skoro až logické a hlavne famózne dejové zvraty ma dostávali do kolien....obe herečky zvládli svoje úlohy naprosto dobre...niet výhrad...a hrali vlastne každá dve úlohy. ()

Bozvav

Že je Jamie Lee Curtis výborná herečka, vím dávno, Lindsay příjemně překvapila. Dobrá muzika, spousta humoru, nezbytné slzy budící dojemné scény, slušný scénář. Prostě koktejl dobré rodinné zábavy. Jeden z nejlepších filmů s tímto námětem, co jsem kdy viděla. Za mne 95% ()

Doomcourier

V tomhle filmu dostává idiom "necítím se ve své kůži" úplně jiný význam. Až na spoustu filmového klišé a přehnané drama se jedná o dobrou komedii, kterou se dá příjemně strávit čas. 3/5 ()

Snape

Výborně, výborně, výborně. V poslední době byla úroveň amerických komedií hodně zoufalá a domníval jsem se, že nebýt Britů, tento žánr by úplně vymřel. Ale tohle je komedie, které se podařilo to nejdůležitější, co by se správné komedii podařit mělo - totiž pořádně mě rozesmát a navodit mi dobrou náladu. O skvělých výkonech Jamie Lee Curtis a Lindsay Lohan se tady už zmiňují jiní, ale i já se přidávám. Curtis jsem znal jen jako herečku z přiblblých hororů a Lohan jsem neznal vůbec, ale co obě tyto dámy předvádějí, to je ta nejlepší úroveň herectví, jaké lze v situační komedii dosáhnout. Závěrem? Snad jen otázku matky-lékařky, kterou zoufalá dcera v jejím těle opakuje pacientům: How do you feel about that? ()

Amplifier

Skvělá komedie, která zaujme i osloví. Ke konci filmu jsem hlavním herečkám opravdu fandil, aby všecko dobře dopadlo. 80% opravdu mě to bavilo ;) ()

Krchy

Velice příjemná a vtipná komedie. Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ale když jsem se zamyslel, nad čím jsem se v posledních letech pobavil tak, jako nad tímhle dílkem a vyšly mi jen Škola ro(c)ku a Vybíjená, tak jsem hodnocení posunul k pěti. Škoda, že takových filmů se netočí víc, to už scénáristé vymřeli? No možná spíš hrabou peníze v seriálech. Každopádně Jamie Lee Curtis předvádí opravdu koncert a Lindsay ji nejen zdatně sekunduje, ale v té době byla taky ještě k sežrání. ()

merigieren

Lehce to připomína "10 důvodů" po hudební stránce jedné nezávislé dívčí rockové kapely. S kombinací dalších hitů bych dal 3* jen za ty písničky. Pak je tady mnoho vtipných okamžiků, několik poznávacích okamžiků v rodině, Připomenutí Listrovy hlavy rochnící se v bramborové kaši pod vládou Rimmera :-) Celkově jde o příjemnou komedii s hezkou hudbou a holkou s vykulenýma očima. ()

Pet 510

Podle mě nejlepší teen comedy vůbec. Konflikt matka vs dcera je tu zpracován perfektně a je to sranda. Jediné co tomu škodí je ten hrozně předvídatelný a tipi/ycky (y nebo i ? ehm...) americký konec, ale na druhou stranu tady prostě nejsou jiné alternativy. doporučuju. ()

SkyCaptain

Prvotřídní komedie s hereckým koncertem Jamie Lee Curtis, která táhne celý film. Lindsay a jiní se taky snaží, ale králem je tady Jamie. Po celou dobu stopáže se nenajde jediné hluché místo a film drží skvěle po hromadě. Podle mě jde o špičku mezi americkými komediemi a navíc obsahuje nabušený soundrack. ()

GOREGASM

Příjemná komedie s vynikající ústřední dvojicí. ve které Lindsay Lohan rozhodně nehraje druhé housle. Víc se u ní určitě pobaví teenageři, ale i tak je to pohodová oddechovka pro všechny generace. A ke všemu navíc povedený soundtrack. 60% ()

chrispe

No funguje to no. Jamie Lee Curtis tu měla obrovské možnosti jak v hraní, tak k pobavení a jak se patří toho využila! Její drzá puberťačka prostě nemá chybu. A Lindsay? Jo, tak ta je kapku nudná - ale tak to přece mělo být. ()

BeranSon

Velké překvapení, v podobě příjemného a humorného snímku jako je tento. Nečekal jsem nic extra a asi proto mě to tak zaskočilo. Námět a ztvárnění jsou velmi povedené. No přeměna s rodičem by pro mě nebyla bůhví jak příjemná. Samozřejmě že film neukázal pravou podstatu situace, protože se to tam nehodí. J.L. Curtis mě příliš nenadchla, ale zato Lindsah velice. 7/10 ()

MickeyStuma

Snímků o tom, jak si dvě osoby vzájemně prohodí těla a co z toho vznikne bylo natočeno bezpočet a česká kinematografie se snímkem z roku 1985 ‘Já nejsem já’ není výjimkou. V tomto hollywoodském filmu se jedná o dceru s matkou. Typická rozdivočelá pubertální Anna se ocitne v těle své matky psycholožky Tess a naopak po té, co se spolu pohádají. A o následující komediální divočinu, kdy jedna poznává život druhém, je postaráno. Námět neoriginální, ale scénář je plný nápadů a Jamie Lee Curtis společně s Lindsay Lohan svým komediálním talentem rozvíří zábavu na všechny strany. Jeden gag střídá druhý, ohromná živost a energie, neexistující jediná nudící vteřina. Na odreagování od celodenních starostí velice vhodný snímek. ()

Rathalos

Ulala,skvela fantasy komedia,svizna,vtipna,dobre zahrana,Jamie Lee Curtis a Lindsay Lohan zvladli svoje ulohy vyborne,jednoducho povedane,nemalo to ziadnu chybu...:-) ()

Redbee

3 a 1/2 hvězdy, herecký výkon Jamie Lee Curtis však převážil váhy směrem ke čtyřem. Velmi příjemná komedie, která ničím novým nepřekvapí, ničím neurazí a přitom pobaví. ()

Barak

Jeden den ve velice příjemné společnosti dvou dobrých hereček (hlavně Jamie Lee Curtis by zasloužila velkou pochvalu), které si zahráli v, svým způsobem, patřičně "ujetém" filmu, který je však nadmíru zábavný a chytrý, se scénářem plným gagů.. vážně jsem nečekal, že se pobavím až tak moc. Na mě vážně tenhle příběh zapůsobil - nesnaží se nějak zbytečně moralizovat a jde mu především o zábavu.... ()

Liduskaa

u tohoto filmu nejde jinak než dát 5 hvězdiček...když mám absolutně mizernou náladu,tak si pustím tenhle film nebo aspoň jeho část a je po problému...vynikající komedie s hvězdným obsazením. Film má spád a člověk se ani chvilku nenudí-navíc je vše doladěno skvělou hudbou...a když k pódiu přiběhne na konci filmu J. L. Curtis a vezme kytaru do ruky všechno se zdá být kompletní a pak už jen hurá na happy end:) ()