Nahlédneme do světa dvou stárnoucích sester, intelektem i povahou zcela odlišných, a to s citlivým humorem a velkým pochopením, který tomuto snímku náleží. Ta první z nich, Jiřina Venclovská (J. Jirásková), je náročnou, úspěšnou a obávanou primářkou interního oddělení v městské nemocnici. Ta druhá, Fanynka (J. Bohdalová), je i ve zralém věku nevinným dítětem, které hledí na svět s naivní důvěrou a úsměvným očekáváním. Ta první se o sebe umí postarat dokonale, ta druhá je v dětinské nesamostatnosti odkázána na vnímavou péči bližního, který ji bude umět pochopit a milovat. Celý život žily tyto dvě ženy životy navzájem nezávislé. Osud je ale svedl dohromady a obě musejí projít krkolomnou cestou nesnadného soužití s neustálými rozmíškami… (Česká televize)

Crust

On je to spíš bez debat čtyřhvězdičkový film, ale za ty strhující herecké výkony obou Jiřin a za to finále, co mě i při druhém shlédnutí po více než pětadvaceti letech zadupalo do země. "Pojďte dál, pane divoký". ()

PTuranyi

Výborná psychologická dráma spolužitia dvoch sestier, pričom by sa ťažko hľadali väčšie protiklady. Prísne intelektuálne založená primárka Venclovská je opakom svojej sestry Fany, ktorá trpí miernou oligofréniou, čiže ľahkou debilitou. Produkcia je dobrá ale striedma. Film ťahá dopredu citlivý príbeh a hlavne skvelé herecké výkony Jiřiny Bohdalovej v hlavnej úlohe a Jiřiny Jiráskovej. Prekvapivo sa pri nich nestratí ani Miroslav Donutil či Martin Huba a pri ňom dokonca nevadí ani jeho predabovanie. ()

RaidingTombs

Tragikomicky pribeh dvou sester. Jedna uspesna inteligentni lekarka, druha dusevne nemocna jednoducha zena. Smutne, ale povedene. Pojdte dal, pane Divoky. ()

Spike86

Povedený melancholický snímek Karla Kachyni s výbornou Jiřinou Bohdalovou, který staví na nekomplikovaném ději, ale s výborným charakterovým prokreslením hlavních postav a využívající psychologickou rovinu. Nechybí trocha toho hořkého humoru a dojemný konec. 78% ()

gizi

Ucházející film, který nijak nenadchne, ale v závěru silně zapůsobí. Hapkova hudba není nijak výrazně rušivá. 65%, 8.5.11. ()

Wolfvater

Že tento film je nedotažený a odfláknutý? Ani náhodou! Tento prostinký kabát mu sluší moc a Bohdalka s Jiráskovou jsou vyšperkováním celého dojemného snímku. Proč pořád vylepšovat něco, co je právě tak, jak být má? Krásná holka je přeci taky krásná, i když je nahá. Ještě by na ni někdo oblékl něco, co jí nesluší, tož to tedy prrr! ()

petrita.h

Pro mě jednoznačně klenot české kinematografie. Ačkoli celý film většinou probrečím, nikdy si nenechám ujít reprízu. Duo Bohdalová - Jirásková naprosto exceluje. Příběh je velice realistický a popisuje každodenní trable spojené se soužitím s osobou mentálně postiženou. Každodenní boj sám se sebou, svými hranicemi, svědomím i životními hodnotami. Velmi také chválím fakt, že hrdinka Fany, ač zaostalá, dokáže být i moudrá (" Proč tomu psovi říkáte pane?". "Protože nemá žádného pána, tak je sám svým pánem".), neboť z vlastní zkušenosti vím, že takoví lidé mohou být skutečně inspirativní. Nemám tomuto filmu co vytknout.100%. ()

rozum i cit

Vzpomínám si, jak před pár lety poslala naše známá před návratem za moře svého manžela, který trpěl stařeckou demencí, na nákup pro dvě věci: kávu a rohlíky. Když se vrátil, přinesl opravdu dvě věci: plnou tašku párků a deset kilo brambor, a ona pak chodila po domě a rozdávala to sousedům, protože do letadla by ji s tím nevzali. Bylo to tragické a komické zároveň. A přesně takový je i tento film: smutný, dojemný a humorný současně. Tak jako život sám. Tři skvělé herecké výkony: obou Jiřin a pana Divokého. ()

Wlashack

Jediný film, který mě donutil k proudu slz a to je co řici. Ikdyž konec byl jasný dlouho dopředu. Obě Jiřiny v hlavních rolích podávají opravdu dobré výkony, ani Mirek Donutil nehraje špatně. Emotivní příběh, dobré dialogy, jedno z těch nej děl českého filmu. ()

ArtLucie

Nezáleží na tom, kolikrát to člověk vidí, pláče pokaždé.. Ano, místy lehce nedotažené do konce, ale celkově velmi srdeční záležitost. ()