I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine

• USA I Spit on Your Grave III (více)

Nakoľko sa chce Jennifer Hills (Sarah Butler) raz a navždy preniesť cez krutosti, ktoré jej spôsobila skupinka idiotov na čele s mestským šerifom, rozhodne sa zmeniť identitu. Pod menom Angela sa presťahuje do nového mesta, v ktorom začína pracovať v Call Centre, navštevovať psychológa a pravidelne podstupovať skupinovú terapiu s ľuďmi s podobným osudom. K zbaveniu sa vidín či predstáv z minulosti, ktoré ju neustále prenasledujú, jej však začne napomáhať až nečakané stretnutie s mladou Marlou (Jennifer Landon). Tá ju začne zbavovať frustrácie špecifickou "zábavou": trestaním mužov, páchajúcich obdobné skutky, akými sa dopustili voči nej samotnej. "Obete" pre svoje hrádky nahádzajú počas samotných sedení, kde sa im vďaka poznačeným ľudom dostáva inšpirácie viac než dosť. Všetko z veľkej časti prebieha podľa plánu až do okamihu, kedy je Marla zavraždená. Táto udalosť spúšťa v Jennifer, alias Angele, pocit hnevu, ktorý si niektorí jednotlivci škaredo odskáču! Pomsta je totiž jediný pud, ktorý ju poháňa vpred. (*CARNIFEX*)

mil@n.fanatik

Obrovské zklamání oproti jedničce a dvojce. Těšil jsem se na podobný díl, ale byl jsem zklamán :( hodnocení 2* a to mam co dělat je dát... ()

Rocky62

Předchozí díly měly alespoň nějakou atmosféru a dějovou konstrukci, i když triviální. Třetí flusanec na hrob je nuda, kterou podporuje šílenství hlavní postavy. Prakticky tu není vůbec nic z toho, co divák očekává. Krev, napětí, nějaká ta humusárna, prostě nic. Jen ujetá černovlasá pinda, která by si zasloužila přefiknout ještě jednou. ()

korbitch22

Jednička byla neatmosferická kravina úplně o ničem, která mě nechala úplně chladným a od originálu se lišila jen časem, jinak ten hrozný režisérský neum v ní zůstal.Dvojka byla klasicky natočená v Bulhrasku jako DVD ''hit'' parazituící na ''slavné'' značce, o to větším paradoxem byla její nesporná kvalita, kterou jsem ocenil 4*.Bohužel sme se vrátili zpátky do USA, vzali tu stejnou, ošklivou a nudnou slepici z jedničky a natočili jsme užvatlanou psychologickou krávovinu.Když uděláte z hlavní hrdinky obět, když je jí divákovi líto, když fungují emoce, tak je to správné, ale když uděláte z oběti nesnesitelnou krávu, s níž by nesoucítil ani teplý jednorožec, je něco špatně.Bylo mi úplně u řitního otvoru, jestli jí ta dvoumetrová gorila umlátí nebo né, doufal jsem, že jó.Nechápu, že místy to mělo opravdu výtečnou porci násilí a umělo to zabavit, ale z nějakého důvodu prostě režisér dal víc na psychologii, než na pomstu a já se ptám...to někoho u takovýho filmu vážně zajímá?O to větší škoda to, když vidíte poslední scénu na chodbě, která je dynamická a brutální...kdyby takhle vypadal celej film...mohla to bejt snad i kultovka, ale takhle tu máme jen další potenciál spláchnutý v choré mysli neumětelského režiséra.35%. ()

rollman1

V rámci Rape série je tohle vlastně nejslabší článek. Naše Sarah navštěvuje psychiatra a při každém náznaku nasranosti si představuje nehezké věci. Představy však přestanou stačit a po smrti kamarádky se rozhodne vzít nože do svých rukou a kuchat kdejakého násilníka. Příběhově slabě a to velice. Chybí nám zde Rape, takže se nevcítíme do zlé situace hrdinky, ba naopak. Gore je málo, ale scénka s penisem je jedna z nejpovedenějších za poslední měsíce. Takže průměr, který spíše zklamal, ale na Sarah se pořád dobře kouká. ()

SOLOM.

