Na půdorysu parodování televizních zpráv, dokumentů a reklam vznikla zábavná reflexe své doby se solidním nadčasovým přesahem. Na konci každého dílu se objevovala krátká "sklepácká" parodie jazykových kursů němčiny Alles gute v podání Milana Šteindlera a Davida Vávry. Prvních pět dílů moderoval Vlastimil Zavřel, zbytek Petr Čtvrtníček. S minimálním rozpočtem se dařilo vytvářet solidní napodobeniny předražených televizních reklam, nevybíravé satirické šlehy se nevyhnuly patrně žádnému z významých politiků a hrubozrnný humor se čas od času setkal se silným odporem "postižených" celebrit, jejichž protesty patrně přispěly ke stažení pořadu z vysílacího schématu České televize. Kultovní televizní pořad devadesátých let. (MarekMotor)

R1CH1E

Největší filmový klenot české filmové produkce. Tak jako u České sody jsem se u ničeho jiného nezasmál! ()

Dreadd

V době vzniku považovaná za trapnou a nevtipnou a přijímána s rozpaky. Ale Česká soda je nápoj, který zraje jako víno a dnes je označována za skvělou satiru. Pořad je nabitý hláškami, kdyby u moderování zpráv zůstal Vlastimil Zavřel, pravděpodobně by se hodnocení o hvězdu smrštilo. ()

Zagi20

Nepřeberné množství dnes už legendárních scének v čele se Čtvrtníčkem, kterému není nic svaté. Alles gute, reklama na Tvor, Sama doma, rozhovor s maratoncem, Krakonoš ... no prostě je toho moc. 90% ()

vyfuk

Česká soda je prostě definice satiristického humoru. Je to krále mezi satirami. A to je tak všechno. Pro mne osobně je tenhle humor buďto naprosto super a někdy ho vůbec nechápu. Nevím jestli je to tím, že jsem moc blbej a nebo ten humor jde zcela mimo mne. Česká soda je naše televizní národní bohatství. Ale stejně k tomu nebudu mít nikdy takovou cestu jakou bych asi sám chtěl. "Špindlerův Mlýn. V tomto horském středisku byl nalezen seznam dvanácti set Němců zachráněných na sklonku druhé světové války z pod laviny českým podnikatelem židovského původu Josefem Špindlerem. Němci mu na důkaz vděčnosti v Norimberku zasadili kleč." ()

P1tr

Klasika,moc víc se k České sodě říci nedá. Tady je škoda slov, to se prostě musí zažít přímo u televizních obrazovek:) ()

V-Ray

Teda sorry ale mě to přijde většinou dost trapný..:).. Ale to je zřejmě mym vymazleným smyslem pro humor.. ()

Linkyc

Nevkusný, ale chytrý humor, který v této době postrádám tak jako cikána rozkrájeného do 10 popelnic. To je vtip, ne moje zvrácená touha. ()

solskjaer

Tak takhle má vypadat zábava. Ač už jde o film či o pravidelný pořad vysílaný v ČT. Přesně tento styl humoru mi moc sedí. V televizním pořadu jasně dominuje Petr Čtvrtníček, který má neskutečně přesvědčivý a dokonalý smysl pro zábavu a umí se vžít do kterékoliv situace jako nic. Tento pořad má jedinou chybu a tou je to ,že se již nevysílá! ()

BMAJTZ

Tohle dilo je tak 50 na 50. Jednou je dole a jednou nahore. Opravdu hromadu vybornych vtipu vyvazuje na druhou strebu velka hromada tech spatnych. Ovsem z ceskych luhu a haju je to jedno z tech skvostnejsich del. ()

Tjaden

Ach jo, škoda, že tu nejlepší věc, kterou u nás kdy natočili museli stáhnout z vysílání... "Slovenská republika provedla v Maďarsku první pokusný atomový výbuch" :D:D:D ()

Zagros

Jde "jen" vybraný sestřih toho nejlepšího ze seriálové České sody a platí pro ni to samé, co pro seriál. Jen s tím, že odstřihnu jednu hvězdu. ()