poster

Malá mořská víla

 • anglický

  Little Sea Nymph

Pohádka / Dobrodružný

Československo, 1976, 84 min

 • kagemush
  ****

  Tahle verze mi je tisíckrát bližší než ten barvotiskový průjem od Disneye.(6.6.2009)

 • Fretakata
  *****

  Jemna mystika odtienov modrej, hudba ... ze som si to skor neuvedomila. Mysticke filmy inak nemusim, tejto rozpravke vsak velmi slusi ta zahadna carovna atmosfera. Po rokoch vidim rozpravku uplne novymi ocami.(27.12.2014)

 • sidzej
  ***

  Vydarena ceska rozpravka ktora vsak bola na moj vkus miestami az moc ponura. 70%(28.10.2009)

 • Nautila
  ****

  Tohle jsem měla v dětství moc ráda, podle mého nejhezčí zpracování tohohle příběhu. Nádherné kostými a vzhled 'víláků' a víl i celého mořského a podmořského prostředí. Magické. Atmosférické. Jako jedno z mála zpracování a i celkově pohádek se nebojí ukázat tragický konec a krutost osudu víly. Celé je to trpké a krásné, jedna mála z českých pohádkových věcí, která mi utkvěla v paměti a co se mi líbí dodnes.(13.2.2010)

 • vypravěč
  ****

  Jak trefně napsal Jean Cocteau: „Dno mořské má svá roční období. Jako na zemi jest i zde je jaro jedním z nejkrásnějších. Korál pučí a houby vdechují modrou vodu z plných plic…“ A v příběhu o malé mořské víle se jaro najednou protne s podzimem a splynou v opojném a unavujícím kaleidoskopu nových barev, a známé cesty se ztratí, což se této filmové adaptaci podařilo výborně vyjádřit. Díky citlivě pojatým dialogům, skvělé Liškově hudbě a také díky kostýmům, sbližujícím mořské bytosti se zemí natolik, že to až navozuje představu, že tady miluje a trpí ta tichá podmořská vegetace a že by to všechno do sebe mohlo skrýt to krásné ruské slovo vodorosly.(27.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace