Příběh lásky, která se zrodila v dobách nenávisti... Podzim 1944. Na Labi u Drážďan kotví česká nákladní loď, naložená tabákem. Pracují na ní dva čeští lodníci, Kája Svorník (L. Vaculík) a Bohouš Kotera (A. Procházka). Oba s vědomím inspektora tajně kradou vzácný tabák, který Bohouš prodává na černém trhu v Praze. Hlavně se ale věnují milostným románkům s německými dívkami, jejichž jména si zapisují do lodního deníku. Kájovi se jednoho dne podaří dostat do postele mladičkou Ulriku (M. Hrubešová). Zpočátku si od krásné zrzky udržuje odstup, stejně jako od ostatních Němek, ale brzy zjistí, že se do bezelstné dívky zamiloval, stejně jako ona do něj. Je však doba války a vyhlídky českého kluka nejsou v jeho novém vztahu zrovna růžové: Ulrika je totiž dcerou velitele zajateckého tábora a také snoubenkou nacistického velitele od letectva… (Česká televize)

Ivoshek

Docela příjemný film o totálně nasazeném českém klukovi, který se při práci v Drážďanech zamiluje do Němky. Má to takovou typickou Kachyňovskou poetiku a malinko slabší příběh. Asi by to bylo na 3*, ale parádní vnady Markéty Hrubešové mi nedovolují jít pod 4. ()

honajz

Takový druhoválečný odvar z Lásek mezi kapkami deště. Kde však byly rozehrány osudy několika postav a milostná zápletka nebyla tolik nosná, zde se jede jen v té jedné linii, milostný motiv je posílen na úkor těch obyčejných vztahů dalších postav, a co si budeme povídat, holky sice Vaculíka žerou, ale Hrubešová ukázala bobra a kozy ve všech filmech, kde to jen šlo i nešlo, takže nějakým překvapením pro mužskou část publika nebyla. A když odmyslíme milostný motiv, zbude toho sakra málo jako výpověď o té době, a i to málo je poněkud povrchní a laciné. ()

claudel

Moc pěkný film, jejž jsem kupodivu nikdy neviděl. Velmi mladí Vaculík s Hrubešovou tvoří sympatický pár, také dosti mladý Antonín Procházka jim zdatně sekunduje. Závěr rozhodně vyčnívá svojí dojemností a tklivostí. ()

duklak2

Obsazení herců Vaculíka a Hrubešové je pro mě překvapením a od režiséra Kachyni i tak trochu troufalost. Potvrzuje se, že risk je zisk a herci nezklamali. Mým snem bylo vidět úplně nahou Hrubešovou a až tento film mě to splnil. Markétě bylo tehdy pohých 16 let!, ale vypadala starší. ()

Sandiego

Kachyňovské určitě, ale je zde vidět omezenost prostředků, příběh ničím nepřekvapí a takový obraz doby jaký podaly Lásky mezi kapkami deště se rozhodně nekoná, dle mého průměrný snímek se sympatickou hlavní dvojicí. ()

blackrain

Film se opravdu nechává místy unášet na vlnách poetiky, která mu sedne. Snadno jsem se nechala vtáhnout do děje. Příběh není nijak zvlášť komplikovaný a je snadno uvěřitelný, protože herci působí civilním dojmem. Námět byl dobrý, ale uvítala bych mnohme více dramatičnosti. Pak by to ale mohlo být přeplácané a to by filmu dost uškodilo. Prostředí okolo lodí a vody bylo velmi atraktivní. ()

rt12

Nízké hodnocení bude asi tím, že jsem ten film viděla za prvé povinně se školou a za druhé nesnáším Hrubešovou. Od té doby jsem se nedonutila znovu se podívat. ()

Petroff

Počínaje tímhle filmem, začal jsem se zajímat o prsa Markéty Hrubešový. Jistě jsem nebyl sám. Film jako takovej má dost slušnou atmosféru, Vaculík je sice trochu otravnej, ale zároveň taky docela úsměvnej ňouma, takže se dá v klidu překousnout. ()

rakovnik

Další Kachňovská poetika z doby pro naši zemi z nejtěžších. Jak zde konstatují mnozí kometující, nejhlubší zážitek z tohoto filmu jsou ale vnady Markéty Hrubešové...a to je trošku málo. Proto tři ***. ()

Martin741

Krasny a poctivy film o nestastnej laske, ktorej sa postavila do cesty II. svetova vojna, a to vsetko v rezii vyborneho Kachynu : 88 % ()

cariada

Nádherný snímek o lásce Čecha a Němky ke konci války v Dráždanech. On jako lodník ona v Hitlerjugen. Přesto k sobě najdou cestu. On se snaží přivydělat šmelinou ,která se mu málem stane osudnou. Jeho kamrád zato zaplatí největší daň. Rodiče ani na jedné ztraně nemají z jejich lásky radost a jsou proti. Snímek nám dává možnost podívat se na život lidí s obou stran a uvědomit si jak válka rozdělí lidi i když nejsou špatný. ()

Stallone

Nejlepší Vaculík.Tak začnu svůj komentář k tomuto krásnému, něžnému filmu Oznamuje se láskám vašim.Příběh krásné dívky a sympatického, hláškujícího námořníka mě dostal.Nečekal jsem moc, ale dostal hodně.Tak opravdovou lásku jsem ještě neviděl v žádném filmu.Kam se hrabe Titanic.A když Vaculík otevře knihu a čte text, který napsala jeho milá je Vám do pláče? Doporučuji těm, kteří mají, nebo měli tu jednu svou velkou, opravdovou lásku.[ZE LA VÍ] ()

zette

Vyborny film o vztahu ceskeho namornika a nemecke slecny na konci druhe svetove valky. Oba herci nezklamali a jde videt, ze milostne hratky jim nedelaly moc velky problem:-). Vyborna postava byla i ten " stryc " s kozou. Kachyna umel tocit skvele filmy, velice citlive a poeticky podane, osobne je to jeden z mych nejoblibenejsich ceskoslovenskych reziseru. Zaver filmu odehravajici se v rozbombardovanych Drazdanech je velice silny. Jedine, co bych vytknul je vedlejsi dejova linie s kradenim tabaku. ()

pakobylka

Film vznikl v těch dávných dobách, kdy u nás bylo běžnou samozřejmostí naprosto přirozené, autenticky působící ztvárnění hlavních i vedlejších rolí bez ohledu na výslednou kvalitu snímku. S příchodem 21. století tento průvodní jev české filmové i televizní tvorby postupně nenápadně vyklízel pole a dnes je jeho občasná přítomnost důvodem k převeliké radosti, hraničící s euforií. Tady se HERECTVÍ potkalo s dobrým scénářem a více než profesionální, citlivou režií … a vznikl nadčasový snímek o mládí, které netouží za cokoli bojovat a umírat - chce jenom žít. O lásce, která přichází zpravidla nečekaně - a neohlíží se na nepříznivé okolnosti. O životě, který si s námi pohrává - a není vždycky fér. ()

sator

Kniha „Oznamuje se láskám vašim“ je živá vzpomínka na kamaráda, který to vše prožil a německou dívku, kterou přesvědčoval, že si ji vezme. Ona tomu uvěřila, zůstala v Drážďanech, i když její rodiče se z města vystěhovali, protože věděli, že bude bombardování. Tam také zahynula. Ten kamarád si to celý život vyčítal." Prozradil autor knihy Karel Zídek. Knihu jsem přečetl v roce 2023. ()