Když v roce 2010 vznikl remake původního filmu, byl jsem velice mile překvapený jak to režisér Monroe zvládl natočit a hlavně se mi líbil výkon Sarah Butler. Ani dvojka nebyla vyloženě špatná, přestože tu hrála jiná herečka a výrazně se změnilo prostředí. Náplň filmu však zůstala stejná a to se mi na tom líbilo. Takže když jsem se dozvěděl, že bude trojka a opět se Sarah, nemohl jsem se dočkat. Bohužel se opět potvrdilo, že v roce 2015 se urodilo opravdu málo opravdu dobrých hororových filmů (přestože jich bylo natočeno několik desítek) a tenhle mezi ně určitě nepatří. Nejde sice vyloženě o propadák, ale nejen dle mého názoru je to naprosto zbytečné pokračování a nejhorší díl celé této série. Hodně dlouho jsem musel překousávat zklamání (obdobné jako u poslední Lidské stonožky), než jsem se odhodlal k napsání několika řádků. Bohužel se na kvalitě tohoto filmu hodně podepsala změna režiséra a hlavně fakt, že scénář byl o hodně slabší než tomu bylo minule. Ono už se přece jenom toho nedá vymyslet moc nového (v této sérii, protože po páté by už by to diváky asi moc nebavilo). Přiznám se, že já patřím k těm, které flashbacky z minulosti docela potěšili, protože alespoň vylepšili atmosféru a bylo dobré zavzpomínat na staré dobré časy (tedy pro hlavní hrdinku asi ne…). Jenže tím se jen snažil režisér zamaskovat svou vlastní neschopnost, vytvořit si svou vlastní. Nové pasáže totiž většinou postrádaly potřebnou šťávu. Dalo se v nich cítit záchvěvy napětí, ale měl jsem prostě problém opět soucítit s hlavní hrdinkou. Protože tentokrát mi spíše lezlo její chování na nervy. I ona však měla několik světlejších okamžiků (viz kastrace, či řitní průzkum…). Jenže obdobných scén tu bylo jako šafránu a ani gore nepatřilo mezi nejzdařilejší. 40% ()

ARI50

Nejslabší pomsta protože příběh zaujme asi nejvíc a celkem překvapí ale zbytek už není ono bylo to slabé v hodně věcech příště radši natočit podobné z jiným názvem a ne pokračovat ale když vidím další kousek na cestě dost se zase těším. ()

JASON_X

Dlouho jsem přemýšlel, jestli scénář k tomuhle filmu nenapsal pan scénárista tehdy, když na něj jednoho rána přišlo trochu delší sraní než obvykle - aby se na hajzlu nenudil, vzal tužku a za půl hoďky mohl mít hrubý koncept hozený na hajzlpapír. Neboli děj filmu mi přišel nejen pitomý (vždyť to se u podobných filmů přece očekává ba žádá), ale i hrozně odfláknutý, většina scén absurdních, většina postav i jejich dialogů jakbysmet. Co chvíli jsem v pobaveném úžasu otvíral hubu a říkal si: "Opravdu je tohle myšleno vážně"? Až v průběhu filmu mi došlo, že I Spit on Your Grave 3 je přesně ten druh odlehčených brakových béček jaká mám rád, a na která je třeba hledět s jistým nadhledem. A v závěru se mi to definitivně potvrdilo - posledních asi deset minut filmu je totiž tak nádherně bizarní a fantasmagorický úlet, že jsem šel do kolen, rozkoší hýkal a chvilku i uvažoval o čtvrté hvězdě. Ale kvůli jistým drobnostem nemůžu... Například při (jinak hodně zábavné) scéně destrukce penisu čouhá hrdince několik nekonečných vteřin z huby nějaký kus plastiku, pravděpodobně prázdný obal od kapsle s umělou krví. Tak příšerná amatérština se věru ve filmu často nevidí... Na druhou stranu ale chaotičnost a absurdita děje přispívá k vydatné zábavnosti snímku - nenudil jsem se ani minutu a naopak zvědavě vyčkával, jaké další šílenosti budu v příštím okamžiku svědkem. Hodně mě pobavila nejen už zmíněná penisová "operace", ale i narážení na trubku, při kterém by jistě zaplesalo srdce Vlada Tepeše. A připočtu-li k tomu fakt, že Sarah Butler, tedy Angela Jitrenka ("džytrenka", džýzys), má hezkou vysportovanou postavičku i pěknou tvářičku, musím téhle klauniádě dát i silnou třetí hvězdu. Bavil jsem se. A doufám v pokračování, ve kterém to Jennifer/Angela teprve pořádně rozbalí! / A ostatně soudím, že plánované cenzurování "sprostých" slov v komentářích musí být KURVA zničeno! ()

Morholt

To, že se tentokrát nebude jednat o klasické rape and revenge bylo jasné, protože po dvou stejně laděných dílech to nějakou scénáristickou změnu chtělo a pomsta na cizích znásilňovačích se vyloženě nabízela. Ale bohužel tohle byl po perfektní jedničce a výborné dvojce jen slabý odvar. Předně mi tu vadila postava Marly, která měla hlavní hrdinku inspirovat k tomu, aby se znovu pustila do krvavých orgií. To by Jennifer vzhledem ke svým zkušenostem a všudypřítomným flashbackům zvládla v pohodě sama. Navíc čas, který zabere to odhodlávání se, zabírá zároveň polovinu filmu. Jenže ono to není ono ani když do toho děvče konečně praští. Násilí má sice úroveň, ale je ho zoufale málo a Sarah Butler, jakkoliv mám pro ní slabost, tady občas až nemístně přehrává. Česká stopa v podobě slečny Jitřenkové a pana Kozy sice potěší, ale celkové zklamání rozhodně nenapraví. 35% ()

oLí odpad!

Predchozi dva dily byly docela slusny filmy, ale co tohle bylo proboha za debilitu ?! Cert vem nezajimavej nudnej dej, na prvni pohled lacinejsi zpracovani.. ale to, jak na me naprosta vetsina scen pusobila, rozhovory mezi herci vcele s tou hlavni kund*u ( omlouvam se, ale ja bych ji kop do hlavy jak me ty jeji ksichty co hazela sraly !! )... to bych radsi zamichal pindourem Mad Doga nez tohle videt znova !!! Dlooouho me nejakej film neiritoval jako tenhle hnusnej vopruz !!! 0/10 ()

malylada

Moc jsem od toho neočekával po nudné dvojce, ale jsem překvapen, že z toho nevznikl vyloženě fail. Koncept původního scénáře se trošku mění vůči pozici hrdinky a kdyby byl název jiný, tak mě ani nenapadne si série I spit on your grave vybavit. Rozjezd hodně vlažný, naštěstí bez žádných trapných dialogů a poslední půl hodinka docela ujde, scény pomsty jsou slušné. Mohlo to být horší...... 5/10 ()

corpsy

Film predsúva jednoznačnú pravdu, ktorá prakticky sama osebe znásilňuje právny systém. Totižto s chudák obeťou je jednané horšie, ako s nekompromisne vinným hajzlom. Everything is fucked up! Snímok samotný, ale veľa nadšenia nespôsobí. Kráča odniekiaľ nikam a pôsobí len ako scénky nalepené na seba z dôvodu...vlastne žiadneho. Nemá to potrebnú šťavu, nemá to spád, spôsobuje len pocit, pri ktorom poctivý obyvateľ tejto planéty bude stále dúfať, že spravodlivosť raz dosiahne zadosťučinenie. Aj keď veľakrát radikálnym spôsobom. ()

ConanVJ

Hrdinka prvního filmu se snaží vrátit do normálního života. Jenže to jí moc nevychází a ještě se to zvrtne po smrti její nové kamarádky. Pro mě je to spíš zklamání i když je zde pár povedených scén. Opět je zde spousta krve. Příběh vybočuje ze zajetých kolejí předchozích dílů, což je celkem škoda. Celkově je to průměrný film, který žánru nepřináší nic nového, ale ani nenudí. 60% :) ()

ledzepfan

No sračka nehorázná (v případě csfd cenzury: řídký, kašovtý, světle hnědý, silně smrdící exkrement..aneb: lidové označení pro průjem).. Už jenom ten fakt, že v kultovní rape´n´revenge značce chybí to rape, je minimálně na facku. Děj někdo vytáhnul krávě z řiti (řiť není sprosté slovo- za tím si stojím), dal to oslovi na přežvýkání a ten to pak plivnul rovnou do nejbližší žumpy, kde z toho septikový skřítek v horečce spatlal scénář a momentálně ve své demenci určitě čeká na oscarovou nominaci. Né, prostě né.. po dobré restartové jedničca a parádní dvojce přichází propad jaký nepamatuju.. Původní film se z toho určitě přetáčí v kejsu jak nemocnej krokodýl. ()

