Po smrti svého staršího bratra Joea (Kyle Chandler) zjišťuje Lee Chandler (Casey Affleck) s velkým překvapením, že byl svým bratrem ustanoven jako jediný opatrovník synovce Patricka (Lucas Hedges). Lee opouští své současné zaměstnání a naplněn obavami se vrací do vesnice Manchester-by-the-Sea, aby zde pečoval o temperamentního šestnáctiletého Patricka. Je také nucen se vyrovnat se svou minulostí, která ho odloučila jak od manželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, ve které se narodil a dospíval. Lee a Patrick, které spojuje pouto jediného člověka, jenž celou rodinu udržoval pohromadě, se oba snaží smířit s životem ve světě bez Joea. (Falcon)

Juto

Pretrvávanie smútku a nádej na vykúpenie sú nadčasové témy ako samotná dramaturgia, ale len zriedka vyvolávajú taký mimoriadny vír lásky, hnevu, nehy a krehkého humoru, akým je tento film. 8/10 ()

Flynn

Jednoduše úžasné. Komorní, lidské, smutné. Casey Affleck si umi vybirat spravne role tichych chlapku. Hezky odvypravene, az se nechce verit, ze je to USA produkce. ()

FAITH.BABE

Už hodinu a půl tvrdnu v kině na Čerňáku a marnim čas, kterej kdybych strávila na facebooku a instáči, furt bych se cejtila produktivnějš. Tohle je poprvý co píšu komentář při promítání filmu. Chystám se odejít. UPDATE: Neodešla jsem, poctivě jsem si to vyseděla a jelikož mi přijde zbytečný se rozepisovat mrkněte na komentář Slashera se kterym stopro souhlasim a mít na to náladu, napíšu zhruba stejnou věc. ()

campix

Po několikáté se budu opakovat, ale Manchaster by the Sea je ukázkovým příkladem tíživého Oscarového dramatu ve kterém dominují herecké výkony a tak k němu musíme přistupovat. Lonergan je vynikajícím scénáristou a ani jeho režisérské schopnosti rozhodně nijak nepokulhávají, jak se můžeme v tomto filmu přesvědčit. Ve středu dění je pomalu se odkrývající tíživý příběh hlavní postavy, který se vrací do rodného města kvůli úmrtí svého bratra a postupně se nám odkrývají všechny detaily z minulosti. Casey Affleck je překvapivě výborný, tedy alespoň pro mě a zbytek herců rozhodně výsledný dojem nekazí. Špička z kategorie sociálních dramat a jeden z nejlepších letos nominovaných filmů. ()

WolfR

Neskutečný Casey Affleck v neskutečně depresivním filmu jaký nepamatuji dlouhou dobu. Ne tohle nevstoupí do dějin, ale je to poctivá vymakaná filmařina s neskutečně silnou látkou, 4 hvězdy. ()

KajusaK

Velmi zajímavý film. V podstatě bez velké zápletky ale postavený na hereckých výkonec. C. Affleck byl skvělý. ()

Baker

S Místem u moře je to osobní. Kenneth Lonergan natočil Na mě se můžeš spolehnout, které mě kdysi zasáhlo tak, že ho stále považuji za nejlepší film všech dob. Druhý film, Margaret, měl přes svou na první pohled malichernou zápletku naprosto neuvěřitelně propracovaný děj, který stříhal pět let, než ho dostal do podoby, která mohla jít alespoň na DVD. Při sledování máte pocit, že se díváte na jedinečné dílo, kterému jsou občas přistřížená křídla. Oba filmy navíc mají jedny z nejlepších postav a dialogů, jaké jste kdy na plátně viděli. Veškeré rozhovory jsou lidské, přirozené a víte, že to hlavní se odehrává někde pod nimi a že mají podstatně víc vrstev, než se na první pohled zdá. Nic z toho Místo u moře nemá. Jsou tu jenom výborní herci, výborné postavy, velmi silné emocionální scény, které mi ještě nějakou dobu v hlavě zůstanou, ale nic víc. Je to opravdu silné drama, ale chybí mi tu to něco, čím Lonergan nechával všechny ostatní filmy daleko za sebou. ()

Deyw

nvm..scena u kocarku a casey byly jediny dobry na tomhle filmu..jinak je to utahana deprese nic vic.. :D bez hodnoceni - je to od odpadu az ke 4hvezdam..zvlastni film. ()

