Nahlédneme do světa dvou stárnoucích sester, intelektem i povahou zcela odlišných, a to s citlivým humorem a velkým pochopením, který tomuto snímku náleží. Ta první z nich, Jiřina Venclovská (J. Jirásková), je náročnou, úspěšnou a obávanou primářkou interního oddělení v městské nemocnici. Ta druhá, Fanynka (J. Bohdalová), je i ve zralém věku nevinným dítětem, které hledí na svět s naivní důvěrou a úsměvným očekáváním. Ta první se o sebe umí postarat dokonale, ta druhá je v dětinské nesamostatnosti odkázána na vnímavou péči bližního, který ji bude umět pochopit a milovat. Celý život žily tyto dvě ženy životy navzájem nezávislé. Osud je ale svedl dohromady a obě musejí projít krkolomnou cestou nesnadného soužití s neustálými rozmíškami… (Česká televize)

kalap

Šťastie ide tam , kde vie , že mu bude dobre. Jemu je jedno či ste taký , alebo onaký aj ono chce byť šťastné vo svojom šťastí a tak si sadlo k duši Fany a spolu si hovieli. Tak nejak musela cítiť tu rolu aj pani Bohdalová , lebo to zahrala nádherne z duše šťastne. ()

balba

Komorní příběh dává mimořádně velký prostor pro uplatnění mnohostranného hereckého talentu J.Bohdalové a J.Jiráskové. ()

Jufonka

Tenhle film se mi docela líbil, rozhodně jedno z lepších děl od Kachyni, narozdíl např. od jeho filmu Cesta byla suchá, místy mokrá, kterej byl dost děsivej... Můžeme zde vidět i dost dobrý herecký výkony dvou hlavních představitelek a nějaký děj a zamyšlení... Rozhodně to nejsou čisté čtyři hvězdičky, spíš tři a půl, ale přidala jsem, jelikož film se mi líbí a nemám problém se na něj podívat znova a znova, ač znám konec. ()

lekr

Nejlepší Kachyňův film a jeden z nejlepších filmů českých filmů!! Jiřina Bohdalová předvedla strhující výkon, který je vrcholem jejího hereckého umu!! A Karel Kachyňa mě opět ohromil. Z některých pasáží filmů přímo mrazí a závěr je něco co se jen tak nevidí!! Tomuto filmu k dokonalosti neschází opravdu nic!! Škoda že nemáme víc takových skvělých českých režisérů jako jsou Forman, Švankmajer či Kachyňa!! ()

Martin741

Jo, jo, aj toto kachynovi /Pozor, Vizita/ vyslo : prepracovane psychologicke profily, obycajne dialogy prevladaju, pochopenie pre ludske osudy. Kachyna aj po sklonceni normalizacie dokazal tocit spon slusny priemer . 60 % ()

Attta

Výborné smutné a lidské české drama, které dokáže převálcovat nemálo českých dramat tady na csfd, které mají daleko větší hodnocení než tohle. Podle mého jedna z nejlépe zahraných rolí od Bohdalky. ()

Nach

Smutný, melancholický příběh plný skvělých hereckých výkonů v podání Jiřiny Bohdalové a Jiřiny Jiráskové. bohužel ale, jde též o film, který nemá žádnou honosnou dějovou linku, naopak působí minimalisticky, což je též hodno chvály, ale na druhou stranu po jednom zhlédnutí postrádám motivaci film znovu vidět. Navíc se tu a tam viditelně ždímají násilně emoce. Hlavně co se týče skrze vztahy se zvířaty. Suma sumárum, hezký český lepší průměr. Na dopoledne kvalitní podívaná u žehlení. 70% ()

starbrejkr

Pro mě jeden z nejlepších českých filmů po roce 1990, zejména díky opravdu fantastickému výkony Jiřiny Bohdalové, kterou jinak zrovna nemusím. Příběh je celkem triviální a na západ od nás bylo podobných už zpracováno dost, ale u nás to byla v té době výjimka. ()

DruidKarel

Je to už hodně dávno, co jsem tenhle film viděl a včera jsem se na něj kouknul jenom matně a musím uznat, že ač nemám ani jednu z hereček rád, tak Bohdalová opravdu excelovala. 3* tedy putují k ní... ()

C0r0ner

Po revoluci český film (snad ne nenávratně) upadl a v devadesátých letech se toho moc dobrého nenatočilo. Fany je takový prázdný film, který je o ničem, když běží puštěný a nezanechá v divákovi nic, když skončí. Obsazení je přitom velmi dobré, ale ten scénář nestál za nic. 40% ()

zette

Presto, ze film natocil Kachyna, tak misty pusobi dost televizne. Bohdalova se svym Mr. Properem nema chybu. V mensich rolich potesi i Donutil v roli farare a Vlach jako zlodej. Dnes jiz legendarni film. ()

charge

Scéna s "fotografií" na konci pro mě představovala nejsilnější okamžik jakej jsem kdy měl možnost ve filmu vidět a nejen v českým. Jen některý scény jsou natočeny poněkud televizně, ale i tak se jedná o výjimečný dílo. Reálný příběh ukazující lidskou sobeckost nejen od okolí, ale i z řad těch nejbližších, kteří si uvědomí svou chybu teprve, kdy už nejde vrátit nic zpět. ()

Knuckless

Teda i když jsem se už v životě setkal s ne málo jedinci, kteří mírně debilní zcela jistě byli, tak nejsem doktor, abych dokázal posoudit míru autenticity jakou svůj výkon J.B. obdařila. Nicméně i kdyby tato opravdovost byla veliká, a ona by za ní v tomto případě právem byla do nebes vynášena, tak to nemění nic na tom, že citově vydírající scénář balancuje na hranici kýčoviny a leckdy ji i překračuje. No pejskaři budou brečet, takže se to oblíbeným Jiřinkám asi zase povedlo... ()