Na půdorysu parodování televizních zpráv, dokumentů a reklam vznikla zábavná reflexe své doby se solidním nadčasovým přesahem. Na konci každého dílu se objevovala krátká "sklepácká" parodie jazykových kursů němčiny Alles gute v podání Milana Šteindlera a Davida Vávry. Prvních pět dílů moderoval Vlastimil Zavřel, zbytek Petr Čtvrtníček. S minimálním rozpočtem se dařilo vytvářet solidní napodobeniny předražených televizních reklam, nevybíravé satirické šlehy se nevyhnuly patrně žádnému z významých politiků a hrubozrnný humor se čas od času setkal se silným odporem "postižených" celebrit, jejichž protesty patrně přispěly ke stažení pořadu z vysílacího schématu České televize. Kultovní televizní pořad devadesátých let. (MarekMotor)

juta

Čím starší, tím stále menší a menší zábava. Docela mě i překvapilo kolik scének je zde hodně nudných a dokonce i pitomých až trapných. Naštěstí se tu najde hrstka slušných scének, které to zachraňují. Asi ta nejlepší bude stejně pořád Árijec. :D ()

petaspur

V našem právním státu si nikdy nikdo nemohl beztrestně říkat to, co si myslí. Jsem šťasten, že jsem mohl být v určitém časovém období přítomen tomu, že to někdo zkusil. A srandovní na tom bylo to, že trvalo poměrně dost dlouho, než se "neomylným" podařilo pořad zlikvidovat. Film není tím zcela nejlepším, co ti blázni vymysleli, ale jako výraz uznání za tehdejší odvahu nemohu hodnotit méně než pět, i když objektivně to takovou hodnotu nemá. ()

Aky

Někdy je to moc, aspoň na mne. Ale to, že je to podle mého vkusu někdy přestřelené v drsnosti nebo v drzosti, neznamená, že to není skvělé. ()

kingik

Tahle (česká) soda už dávno vybublala, vyšeptala a já nevím, co ještě. Je z ní s odstupem drahného času pěkná a nevtipná zvětralina. On to ani nebyl žádný zázrak v době své největší slávy, ale jelikož přišel s novým stylem drzého až drsného humoru, tak se delší dobu držel v popředí diváckého zájmu, protože se přesně strefil do doby. Bez cenzury a sem tam nějaká soudní žalobička. Propíraly se aktuální kauzy, skandály, celebrity, politici, reklamy, moderátoři, sportovci a vesele se uráželo, zesměšnění si nebralo servítek a navrch lekce němčiny v "Alles Gute", což lze brát tak, že tenhle pořad to nemyslel zle a do smrti dobrý, jak se říká. Pánové Čtvrtníček, Šteindler a Vávra byli jistě nezapomenutelnou součástí pravidelných večerů na veřejnoprávní televizi a národ se tehdy bavil. Jenže tehdy není dnes. Když se dnes podívám na jakýkoliv díl, tak to bude spíše vtipe vylez, všechno děsně zastaralé, neaktuální, doba je naprosto jinde a terapie humorem najednou ne a ne zabrat. Dříve jsem se nad tím relativně pobavil, debilní to sice bylo až na půdu, ale jo, něco jako vtip se zde vyskytovalo, ale abych se chechtal na celé kolo, tak toho Čtvrtníček a spol. nikdy nedocílil. Tenhle styl humoru je za mnou a podotýkám, že ani o žádný humor nestojím. Jsem novodobý Buster Keaton a do konce života se nechci ani jednou zasmát, chci zůstat smutným klaunem. A tahle soda s tím nic neudělá. Za pár vtipů, které přece jen nápaditost měly, a za pana Čtvrtníčka, jehož styl moderování nemá obdoby, se uděluje milost z legrace. 60% ()

Frajer42

Věřím, že v době kdy to bylo aktuální to mohlo být třeba i vtipné. Dnes, když člověk párkrát netuší o čem je vůbec řeč to asi patřičně nedocení. Na druhou stranu se mi párkrát poštěstilo, že jsem to pochopil, ale zase mi to nepřišlo ani trošičku vtipné. Jestli jsem se 3x pousmál, tak přeháním. Nuda a trapnost na střídačku. Takže tomu nechť odpovídá moje hodnocení, které vzhledem k datu zhlédnutí nezbývá než brát s pořádnou rezervou. * ()

boshke

Ze začátku je to pěkná slabota, u mne navíc posilněná faktem, že mi v té době byly tři roky, tudíž mi jména politiků a parodie na tehdejší reklamy příliš neříkaly. Na konci to vždy zachránili alespoň Karl s Egonem. Postupně to šlo nahoru a já se řezal smíchy... "Jsou to hlavně lesy, dvory... i budovy" - "Ján Zákopčaník byl zadržen za sex se zvířaty. Na svou obhajobu řekl pouze "nejtepleji bylo v Oslu"... 80% ()

Fingon

Seriál jsem viděl několikrát dokola (pozdější díly dokonce během původního uvedení), ale film se mi dosud nepodařilo sehnat. ()

nascendi

Nemám istotu, či som si pozrel správnu verziu, pretože som v niektorých príspevkoch čítal o nezhodách autorov, ktoré ma zaujímajú ešte menej ako samotný produkt. Chápem, že od turbulentnej doby nás delí už takmer 30 rokov a dobové vtipy sú pre mladú generáciu nezrozumiteľné a pre mňa nevtipné. Česká soda mi svojou šablónovitou koncepciou, prvoplánovým humorom a nedostatkom vkusu pripomenula obdobné  Tele tele. A aj keď sa rád zasmejem, humor produkovaný hercami divadla Sklep vo mne vzbudzuje nanajvýš pousmiatie prekryté pocitom trápnosti. ()

Ivoshek

...Taťána Míková hlásí počasí a u toho se tahá za penis......Miloš Zeman jde odhalit své pravé já do pořadu podobnému "Tabu"..... Občas zavolá doktor Sova, aby se podělil o poslední zážitky..... Karl s Egonem vymetají kosti českých králů ze svatovítské katedrály..... Petra Černocká v Úsměvech českého filmu prezentuje 20 let staré porno se Štaidlem (Jo, jo, to byli giganti")... ....LUXUSNÍ A NAPROSTO "BEZSERVÍTKOVÁ" PORCE HUMORU, KTERÉMU NENÍ SVATÉ NIC. VŮBEC NIC. ()

Thomick

Nevyrovnaný. U Alles Gute jsem se nebavil skoro nikdy. Ale pro neopakovatelnost v rámci českýho komediálního prostředí po čase přece jen zvyšuju na 4*. ()

Sofia

Z paměti se mi hned vybaví Alles Gute, ožralá Petra Špalková, která je Sama doma a neodolatelná reklama - Go, Ježíšku, go! ()