hous.enka

Chvílemi solidní zářez do série ISOYG, chvílemi se to zvrhne do strašnýho bahna (kolega v práci, všichni ti náhodně potkaní týpci, snaha o filosofický přesah filmu apod.). Pokud by se film držel tý úvodní myšlenky, že znásilněný ženský se sdružujou na terapiích a jsou pěkně naštvaný, mohlo to být dost slušný. Takhle je to na půl cesty a to se u trojky neodpouští. Scéna v uličce "a teď od špičky, krásko" patří k těm nejlepším. ()

maddy

Zatiaľ čo prvé pokračovanie s prvým I Spit On Your Grave, resp. jeho remakom nijako nesúviselo a na rozdiel od prvého filmu už ani nebolo určená kinám sa v ňom mohol Steven R. Monroe vyblázniť v oveľa väčšej miere a priniesť poriadne drsný a zlovestný rape & revenge. Druhé pokračovanie, čiže I Spit On Your Grave 3 už neponúka do tretice to isté, akurát s obmenou prostredia, ale priamo nadväzuje na prvý film, čo by nemusel byť vôbec zlý nápad ... keby tu však nejaký nápad bol. Síce sa vracia titulná postava z prvého filmu, ale celé je to akurát tak o tom, že po udalostiach ktoré sa jej stali navštevuje psychiatra, no a keď jej zabijú kamarátku rozhodne sa pomstiť. Ako základná premisa pre rape & revenge, prípadne exploitation snímok by to aj postačovalo, keby tu však k nejakej skutočnej revenge alebo nejakému exploitatoin došlo. Nevrátil sa totiž režisér Monroe a gore je tu tak úplne minimum, pokiaľ nepočítam zbytočné scény z prvej polovice kedy si naštvaná titulná hrdinka predstavuje ako niekoho zabije, tak v tej druhej zastupuje gore jeden useknutý penis a jedna pálka v zadku (uznávam, že v druhom menovanom prípade dosť nechutné), ale inak sa iba hrdinka bezcieľne potáca odniekiaľ niekam. Nemá to žiadnu atmosféru, napätie, pocit znepokojenia, je to mále drsné, za celú dobu sa tam nič zaujímavé nestane a celkovo úplne zbytočné pokračovanie príbehu, ktorý žiadne pokračovanie nepotreboval. Nie je to síce vyslovene otravné, ale iba nuda a jedno z najzbytočnejších pokračovaní. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

FromHell

Sarah Butler pomsta proste pristane.Tretie pokračovanie je síce jasne najslabší článok série,no stále sa jedna aspoň o priemerný Rape/Revenge.Gore je tu bohužiaľ naozaj slabé,čo je veľká chyba.Naivné chovanie postáv a celkové herecké výkony,až na hlavnú protagonistku tiež asi moc neoslnia...Dalo sa z toho vysekať podstatne viac... 50 % ()

kaylin

Změna, i když nijak radikální, dle mého názoru sérii prospěla a „I Spit on Your Grave 3“ udržuje relativně vysokou laťku a nechává sérii živou, ale s tím, že zde už v podstatě není žádný prostor pro to, kam by se mohly tyhle filmy vyvíjet. Doufám, že se s tímhle dílem skončí, protože to samo o sobě bude rozloučení dostatečně dobré. Osobně mi tahle změna žánru sedla. ()

AlistairMir

Po tomhle filmu už se Sarah Butler asi na rande nikdo chtít jít nebude. Sérii "plivu na váš hrob" mám rád a tento díl, i když je zde celkem v nemilosti, se mi líbil ať už díky brutalitkám, nebo díky Sarah, které začne zase jednou ukázkově hrabat. Každopádně nikdo nemůže tvrdit, že problémy neřeší. Řeší je. Radikálně, krvavě a nezvratně. ()

ilemas

Nudné a naprosto zbytečné pokračování skvělé jedničky (dvojka je trochu jiná), spousta otravných flashbacků a s pouze dvěma gore scénami ke konci. U scény s kovovou tyčí se mi svírala prdel a při použití kladiva i vnitřnosti, takže nakonec jsem byl docela rád, že jsem vydržel do konce, ale jedno shlédnutí stačí. ()