Nahlédneme do světa dvou stárnoucích sester, intelektem i povahou zcela odlišných, a to s citlivým humorem a velkým pochopením, který tomuto snímku náleží. Ta první z nich, Jiřina Venclovská (J. Jirásková), je náročnou, úspěšnou a obávanou primářkou interního oddělení v městské nemocnici. Ta druhá, Fanynka (J. Bohdalová), je i ve zralém věku nevinným dítětem, které hledí na svět s naivní důvěrou a úsměvným očekáváním. Ta první se o sebe umí postarat dokonale, ta druhá je v dětinské nesamostatnosti odkázána na vnímavou péči bližního, který ji bude umět pochopit a milovat. Celý život žily tyto dvě ženy životy navzájem nezávislé. Osud je ale svedl dohromady a obě musejí projít krkolomnou cestou nesnadného soužití s neustálými rozmíškami… (Česká televize)

wosho

Silně vykalkulovaný film útočící na naše city (což je skoro vždy, když je film o takhle postižených lidech.kromě Rain mana a 8dne). Naštěstí film díky hereckým představitelkam to obstojí a divák toto citové vydírání přežije bez úhony. ()

Paity

Nesympatická šišlající, zmatená, autistická Fany není zrovna to, na co bych se chtěl dívat. Celý příběh pak vykresluje její potulku životem a jak to má vše strašně těžké a neskutečně komplikované díky nepřejícímu osudu. ()

aquiver

Jeden z těch lidských citlivých lyrických příběhů s bravurním výkonem Jiřiny Bohdalové. Stále vynikající film, který ale již nedosahoval geniality režijního mistra Karla Kachyni. 80 % ()

F.W.Colqhoun

Fany? Nijak zvlášť. Nejslabší jsou ty momenty, které se netají komediálními ambicemi, a jejich protagonisté; Oldřich Vlach s Petrem Čtvrtníčkem v rolích kostelních čórkařů ujdou, ale Miroslav Donutil nebyl ve své předchozí kariéře více mimo, přestože později mnohokrát. Nebýt intruzí komiky, jde o film, který oligofrenii pojednává citlivěji, než bývalo zvykem. Kachyňu s Hubačem šlechtí, že fóry jsou zřídkakdy na účet prostoduché Fany. Naopak srovnání různých druhů duševního mrzáctví i díky čím dál vzácnější čistotě filmové formy nepozbývá na aktuálnosti, naopak. Bohdalová fascinuje při bližším zkoumání tím, že svou postavu nepojímá výrazově jinak než jiné [dejme tomu notorická Dáša Fuchsová] a blbost z ní i tak prýští. I bez vyděračského potenciálu pramenícího z politováníhodné slaboduchosti excelují Jiřina Jirásková v roli cynické primářky a Martin Huba, ne-československy předabovaný Luďkem Munzarem. Zásluhu na jedinečně melancholické náladě filmu mají Petr Hapka a Eric Satie, jemuž tentokrát mnohé dluží, aniž by to stálo za zmínku v titulkách (Gymnopedie no.2). Ty bys mohla vystupovat v televizi. ()

Stružák

Bohužel ani velmi, VELMI, slušnej výkon Bohdalový nezachránil jinak poměrně plytkej a nezajímavej scénář. Film v ledasčem připomíná Rain Mana, ale je mnohem samoúčelnější, plošší a ve výsledku ne až tak zajímavej. Jsou tu dějový linky, které by stály za hloubější vyprávění (např. Jirásková versus Huba). Myslím, že Fany patří mezi "filmy, které musíte vidět" trošku neprávem. Nicméně na jedno zkouknutí, proč ne. 💁‍♂️ ()

Hanes88

Dost drsný filmek. Jiřina Bohdalová doslova excelovala. I přes to všechno to nepatří mezi ty nejlepší české filmy. 60%. ()

ClimbVibe

Zřejmě to nejhorší od Kachyni a i Hubače. Přehnaná snaha o vyvolání "emocí" a o "herecký koncert". Nezasmál jsem se, příběh mě nedostal (měl mě zřejmě dojmout) a herecké výkony se hodily spíš pro divadlo. ()

Wienczaa

Brilantní počin českých filmařů. Skvělý výkon Jiřiny Bohdalové a paní Jirásková se také v tomto případě nemusí stydět za svůj výkon. A hlavně je zde kultovní hláška která se stala populární hlavně na olomoucku: Já vezmu tetičku, to je taková veselá stařenka. A výborný je samozřejmě pan Divoký, který dotvořil výbornou atmosféru filmu, takový český komissar Rex. ()

Hepy13

Příběh opravdu není žádna sláva, naštěstí vše bohatě kompenzováno paní Bohdalovou (kterou nemusím), ale tady klobouk dolů. Ostatně ani Jirasková a Donutil nezahalí. V českých filmových vodách tu máme kvalitní drama, alias Rain Man po česku. ()

Chudobka

Musela jsem si přiznat pravdu a ubrat jednu hvězdičku. Pana Kachyňu velmi obdivuji, ale tento film ráda nemám. Neztotožňuji se s většinou v názoru, že Bohdalová byla v roli Fany skvělá. Podle mě nebyla. Naopak. A to jsem si dovolila dost, ale nemůžu si pomoct. V současné době mi Jiřina Bohdalová bohužel vadí úplně všude. A nic s tím nenadělám. ()

ypres.bass

Herecký koncert dvou dam českého filmu - Jiřiny Bohdalové a Jiřiny Jiráskové. Tragikomický příbeh dvou sester úspěšné a neúspěšné. Myslím že přiléhavý je příměr k Rain manovi. Výborný výkon vystřihl i Miroslav Donutil v tragické roli kostelníka. --- 70% ()

J R C Pecuchet

Herecký koncert Jiřiny Bohdalové a Jiřiny Jiráskové. Základem je velmi kvalitní námět a scénář a v neposlední řadě režijní vedení pod taktovkou Karla Kachyňi. Myslím, že tento snímek je velmi nadčasový. ()

mh.mail

60% — Jedná se bezesporu o herecký koncert Jiřiny Bohdalové. Přesto tomu filmu něco chybí, neumím ani moc říct, co. Za prvé je to tedy evidentně takový „Rain Man po česku“ a za druhé mi to přijde málo filmové. Příběh se prakticky soustřeďuje pouze na dvě postavy — Fany a její sestru v podání Jiřiny Jiráskové, všichni ostatní jsou v příběhu jen jakoby do počtu a prakticky jím prošumí bez nějakého zásadního vlivu. Rozhodně se však nejedná o špatný film, rozhodně lepší než Jedna kočka za druhou, ale o něco horší než Babí léto. ()