andrii

Pohádková krajina s tragédií lidí od vedle. Vyplavené moře emocí z míst zaplavených bolestí. "Mrtvý" za každé další ráno neděkuje. Je tíživé být, být člověkem, nablízku životu, tak zničeném. Sluneční paprsky zčernaly. Už nesvítí z nich teplé jasné světlo, které hladilo po tváři. Caseyho vyhořelé oči, vyplněné ničím, nezájem o okolí, netečnost, uzavřenost, nezúčastněnost, až jakási chladná prchlivost, zpanikaření před možnou něhou, dennodenně zdrceně hledí s vnitřním pohnutím na ztrátu, střetává se se soužením. Naděje, stěží se zámkem lomcuje, zavátá tam někde v soukromí, pod osobní hladinou. Stinný vztek, smutek a žal vzpomínek plynou niterní měsíční krajinou. Najevo dávají, že onu hradební zeď prorazit nemohou. Jedna slza za druhou. Sbohem, baby, sbohem. Pusté je srdce moje. Už nikdy nebude cele plné, do lásky ponořené, zakotvilo na březích nekonečné prázdnoty. Nejvzácnější city pohřbil na doživotí. Je tu stále a napořád - osud, který na nás prstem ukázal, ten balvan, který nemůžeme odkulit dál. Trápí se, trápí. Pozůstalý člověk - trpitel sám. Plačtivý, útrpný čas. Nelze zacelit, zmírnit, ba ani zapomenout...Jeden k druhému se uchýlit. Když smrt udeří, srazí nás k zemi, a pak záleží pouze a jen na nás samotných, kdy a zda vůbec sebereme odvahu postavit se na nohy a jít. ()

octopuska

Tak u tohohle jsem se hodně trápila, ale dala jsem tomu šanci. Mám ráda depresivní psychologická dramata, ráda u nich roním slzy, ale tohle mě emočně úplně minulo. Jako kdybych se dívala skrze tlustý sklo a ještě v husté mlze. Dala jsem šanci i druhému Affleckovi. Ale nemusím ani jednoho. Takže to mě taky hodně ovlivnilo, že herci pro mě tady absolutně mimo mísu. Bezemoční depresivní nuda. Možná skvělá na spáchání dobrovolného odchodu z tohoto smutného světa. Ale pro Amíky bez špetky vkusu, to musel být těžkej lomcovák a zaslouženej Oskárek. ()

vesper001

Tomuto filmu mám za zlé, že zabral tak poetický název jinému, který by obsahoval víc než rodinné melodrama, a na něhož zbyl název ve stylu Kokrhel v kapradí a spousta lidí ho nikdy nenajde. ()

chelseaman22

Já vám nevím soudruzi. Je to jedná velká nuda, která je dle kritiků hereckým koncertem. Osobně musím říct, že mladší A(FLEK) hraje slušně, ale tímto hasne. Nominace za herecký výkon pro jeho bývalou družkou hrající ve filmu 8 minut a synátora, který je fakanem obecným je pobuřující. 21% ()

Triple H

Neviem kam chodí niekto ako Lonergan na podobné nápady. Sedí si doma v teplákoch za kompom, dumá o čom napíše film a napadne ho story o chlapíkovi, ktorý si usmaží doma vlastné deti, potom mu zomrie brat a on sa depresívne mátoží celým filmom? Čiže smutná, bezútešná záležitosť, ale dobre napísaná a zahraná. Affleck si túto polohu zadumaných dobrákov od vedľa rokmi vymakal do dokonalosti. Možno síce len speňažuje vlastnú diagnózu, ale čo už. Viackrát asi neuvidím, ale veľmi dobré. ()

UhLee

(8,5/10). Manchester by the Sea je film, který se točí kolem známých témat, ale je tak dobře natočený, že nehorázně vyčnívá mezi ostatními filmy podobného rázu. Vyniká lidským a uvěřitelným přístupem, který k sobě mají postavy a každý člověk, který film sleduje se s nimi bez problému ztotožní. Sledujeme život Leeho (už jenom kvůli tomu jménu jsem se s ním neměl problém sžít), kterého hraje precizní Casey Affleck, který není tolik známý jako jeho bratr, ale svým hereckým uměním si u mě vysloužil hluboký respekt. Pomalu jsou nám odkrývány střípky z jeho života a začínají vyplouvat na povrch první otázky. Vzpomínky jsou tady stěžením pomocníkem na cestě jeho životem a divák každou vzpomínku hltá se zatajeným dechem. Když potom dojde na osudovou vzpomínku, tak mi puklo srdce. Emocionálně vypjaté scény doplněné mrazivou hudbou byly vražednou zbraní pro moje emoce. Už si dlouho nepamatuju, že by mě nějaká scéna takto zasáhla. Bude rozhodně patřit mezi nejsilnější scény, které jsem měl možnost na obrazovkách vidět. Od té doby jsem na ten film nahlížel jako na něco neobyčejného. Byl jsem svědkem jednoho z nejsilnějších dialogů mezi Caseym Affleckem a Michelle Williams, kteří tady předvedli další útok na lidské srdce. Byl to velice silný film, který zamává i s tím nejodolnějším člověkem, protože je to hlavně realistické a zlomený člověk to může brát jako nástroj, jak se odrazit ze dna. ()

Tosi

Film, který spojuje hluboký smutek s občasným humorem, výbuchy hněvu s děsivým tichem, necítí se být ani velkým bijákem, jen je mnohem blíž skutečnému životu, než většina ostatních. Přesto na plné hodnocení to u mě není. ()

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

13.07.2017

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (více)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky