Nahlédneme do světa dvou stárnoucích sester, intelektem i povahou zcela odlišných, a to s citlivým humorem a velkým pochopením, který tomuto snímku náleží. Ta první z nich, Jiřina Venclovská (J. Jirásková), je náročnou, úspěšnou a obávanou primářkou interního oddělení v městské nemocnici. Ta druhá, Fanynka (J. Bohdalová), je i ve zralém věku nevinným dítětem, které hledí na svět s naivní důvěrou a úsměvným očekáváním. Ta první se o sebe umí postarat dokonale, ta druhá je v dětinské nesamostatnosti odkázána na vnímavou péči bližního, který ji bude umět pochopit a milovat. Celý život žily tyto dvě ženy životy navzájem nezávislé. Osud je ale svedl dohromady a obě musejí projít krkolomnou cestou nesnadného soužití s neustálými rozmíškami… (Česká televize)

Decker

Karel Kachyn je bez jakekoliv pochyby vynikajici reziser, ale tohle byl bohuzel promachnuty nadhoz, nebot se mu rezii nedari udrzet pevne ve svych okovech. Vznika tak nesoudrzna, radoby dojemna a nudna vec, ktera mi nejvice pripomina rychle splacany dortik od pejska a kocicky. ()

RonaMidu

sama jsem se divila,že jsem si to dobrovolně pustila,když nemusím herečku hlavní postavy....ale dalo se na to koukat tím spíš,že asi dvě podobné Fany jsem v životě potkala ()

Master19

Možná nechtěně, ale poněkud samoúčelné. Jiřina Bohdalová je bezpochyby skvělá, ale mám takový pocit, že češi na toto neslyší. Předpokládám, že kdyby to natočili američani, tak z toho je megadoják a nejvíce-srdcervoucí film roku, ale u nás ne... my máme raději pana Pávka a Otíka Rákosníka. ()

philip.j.fry

Silný příběh s občasnými hluchými místy.Jiřinu Bohdalovou znám třeba z Nesmrtelné tety,Televarieté a dementních reality šou na Primě a musím uznat,že tohle je asi její nejlepší role.Cítil jsem i trápení sestry Jiřiny Jiráskové která se na Fany zlobila ale v hloubi srdce ji měla ráda.A když přišel konec,řekl jsem si že takhle smutně to skončit nemůže,že nezemře... ()

Ravi

Filmové vynikající sólo Jiřiny Bohdalové mě nenechalo klidným a místy jsem dokázal i zapomenout na kulhavý děj. Také se mi líbila hudba, což je u českých filmů nutno podtrhnout. 80% = 4/5 ()

Autogram

Dve Jiřiny v najlepšej forme pod vedením výborného Kachyňu. Silné štyri hviezdy a od piatich film delila len jedna nevhodná scenáristická barlička so zlodejskou mafiou. Dalo by sa to vyriešiť aj krajšou psychologickou cestou, čo by sa do takého pekného filmu viac hodilo. Tým zápory končia a dokonalé výkony ako železnej lady filmovej Jiřiny, aj jej sestry Fany Františky ma dostali. Každý človek chce k niekomu patriť, byť milovaný, byť užitočný, či má za sebou medicínu alebo pomocnú školu. Takéto posolstvo a podobné rozdaval Kachyňa svojimi filmami často. –––– Co tam budu dělat? Já chci chodit do zaměstnání. ()

ghatos

Ve své době bych tomu dal 3 hvězdy, ale film dozrál...čas mu pomohl. Obě herečky odvedli profesionální výkon. Vedlejší postavy (Donutil, Huba) tomu taky pomohli. Ovečka mezi vlky. 73%. ()

Nepi

Tragický a smutný příběh a dvou sestrách, jedné postižené a druhé, která pracuje jako primařka v nemocnici. Film je velkou hereckou příležitostí pro Jiřinku Bohdalovou, která ztvárnila postiženou Fany dokonale.Při scénách jako je reklama na mistr Proper sem se válel smíchy,ale konec je dosti smutný. ()

jatamansi

Za herecké výkony obou dam. šedivou, ustrašenou, bezelstnou mentálku (v tom nejlepším slova smyslu!) Bohdalku ve výjimečně netypické roli. A aktivní, přesnou a přepracovanou primářku Jiřiny Jiráskové, velké dámy českého filmu i divadla. Huba dobrý, Donutil snesitelný. K tomu Hapka. A ten konec mi nějak ani nevadil. ()

manonfire

Nemám rád automatickou předposranost při hodnocení filmů s herci jako Jirásková a Bohdalová, notabene v dalším filmu na českooblíbené téma dobrotivého mentálně zaostalého podivína a tak jde jednoznačně o film tématem podbízivým. Nicméně byl chytře napsaný tak, aby spousta momentů působila tragicky a vtipně zároveň. A kdyby nic jiného, tak Jiřina Bohdalová je zde fantasmagoricky dobrá. 80% ()

solskjaer

I když z filmu jako takového jsem zas až tak odvázaný nebyl, musím uznat, že Bohdalová zahrála hodně nadprůměrně. Jinak mě film téměř ničím neokouzlil a beru-li fakt, že Fany natočil můj oblíbený režisér,byl jsem docela zklamán. Škoda, Kachyňa má na víc. ()

Markussis

Pod režisérskou taktovkou Karla Kachyni se zde scházejí Jiřina Bohdalová a Jiřina Jirásková. Fany v podání Paní Bohdalové je přímo smutně roztomilá. Nejvíce se mi líbilo oslovování vlčáka přízviskem Pane divoký. To bylo neuvěřitelně krásné. Jiřina Bohdalová zde podala ojedinělý herecký výkon. Ovšem k její silné výraznosti jí v tomto filmu pomohla její role. Jiřina Jirásková zahrála svůj part naprosto zkušeně a rutinérsky. Bohužel mne trochu zamrzelo, že celý film byl jakousi exibicí v ukazování vztahu Jiřiny Jiráskové k její psychicky nemocné filmové sestře. Nevím, nejsem žádný profesionální scénárista, ale mám pocit, že tento scénář by mohl být ještě bohatší. Nemám zde sebemenší problém s vykreslením charakterů postav, líbí se mi herecké výkony, ale celistvě tomu zkrátka něco chybí. Něco na co jen tak nezapomenete ani po skončení filmu. V uvozovkách tím film na mne malinko působil jako polotovar, možná i účelný polotovar. Jen dobře natočená, příjemná podívaná. Bohužel díky absenci nějaké další myšlenky i lehce zapomenutelná podívaná. ()

herr_carter

Nemám rád Jiřinu Bohdalovou, ovšem to, co předvedla tady, je určitě její životní výkon - hodně ze života, hodně smutné.....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

klúčik

Karel Kachyňa urobil fantastickú vec, že stavil na herecké umenie J.Bohdalovej a J.Jiráskovej. Je to ako sa hovorí paráda!!! Pekný film.....65%. ()